Доктор Мом

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CA10

Міжнародна назва: Doktor Mом

Діюча речовина: Препарат рослинного походження

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Доктор Мом (Doktor MOM) – серія препаратів від застуди, кашлю та горла, які відпускаються без рецепта. Виробляються індійською компанією Unique Pharmaceutical Laboratories (яка є частиною J.B. Chemicals & Pharmaceuticals Ltd.).

Інструкція по застосуванню Доктора Мома у формі мазі

Показання. Засіб застосовується в складі збірного лікування респіраторних хвороб, під час яких виникає симптоматика з закладенням носа, кашлем та іншими неприємними симптомами. Однак зігріваюча мазь може також застосовуватися як симптоматичний засіб при головних болях та болях мускулатури. Вона призначена для дітей після досягнення трирічного віку, а також для дорослих пацієнтів.

Як мазати? Це залежить від мети застосування препарату:

  • у разі виділень або закладеного носа засіб намазують на крила носа, втирати її не потрібно;
  • якщо ви кашляєте з причини, викликаної застудою або ГРЗ, продукт намазують на груди та несильно втирають;
  • коли болить голова – наносять на шкірний покрив скроневих ділянок;
  • коли турбує спина, болять м’язи – намазують на відповідну ділянку, злегка втирають та накладають нагріту пов’язку.

Склад. В мазь входять зігріваючі та терапевтичні речовини: ментол, камфора, олія евкаліпта, скипидарні та мускатні масла. Діючи спільно, вони зігрівають, надають дратівливий та відволікаючий ефект, виступають в якості антисептика та допомагають прибрати запалення.

Доктор Мом сироп: склад та як застосовувати

Дана форма продукту включає нижчезазначені компоненти.

  • Адатоди васика листя та інші частини (Adhatoda vasika). Екстракт з листя адатоди васика використовувався ще кілька тисячоліть тому як засіб від бронхіту, туберкульозу, астми та інших недуг. Компонент має протизапальну дію та припиняє збільшення кількості шкідливих мікробів.
  • Алое барбадоського листя, сік, м’якоть (Aloe barbadensis). Це одна з найдавніших та шановних лікарських рослин. Письмові згадки та зображення алое були виявлені на глиняних табличках шумерів, в Атхарва-веді (священній давньоіндійській книзі) та навіть в Біблії. Рослину іноді помилково відносять до кактусів, однак найближчими його родичами є тюльпани та гіацинти. Алое бореться з бактеріями, особливо зі стрептококами та стафілококами. Також воно допомагає усунути запалення та прискорює відновні процеси.
  • Базиліка священного листя, насіння, коріння (Ocimum sanctum). Це одне з найбільш шанованих рослин в Індії, яке тисячоліттями використовувалося в аюрведичній практиці та згадувалося ще у Ведах. Базилік містить безліч речовин від кашлю та володіє протизапальною дією.
  • Оману кістецветного коріння (Inula racemosa). Здавна оман славився як “Швасарі” (ворог легеневих захворювань), “Шулахара” (буквально “кілер болю”) та ін. Ця рослина багата інуліном та іншими корисними речовинами, що володіють протизапальною, відхаркувальною та антиспазматичною дією. Оманові препарати особливо ефективні при кашлі, вони допомагають відхаркати слиз.
  • Імбиру лікарського кореневища (Zingiber officinale). Імбир – тропічна рослина з розчленованим кореневищем, яке набуло величезної популярності та продається практично у всіх супермаркетах. Унікальність рослини полягає в тому, що його використовують і в медицині, й в кулінарії (як спецію), та в косметології. Завдяки смолистому компоненту гінгеролу імбир має пекучо-солодкуватий присмак, а цингіберен (головна діюча речовина) надає специфічний аромат. Дана складова Доктора Мома сприяє розширенню дихальних шляхів, стимулює імунітет, має антиоксидантні властивості (бореться з вільними радикалами, що володіють руйнівними властивостями).
  • Куркуми довгої кореневища (Curcuma longa). Раніше в Європі завезену куркуму називали “індійським шафраном”. Куркумін, що входить до складу рослини, має виражений протизапальний ефект. Також екстракт кореневищ Curcuma longa стимулює апетит та активізує роботу травного тракту, що допомагає організму краще відновитися після захворювання.
  • Пасльону індійського коріння, плоди, насіння (Solanum indicum). Дана лікарська рослина згадувалося ще в працях Гіппократа. Має протизапальну дію, допомагає нормалізувати температуру тіла.
  • Перцю кубеби плоди (Piper cubeba).  Перша згадка кубеби датується трьома тисячоліттями тому на санскриті. Зараз його застосовують як антиоксидант, засоби проти запалення, вірусів та бактерій.
  • Солодки корені (Glycyrrhiza glabra). Солодка або локриця входить до складу багатьох сиропів від кашлю. Вона покращує секрецію бронхіальних залоз, знижує роздратування, забезпечує відхаркувальну дію та підсилює загальну стійкість організму.
  • Терміналії белерики плоди (Terminalia belerica). Терміналія зростає в Індії та здавна використовується аюрведичними мудрецями. Є тоніком та антиоксидантом. Цікаво, що з санскриту назва рослина перекладається як “страхітлива”, оскільки вважається, що перед нею відступають хвороби.
  • Левоментол (Levomenol). Ця речовина являє собою безбарвне в’язке масло, воно є базовим інгредієнтом ефірного масла з ромашки німецької та Myoporum crassifolium (міопорум классіфоліум). Володіє спазмолітичним ефектом, діє в якості природного антисептика, добре допомагає при болі в горлі.

Застосування. Сироп може використовуватися при респіраторних захворюваннях, а також при професійному “лекторському” запаленні горла. Приймають його зазвичай по три рази на добу (мірною ложкою).

Льодяники Доктор Мом: особливості та в яких випадках підійдуть

Доктор МОМ рослинні льодяники від кашлю (Doktor MOM herbal cough lozenges) створені на основі декількох компонентів:

  • Імбиру лікарського кореневищ екстракт (Zingiberis officinalis rhizomatum extract). Бореться з запаленням, допомагає усунути біль.
  • Солодки голої коренів екстракт (Glycyrrhizae glabrae radicibus extract). Надає відхаркувальну дію, є спазмолітиком, знижує запалення.
  • Ембліка лікарської плодів екстракт (Emblicae officinalis fructuum extract). Також допомагає усунути запальні процеси, має жарознижувальну дію.
  • Левоментол (Levomenol). Властивості цієї речовини були деталізовано описані вище.

Перелік допоміжних компонентів залежить від смакової версії препарату (наприклад, для лимонних – лимонної кислоти моногідрат, лимонне масло, м’ятна есенція; відповідні інгредієнти підібрані для апельсинових, малинових, полуничних, ананасових, ягідних та фруктових льодяників).

Схема використання. Розсмоктувати по одному льодянику кожні дві години, не вживати більше десяти шт. на добу.

Коли підійдуть. Показання такі ж, як й у сиропу, тут вже справа переваг. Однак дітям (до повноліття) льодяники не рекомендовані.

Побочні ефекти, інші показання

Побічні дії. Мазь може викликати алергічні реакції з боку шкірного покриву, головний біль, збудження, а також бронхоспазми, особливо у маленьких пацієнтів. Сироп, крім вищевказаних “побочек” може викликати розлад шлунка та алергічні реакції сповільненого типу. Пастилки можуть також призвести до підвищення тиску і виникненню набряків.

Застосування при ГВ та вагітності. Мазь не можна призначати вагітним та годуючим мамам, оскільки відповідної клінічної практики немає, невідомо, чи можуть проникати компоненти в грудне молоко та ін. Те ж саме стосується сиропу та льодяників.

Ціна на препарати серії Доктор Мом: скільки коштує?

Рослинні льодяники коштують недорого, до того ж їх можна купити поштучно в блістерах (в роздрібних аптеках в Харкові, Києві та інших містах). Мазь може коштувати трохи дорожче, а сироп займає лідируючу позицію за ціною в трійці розглянутих форм лікарського препарату.

Аналоги Доктора Мома в аптеках

Повних аналогів Доктора Мома в аптеках не знайти, щодо компонентного складу засіб є унікальним. Однак є маса інших рослинних сиропів та льодяників від кашлю, наприклад, смоктальні таблетки Горпілс, Mr. Herb Lozenges, льодяники Стрепсілс з медом та лимоном, а також сиропчик Гербіон, Травісил (також продається в таблетованій формі) та Лінкас.


Увага!

Використання Доктор Мом без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.