Долфін

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: R01AX30

Міжнародна назва: Dolphin

Діюча речовина: Миноксидил, Хлорамбуцил

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лікуючи риніт / синусит, важливо пам’ятати про промивні процедури носа. Для цього застосовуються найрізноманітніші техніки та засоби. Промивати носову порожнину можна як на самовироблених, так і аптечних препаратах на основі морської / звичайної солі. Добре зарекомендували себе солево-водні розчини на основі морської солі. Долфін – це саме той засіб, який має лежати в аптечці на випадок риніту / синуситу, оскільки він відмінно підходить для промивання носових пазух / носоглотки завдяки особливим властивостям.

Інструкція по застосуванню Долфін

Невеликий відсоток людей знає, як користуватися Долфіном в промивних цілях. Насамперед потрібно сказати, що Dolphine випускається в декількох варіантах: для дорослих, для дітей, для людей-алергіків.

Перш, ніж почати промивання, спочатку варто приготувати розчин – вміст саше-пакетика засипається в наданий флакон. Якщо говорити більш конкретно, то це порошок, який містить у своєму складі потрібні для очищення / промивання носа речовини. Далі порошкоподібна речовина заливається водою до наявної у флаконі позначки та після ретельного закриття кришки, відбуваються збовтання флакону рухами. Для розчинення порошку варто використовувати попередньо кип’ячену воду, охолоджену приблизно до 35-36 градусів (такою є звичайна температура тіла людини). Важливо, щоб перед застосуванням розчину не тільки ідеально розчинився порошок, але і він не встиг охолонути. Щоб дізнатися, як правильно промивати ніс, потрібно слідувати таким інструкціям:

Починаючи промивку носа / носоглотки, варто нахилити флакон-корпус майже паралельно підлозі, а в дотриманні пристрою слід дотримуватись девяностоградусного кута. При цьому слід несильно відкрити рот, а перед самим промиванням важливо зробити глибокий вдих та затримати повністю дихання.

Далі насадочну деталь пристрою притискають в одну ніздрю, натискаючи на флакон з великою повільністю. Як результат, мінерально-сольовий розчин повинен почати виливатися з іншої ніздрі.

Флакон-пристрій опускається, а залишки речовини та слизу ретельно висмаркуються в носовичок. Закривання рота проводити не варто. Всю вище-проведену процедуру деталізовано проводять і для другої ніздрі.

Перед тим, як промивати ніс, варто усвідомити такі важливі моменти:

  • Вода з-під крана неприпустима;
  • Під час промивання варто дотримуватися строго 35-36-градусної температури;
  • Якщо пацієнту важко дихати ( «ніс забитий»), то попередньо варто закапати хороший судинозвужувальний засіб, а потім через п’ять-сім хвилин приступити до промивання;
  • Стискання флакона-пристрою повинно бути поступовим – різкий рух неприпустимо;
  • Розчин, приготовлений з порошку та води, варто застосувати тільки за один раз – якщо ліки не витратилося та залишилися, то їх варто вилити в раковину / унітаз, а наступного разу приготувати нові;
  • У кожного члена сім’ї повинен бути приватний промивальний пристрій – «ділитися» одним і тим же з іншими заборонено.

Промивально-очисну процедуру проводять один, два рази на день, але, якщо того вимагає стан (наприклад, при гаймориті), то її можна зробити частішим.

Існує також дитячий Dolphine – його відміна від «дорослого» полягає в скороченій в два рази кількості порошку на одну процедуру. Засіб не призначений для дітей, молодше чотирирічного віку, оскільки маленькі пацієнти не зможуть досить добре виконати інструкції «видих, сякання» та ін.

Dolphine безперешкодно можна застосовувати для промивання носа та при вагітності, причому, на будь-якому її терміні. Але з тієї причини, що кровоносні судини в цей період тендітні та вразливість слизової носа завищена, процедуру промивання варто проводити з сильною обережністю – інгалятор, що додається для цих цілей, стискають плавно-плавно, не допускаючи жодних різких рухів. Тихо-спокійним має бути й сякання залишків розчину та соплів.

Склад високоефективного Долфіну

Dolphine є рослинно-мінеральним комплексом (якщо не говорити про Долфін для алергіків з чисто-мінеральним складом, адже застосування класичного засобу може викликати алергію). В одному класично-виробленому пакетику Dolphine містяться такі компоненти:

  • Аналогічна океанічній солі речовина (в її складі є мінерально-органічні компоненти, хлориди, йодо-бромід, галит та ін) в кількості 1,6 г;
  • Харчова сода – 0,2 г;
  • Екстракт шипшини / солодки в сухому вигляді – 0,1 г кожного компонента.

Саме носоочисний пристрій має в складі еластично-виготовлений корпус, який призначений для легкого знизування, а також ендоназальну насадку та трубку.

Ціна Долфін в аптечних пунктах

Dolphine – це мінералізованих засіб для цілей промивання носових пазух / носоглотки при ринітах / синуситах та інших станах, які супроводжуються великою кількістю важковиділяємих соплів в порожнині носа. Потрібно сказати, що купити його можна без демонстрації рецепта фармацевту, оскільки склад та характеристика засобу цілком безпечні.

Вартість Dolphine не можна назвати низькою, оскільки за рахунок мінерально-виробленого складу препарат досить дорогий. Деякі вважають за краще обходити стороною настільки небюджетний медпрепарат для носа, проте, після одно / дворазового застосування можна помітити його заявлену дієвість.

Аналоги Долфіну, якими можна замінити препарат

Буває так, що Dolphine в даний момент недоступний до придбання – в таких випадках можна поцікавитися, які аналоги він має. Але, слід сказати, що Dolphine відрізняється від усіх інших промивних препаратів тим, що в ньому є трави, що пояснюється цілковитою унікальністю засобу саме з даного пункту. Аналоги Dolphine:

  • Аквамаріс. Найбільш схожим носо-промивним препаратом з оригіналом є Аквамаріс. Він створений на основі корисної морської води, а також в його складі є мікроелементно-містна сіль Адріатичного моря. Однак Аквамаріс є важко-доступним більшості людей фінансово, оскільки коштує він досить недешево.
  • Аквалор. Відомий носо-очисний засіб від мікроорганізмів. Застосовується у дітей, починаючи з новонародженості.
  • Фізіомер. Має численні показання щодо застосування, де показує свою високоефективність. Фізіомер випускається у вигляді крапельок та спрею, які виконують функцію нормального фізіологічного стану слизової носа на «відмінно».
  • Салін. Спрей для нозально-ніздревого використання на основі натрію хлориду. Знімає набряк слизової носа, а також дуже неприємну дратівливість та допомагає йому дихати.
  • Делуфен. Спрей від нежитю різної природи, в основі якого – рослинно-природні компоненти.

Солевмістний розчин для промивання носа можна приготувати й самостійно, якщо, наприклад, на аптеку немає грошей, або хворий знаходиться в сільській місцевості без сучасних аптек та ін. Для цього потрібно взяти 200 мл кип’яченої теплої води, додати в неї 1 чайну ложку очищеної ст. солі, 1 чайну ложку харчової соди та одну крапельку розчину повідону-йоду. Закапувати ніс можна за допомогою стерильної піпетки (вона-то напевне знайдеться в будь-якій аптечці), або із застосуванням чистого шприца без голки, який можна простерелізувати. Подібний солевмістний розчин варто готувати кожен день свіжий, а зберігати готовий краще в холодильнику, але перед використанням варто підігріти до 35-36-градусної температури для більш комфортного використання.

Протипоказання

Dolphine можна застосовувати не всім пацієнтам, які бажають вилікувати гайморит / синусит / риніт, оскільки солевмістний засіб має протипоказання. Ними не варто нехтувати, оскільки загальний стан хворого може отримати погіршення. Зокрема, Dolphine не можна застосовувати:

  • Дітям до 4-х років – малюкам краще використовувати дозволені в їхньому віці крапельки / спреї проти гайморитних соплів, нежиті / синуситів;
  • Різні перешкоди, які не дають потрапити розчину в ніс (поліпи, повна закладеність носа, перегородка носа викривлена, наявність носополостних пухлин);
  • Отит або схильність до цього вушної хвороби, а також часті середні / внутрішні отити в результаті нежиті;
  • Схильність порожнин носа до кровотеч;
  • Індивідуально-присутня непереносимість компонентів Dolphine.

Увага!

Використання Долфін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.