Дона

Фармакологічна група: Кісткова і хрящова тканина (відновлення), Опорно-рухова система (апарат)

Класифікація: М01АХ05

Міжнародна назва: Dona

Діюча речовина: Глюкозаміна сульфат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нестероїдні (тобто негормональні) протизапальні засоби – це невід’ємна частина фармацевтики, оскільки вони в багатьох випадках справді незамінні. НСПВП знімають жар (в тому числі й у дітей), запалення та обов’язково знижують / усувають біль. НСПЗП мають чимало протипоказань, через що їх краще застосовувати після позитивного підтвердження лікаря. У наш шалений та поспішаючий час мало хто буде консультуватися з лікарем перед прийомом таблеток, тому варто хоча б гранично уважно прочитати інструкцію до того чи іншого належного засобу й не ігнорувати заборони. Одним з сильнодіючих негормональних засобів є Дона (Dona), який також позитивно впливає на хрящову тканину (через це Дону часто призначають при характерних хворобах).

Інструкція по застосуванню Дони

Таблетки ковтають та запивають великою кількістю рідини, порошок розводять у воді й приймають всередину, а уколи в ампулах призначені для внутрішньовенного введення. Як було сказано раніше, в деяких випадках лікування, незалежно від фармацевтичної форми, має проводитися під наглядом лікаря-ревматолога. Лікування в домашніх умовах / стаціонарі повинно проходити, згідно з інструкцією із застосування препарату.

Порошок

Дорослим / літнім пацієнтам показане застосування 1 саше в день під час їжі. Перед використанням порошок розчиняють в одній склянці води, розмішуючи ложкою. Лікування зазвичай триває близько 4-12 тижнів але, якщо це потрібно для одужання, то його продовжують. Ще лікар-ревматолог може призначати повторення даного курсу 2-3 рази за один повний рік. Інтервал між курсами становить не менше 2 місяців. Рецидивуюче захворювання також вимагає повторення курсу.

Таблетки

Ця форма також призначена для внутрішнього прийому під час їжі. Одну таблетку приймають двічі на добу, використовуючи для запивання повний стакан нехолодної води. Перший помітний стійкий ефект від лікування можна відчути тільки по закінченню 2-3 тижнів прийому таблеток, тому поспішні висновки робити не варто, скасовуючи препарат завчасно. Таблетки варто приймати як мінімум 4-6 тижнів, а подальша схема визначається лікарем-ревматологом.

Ампули

Як правило пацієнтові, який страждає на суглобові недуги вводять по 400 мг (що дорівнює 1 ампулі) 3 рази на тиждень протягом місяця або шести тижнів. Ампули застосовуються не в чистому початковому вигляді, а розводяться за допомогою спеціального розчинника, що додається до препарату. Ін’єкції добре поєднуються з розчином, який готується з порошку та води.

Дона у вигляді таблеток

Знеболювальна й протиревматична Дона випускається в багатьох формах й одна з них – це таблетки, які приймають внутрішньо. Вони покриті оболонкою для кращого всмоктування та розподілу в тканинах організму. В одній таблетці міститься 750 мг активного глюкозаміну сульфату, а також інші допомагаючі речовини.

Таблетки, а також інші форми випуску препарату, повинні з особливою обережністю приймати ті особи, які хворіють на бронхіальну астму – тут є ризик розвитку досить серйозних алергій, а також посилення основного виліковуючого суглобо-хрящового захворювання.

Коли призначаються уколи Дони?

Ампули Dona, за допомогою яких роблять уколи пацієнтам, невід’ємні в тих випадках, якщо у людини є запущене та вимагає стрімкого втихомирення захворювання. Також ці уколи будуть дуже доречні, якщо хворого наздогнав якийсь гострий напад, під час якого навіть важко рухатися. Описуючий препарат призначається при:

  • Остеоартриті, де прибирає больові відчуття й допомагає відновити функціональне обмеження.
  • Остеоартрозі, при цьому Dona активна щодо хвороби абсолютно будь-якої зосередженості – остеохондроз міжхребцевий / артроз коліна та ТБС / спондилоартроз.
  • Прогресивній хондромаляції надколінного суглоба.
  • Лопатково-плечовому періартриті.

Найчастіше уколи призначають на самому початку хвороби, коли варто зняти гострий біль / обмеження функціонування. Після кількох днів укольної терапії, яка проводиться виключно в медзакладі за участю лікаря / медсестер, як терапевтичне продовження призначають Дону в інших формах. Це таблетки й порошок, які без затруднень можна пити й вдома, куди хворого виписують з настанням поліпшення (в основному).

Особливості застосування препарату Дона у будь-якій формі

При вірному та розумному дозуванні Дону можна поєднувати з іншими НСПЗП і глюкокортикостероїдами, якщо цього вимагає лікування. Під час паралельного лікування Доной та антибіотиками тетрациклінами можливе таке явище, як більш активне всмоктування в шлунково-кишкову систему.

У складі порошкоподібного засобу Dona є сорбіт для поліпшення її смакових якостей. Якщо у пацієнта спостерігається виявлена спадкова непереносимість фруктози, то йому краще не застосовувати водо-розчинний порошок, а вибрати іншу форму випуску ліків або зовсім його аналог.

Якщо лікування Доной починає пацієнт з цукровим діабетом, то для заспокоєння йому варто на початку терапевтичного курсу в медичних умовах перевіряти та строго контролювати рівень цукру у крові. Хворий, який має нездорові нирки / печінку / тромбофлебіти, повинен приймати Дону в любому вигляді тільки під наглядом кваліфікованого медпрацівника-фахівця.

Людина, котра дотримується суворої дієти для контролювання рівня натрію в крові, повинна пам’ятати, що в одному саше є 6,6 моль / 151 мг натрію. Тут знадобиться детальний прорахунок додатково прийнятого з ліками натрію.

Годуючі / майбутні мами не повинні приймати Dona, а особливо без розмови з лікарем, оскільки немає ніяких даних, які говорили б про безпеку препарату в ці періоди життя.

З початку лікування Доной, водії / працівники особливих сфер, де потрібна постійна пильність й швидкісна реакція, повинні до дрібниць простежити за своїм організмом. Так можна або пересвідчитися у відсутності виникнення побічних реакцій препарату в конкретному випадку, або підтвердити їх наявність, відмовившись потім на час лікування від керма / роботи. Зрідка пацієнти помічають за собою сонливість / стомлюваність / запаморочення / проблеми із зором (разом або окремо) після прийому Дони.

Ампули Dona призначені тільки для внутрішньовенного введення за допомогою стерильного шприца в потрібній дозі. Це може робити медсестра (що найчастіше й відбувається), або ж хтось із домашніх, але за умови, якщо у цього члена сім’ї є відповідні навички введення уколів в сідницю / інше місце.

Дона у вигляді порошку

Як можна було зрозуміти з вищеописаного, Дона також виробляється й у вигляді порошку в пакетиках, з якого готується внутрішній розчин. У складі порошку є активнодіючий кристалічний глюкозамін сульфату в кількості 1884 мг на пакетик. Також в ньому є сорбіт, makrogol, лимонна кислота, aspartame. В одній упаковці є 20 таких саше.

Варто відзначити, що при випадковому прийнятті більшої дози Дони, ніж належить (що, власне, буває не рідко), передозування не спостерігається. Більш того, передозування неможливе навіть при перевищенні максимальної дози в 200 разів, що показали спеціальні дослідження на тваринах. Однак можливе значне та неприємне посилення побічних дій.

Чи є у Дони аналоги, якими можна її замінити?

З деякою закономірністю виникає необхідність в заміні Дони на інший препарат, що можна зробити вельми успішно. Справа в тому, що це відверто дорогий препарат, для проходження курсу лікування, який потребує «викласти» пристойні гроші. У когось це виходить без фінансових проблем, а у когось може зробити добре помітну «дірку» в сімейному бюджеті. Якщо Dona виявилася «непідйомною» фінансово, можна звернути увагу на такі її аналоги:

  • Alit (Аліт);
  • Amelion (Амеліон);
  • Aponil (Аполін);
  • Artiflex (Артіфлекс);
  • Artrodar (Хондроцерин);
  • Artrox (Артрокс);
  • Artron-komplex (Артрон-комплекс);
  • Vipratox (Віпратокс);
  • Herron-osteoeasy (Геррон-остеоізі);
  • Glukozamin (Глюкозамін);
  • Diamax (Діамакс);
  • Donalgin (Доналгін);
  • Mesulid (Месулід);
  • Mukosat (Мукосат) та ін.

Практично всі потенційні замінники Дони мають більш низьку вартість, ніж оригінал. Показання при цьому мало чим відрізняються – ці аналоги застосовуються для зняття болю / відновлення / запалення.

Перед початком прийому одного із замінників Дони, навіть якщо його порадив лікар-ревматолог, необхідно максимально детально, але прочитати розділ з протипоказаннями. Справа в тому, що в складі цих препаратів замінників Дони є різні активні компоненти, які можуть викликати різні негативні реакції, що не є добре.


Увага!

Використання Дона без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.