Дротаверин

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: A03AD02

Міжнародна назва: Drotaverine

Діюча речовина: Дротаверин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дротаверин є відомим лікарським препаратом сьогодні, який призначений для усунення болю спазмолітичного характеру. Його дія відзначається вже через 10-15 хвилин після прийому таблетки. Завдяки такому впливу на гладку мускулатуру внутрішніх органів його можна приймати при болях в шлунково-кишковому тракті, урогенітальних системах та ін.

Інструкція по застосуванню Дротаверину

Активна речовина препарату в будь-якій формі – дротаверину гідрохлорид. Його спазмолітичну дію зумовлено розширенням судин активними компонентами лікарського засобу. В результаті цього розширення до тканин починає надходити значно більше кисню, а також речовини препарату діють безпосередньо на проникність мембран. Як результат – зниження болю в тканинах.

Прийом Дротаверину рекомендований в таких випадках:

  • Спазми, які можуть супроводжувати хворого під час таких хвороб, як холецистит, виразка шлунка, спастичний коліт, виразка 12-палої кишки, кишкові кольки.
  • Прояв болю, пов’язаних з циститом, проктитом, нефролітіазом.
  • Проведення маніпуляцій діагностичного характеру.
  • Спазматичні головні болі. Головна причина прояви таких болів – спазм церебральних судин.
  • Спазми маткових м’язів безпосередньо під час вагітності. Препарат призначають навіть у випадках, коли існує небезпека передчасних пологів або викидня.
  • Післяпологові перейми.
  • Болі при менструації.
  • Ниркова, жовчна, а також печінкова колька.

Препарат, що випускається безпосередньо у формі таблеток, приймають перорально, запиваючи досить великою кількістю води.

Діти від 12 років, а також дорослі пацієнти можуть застосовувати Дротаверин 2-3 рази на добу по 40-80 мг, що відповідає 1 та 2 таблеткам препарату. Незалежно від захворювання та інтенсивності болю, які його супроводжують, в добу дозволено приймати не більше 240 мг препарату.

Діти, яким виповнилося 6-12 років можуть приймати Дротаверин виключно після призначення педіатра. Як правило, дозування препарату в цьому віці становить 20 мг (половину таблетки) не частіше 1-2 разів на добу.

Пацієнтам від 2 до 6 років можна приймати Дротаверин в дозуванні 10-20 мг препарату 1-2 рази на добу. Слід зазначити, що 10 мг Дротаверину – це чверть таблетки.

Курс лікування, як правило, залежить від специфіки захворювання, а також інтенсивності спазмолітичних болів.

Дротаверин у формі таблеток

Як було згадано раніше, одна з форм випуску препарату – таблетки. Одна таблетка Дротаверину містить 40 мг головного компонента, в ролі якого виступає дротаверин гідрохлорид, а також додаткові речовини. У таблетці Дротаверин Форте міститься 80 мг головного компонента. Обов’язковою складовою в таблетках є лактоза, що потрібно враховувати при деяких хворобах.

В одній упаковці міститься 20 таблеток, забарвлених в блідо-жовтий колір. Їх смак досить неприємний та гіркий, тому під час прийому таблетки слід максимально швидко запивати водою.

Дротаверин у формі розчину

Ще одна форма випуску препарату – це розчин для ін’єкцій. В 1 мл препарату є 20 мг активної речовини, все інше – допоміжні компоненти. Дротаверин в ампулах використовується безпосередньо для введення в м’яз. Введення препарату повинно бути максимально повільним.

Найбільш часто уколи Дротаверину показані при гострих спазмолітичних болях у внутрішніх органах.

Ціна Дротаверину

Дротаверин – це недорогий знеболюючий препарат, який бореться з болями спазмолітичного характеру. Його ціна є досить низькою та доступною, на відміну від багатьох інших препаратів цього типу. Наприклад, Дротаверин у багатьох випадках замінює відомі ліки під назвою Но-шпа, ціна якого трохи вища. Застосування одного, й другого варіанту дає однаковий знеболюючий ефект.

Аналоги Дротаверину

Сьогодні в аптеках можна знайти чималу кількість препаратів, дія яких повністю або частково ідентична дії Дротаверину. Для покупки їх в аптеці рецепт мати не потрібно. Їх називають аналогами, які, крім усього іншого, можуть мати й більш низьку вартість. Перед тим, як замінити Дротаверин іншим препаратом, слід проконсультуватися безпосередньо у свого лікуючого лікаря.

Найбільш популярні аналоги зазначених ліків:

  1. Папаверину гідрохлорид. Цей препарат випускається в таблетках, по 10 штук в упаковці. Він також має спазмолітичну дію, однак, менш виражену, ніж Дротаверин. Папаверин також має низьку вартість.
  2. Спазмол. Активний компонент препарату – дротаверину гідрохлорид. Зазначений препарат призначають при ідентичних проблемах, а саме – спазмолітичних хворобах. Спазмол також випускають у вигляді таблеток по 40 мг.
  3. Спазмонет. Препарат має ідентичне дозування та діючу речовину, а також форму випуску (таблетки). Його застосування можливе з 6-річного віку. Вартість препарату є більш високою.
  4. Но-шпа. Цей препарат є одним з найпопулярніших у своєму сегменті. Но-шпа має такий же склад, як і Дротаверин. Отже, показання, побічні ефекти та протипоказання безпосередньо до застосування є відповідними.
  5. Дроспа Форте. Препарат випускається в кілька іншому дозуванні: 1 таблетка – 80 мг діючої речовини.

Протипоказання

Беручи той чи інший препарат, вкрай важливо знати, які протипоказання він має. Це потрібно з’ясувати ще у лікаря в момент призначення ліків. Застосування Дротаверину, втім, як й будь-які інші ліки, можна починати лише в тому випадку, якщо це не має протипоказань. Від чого б не був призначений препарат, його не можна приймати при наявності таких протипоказань:

  • Підвищена чутливість. Вона може виникати до будь-яких речовин, що містяться в препараті.
  • Серцеві захворювання. До таких захворювань в обов’язковому порядку ставиться гіпотонія, кардіогенний шок. Крім того, не потрібно забувати й про такі недуги, як серцева недостатність та атріовентрикулярна блокада.
  • Нестабільна робота печінки або нирок. Тут мається на увазі гостра недостатність.
  • Атеросклероз. Особливо це стосується запущеної стадії хвороби.
  • У крові присутня постійна недостатність лактози.
  • Порушення, пов’язані безпосередньо з виробленням глюкози та галактози в організмі.

У деяких випадках застосування Дротаверину має бути вкрай обережним.

Йдеться про такі моменти:

  • Лікування пацієнтів дитячого віку.
  • Терапія за допомогою цих ліків у хворих, які страждають від гіпертрофії простати. Річ у тому, що в результаті прийому Дротаверину може розслаблятися детрузор сечового міхура, а отже – виникати затримка сечовипускання.
  • Хворі, які мають проблеми з боку коронарних артерій. Це, перш за все, стосується їх атеросклеротичних змін.

Дозування Дротаверину

У вищевказаних випадках дозування повинне контролюватися лікарем, який, крім усього іншого, повинен стежити за перебігом лікування.

Передозування та побічні ефекти

Незалежно від того, для чого був призначений вказаний лікарський препарат, ні в якому разі не можна перевищувати його дозування. Це може викликати важкі ускладнення, аж до зупинки серця. Крім цього, у хворого може виникнути небезпечний параліч дихального центру та розвинутися атріовентрикулярна блокада. Виникнення перших ознак передозування повинно означати негайне скасування препарату та при необхідності виклик швидкої допомоги.

Прийом Дротаверину іноді супроводжується такими побічними ефектами:

  • При тривалому прийомі препарату у хворого може раптово розвинутися нудота, блювота та діарея.
  • Іноді від Дротаверину страждає й нервова система. Це проявляється у вигляді порушення сну (раптової перебудови його режиму), головних болів та непритомності.
  • Якщо говорити безпосередньо про серцево-судинну систему, то тут можуть виникнути такі побічні ефекти, як жар, аритмія, тахікардія.
  • З боку дихальної системи з’являються такі небажані ефекти, як набряк слизової носа, а також бронхоспазм. Друга неприємність в переважних випадках зустрічаються у тих пацієнтів, які іноді мають справу з бронхоспазмами.
  • Не дуже часто пацієнти скаржаться на алергічні реакції, що проявляються у вигляді свербежу, висипу на шкірних покривах та алергічного дерматиту.

Увага!

Використання Дротаверин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.