Фемостон

Фармакологічна група: Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: G03FB08

Міжнародна назва: Femoston®

Діюча речовина: Дидрогестерон, Естрадіол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Жінка на протязі всього життя повинна добре стежити за станом та здоров’ям жіночих органів, оскільки вони завжди повинні бути здоровими. Це стосується не тільки періоду, коли жінка здатна до виношування та народження дітей – за здоров’ям статевої системи потрібно стежити і в період менопаузи. У лікуванні деяких захворювань, і не тільки статевої системи, часто допомагає гормональний препарат Фемостон. Він має кілька варіацій складу, тому під час придбання засобу потрібно бути вкрай уважним. Фемостон має протипоказання, які також можуть відрізнятися, в залежності від точного складу.

Опис Фемостону 1/5, 10 та Фемостону 2/10

Фемостон є комбінованим гормональним препаратом (Morbi apparatu hormonal), який призначають при клімаксі багатьом жінкам. Він виконує функції замісного гормонального засобу, коли необхідно здійснити терапію тих хвороб, причиною яких став дефіцит естрогену в організмі жінки. Таке відбувається, в тому числі, і в постменопаузний період (postmenopausal).

В складі препарату може бути різна кількість таких діючих речовин, як естрадіол та дидрогестерон (Estradiol et dydrogesterone). Залежно від занедбаності захворювання та організму жінки, їй може бути призначений препарат з 2 мг естрадіолу й 10 мг дидрогестерону, а також 1 мг естрадіолу та 10 мг дидрогестерону та ін. Якщо вам було призначено засіб з одним співвідношенням діючих речовин, то тут не слід купувати таблетки, в складі яких є, наприклад, удвічі більше однієї з речовин.

Інструкція по застосуванню Фемостону

Опис. Femoston відноситься до групи засобів, що застосовуються для лікування сечостатевої системи та розладів статевої системи (Sic rursuis in solebat tractare medicamentoryum et urogenital rаtio perturibationies et generationis rаtio). Він містить прогестаген та естрогени, які застосовують послідовно. Як було пояснено вище, препарат складається з естрадіолу, а також дидрогестерону. Естрадіол – це речовина, яка має максимальну хімічну та біологічну схожість зі справжнім жіночим статевим гормоном з такою ж назвою. Саме завдяки цьому естрадіол допомагає значно полегшити симптоми такого неминучого явища, як менопауза, замінивши продукування справжнього гормону жіночим організмом. Крім того, речовини, що відносяться до естрогенів, не дозволяють зникнути масі кісткової тканини у жінок, які пройшли менопаузу.

Дидрогестерон, також присутній практично у всіх варіаціях препарату Фемостон, виконує функції прогестерону, який був введений внутрішньовенно, незважаючи на те, що дидрогестерон приймається всередину. Естрадіол та дидрогестерон повинні прийматися разом, оскільки перша речовина нарощує ендометрій, а друга не дає внаслідок цього розвинутися гіперплазії ендометрії. Тобто, в результаті спільної дії цих двох речовин ризик захворювання скорочується у багато разів.

Показання. Femoston призначається в якості замісної гормональної терапії для того, щоб позбутися від симптомів нестачі естрогену у жінок, які вже зіткнулися з менопаузою (mulieres quique desunt inydicia praуe- estrogenie menopause). Причому, лікування повинно починатися строго не раніше того моменту, коли пройде від півроку після останньої менструації.

Даний гормональний препарат часто призначають і тим жінкам з менопаузою, кістки яких схильні до переломів. Це означає, що під дією нестачі гормонів інтенсивно зношується кісткова тканина. Внаслідок цього розвивається таке явище, як остеопороз (menopause siciut consequens Osteoporosi). Однак даний засіб для профілактики остеопорозу варто застосовувати лише в тому випадку, коли повністю неможливо застосовувати інші препарати для цих цілей. Наприклад, засоби, які профілатують остеопороз у жінок при клімаксі, можуть погано переноситися пацієнтками або ж мати несумісні з лікуванням протипоказання.

Не варто застосовувати Femoston у віці понад 65 років, оскільки в медицині немає достатнього досвіду, що підтверджує успішність та безпеку лікування пацієнток в цьому віці.

Як правильно приймати Фемостон? Щоб домогтися максимально позитивного результату лікування Фемостоном®, під час його застосування варто чітко слідувати інструкції, особливо лікарської.

Засіб застосовується всередину щодня згідно з тією інструкцією, яку призначив досвідчений лікар-гінеколог. Однак часто лікарі спираються на стандартний режим дозування препарату.

Терапія, як правило, починається з першого та по 14 день менструального циклу (28 днів), коли жінці необхідно приймати одну таблетку на добу з 1 або 2 мг естрадіолу (без дидрогестерону). Далі, починаючи з 15 дня МЦ пацієнт приймає по 1 таблетці препарату з 1 мг естрадіолу та 10 мг дидрогестерону 1 раз на добу. Втім, на календарній упаковці препарату все розписано та позначено максимально детально.

Закінчивши 28-день лікування, з 29-го дня його потрібно починати по-новому, рахуючи такий же 28-денний цикл. Тобто, препарат приймається безперервно протягом необхідного часу.

Якщо мова йде про дефіцит естрогенів у жінок, які зіткнулися з клімаксом, то спочатку терапії, а також в якості підтримуючої дози, варто приймати мінімальну дозу. При цьому терапевтичний курс повинен бути настільки короткий, наскільки це можливо.

Те, як довго можна приймати препарат, вам скаже тільки лікар, який знає всю детальну історію хвороби. Якщо трапилося так, що пацієнтка забула прийняти таблетку, то на наступний день вона випиває всього одну таблетку, як і годиться. Дві таблетки відразу – вчорашню та сьогоднішню приймати не можна. Однак тут потрібно запам’ятати, що після пропуску таблетки у жінки можуть піти не те щоб місячні на тлі гормональної терапії, а лише кров’янисті виділення в різній кількості.

Як не набрати зайву вагу від Фемостону? Відомо, що Femoston – це гормональний препарат, а це значить, що його прийом може стати причиною набору зайвих кілограмів та це лякає більшість жінок . Якщо після початку лікування пацієнтка стала скаржитися, що її вага набирається дуже швидко, то їй терміново потрібно записатися на очну консультацію до фахівця – можливо, замісна гормональна терапія підібрана неправильно.

Збільшення маси тіла може посприяти не ЗГТ (замістна гормональна терапія), а її відсутність. Крім того, якщо при менопаузі (при необхідності) жінці не призначать гормональні препарати, то у неї можуть початися серйозні проблеми зі здоров’ям.

Побічний ефекти. У рідкісних випадках через прийом препарату Femoston жінки скаржаться на проявлення побічних ефектів препарату. Найчастіше пацієнтки піддаються таким побічним діям замісного гормонального препарату:

  • Сильна чутливість грудей, а особливо – їх центральної частини (Fortsi sensitivum uberya et maximye – in centrali);
  • Головний біль (ac temporaria doloreim parietalis);
  • Біль в області живота (аd dolorisis locum uteri et appendices);
  • Поперекові болі періодичного або постійного характеру (Lumborum dolora periodic permanet naturia).

Значно рідше у хворих виникають такі явища, як циститоподобній синдром, збільшення маси тіла, вагінальний кандидоз, метеоризм, шкірні реакції та інше (syndromy CYSTITI ponduys lucrum vaginali candidiasis, inflationes cutys reactionues).

Ціна Фемостону в різних його варіаціях

Представлений комбінований препарат, який здійснює замісну гормональну терапію, продається в аптеках тільки за рецептом. Справа в тому, що він має складні побічні ефекти та особливості застосування, про які ні в якому разі не можна забувати. І це не дивно, адже Фемостон відноситься до гормонів.

Якщо говорити про вартість препарату, то вона, практично не залежить від точного виду препарату та є зависокою. Для людини з маленькою зарплатою таке лікування виявиться нелегким з фінансової точки зору. Але висока вартість препарату повністю виправдовується тим, який ефект він надає, причому, за відносно короткий термін.

В будь-якому випадку, якщо для вас цей препарат виявився занадто дорогим, як для тривалого лікування, у вас завжди є можливість підібрати його аналог дешевше. Але без консультації лікаря-гінеколога це робити не рекомендується, наслідки можуть бути різними.

Чи можна замінити Фемостон аналогом?

Якщо в цьому є така необхідність (наприклад, надмірно висока вартість препарату для конкретного випадку), то пацієнтка може попросити свого лікаря призначити інший препарат для ЗГТ, дешевший. При виборі такого препарату порібно обов’язково звертати увагу на склад засобу. Отже, Femoston можна замінити на такі засоби:

  • Divina (Дивіна);
  • Climonorm (Клімонорм);
  • Clinorette (Кліноретте).

Увага!

Використання Фемостон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.