Фенкарол

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AX31

Міжнародна назва: Phencarol

Діюча речовина: Хіфенадин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Таблетки Фенкарол – препарат комплексної дії, який характеризується високим ступенем впливу на рецептори гістаміну, а саме відповідає за їх конкурентну блокаду. Як відомо, головним передавачем алергічних реакцій в організмі людини є саме гістамін. Відповідно, такий антигістамінний засіб, як Фенкарол в таблетках так і у формі великого зернистого порошку, має протиалергічні властивості. Але боротьба з алергічними реакціями далеко не єдиний напрямок. Препарат відрізняється «мультизадачністю». Виробництво Фенкаролу здійснюється в Латвії фарм-концерном Олайнфарм (Олайне, Олайнский край).

Для чого призначається засіб? Як правильно його пити? Що можна вибрати натомість? Читайте матеріал нижче, щоб дізнатися детальніше.

Інструкція до Фенкаролу: як правильно приймати таблетки

Короткий огляд препарату. Основна дія Фенкаролу суто протигістамінна. Всі інші дії на організм є похідними від головної. Проте, спектр застосування у нього дуже широкий.

Склад таблеток Фенкарол досить зрозумілий та нехитрий: хіфенадин (Quifenadine) плюс допоміжні елементи, що не мають клінічного ефекту. Хімічно, Quifenadine – це похідне хінуклідину. Препарати на його основі, як повідомляється в англомовній Вікіпедії продаються переважно в країнах пострадянського простору. Історія розробки даної речовини бере початок ще в середині минулого століття в рамках роботи радянської школи хіміків, що працюють в області хінуклід похідних, школи, створеної М. В. Рубцова.

Про хіфенадин йдеться як про гістамінний блокатор рецепторів. Але відмінною його рисою є здатність інактивації гістаміну, а значить і зменшення його кількості в тканинах. Завдяки цьому нівелюються різні прояви алергічних реакцій.

Хіфенадин (хінуклідил-3-дифенілкарбінолу гідрохлорид (C20H23NO) не володіє седативними властивостями, по крайній мірі різкими та очевидними. При цьому, хімічна сполука виступає ефективним засобом, яка позбавляє чутливості, що важливо при алергічному дискомфорті, наприклад, свербінні. Такі якості вигідно відрізняють цю діючу речовину.

Препарат Фенкарол має три варіанти дозувань: 10 мг, 25 мг та 50 мг. Цей показник відображає дозування хіфенадину в одній таблетці або саше (маленькому пакетику), якщо мова йде про порошк.

Як пити. Ці таблетки п’ються після їжі, щоб уникнути негативного впливу на шлунок та більш швидке засвоєння (з попаданням їжі в шлунок активізуються процеси виділення шлункового соку та всмоктування поживних речовин в стінки шлунка, а, відтак, і в кров).

Згідно з інструкцією із застосування, розжовувати таблетки не рекомендується, хоча про різкі неприємні смакові характеристики ані слова.

Добова доза Фенкаролу для дорослої людини становить від мінімальних 75 мг. до максимальних 200 мг. Без прямого припису лікаря не варто допускати самостійних показників.

Відповідно до такого дозування для дорослого рекомендована схема застосування виглядає так: 1 таблетка 3-4 рази на добу.

Для дітей від 12 років єдиним прийнятним дозуванням вважається Фенкарол 25 мг., який слід приймати по 1 таблетці 2-3 рази на добу.

Хіфенадин таблетки: градація дозувань та відмінності від порошку

Градація дозувань та застосовна форма ліків в залежності від віку виглядають нижче вказаним чином:

  • Дорослим – 50 мг, тільки табл.
  • Дітям від 12 – 25 мг тільки табл.
  • Дитині від 3 років – 10 табл. або порошок.

Ключова відмінність пігулок від порошкової форми – спосіб застосування. Порошок вважається дитячим варіантом, оскільки дуже маленьким чадам давати цілісні таблетки небажано (через підвищений ризик вдавитися).

Від чого призначається Фенкарол? Коли його не можна пити?

Показання до застосування таблеток Фенкарол. Показання мають симптоматичний характер, а саме типові алергічні реакції:

  • дерматичні реакції, в т.ч. свербіж;
  • набряк Квінке (набрякання кінцівок або обличчя);
  • кон’юнктивіти;
  • харчові та медикаментозні алергії;
  • інші типи реакцій на алергенні речовини.

Важливо відзначити, що симптоматика може бути оманливою. Для того, щоб почати приймати Фенкарол необхідно чітко розуміти, що різні види негативного впливу на організм викликані саме алергією, а не іншими розладами здоров’я.

Фенкарол призначають при кашлі, але тільки у разі, якщо цей кашель викликаний бронхоконстрикторною дією гістаміну, тобто є наслідком дії алергену. Таблетки Фенкарол, як і порошок, впливають на алергічні реакції бронхоспатичного характеру, так що не робіть спроб лікувати цим препаратом класичну застуду.

Протипоказання та побічні ефекти Фенкаролу. Цей препарат є небажаним гостем в режимі лікування алергії у разі наявності непереносимості до головної діючої речовини.

Даний антиалерген здатний викликати і деякі побічні дії, зокрема:

  • запаморочення;
  • відчуття сухості у роті;
  • прояви диспепсичного характеру (наприклад, можливий деякий нудотний ефект, відчуття гіркого присмаку у роті);
  • психічну стурбованість;
  • прояви протеїнурії – виявлення білка в аналізі сечі;
  • больові відчуття в суглобах;
  • сльозовиділення.

У осіб, що страждають патологіями шлунково-кишкового тракту, ризик побічних дій підвищений. Будьте особливо обережні, якщо у вас гастрит або подібне захворювання.

Ціна Фенкаролу – дорогий або дешевий препарат?

Засіб можна віднести до середньоцінового сегменту. Конкретна вартість залежить від дозування активного інгредієнта. Купити препарат можна в багатьох аптеках вашого міста. Ви можете скористатися онлайн-сервісом, щоб відшукати найближчі пункти, наприклад, в Києві.

Аналоги Фенкаролу – чим можна замінити?

Як вже було згадано, препарати на основі хіфенадину випускаються (або випускалися) переважно в пострадянських країнах. За даними Міжнародного медичного порталу Drugs.com, існує тільки один аналог даного медикаменту, і то неповний. Це засіб – DuAller-G (ДюАллер-Г). Він містить два діючі компоненти: Quifenadine (хіфенадин) та Sequifenadine (секвіфенадин або сехіфенадин). Щодо секвіфенадину відомо не дуже багато, це маловикористовувана речовина в медицині. За наявною інформацією, це оригінальний російський продукт з антигістамінною активністю. Окремо він виробляється під брендовим найменуванням Бікарфен (Bicarphenum). Розробка Бікарфену була здійснена в радянські часи у Всесоюзному науково-дослідному хіміко-фармацевтичному інституті ім. Серго Орджонікідзе (нині ВАТ «ЦХЛС-ВНИХФИ»). У порівнянні з фенкароловими та іншими протигістамінними медикаментами, Бікарфен відрізняється більш високим антисеротоніновим ефектом, завдяки чому він дієвіший при алергіях та інших хворобах, при яких виникає свербіж шкіри.

До наближених, але неідентичних аналогів можна віднести препарати у вигляді Агістама (Agistam), Алеріка (Aleric, Aleric Deslo), Кларитину (Claritine), Лорану (Lorano), Лорізану (LORISAN-KMP), Ероліну, Лорфасту (які містять лоратадин ). Якраз до даного препарату, можливо, доведеться вдатися, якщо ви перебуваєте за кордоном. Перелік його аналогів (brand names) включає:

  • Loratadina 1Apharma (Лоратадин 1Афарма) в Португалії;
  • Loratadina Bussié (Лоратадин Бюссе) в Колумбії;
  • Loratadine EE (Лоратадин ЕЕ) в Японії;
  • Halodin (Халодін) в Таїланді;
  • Orin (Орін) в Бангладеші;
  • Triaminic (Тріамінік) в США;
  • Alavert Children’s (Авалерт для дітей) в США;
  • Boots Hayfever Relief (Бутс Хейфевер Реліф) у Великій Британії;
  • Bronar (Бронар, з амброксолом) в Мексиці;
  • Rinolan (Рінолан) – в хорватських та боснійських аптеках;
  • Rupton (Руптон) – в бельгійських аптечних пунктах;
  • Shun Ta Xin (Шун Та Ксін) – в китайських аптеках;
  • Loratadin Arcana (Лоратадин Аркана) – в австрійських аптеках;
  • Aleric Lora (Алерік Лора) – в польських аптеках;
  • Zylohist (Зілохіст) – в філіппінських аптеках.

Наукові дослідження

Оскільки препарат використовується в основному лише в СНД, то і зарубіжних (англомовних) досліджень майже не знайти. Однак багато робіт латиських, російських та інших вчених пройшли міжнародну апробацію та були опубліковані в міжнародній медичній базі статей Pubmed. Так, в статті Л. Лусс (Luss LV., 2014 року), Фенкарол називається багатофункціональним неседативним антигістамінним препаратом, який дієво придушує гістамін. До речі в цій роботі зазначено, що засіб було розроблено академіком Михайлом Давидовичем Машковським, видатним фахівцем в галузі фармакології та фармакотерапії, Героєм Соціалістичної Праці (1991).

Л. Макаров, Л. Баликова та ін. (2010), з’ясували, що хіфенадин може бути корисний для дітей з брадикардією та іншими серцевими розладами.


Увага!

Використання Фенкарол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.