Фенотропіл

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи, Препарати для поліпшення мозкового кровообігу

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Phenotropil

Діюча речовина: Фенілпірацетам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В наші дні велика частина населення страждають захворюваннями ЦНС. Для вирішення даної проблематики фармацевтична індустрія пропонує ноотроп під назвою Фенотропіл. Фахівці зводяться до єдиної думки, що даний лікарський засіб усуває астенічні розлади, ревальвує працездатність, пам’ять, стійкість.

Медикамент зарекомендував себе з позитивного боку, часто серед учнів освітніх установ, а також серед студентів, коли починаються іспити та сесії, оскільки підвищує якість пам’яті та централізує уважність. Переважна більшість неврологів призначають цей препарат своїм пацієнтам.

Інструкція таблеток Фенотропіл

Фенотропіл – ноотропний засіб, що застосовується пацієнтами для найкращої циркуляції кровотоку в головному мозку. Виготовляється в таблетованому вигляді по десять штук в кожній упаковці. Додається анотація. Таблетки приймаються перорально.

Одна таблетка містить 50 мг або 100 мг активної складової частини – фенотропілу та шеренгу другорядних з’єднань: лактоза, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Лікарський медикамент прописують пацієнтам, у яких діагностовано подальші патології:

  • Алкогольна залежність в хронічній формі для зниження подальшої симптоматики: апатичності, астеничності.
  • Захворювання ЦНС з характерними ознаками зміни реакцій з боку психомоторики.
    З метою профілактики гіпоксії.
  • Перебування в стані систематичного неврозу з характерними ознаками ексцесу сну, малоенергічністью, пейорації пам’яті.
  • Збільшення навантажень на емотивно-психологічний стан.
  • Легкий депресивний стан.
  • Несприйняття нових відомостей.

Крім усього іншого, при прийомі фенотропілу зростають фізичні складові. Саме з цієї причини призначають цей медикамент людям з серйозними фізичними навантаженнями. Такому впливу сприяє прискорений обмінний процес в головному мозку людини.

Перед терапевтичним курсом хворому слід порадитися з фахівцем даного профілю, а також ретельно простудіювати анотація, оскільки лікарський засіб має ряд послідовних обмежень, таких як:

  • Найважчі нейровегетативні зміни з характерними ознаками систематичних впадання в стану паніки;
  • Гіпертензія артеріальна;
  • Період вагітності і годування груддю;
  • Нетерпимість складових частин медикаменту.

З особливою передбачливістю потрібно застосовувати лікарський засіб хворим на атеросклероз артерій; людям з алергічним ринітом, а також з хворобами нирок і печінки.

Як приймати? Потрібне дозування і тривалість терапії призначає тільки лікар, так як організм кожної людини персоналістичний. Таблетки слід вживати після прийому їжі, заглотив її цілою, не розкушувавши і запити необхідною кількістю дистильованої води. Разове дозування на початковому ступені курсового лікування – 200 мг. Варто врахувати, що добове дозування не повинно бути вище 750 мг.

Якщо лікар призначає дозування понад 100 мг за одну добу, то таблетки приймають в два прийоми. Довготривалість терапевтичного лікування коливається від чотирнадцяти днів до трьох місяців. При потребі відновлення терапії, курс лікування починають після закінчення одного місяця від попередньої терапії.

Фенотропіл не можна приймати жінкам, які виношують дитину, оскільки немає результатів клінічних досліджень. У період грудного вигодовування засіб також не можна вживати, так як активні складові частини ліків можуть потрапляти в грудне молоко і завдати шкоди здоров’ю немовляти. У випадках гострої потреби прийому препарату лактаційний період слід припинити.

В цілому лікарський медикамент непогано переноситься хворими, але у переважної частини пацієнтів можуть виявитися побічні ефекти, такі як:

  • Реакції алергічної спрямованості – висип різного роду, свербіж, кропив’янка;
  • Порушення сну, підвищена психо-емоційна збудливість, нервозність;
  • Постійне відчуття спраги, нудота, болі в області живота, блювотні позиви, проблеми зі стільцем;
  • Збільшення рівня артеріального тиску, тахікардія.

При прояві вищевикладених небажаних явищ слід в обов’язковому порядку повідомити про це лікаря. Можливо, він зменшить дозування або повністю скасує вам даний медикамент. Не виключений той варіант, що фахівець замінить Фенотропіл аналогом.

Відомостей про перевищення допустимого дозування немає. Але це не означає, що пацієнт може самостійно перевищити дозування. У випадках передозування слід звернутися в медичний заклад за допомогою до фахівців, де лікарі зроблять промивання шлунка, призначать потрібні сорбенти.

Фенотропіл не можна приймати разом з антідепрессантним ліками, а також снодійними, оскільки велика ймовірність виникнення небажаних явищ.

На початковому етапі прийому ноотропи Фенотропіл пацієнт може перебувати в стані сонливості. Це не є відхиленням від норми. Лікарями – педіатрами Фенотропіл не практикувалося, виходячи з цього, не дозволене особам, які не досягли шістнадцяти років.

Крім усього іншого, Фенотропіл виявляє заспокійливу дію на людину. На практиці відзначено, що пацієнти, які вживають цей лікарський медикамент, можуть працювати продуктивно протягом тривалого часу і при цьому перебувати в абсолютно спокійному стані. Завдяки активним складовим частинам лікарського засобу ЦНС хворого стає стійкою до температурних перепадів і нестачі кисню. Але варто врахувати один важливий факт – Фенотропіл сприяє втраті апетиту, а наслідком може стати розвиток серйозного і сумного захворювання під назвою анорексія. Саме з цієї причини лікарі рекомендують під час терапевтичного лікування фенотропілом дотримуватися правильну дієту і на регулярній основі контролювати свій стан.

Існує думка, що медикамент викликає синдром звикання і діє, як наркотик. Це не так. Таблетки придатні і для довготривалого лікування і у випадках короткочасної потреби. Все безпосередньо залежить від персоналистическим особливостей людського організму. Найчастіше, переважна частина фахівців рекомендують цей засіб людям, робота яких пов’язана з періодичними перельотами і змінами часових поясів. Також препарат призначають хворим з вираженим синдромом похмілля. Фенотропіл в деяких випадках призначають пацієнтам для схуднення. Курс лікування повинен проходити під наглядом спеціаліста, який веде ваше захворювання. Дозування – від ста до двохсот мг активних складових частин ліки в день. Довготривалість терапії варіюється від одного до двох місяців. Фенотропіл не можна приймати в післяобідній час, так як це може спровокувати порушення сну, а саме – безсоння.

Варто сказати про те, що пацієнтів з психо-емоційним виснаженням і постійної безсонням на початковому ступені лікування буде тягнути в сон, тому в цей період лікування правильніше буде відмовитися від управління авто.

Ціна фенотропілу в найрізноманітніших аптечних пунктах

Найчастіше на ціновий аспект впливають різні чинники, і це не є ні для кого секретом. Як правило, це – компанія-виробник, штучна кількість, регіон. Ноотроп Фенотропіл дорого коштує. Не кожен може дозволити собі його купити. Без рецепта лікарський засіб провізор вам не продасть.

Аналоги ноотропного кошти Фенотропіл

Абсолютних синонімів фенотропілу немає. Але є аналоги. Головне дотримуватися одне найважливіше правило – не призначати аналоги собі самим, інакше це може спричинити за собою несприятливі наслідки. Така дія може зробити тільки лише досвідчений фахівець і, як правило, у випадках, коли Фенотропіл по ряду певних причин не підійшов пацієнтові. Аналогами можна назвати:

  • Енеброл
  • Гліцин
  • Холітілін
  • Мексіфін
  • Капсули Пантогам
  • Ідебенон
  • Ноопепт
  • Фенибут
  • Нобен
  • Пірацетам
  • Флуоксетин

Висновок

З величезною часткою ймовірності можна сказати про те, що лікарський засіб Фенотропіл має найширшим спектром можливостей. Таблетки допоможуть впоратися з надмірною вагою за рахунок своєї унікальною можливості придушувати апетит людини.

Але людям, які приймають цей засіб для лікування інших захворювань, варто взяти цей факт на замітку, так як втрата апетиту може спровокувати анорексію.

Також Фенотропіл збільшує працездатність, знижує нервозність, депресивний стан, сприяє швидкому засвоєнню нових відомостей, покращує пам’ять, знімає тривожність, активізує розумові здібності, навіть допомагає адаптуватися людям при зміні часових поясів. Фенотропіл зарекомендував себе, як дієвий ноотроп.


Увага!

Використання Фенотропіл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.