Феррум Лек

Фармакологічна група: Антианемічні засоби (препарати), Вітаміни та антиоксиданти, Залізовмісні препарати, Захворювання крові (Кровоносна система)

Класифікація: В03АC06

Міжнародна назва: Ferrum Lek

Діюча речовина: Заліза гідроксид полімальтозат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо в організмі людини присутній дефіцит заліза, то у нього може розвинутися залізодефіцитна анемія (ЗДА). Таке в окремих випадках трапляється при нестачі багатьох вітамінів, що відповідають за кровотворення та рівень еритроцитів у крові. Це захворювання дуже часто вдруге, тобто, виникає в організмі в наслідок інших причин – кровотечі, захворювання легенів, позаматкової вагітності та ін. Для лікування анемії часто використовують високопродуктивний залізовмісний препарат під назвою Феррум Лек (Ferrum Lek).

Інструкція по застосуванню Феррум Лека

Зазначений залізовмісний засіб випускається у різних лікарських формах, що передбачають відповідний спосіб застосування. Перед початком використання рекомендується детального простудіювати інструкцію до залізовмісного препарату, щоб уникнути негативних наслідків терапії в майбутньому та знати всі його особливості.

Сироп

Цю форму випуску антианемічних ліків дають під час та після їжі. Якщо дитині не подобається смак ліків, то їх дозволяється змішувати з різними напоями для поліпшення органолептичних якостей. Цей сироп можна додавати в дитяче харчування по типу “Агуша”, “Малютка”, “Малюк”, “Semper”, “Gerber”, “Heinz”, “Nutricia”. Щоб дозувати препарат точно та правильно, в коробці з флаконом прикладена спеціальна порційна ложечка. Визначивши добову дозу антианеміка за віком, необхідно роздрібнити її на 3-4 прийоми.

Курс терапії, точна доза антианемічного препарату, визначається виходячи з того, наскільки ЗДА є запущеною.

Для терапії латентного ферумного дефіциту потрібно, як правило, не більше 2 місяців, однак, часом для отримання хороших результатів досить й 4 тижнів. Дітям, яким ще не виповнився 1 рік, цей препарат приймати не положено, бо його дозування у цьому випадку буде дуже низькою. Якщо дитина, яка страждає від латентної ЗДА, знаходиться у віці 1-12 років, то їй можна приймати 2,5-5 мл ліків протягом доби. Це відповідає 0,5-1 мірної ложки, що додається до антианеміку. Пацієнти від 12 років, включаючи матерів-годувальниць, зазвичай приймають 5-10 мл ліків протягом доби.

Якщо Ferrum Lek був призначений для лікування ЗДА, то тут курс терапії є більш тривалим та становить близько 3-5 місяців. Коли після закінчення кількох місяців рівень гемоглобіну у крові буде нормалізовано, то в цьому випадку антианемік приймають ще протягом 1-3 тижнів. Це допоможе заповнити необхідні організму запаси заліза.

При ЗДА цей сироп дають навіть дітям до року – в цьому випадку вступна доза ліків становить зазвичай 2,5 мл. По закінченню декількох тижнів цю добову дозу антианеміка підвищують рівно в подвійному розмірі, що необхідно здійснювати поступово.

Дітям 1-12 років слід застосовувати 5-10 мл засобу на добу – конкретна доза антианеміка безпосередньо залежить від точного віку пацієнта та його ваги. Дозування протианемічного засобу, починаючи від 12 років та далі (у тому числі й годуючим матерям), зазвичай становить 10-30 мл сиропу на добу, що відповідає рівно 2-6 мірної ложки.

Антианемік у цій лікарській формі нерідко призначається вагітним:

  • При латентному дефіциті заліза їм слід приймати 10 мл на добу;
  • Для профілактики анемічних явищ вагітним, зазвичай визначають від 5 до 10 мл на добу;
  • Якщо у вагітної жінки була зафіксована ЗДА, то їй слід приймати 20-30 мл на добу поки рівень гемоглобіну не нормалізується. Далі слід продовжувати підтримуючу терапію цими ліками щоб створити деякі запаси елемента, щоб уникнути повторення захворювання надалі.

Таблетки

Таблетки застосовують як при дефіциті заліза без анемії, так й при ЗДА. Як і у випадку з сиропом, тривалість лікування таблетованою формою визначається ступенем ЗДА. Ця форма випуску застосовується тільки в лікуванні дорослих та дітей строго від 12 років.

Для лікування дефіциту заліза без такого явища, як анемія дітям від 12 років та дорослим показано застосування 1 таблетку препарату на добу за один прийом.

У терапії ЗДА, як правило, застосовують від 1 до 3 таблеток на добу для дорослих та дітей. Цю дозу можна приймати як єдиним махом, так й розділяти на прийоми. Таблетки призначені для ретельного розжовування у ротовій порожнині, однак, якщо пацієнту вони припали до смаку, то він може ковтати їх цілком із застосуванням води – ефект від препарату буде однаковий.

Терапевтичний курс із застосуванням Феррум Лека в таблетованій формі становить в переважних випадках від 1 до 5 місяців, що залежить від стадії та характеру захворювання. В цілому, такого проміжку достатньо щоб гемоглобін у крові прийшов у норму.

Уколи

Уколи цього препарату ставляться в умовах стаціонару. Розчин, у формі якого також виробляється антианемік, призначений виключно для внутрішньом’язового введення – внутрішньовенно вводити строго заборонено.

Перед початком застосуванням антианемічного розчину обов’язково проводиться тест, що визначає переносимість препарату пацієнтів шляхом введення спеціальної тест-дози. Пацієнту вводять близько 25-50 мг ліків у м’яз дорослому (дитині слід ввести 0.5 добової дози). Відсутність небажаних реакцій протягом чверті години означає, що препарат застосовувати можна. Добова доза для дітей та дорослих вираховується індивідуально, де в обов’язковому порядку враховується маса тіла пацієнта та конкретний вид хвороби.

Крім усього іншого, цей лікарський засіб у вигляді розчину застосовується в тих випадках, коли необхідно заповнити дефіцит заліза внаслідок серйозних крововтрат при травмах та інших хворобах.

Феррум Лек у формі сиропу

Антианемічний засіб виробляється в кількох лікарських формах. Одна з них – це сироп для прийому всередину. У складі антианеміка є така активна речовина, як залізо; інші компоненти, що виконують функцію допоміжних. Це стосується сахарози, етанолу, сорбітолу, води та ін.

З тієї причини, що протианемічні краплі мають у своєму складі сахарозу, при цукровому діабеті будь-якої стадії їх слід застосовувати з великою обережністю.

Препарат, що випускається у формі сиропу, призначають при:

  • Латентній залізодефіцитній анемії;
  • Терапії анемії;
  • Профілактики ЗДА при вагітності.

Протианемічний препарат відрізняється стовідсотковою безпекою при застосуванні в період вагітності. Спецдослідження показали, що якщо Fe-місткі препарати будуть застосовані під час грудного вигодовування, то в таких випадках вони не здатні нашкодити немовляті. Залізо при грудному годуванні в молоко практично не проникає.

Сироп відрізняється неймовірним зручністю при застосуванні в лікуванні ЗДА у дітей молодшого віку, які не вміють пити таблетки. У лікуванні дітей особливо важливо дотримуватися необхідного режиму дозування.

Феррум Лек у формі таблеток

Феррум Лек – жувальні таблетки, часто призначаються для лікування та профілактики ЗДА. У їх складі є комплекс заліза з полімальтозою, макроголом, Е 951, декстрактами, тальком та підготовленою ​​шоколадною есенцією. Таблетки пофарбовані в біло-коричневий колір та мають приємний шоколадний смак.

Перед застосуванням антианемічних таблеток слід врахувати, що курс терапії повинен починатися після відповідних аналізів, які підтверджують захворювання. Жінкам вкрай не рекомендується здавати аналіз на залізо під час менструації та після неї. В іншому випадку можна отримати результати, які не відповідають дійсності – аналіз покаже більш низький рівень заліза у крові, ніж реально.

Розчин Феррум Лек для уколів

Ця форма випуску Ferrum Lek найчастіше застосовується у тих випадках, коли пацієнту необхідно екстрене поповнення заліза після перенесених кровотеч у результаті травм та захворювань. Як написано раніше, ампули застосовуються тільки в умовах стаціонару.

У складі Ferrum Lek є комплекс заліза 3-валентного гідроксиду з декстраном, а також натрію гідроксид, концентрату хлористоводневої кислоти та спеціально підготовлена ​​ін’єкційна вода.

Ціна препарату Феррум Лек

Залізовмісний препарат відноситься до “середнячків” в плані вартості. Попри це, деяким пацієнтам антианемічний засіб є непомірно дорогим та їм доводиться переглядати безліч його аналогів.

Щоб купити Ferrum Lek, зовсім не обов’язково шукати найближчий аптечний пункт – антианемік можна замовити в інтернет-аптеці.

Аналоги Феррум Лека

Якщо з якихось причин антианемік не підійшов пацієнтові, він може підібрати його дієвий аналог разом з гематологом. Це стосується таких випадків, як непереносимість допоміжних речовин, його висока ціна, проблема з придбанням засобу через його відсутність в аптеці та ін. Найбільш відомими замінниками Феррум Леку є такі протианемічні препарати:

  • Мальтофер. Випускається у формі сиропу з карамельним смаком, який часто призначається дітям. У його складі також є тривалентне залізо та ряд інших компонентів (додаткових). Крім сиропу, Мальтофер можна лікуватися у вигляді таблеток та інфузійного розчину.
  • Ферлатум. Випускається у формі сиропу для внутрішнього прийому. У сиропі під назвою Ферлатум Фол є вітамін Б9, необхідний для кращого засвоєння заліза. Якщо порівнювати з оригіналом, то Ферлатум дорожчий.
  • Біофен. Препарат середньої цінової категорії, що випускається у формі жувальних пігулок. Крім феруму, у Біофені містяться такі компоненти, як вітамін Б9 та гідроксид полі-мальтозат.
  • Венофер. Дорогий швейцарський антианемік, який випускається у вигляді інфузійного розчину.

Крім вищенаведених, існують й інші замінники Феррум Леку. Йдеться про Лікфер, Актиферин, Гематоген, Сорбіфер Дурулес, Фероксід, Ферролек, Декстрафер, Венофер, Суфер, Фермед, Феррі, Сорбітрім, Хеферол, Спатон, Ферроплекс, Ферсінол, Тотема, Фер-Ромфарм та ін.



Увага!

Використання Феррум Лек без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.