Фезам

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: N06B Х

Міжнародна назва: Phezam

Діюча речовина: Пірацетам, цинаризин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Проблеми з мозковим кровообігом виникають у людей будь-якого віку і вимагають негайного лікування. В даних випадках нерідко призначають один ефективний лікарський засіб з великим списком показань – Фезам на основі пірацетаму та цинаризину. Фезам випускається у формі капсул, призначених для перорального прийому. Виробники: Balkanpharma-Dupnitsa AD, Zdravlje AD, Actavis Ltd.

Інструкція по застосуванню Фезама

Капсули Фезама можна приймати в будь-який момент. Прийом не залежить від прийому їжі: при будь-якому застосуванні Фезам всмоктується в шлунково-кишковому тракті ідентично швидко. Однак якщо вірити деяким даними, то при прийомі після їди ризик побічних дій скорочується в рази.

Дорослим показаний прийом по 1-2 таблетки 3 рази на добу. Терапевтичний курс становить від 1 до 3 місяців – все залежить від відправної точки стану хворого і конкретного виду хвороби. Більш тривале застосування нейрометаболіческого антидепресанту строго неприпустимо – по закінченню 3-місячного курсу лікування його прийом варто закінчити та взяти тайм-аут на кілька місяців. Щорічно можна проводити максимум 2-3 курсів з використанням Фезам.

При лікуванні фезамом слід дотримуватися чіткої дисциплінованості. Нейрометаболік слід застосовувати щодня в аналогічний час. Якщо пацієнт з певних причин пропустив черговий прийом ліків і згадав про це тільки перед прийомом наступної таблетки по годинах – потрібно прийняти тільки одну дозу.

Phezam застосовується і в дитячому віці, починаючи від 5 років. Фезам дітям призначають при проблемах з розумовим розвитком і для викорінення багатьох інших захворювань. Пацієнти у віці 5-18 років зазвичай приймають 1-2 капсули ліків 1-2 рази на добу.

Терапевтичний курс повинен становити не більше 1,5-3 місяців. Як правило, очевидні поліпшення у пацієнтів будь-якого віку спостерігаються тільки після 1-2-тижневого застосування. Відсутність бажаного ефекту в перші пару тижнів після старту лікування повинно означати негайне припинення прийому Фезама через мізерну ефективность і подальше призначення більш відповідного засобу. Але подібні феномени зустрічаються вкрай рідко і нейрометаболік виявляється блискучим засобом в знищенні багатьох хвороб.

Таблетки Фезам

Нейропрепарат випускається у формі капсул, призначених для застосування перорально. Їх помилково можуть назвати таблетками. Капсули мають тверду желатинову оболонку, де міститься порошкоподібний субстрат.

Капсули Фезам приймають в цілому вигляді – їх цілісність не можна ні в якому разі порушувати, вкрай важливо, щоб препарат розчинявся в шлунково-кишковому тракті. Для полегшення прийому нейрометаболічного антидепресанта слід пити багато води та ковтати капсули по одній.

Показання до застосування Фезама

Нейрометаболічнийо стимулянт застосовується для терапії захворювань, пов’язаних з проблемами мозкового кровообігу. Зокрема, Фезам показаний при таких проблемах:

  • Недостатність мозкового кровообігу. Причому, це стосується не тільки хронічного перебігу – нейрометаболік призначають навіть при схильності до цього недугу. Зазначена недостатність може часто виникати через розвиток таких недуг, як надмірно високий артеріальний тиск і атеросклероз.
  • Ангіодистонічний ішемічний інсульт мозку. Phezam нерідко прописують для стабілізації стану хворого після перенесеного інсульту мозку.
    Церебрастенія травматичного походження.
  • Енцефалопатія. Це захворювання має безліч варіантів походження, де Phezam показує свою високу терапевтичну ефективність.
  • Синдром, що характеризується як психоорганічний. Як правило, він відрізняється серйозними порушеннями в роботі пам’яті, будь-яких інших когнітивних функцій.
  • Лабіринтові порушення. Зокрема, це стосується раптових і періодичних запаморочень, шумових відчуттів у вухах, блювання, нудоти.
  • Синдром Меньєра – негнійна патологія внутрішнього вуха, проявляється зниженням кількості ендолімфи (лабіринтової рідини) і збільшенням внутрішньолабіринтного тиску (т.зв. Ендолімфатичний гідропс).
  • Кінетозах, що виникають у деяких людей при пересуванні на повітряному і морському транспорті.

При застосуванні Фезам, слід невблаганно дотримуватися тих доз препарату, призначених лікарем. При тривалому застосуванні можуть виникнути чисельні побічні дії нейрометаболіка.

Склад Фезама

Чинними компонентами в складі нейрометаболіка є такі речовини, як пірацетам і циннаризин. У комплексі ці компоненти забезпечують пацієнта більш ефективним лікуванням і швидким одужанням. Крім цього, в складі ліки присутній лактоза, желатин, магнію стеарат, SiO2.

особливості застосування

Нейрометаболік не варто приймати синхронно з хмільними напоями, оскільки з’являється велика ймовірність побічних ефектів. В результаті у хворого в організмі можуть виникнути інші негативні реакції. Це стосується й алкоголю, і прити деприсантів- їх одночасний прийом з фезамом може викликати у пацієнта сильну сонливість.

Пацієнти з глибокими порушеннями в роботі печінки або нирок, повинні приймати нейрометаболік з великою обережністю і під контролем фахівця. Якщо Phezam був призначений літньому, то в процесі терапії контроль за станом роботи його нирок і печінки повинен бути постійним.

Після прийому Фезама хворий може відчути біль у шлунку – слизова органу сильно дратується під дією даного препарату. Потім щоб запобігти цьому, перед прийомом нейрометаболіка слід добре поїсти або, на худий кінець, перекусити фруктами, випічкою та ін.

Наукові факти про Фезам

Згідно дослідних робіт на Pub Med, можна виділити наступні факти про Фезам:

  • Пацієнти повідомили про хорошу переносимість і зручність прийому Фезама: одна капсула замість двох таблеток ноотропних і вазоактивних ліків (Бойко А., Кабанов А., Шелякіна Л. та ін., 2005.)
  • Нейрометаболічний препарат можна рекомендувати для курсового застосування в гострих і ранніх відновлювальних періодах малого і неінвалідозуючого інсульту з мовними та помірними когнітивними розладами (Арабханова М., Пишкіна Л., Ясаманова А. і ін., 2008).
  • Комплексне лікування 25 пацієнтів з неексудативними формами старечої / вікової макулярної дегенерації (ARMD) показало непогану результативність Фезам (Кисельова Т., Лагутіна Ю., Кравчук Є., 2005).

Аналоги Фезама

Phezam є дієвим нейростимуляторами, що допомагає при безлічі проблем з мозковим кровообігом. Через це він практично завжди бажаний в аптеках, що є причиною його часто відсутні на їх прилавках. Крім того, деяким пацієнтам нейрометаболік недоступний (не по гаманцю). У подібних і інших випадках рекомендується підібрати аналог, що володіє спорідненими властивостями та ефектом. У пошуках максимально наближених замінників, зверніть увагу на:

  • Омарон (Omaron) від Ніжегородську Нижфарма. Має практично ті ж компоненти, що й оригінал. На відміну від Фезам, в одній упаковці якого є 60 капсул, даний замінник має всього 30. Ціна упаковки приблизно в два рази нижче, ніж вартість оригіналу. Тому Омарон і Фезам знаходяться в одній ціновій категорії. Згідно відгуками, цей замінник відрізняється досить низькою ефективністю під час лікування.
  • Комбітропіл (Combitropil) від Курганського Синтезу. Відомий медикаментозний нейростимулятор, практично не відрізняється від оригінального препарату, в плані діючих речовин, показань і протипоказань.
  • Амілоносар (Amisolosar) від мордовського біохіміка. Психостимулятор, ноотропний засіб, що поліпшує процеси мозкового кровообігу, розумових здібностей, пам’яті і якості сну. Форма випуску – таблетки c 10, 20 і 50 мг активного компонента. Має в своєму складі діючу речовину нікотиноїл гамма-аміномасляної кислоти. Його не варто застосовувати, коли пацієнт страждає від ниркової недостатності, годує дитину грудьми або має індивідуальну непереносимість компонентів засобу.
  • Вінпотропіл (Vinpotropil) від «Канонфарма продакшн» (Щелково, МО). Засіб сприяє значному поліпшенню мікроциркуляції в тканинах головного мозку, має інші позитивні властивості й показання. Беручи Вінпотропіл для лікування і профілактики хвороб, пам’ятайте: він відрізняється уповільненою дією. Випускається у формі таблеток і твердоватим на дотик капсул з желатиновою оболонкою. Має чималий список побічних ефектів.
  • Вінпоцетин (Vinpocetine, Cavinton) – виробники різні. Представляє групу серцево-судинних препаратів і сприяє кращому живленню тканин і відділів головного мозку. Особливість Вінпоцетину, створеного з алкалоїдної речовини вінкаміну, полягає в тому, що він випускається й у вигляді таблеток, та у формі ін’єкційного розчину, швидко усуває гострі стани у хворих. Аналог не застосовують в віці до 12 років. Він заборонений жінкам, які годують дитину груддю або знаходяться на будь-якому терміні вагітності.

Вибираючи психостимулятор для заміни Фезам, слід обов’язково долучити до цього процесу фахівця-невролога, який знає про всі показники здоров’я пацієнта. Якщо аналог буде обраний самостійно, то згодом пацієнт може зіткнутися з багатьма його побічними діями. Засоби, що входять до групи натрапив і ГАМК-ергічних препаратів, при неадекватному лікуванні здатні викликати депресію, перманентне почуття пригніченості, періодичну агресію і серйозні інсомничні порушення.


Увага!

Використання Фезам без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.