Фіналгон

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування

Класифікація: M02AX10

Міжнародна назва: Finalgon

Діюча речовина: Нікобоксил, Нонівамід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кістково-м’язові болі можуть з’явитися не тільки у спортсменів після фізичних навантажень, але і у людей, які зі спортом не повязують своє життя. У них можуть з’явитися розтягування зв’язків, суглобові запалення, незграбні болючі рухи та ін. Причин багато. Для зняття больових відчуттів потрібно застосувати місцеві кремоподібні засоби та мазі. У колі людей, які коли-небудь стикалися з такими проблемами, широкою популярністю користується мазь Фіналгон. Чим вона така чудова, і як її використовувати з максимальною користю, ви дізнаєтеся з матеріалу статті.

Фіналгон мазь або крем – що краще?

Групова приналежність Фіналгону – препарати, що подразнють місцево в комбінаціях. За АТС-коду М02АХ10 він відноситься до інших засобів.

Склад Фіналгону залежить від форми випуску. На вибір покупцеві пропонується Фіналгон крем та Фіналгон мазь. Тим, кому важко визначитися з вибором, допоможе інформація про принципові відмінності між цими формами.

В кремі, і в мазі містяться одні й ті ж активні компоненти, але в різній концентрації.
На 1 г крему доводиться:

  • нікобоксилу – 10,8 мг;
  • ноніваміду – 1,7 мг.

За допомогою додаткових речовин, серед яких висока частка масел та води, крем вбирається в шкіру швидко, не залишаєючи жирних слідів, та вже через кілька хвилин можна надягати одяг без остраху його забруднити. Крем можна наносити навіть на в міру волгі шкірні покриви.

На 1 г мазі доводиться:

  • нікобоксилу – 25 мг;
  • ноніваміду – 4 мг.

Води в складі зовсім небагато, зате вазеліну – з надлишком, через це мазь схожа на гель. Вбирання слабке, тому речі будуть в жирних плямах, якщо їх надіти відразу після нанесення.

Консистенція – гомогенна, густувата. Забарвлення може варіюватися від безбарвного до коричневого з жовтизною, субстанція напівпрозора / прозора із специфічним ароматом. Разом з двадцятиграмовим тюбиком ліків в коробку поміщений пластиковий аплікатор для зручного нанесення.

Крем кращий у випадку, якщо неприємність сталася на роботі або в громадському місці, де оголити тіло та побути в такому вигляді деякий час не представляється можливим та просто неетично.

Якщо ж не потрібно одягатися відразу, то краще намазатися маззю. Не тільки через сильну концентрацію активних речовин, але і через більш швидке та глибоке їх проникнення в дерму. Таким чином, ефект настає швидше, ніж від крему.

Фармакодинаміка та кінетичні особливості

Один з активних елементів – нонівамід. Це синтетичний синонім речовини капсаїцин – ваніліламіду кислоти нонілової. Умовно позначається латинською абревіатурою PSVA. Проникаючи в ноцицептивні С-волокна та нервові волокна А-дельта периферичної системи, при контакті зі шкірою надає ефект знеболення.

Аферентні нервові закінчення в шкірі піддаються активній стимуляції, за рахунок цього звужені судини розширюються, і людина ще довго відчуває дбайливе тепло на обробленому місці.

Друга важлива речовина – нікобоксил. Ця назва бета-бутоксіетилового ефіру нікотинової кислоти, що позначається буквами NSBE. Досягнення гіперемічного ефекту відбувається за участю простагландинів Е2 та I2. Розширення судин проходить інтенсивніше та швидше, ніж у випадку з нонівамідом.

Обидві речовини синхронізуються та доповнюють дії один одного. Ферментативні реакції протікають швидше, проходить м’язовий спазм, обмінний процес прискорюється.

Фіналгон, володіючий локальною дією вже через 3-7 хвилин починає свою активність, а через півгодини ефект стає максимально помітним. Системні дані з фармакокінетики не з’ясовані, через локальну дію препарату вони не мають клінічної важливості.

Інструкція до препарату Фіналгон: показання та рекомендації до застосування

Фіналгон – випробуваний засіб, що застосовується пацієнтами:

  • При ревматичних суглобових та м’язових болях.
  • З діагностованим артритом.
  • При болю в м’язах, викликаному фізичним перенавантаженням.
  • При спортивних та побутових травмах, ударах та вивихах.
  • Після надриву або розтягуванні зв’язкового апарату.
  • При неспецифічних гострих болях в поперековій області.
  • При тендовагінітах та бурситах.
  • При ішіалгії та невриті.
  • З діагнозом «люмбаго».
  • При порушеннях кровотоку в кінцівках.

Мазь / крем широко використовують спортсмени, щоб розігріти м’язи перед тренуваннями та змаганнями.

Чи всім підходить Фіналгон?

Мазь та крем Фіналгон практично не мають протипоказань. Ліки не можна наносити лише у виняткових випадках:

  • якщо хоча б один з компонентів коли-небудь викликав алергію;
  • якщо шкіра пацієнта занадто чутлива до будь-яких подразників;
  • вік до 12 років.

Через недостатню вивченість даних з фармакокінетики невідомо, як поведуть себе нікобоксил з нонівамідом щодо плоду, який розвивається в утробі. Через це при вагітності краще знеболити травму інакше. Те ж стосується застосування при ГВ та в дитячому віці.

Шкіра, на яку планується мазати засіб, не повинна бути пошкоджена або запалена. На відкриті рани наносити неприйнятно. Також не повинні змазуватися ті ділянки тіла, де проникність занадто висока: коміркова зона, внутрішня частина стегна, низ живота.

Як реагує організм?

Трапляється, що після нанесення Фіналгона у поодиноких пацієнтів проявляються несприятливі ефекти:

  • Шкіра покривається везикулами.
  • Виникає алергічний висип, кропив’янка, оброблене місце свербить.
  • Анафілактичний шок.
  • Задишка / відчуття задухи.
  • Намазана шкіра набрякає та пече.
  • Травмована область втрачає чутливість.
  • У пацієнта з’являється кашель.

При виражених симптомах мазь потрібно видалити з поверхні тіла та припинити нею користуватися. Про всі побічні прояви важливо розповісти лікарю, щоб він підібрав відповідну заміну Фіналгону.

А якщо переборщити?

В помірних дозах Фіналгон не зічіплює системні функції. Але неуважність в прочитанні інструкції, особливо розділу, де вказується допустимий обсяг для нанесення, може привести до серйозного погіршення самопочуття.

При нанесенні надмірної дизи мазі:

  • гіперемія посилюється та заподіює біль;
  • печіння стає нестерпним, температура тіла зростає;
  • з’являється везикулярний висип;
  • артеріальний тиск падає;
  • частішає серцебиття;
  • відчувається нудота та сильна слабкість.

Дії ті ж, що і при побічних ефектах. Перший крок – видалити мазь. Але як її змити? Допоможе використання жирного крему, вазеліну або змоченого в маслі тампона. Лише після цього потрібно промити хворе місце водою та витерти насухо.

Поради по нанесенню

Фіналгон наноситься місцево. Спершу варто визначити чутливість шкіри, нанести мінімальну дозу. Для цього на аплікатор з тюбика видавлюють близько 0,5 см мазі (розміром з горошину) та легкими круговими рухами розподіляють її по невеликій ділянці тіла – площею приблизно з долоню.

Якщо ефект слабкий, можна збільшити кількість засобу до 0,8 см та обмотати тіло вовняною хусткою. Це прискорить всмоктування.

Якщо користуватися Фіналгоном більше 8-10 днів, його дія слабшає. В цьому випадку наносять більше засобу. Але максимально можна втирати не більше 1 см мазі на травмовані ділянки 10 * 20 см.

Змащувати хворе місце можна до 3 разів на добу, бажано через рівні проміжки часу. Якщо за 10-12 днів біль не пройшла, потрібно звертатися в травматологічний пункт.

Спортсменам для розігріву м’язів належить наносити Фіналгон за 30 хвилин до старту змагань або тренувань.

Фіналгон особливі вказівки та ціна

При попаданні на нетравмованих шкіру потрібно видалити засіб та промити водою. Після нанесення вимити руки з мильною піною.

При випадковому контакті Фіналгону зі слизовою, потрібно змити гель-мазь та звернутися за медичною допомогою.

Ванна, душ та будь-які інші водні процедури заборонені протягом часу після використання ліків.

Бажано уникати занять, які вимагають адекватних психомоторних реакцій.

Де купити?

Знайти та купити Фіналгон легко в будь-якому аптечному кіоску чи маркеті, оскільки він споживається широкими масами та не вимагає рецепта. Вартість краще уточнювати безпосередньо на місці, оскільки в різних місцях ціна може відрізнятися.

Фіналгон – не дуже дороге задоволення. Крем коштує трохи дешевше, ніж мазь, але вибір завжди за покупцем.

Які ефективні аналоги замінять Фіналгон?

Серед ефективних засобів-замінників виділяються:

  • Наятокс. Мазь з отрутою кобри в складі. Добре знеболює та зігріває.
  • Димексид. Гелева субстанція в темній пляшечці. Має хороші відгуки серед споживачів.
  • Віпросал. Один з кращих аналогів, проте має довгий список протипоказань.
  • Алвіпсал. Мазь з отрутою гадюки та живичним скипидаром. Застосовувати не більше 2 разів на добу.

Підбирати заміну повинен лікар-травматолог або спортивний лікар.


Увага!

Використання Фіналгон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.