Флемоксин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01CA04

Міжнародна назва: Flemoxin

Діюча речовина: Амоксициліну

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Завдяки антибактеріальним препарам, захворювання, мають інфекційний характер, лікуються цілком успішно. Найбільш дієвими вважаються антибіотики досить широкого спектра дії, яким є Флемоксин Солютаб. Зазначений медикаментозний засіб призначають безпосередньо при хворобах інфекційного характеру, що виникли в дихальній системі, в області сечостатевих органів. Не менш ефективним Флемоксин є і при лікуванні захворювань органів травлення та вірусного ураження м’яких тканин і шкірних покривів.

Інструкція по застосуванню і дозування флемоксин Солютаб

Дозування і курс лікування зазначеним антибактеріальним препаратом повинен прописувати лікар, виходячи зі стану пацієнта. Однак в лікуванні інфекційних хвороб, що відрізняються помірною або середнім ступенем тяжкості, часто беруться до уваги і рекомендовані дози:

  • Дорослі пацієнти і люди похилого віку можуть приймати всередину від 500 до 750 мг препарату на добу. Це також стосується і дітей з масою тіла більше, ніж 40 кг. Дозування флемоксин Солютаб може мати й інший вид – 500 мг не частіше 3 разів на добу.
  • Пацієнти дитячого віку, маса тіла яких становить менше 40 кг. У добу дитина може приймати від 40 до 90 мг ліків на 1 кг маси тіла, при цьому прийом повинен бути 2-3-кратним. При необхідності доза препарату поступово підвищується до 3 г на добу. Слід зазначити, що краще, якщо пацієнт, незалежно від віку, буде приймати ліки 3 рази на добу, що володіє більшою ефективністю, ніж дворазовий прийом.
  • При ранній стадії хвороби Лайма, де Флемоксин відмінно показує своє терапевтичну дію, слід приймати 50 мг на 1 кг маси тіла препарату на добу. Отриману дозу лікарського препарату слід розділити безпосередньо на 3 прийоми. Як правило, курс такого лікування становить від 2 до 3 тижнів.
  • Для профілактики такого захворювання, як ендокардит, слід приймати препарат також з розрахунку 50 мг на 1 кг маси тіла хворого протягом 24 годин. Крім того, прийом препарату рекомендується здійснити і за 1 годину до проведення хірургічної операції одноразово.
  • У лікуванні гонореї, що має струмінь або не ускладнену форму, необхідно прийняти препарат разово в дозуванні 3 м
  • Якщо пацієнт страждає таким захворюванням, до вогнища якого є дуже утруднений доступ, то тут препарат слід приймати 3 рази в день. До таких захворювань відноситься гострий середній отит бактеріального походження.
  • В процесі лікування хронічних інфекційних недуг і важких інфекцій необхідно приймати Флемоксин 3 рази на добу від 7500 до 1000 мг за раз.

Тривалість лікування може бути різною – все залежить від виду захворювання і його тяжкості. Наприклад, при інфекції, яка має легку і середню ступінь тяжкості, слід продовжувати лікування не більше 5-7 днів. Лікування більш серйозних захворювань інфекційного характеру, наприклад, як стрептокок, необхідно продовжувати близько 10 днів.

Хронічні інфекційні хвороби, захворювання, що мають певне локальне ураження, а також особливо тяжкі інфекції лікуються по індивідуально встановленим графіком. Слід зазначити, що навіть якщо симптоми того чи іншого захворювання інфекційного характеру повністю зникли в результаті лікування флемоксин, препарат слід приймати ще протягом 48 годин.

Пацієнти, які мають проблеми з роботою нирок, в тому числі і з тяжкою нирковою недостатністю, повинні приймати зазначений антибактеріальний препарат в меншій дозі, встановленої індивідуально.

Немає різниці, коли приймати Флемоксин – до, під час їжі або ж після неї, так як препарат однаково добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті протягом короткого часу після прийому. Слід зазначити, що таблетку можна приймати як в цілому вигляді, запиваючи водою, так і у вигляді приготовленої з неї солодкої суспензії. Для цього необхідно взяти 1 таблетку флемоксин (або будь-яку іншу призначену для лікування одноразову дозу) і ретельно розчинити її в половині склянки води. Приготовану ароматну суспензію з таблетки необхідно відразу ж приймати – зберігання препарату до наступного прийому не рекомендується. Як правило, суспензія готується для лікування дітей.

Перед застосуванням препарату Флемоксин Солютаб і його склад

Багато пацієнтів, знаючи, яку шкоду при зайвому використанні антибактеріальних препаратів вони можуть принести, намагаються обійти їх прийом стороною. Від прийому таких засобів можна відмовитися лише у випадках, коли захворювання не носить важкий характер і піддається лікуванню іншими препаратами. Однак в інших випадках ризик від можливих ускладнень захворювання в рази перевищує можливість небажаних наслідків в результаті прийому антибіотиків. При цьому пацієнт може і не знати, яку хворобу необхідно лікувати антибіотиками – саме з цієї причини при появі перших ознак того чи іншого інфекційного захворювання слід звертатися до лікаря, який, на основі багатьох даних, може призначити антибактеріальний засіб або ж інші ліки.

Як було сказано вище, Флемоксин – це антибіотик, який призначається при самих різних інфекційних та вірусних захворюваннях. Препарат користується особливою популярністю в медицині за рахунок того, що є розчинним і кислотостійким.

Форма випуску препарату – диспергуючими таблетки, що мають овальну форму і жовтуватий колір. Їх можна не тільки приймати всередину в цілому вигляді – для зручності застосування ліків в дитячому віці з таблетки можна приготувати суспензію. Якщо виникає необхідність в прийомі малих доз препарату, то таку таблетку можна з легкістю розламати на дві частини, для чого на її поверхні з одного боку є спеціальна риса.

Основна діюча речовина зазначеного антибактеріального засобу – це амоксицилін. Він відноситься безпосередньо до напівсинтетичних антибіотиків і успішно бореться з цілим списком мікроорганізмів. Єдине, що тут потрібно відзначити – це відсутність стійкості препарату до тих бактерій, які синтезують пеніциліназу.

Крім амоксициліну, до складу препарату також входять мікрокристали целюлози, сахарин, ароматизатори (мандарин, апельсин, ванілін) і інші речовини. Слід зазначити, що цей антибіотик можна застосовувати і в дитячому віці при лікуванні захворювань інфекційного характеру. Діти беруть Флемоксин Солютаб без заперечень, так як ці таблетки мають досить приємний смак.

Таблетки флемоксин Солютаб випускаються в декількох варіантах дозування активного компонента: 125, 250, 500 і 1000 мг. Вибір того чи іншого варіанту дозування ліків залежить від тяжкості захворювання, його локалізації, а також від загального стану хворого, його віку та ваги. Слід зазначити, що зазначеним антибактеріальним засобом не рекомендується лікуватися без призначення лікаря.

Протипоказання

Перед тим як приймати Флемоксин слід в обов’язковому порядку поцікавитися – які протипоказання має цей антибактеріальний препарат? Якщо знехтувати цим розділом в інструкції по застосуванню засобу, то можна зіткнутися з небезпечними наслідками.

Єдине протипоказання до застосування зазначеного антибіотика – це підвищена чутливість, яка може виникати як на активний компонент в ліках, так і на будь-якеу іншу речовину в його складі.

Деякі стану організму вимагають вкрай обережного застосування ліків:

  • Мононуклеоз інфекційного походження;
  • Лімфолейкоз;
  • Серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту, які часто загострюються. Особливо це стосується тих хвороб, які виникли в результаті прийому антибактеріальних засобів;
  • Вагітність і годування груддю;
  • Полівалентна гіперчутливість, що виникає на фоні прийому ксенобіотиків;
  • Ниркова недостатність.

Якщо в будь-якому з вищевказаних випадків пацієнт зіткнувся з інфекційним захворюванням, то схема лікування визначається виключно в індивідуальному порядку. Іноді може знадобитися заміна препарату аналогом. В інших випадках, які не вирізняються важким перебігом хвороби та її серйозністю, лікар може прописати пацієнтові дієвий антисептичний засіб.

Перед тим як почати лікування із застосуванням флемоксин необхідно визначити – чи виникають у пацієнта реакції гіперчутливості до пеніцилінів і алергенів іншого виду. Несвоєчасне виявлення алергічних реакцій на препарат часто стає причиною виникнення у хворого серйозних ускладнень, а іноді і смерті в результаті анафілактичного шоку.

Ціна флемоксина

Флемоксин не відноситься до бюджетних препаратів подібної дії. Залежно безпосередньо від дозування активного компонента, ціна флемоксин Солютаб може дещо змінюватись, однак, вартість цього препарату все ж можна назвати середньою.

Для того щоб дізнатися, скільки коштує вказаний препарат можна відвідати аптечний пункт в своєму місті або просто скористатися інтернетом. Другий варіант допоможе, не виходячи з дому, дізнатися середню ціну ліків в своєму регіоні.

Аналоги флемоксину

Бувають випадки, коли лікування за допомогою флемоксину з певних причин є неможливим. У таких ситуаціях лікарі підбирають той аналог лікарського засобу, який має схожий склад і властивості. Найбільш популярними замінниками флемоксин є такі препарати:

  • Аугментин. Цей препарат також застосовується для лікування великого списку інфекційних захворювань. Залежно від виду і характеру захворювання, можна скористатися розчином або таблетками, в формі яких він випускається. Крім усього іншого, ці ліки іноді призначаються навіть пацієнтам дитячого віку в дозуванні 250 мг на добу.
  • Амосін. Зазначене лікарський засіб має напівсинтетичне походження і активно застосовується в лікуванні інфекцій дихальних шляхів, а також інфекційних хвороб інших систем. У деяких випадках Амосін протипоказаний. Йдеться про такі недугах, як бронхіальна астма, сінна лихоманка, а також важкі розлади травного характеру. Крім того, цей антибіотик протипоказаний дітям молодше трьох років.
  • Гоноформ. Антибактеріальний засіб, ефективно переважна хвороботворні бактерії і припиняє їх зростання. Форми випуску препарату – порошок, розчин і гранули. Використовується в терапії великого списку інфекційних недуг.
  • Оспамокс. Даний антибіотик представляє пеніцилінову групу і має безліч показань до застосування. Його особливість полягає в тому, що його не заборонено приймати безпосередньо під час вагітності, коли жінка страждає від циститу, безсимптомної бактеріурії або іншого захворювання інфекційного характеру. Оспамокс дуже ефективний і в лікуванні безлічі гінекологічних інфекцій.
  • Данемокс. Властивості зазначеного бактерицидного препарату практично ідентичні властивостям флемоксин. Єдина форма випуску Дінемокса – це таблетки в дозуванні 250 і 500 мг активної речовини. Цей препарат можна купити виключно за рецептом, виписаним лікарем.
  • Амоксісар. Представлений антибактеріальний препарат активно використовується в лікуванні дорослих і дітей. Випускається безпосередньо в формі таблеток для внутрішнього прийому, а також у формі розчину, призначеного для ін’єкцій.
  • Хіконцил. Так само, як і Флемоксин, цей антибіотик показує свою ефективність в лікуванні чималого списку інфекційних недуг. Серед протипоказання особливо слід виділити вагітність, а також важку ниркову недостатність і мононуклеоз. Хіконцил можна застосовувати навіть в дитячому віці, для чого призначена спеціальна форма випуску ліки – сироп.
  • Інші замінники флемоксин. Схожу дію на організм також показують такі антибіотики, як Екобол, Бактокс, Грамокс-Д і т. Д.

Як правило, найбільш часто пацієнти вважають за краще вибирати вітчизняні аналоги ліків, які мають більш низьку вартість, ніж імпортні. Слід зазначити, що практично всі вищевказані замінники флемоксину є препаратами зарубіжного виробництва. Заміну препарату повинен призначати лікар, а при самостійному виборі аналогового препарату слід в обов’язковому порядку йому повідомити про це. Незважаючи на ідентичний терапевтичний ефект, аналоги препарату можуть мати різні побічні дії.


Увага!

Використання Флемоксин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.