Флюдітек

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Протизастудні препарати (засоби)

Класифікація: R05CB03

Міжнародна назва: Fluditec

Діюча речовина: Карбоцистеин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Флюдітек – це муколітичний засіб, який випускається в двох варіаціях: для дорослих та для дітей. Базовим активним компонентом препарату є карбоцистеїн. Останній не схвалений як медичний препарат в США, однак він визнаний та широко застосовується в багатьох країнах ЄС, РФ, України, азіатських державах та ін.

Засіб сприяє виведенню мокротиння, регулює її кількість, а також має протизапальну дію.

Флюдітек: інструкція, склад, наукові дані

Активна речовина препарату. S-карбоксіметілцистеїн (карбоцистеїн або SCMC) являє собою мукоактивний лікарський засіб з очисними та протизапальними властивостями. Карбоцистеїн був вперше синтезований в 1930-х році та став доступний для використання в якості мукорегулятора (засіб з муколітичними властивостями) при респіраторних захворюваннях у 1960-х роках. Відсутність узгодженості в даних про клінічну ефективність призвело до зменшення його використання в Великобританії, Національної системи охорони здоров’я (NHS) в 1980-х роках. Проте, нове розуміння важливості частоти загострень при прогресуванні хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) та ролі системного запалення в процесі хвороби разом з публікацією кількох досліджень, що демонструють позитивні ефекти мукоактивних ліків на показники загострення та якості життя відродили інтерес до цього сімейства медикаментів (C . Hooper, J. Calvert, 2008).

Carbocisteine ​​добре всмоктується при пероральному застосуванні. Пікові концентрації в сироватці досягаються протягом від 1 до 1,7 годин, а період напіввиведення в плазмі становить 1,33 години. Засіб добре проникає в легеневу тканину та бронхіальні виділення (Servin et al. 1976, Braga et al., 1982). Приблизно від 30% до 60% препарату виводиться без змін з сечею.

Склад. Препарат випускається у вигляді сиропу. Один мілілітр сиропу (5-процентного) містить 50 міліграм активної речовини. Також в складі препарату присутні допоміжні речовини, які покликані надати йому потрібної консистенції та смак, а саме: консервант E218 (параоксибензойна кислота метиловий ефір), жовто-оранжевий барвник E110, барвник синій, ароматизатор карамелі, гідроксид натрію, а також звичайна очищена вода.

Показання. Від якого кашлю препарат? Згідно з інструкцією із застосування, він може застосовуватися з метою терапії відхилень бронхіальної секреції, особливо в разі гострих бронхолегеневих патологій, наприклад, при гострому бронхіті, а також у фазі загострення хронічних хвороб дихальної системи людини.

Протипоказання. Засіб протипоказано при:

  • наявності у пацієнта підвищеної чутливості до будь-якого з компонентів;
  • виразковій хворобі шлунка (12-палої кишки) під час фази загострення;
  • при вагітності в першому триместрі, оскільки на даний момент недостатньо інформації про потенційну шкоду для плода від цього препарату.

Спосіб застосування, дозування. Препарат приймають перорально. Він призначений для дорослих та дітей від 15 років. Для зручності з ним йде мірний ковпачок. При наповненні до 1 мл він буде містити 50 мг активного компонента. Призначають 2250 мг на добу в три прийома. Лікування дітей потрібно здійснювати під наглядом лікаря.

Побічні ефекти та взаємодії. Існує теоретичний ризик ерозії шлунка в контексті зміни характеристик слизу шлунка під час лікування будь-якими муколітичними агентами, в тому числі карбоцистеїном. Саме тому карбоцистеїн протипоказаний при активних виразках шлунка, як було зазначено вище. Ніякої значної токсичності не повідомлялося ні під час експериментів на тваринах, ні після тривалого використання у людей. Крім того, згідно з C. Hooper, J. Calvert (2008), ніяких взаємодій з лікарськими засобами не було виявлено. Однак, згідно з офіційною інструкції до Флюдітек,у під час лікування даним засобом не рекомендується пити від кашлю медикаменти та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Також Флюдітек збільшує дієвість глюкокортикоїдної терапії (і навпаки) та антибіотичних препаратів. Іноді повідомляються легкі побічні ефекти (в основному шлунковий дискомфорт), наприклад, 1,8% пацієнтів з відповідної групи в рамках проведення одного великого дослідження скаржилися на наявність даного симптому (Allegra et al 1996).

Інші дані. У 2017 році боснійські вчені E. Alibašić, A. Skopljak, A. Čengić, G. Krstović вивчили вплив лікування карбоцистеїном на зниження частоти епізодів кашлю, запобігання прогресування захворювання та поліпшення якості життя, а також переносимість застосовуваного лікування у пацієнтів, які страждають хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ). Вони застосовували капсули карбоцистеїну 375 мг протягом 15 днів. Оцінка результатів проводилася в 3-х точках, однією вихідною та двох додаткових. Було обстежено загальний клінічний стан пацієнтів, а також проведено спірометричне тестування у всіх трьох точках. Якість життя оцінювалося на першій та третій точках за допомогою анкети Leicester Cough. Вивчення загальних симптомів показало статистично значуще зниження кашлю на 74,9%, виділення мокротиння на 48,5%, задишки на 29% та втоми на 50%. Після застосування карбоцистеїна медійне значення загальної якості життя становило 3,79. Вчені зробили висновок, що даний засіб є ефективним та добре переносимим при лікуванні ХОЗЛ з невеликим відсотком м’яких побічних реакцій та значним поліпшенням якості життя.

Флюдітек дитячий – основні особливості

Флюдітек дитячий – це 2-процентний сироп на основі карбоцистеїна. Також відомий як Флюдітек 2. Він містить банановий ароматизатор, щоб дітям було приємніше вживати його. Показання до застосування засобу аналогічні дорослій версії. Потрібно відзначити, що сироп протипоказаний до досягнення 2-річного віку.

Засіб рекомендується застосовувати з метою терапії захворювань у дітей до 15 років. Один дозувальний стаканчик з сиропом до позначки в 1 мл містить 20 мг активного компонента. Схема прийому:

  • від 2 до 5 років: 200 мг на добу за 2 рази (тобто двічі по 1 склянці з 5 мл сиропу);
  • від 5 до 15 років: 300 мг на добу за 3 рази (тобто тричі по 1 склянці з 5 мл сиропу).

Дорослі теоретично теж можуть приймати ций різновид препарату, проте це безглуздо, оскільки їм потрібне набагато більш високе дозування.

Ціна Флюдітек (звичайного та дитячого)

Ціна Флюдітек (5-процентного) та версії для дітей в аптечних пунктах за великим рахунком однакова. Потрібно відзначити, що препарат досить популярний і його можна знайти в більшій частині аптек. Якщо вам не вдалося його купити у фізичній точці, можете скористатися послугами веб-аптек.

Аналоги Флюдітек в аптеках

Перш за все потрібно відзначити, що активний компонент даного сиропу від кашлю міститься і в інших препаратах-синонімах, таких як вірменський Бронхомуцин, вінницький Лангес, уманський Муколік, ізраїльський Мукосол, тайський Флуіфорт, французький Рінатіол та ін.

Перелік аналогів Флюдітек:

  • Аброл (амброксол);
  • Амбробене (амброксол);
  • Амбросан (амброксол);
  • Лазолван полунично-вершковий сироп (амброксол);
  • Асіброкс (ацетилцистеїн);
  • Атет (ацетилцистеїн);
  • Ацетал С (ацетилцистеїн);
  • Ацетил гранули (ацетилцистеїн);
  • Бромгексин (бромгексин);
  • Ердомед (ердостеїн) та ін.

Деякі люди задаються питанням: Флюдітек або Ереспал? Потрібно відзначити, що дані препарати мають різні механізми дії. Флюдітек – це муколітик, а Ереспал має протизапальну дію, а також підсилює ефект відхаркувальних препаратів. Дані засоби нерідко застосовуються одночасно. Але самолікуванням займатися не потрібно! Комбіновану терапію може призначити тільки лікар.

Торгові назви в інших країнах

  • Pectox Lisina (Пестокс Лісіна) – Іспанія;
  • Bronles (Бронлес) – Македонія;
  • Flemex (Флемекс) – В’єтнам;
  • Fluifort (Флюфорт) або Lisomucil (Лізоміціл) – Італія;
  • Carbex (Карбекс) – Пакистан;
  • Exputex (Експутекс) – Ірландія;
  • Fluidol (Флуідол), Humotusin (Хумотусін) – Румунія;
  • Rhinathiol (Рінатіол) – Болгарія, Конго, Гонконг, Угорщина, Латвія, Литва, Малайзія, Оман, Румунія, Сінгапур, Південна Корея, Швейцарія, Тайвань, Таїланд, Туніс та В’єтнам;
  • Mucodyne (Мукодін) – Великобританія, Індія, Ірландія, Японія, Нідерланди, Сербія;
  • Mucoral (Мукорал), Пульмобен (Pulmoben) – Португалія;
  • Mucosol (Мукосоль) – Єгипет;
  • Solmux (Солмукс), Loviscol (Ловіскол) – Філіппіни;
  • Solmax (Солмакс) – Таїланд;
  • Mucolit (мукол) – Ізраїль;
  • Viscolex (Вісколекс) – Ірландія.

Увага!

Використання Флюдітек без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.