Флоксал

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01AE01

Міжнародна назва: Floxal

Діюча речовина: Офлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Не варто нагадувати, що інфекційні захворювання очей можуть призвести до незворотних наслідків – погіршення зорового сприйняття та навіть повної втрати зору. Сучасний світ населений численними мікробами і вірусами й «сховатися» від їх проникнення не вдається ні дітям, ні дорослим. Мікроскопічні «шкідники» атакують не тільки слизову поверхню ротової та носової порожнини, але здатні вражати важливий орган людини – очі. Тому існують лікарські препарати, призначені для антибактеріального лікування інфекційних уражень очей. Про один з них – Флоксал і піде мова в статті.

Як правильно використовувати Флоксал, інструкція

Діючою субстанцією препарату, яка надає протимікробну дію, вважається Ofloxacinum. Ця речовина синтетичного виробництва і є похідним групи хінолонів з фторованим кільцем в шостому положенні хімічної структури, так званих фторхінолонів.

Цю групу умовно називають антибіотиками, так як вони дуже близькі до природних антибіотичних речовин, але не мають природних аналогів. Цікавий факт: прабатько хінолонів з’явився абсолютно випадково під час очищення субстанції з антималярійними властивостями.

Офлоксацин губить грамнегативн бактерії: шигеллу, ешерихії коли, сальмонелу, протей, клебсієл, хламідії, мікоплазми та ін. Впливає і на грампозитивну флору – окремі штами стрептококів, стафілококів й бета-лактамазу.

Механізм дії зводиться до згубної дії мікробних клітин, а саме, блокування й руйнування структури ДНК-гірази. Флоксал показаний при захворюваннях очей інфекційного характеру, викликаних чутливими до антибіотика мікроорганізмами.

Краплі та мазь випускають в концентрації 0,3% (1 крапля відповідає 0,1 мг Офлоксацину або 3мг / 1 мл розчину). Якщо лікар не регламентував лікування в індивідуальному порядку, то краплі закапують два-чотири рази на день – по краплині в кон’юнктивальний мішок.

Смужку мазі 1-1,5 см (1 см містить 0,12 мг Офлоксацину) закладають за нижню повіку – два-три рази на день. При хламідіозі очей – п’ять разів. Лікування не повинно перевищувати більше двох тижнів.

Нерідко лікар поєднує в лікуванні краплі та мазь. Якщо в призначенні кілька ліків, то мазь закладають останньою.

Іноді після застосування Флоксал спостерігаються побічні ефекти: свербіж, печіння, сухість або навпаки, – сльозоточивість, ефект «червоних» очей, боязнь світла, алергічні прояви, що з часом проходить.

Застосування в дитячій практиці до кінця не вивчено. Існують поодинокі дані про використання очних крапель при кон’юнктивіті для новонароджених.

При вагітності та лактації слід утримуватися від Флоксал, хоча дані про токсичний вплив на плід відсутні.

Щоб уникнути помилок уточнимо алгоритм застосування очних ліків:

  • Не поспішайте закопувати краплі або закладати мазь, особливо після пробудження. Даремне заняття застосовувати ліки в заліплені від гною очі, які важко відкрити. Заповнена гнійним виділенням кон’юнктивальну порожнину просто кишить мікробами і крапля лікувального розчину не здатна придушити їх життєдіяльність.
  • Важливо промити гнійні виділення та засохлі скоринки слабо-рожевим розчином марганцю, розчином фурациліну, ромашковим настоєм, чайною заваркою або просто кип’яченою водою. Використовуйте для цих цілей ватний тампон, а ще краще промити очі струменем одного з розчинів, використовуючи гумовий балончик або шприц без голки.
  • Деякі хворі не дотримуються інструкції і закопують 3-4 краплі, а то і більше, вважаючи, чим більше, тим краще. Насправді це не так, та й крапель не напасешся, якщо вони дорогі. Кон’юнктивальний мішок має невеликі розміри, що вміщає одну повноцінну краплю. Решта ліків просто стече по щоці.
  • Симбіоз очних крапель і мазі прискорить та полегшить терапію. Днем краще використовувати краплі, а перед сном застосовувати мазь. У нічний час, коли ми спимо, повіки закриті і в умовах фізіологічного термостата створюються ідеальні умови для буйного розмноження бактерій, які залишалися живі після денної «атаки» очних крапель.
  • Можна продовжувати і вночі закопувати антибактеріальні краплі, але ж організм потребує повноцінного нічного сну. Тому, кращий вихід – закладання за повіку очної бактерицидної мазі. У цьому випадку ліки будуть «вбивати» мікроби і вночі. Одужання прискориться, організм вночі спатиме.
  • Перед закапуванням крапель, слід переконатися, що розчин не холодний, а має комфортну температуру. Для цього потрібно капнути з флакона-крапельниці краплю на тильну сторону руки і якщо присутність ліків не відчувається (холод або тепло), то температура розчину – правильна. Особливо це важливо при лікуванні дітей.

Флоксал – краплі для лікування очних інфекцій

Флоксал у вигляді крапель та очної мазі лікує бактеріальні очні інфекції. Чинний компонент – Офлоксацин належить до II покоління антибіотичних засобів. Цікавий факт, якщо розглядати речовину в стереоізомерічном відображенні, то Офлоксацин є рацемат зі складових: L- і D-енатіомеров (в дзеркальному відображенні). Але «вбиває» мікроби, саме L-ізомер під назвою Левофлоксацин. Тому Офлоксацин слабкіше, він як би наполовину розведений.

Вперше активна субстанція була запатентована в Америці в 1982 році під назвою Floxin. З 2009 року субстанція отримала статус дженерика, ліки почали масово виробляти в різних країнах у вигляді різних лікарських форм. З цього часу почалося «урочиста хода» Офлоксацину в планетарному масштабі.

Офлоксацин став неймовірно популярним серед лікарів-інфекціоністів. Стався справжній «вибух»: синтезована активна субстанція ефективно «вбиває» безліч мікроорганізмів і при цьому – майже безпечна. Офлоксацин отримав свою «пальму першості».

Флоксал «справляється» з багатьма бактеріями широкого спектру дії й застосовується при захворюваннях:

  • блефарит;
  • кон’юнктивіт;
  • виразки рогової оболонки;
  • ячмінь;
  • кератит;
  • хламідійних ураженнях очей;
  • дакриоциститі (інфекційно-запальний процес слізного мішка);
  • Флоксал також використовується перед і після хірургічних операцій на очах у якості профілактики для запобігання можливих інфекцій.

Слід знати, що Floxal діє згубно лише на чутливі до нього мікроорганізми. При вірусних ураженнях очей застосовувати краплі буде марно та навіть шкідливо, так як противірусне лікування буде відсутній, а замість нього будуть використовуватися неефективні в даному випадку протимікробні краплі, які не вбивають вірус-збудник.

Мазь Флоксал – зручна та ефективна лікарська форма для очей

Флоксал в формі очної мазі має пріоритет для лікування складних інфекцій очей. Чому сучасна офтальмологія все частіше віддає право першості очних мазей в боротьбі з мікроскопічними збудниками?

  • Головним критерієм вибору на користь мазі є максимально точне дозування і локальну дію на область ураження.
  • Густа структура мазі не дозволяє їй розтікатися, мазь надійно обволікає кон’юнктівальую порожнину.
  • Щільна мазева основа не дає швидко вийти лікам, діючий компонент вивільняється повільно і поступово. Внаслідок цього, вплив мазі більш тривалий, ніж у крапель.
  • У мазі зосереджена достатня концентрація діючої речовини, щоб «атакувати» і знищити дрібних бактерій.

Разом з тим, багато пацієнтів скаржаться на погіршення зору після нанесення мазі. Це хвилювання марне – через деякий час зір повністю відновлюється. Тому, нічний час – найкращий для «роботи» мазі.

До мазей для очей, як і до очних крапель пред’являються особливі вимоги, відповідно до стандартів GMP (належна виробнича практика). Виробництво лікарських форм строго регламентується й знаходиться під пильним контролем, починаючи від діючих субстанцій, допоміжних інгредієнтів, якісного і кількісного визначення на всіх етапах виробництва, до вимог до закупорного матеріалу, дизайну упаковки і т.д.

Щоб медпрепарат надав максимальну дію, слід вдатися до правильного алгоритму нанесення мазі.

  • Перш за все слід ретельно вимити руки з милом, так як подальше застосування потрібно виробляти чистими руками.
  • Потрібно зняти очні лінзи, якщо такі є.
  • Очистити очі від засохлого гною та виділень.
  • Відтягнути нижню повіку і видавити смужку мазі в один см.
  • Закрити очі і трохи проморгнути для кращого розподілу мазі.

Флоксал ціна: німецька якість відповідає вартості

Floxal – ліки для очей німецького виробника Dr. Gerhard Mann Chem. Pharm. Fabrik GmbH і в вартісному вираженні випереджає своїх конкурентів вітчизняного виробництва з тією самою діючою речовиною. Ціна очної мазі більш висока, якщо порівняти з очними краплями. Це пов’язано з іншими виробничими витратами. Думка лікарів – німецька якість медикаменту відповідає запропонованою ціною.

Чи можна замінити Флоксал аналогами

Бувають ситуації, коли потрібно замінити Флоксал на препарат-аналог: ліки відсутні в найближчій аптеці, немає часу на пошуки ліків, медикамент не підходить за ціною і т.д. У цьому випадку працівник аптеки мають право запропонувати аналогічний медикамент з ідентичною активною речовиною – Ofloxacin:

  • Кофлоксін 0,3% 5мл Алкон Парентералс;
  • Офлоксацин Штульн юд 3мг / мл 0,5 мл у тубах-кап .;
  • Данцев 0,3% 5 мл Sentiss Pharma;
  • Уніфлокс 0,3% 5 мл Unimed Pharma;
  • Офлокацін Соло Фарм 0,3% 5 мл Гротекс;
  • Офлокацін мазь очна 0,3% 5 г Синтез ВАТ.

Все ж перед заміною препарату, краще отримати дозвіл-консультацію від лікаря.


Увага!

Використання Флоксал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.