Флуімуцил

Фармакологічна група: Антибіотики, Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Дихальна система (захворювання), Ліки від кашлю

Класифікація: R05C B01

Міжнародна назва: Fluimucil

Діюча речовина: Ацетилцистеїн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Важкий кашель, який супроводжує ГРВІ, бронхіти та інші хвороби, вимагає правильного і негайного лікування. У цьому найчастіше може допомогти тільки муколітичний засіб, який відмінно допомагає виведенню мокротиння, яке накопичується в дихальних шляхах. Одним з таких засобів є Флуімуцил. Це антибактеріальний і муколітичний засіб, який призначають при кашлі з в’язкою мокротою. Перед застосуванням препарату слід вивчити його інструкцію із застосування, оскільки він має протипоказання і побічні ефекти.

Інструкція по застосуванню Флуімуцила

Препарат, як було сказано раніше, випускається в декількох лікарських формах. Тобто, від форми випуску залежить і спосіб застосування.

Ліофілізат

Флуімуцил у вигляді ліофілізату, з якого готується розчин для ін’єкцій, застосовується внутрішньом’язово або місцево. Перед тим як застосовувати ліофілізат його обов’язково потрібно розвести розчинником, який йде в комплекті з ліками. Якщо отриманий розчин необхідний пацієнту безпосередньо для місцевого лікування, то перед процедурою слід нанести ліки на шкіру. Це допоможе визначити, чи є у хворого підвищена чутливість до препарату.

Ліофілізат можна застосовувати для інгаляцій, а також ендотрахеобронхіально дорослим і дітям від 1 року. Отриманий розчин, крім усього іншого, можна закапувати в вуха і ніс при тих інфекційно-запальних хвороб, які їх вражають. При цьому дорослим і дітям від 1 року закопують по 2-4 краплі в один носовий / вушний прохід.

Внутрішньом’язово препарат слід застосовувати в такому віковому дозуванні:

  • Дорослим показано використання препарату 2-3 рази на добу по 500 мг;
  • Дітям до 3 років слід застосовувати по 25 мг ліків на кожен кг маси тіла 2 рази на день;
  • Діти 3-7 років – 250 мг ліків 2 рази на добу;
  • Пацієнти дитячого віку 7-12 років – 250 мг препарату 3 рази на добу.

В особливо важких випадках доза збільшується вдвічі (в перші дні лікування). Курс терапії ні в якому разі не повинен перевищувати 10 днів.

Сироп

Сироп (або розчин) для внутрішнього прийому при кашлі необхідно готувати самостійно з гранул, які фасуються в одноразові пакети. Препарат слід приймати або до їжі, або ж після неї. Дорослим зазвичай призначають при гострих захворюваннях будь-якої тяжкості по 1 пакету (200 мг) 3 рази на день, а при хронічних – 2 пакети в день протягом 4-6 місяців. Що стосується дозування сиропу для дитячого віку, то воно виглядає наступним чином:
При гострих хворобах:

  • До 2 років – половина пакета (100 мг) 3 рази на день;
  • 2-12 років – 1 пакет 3 рази в день;
  • Від 12 років – доросле дозування ліків.

При муковісцидозі дітям призначають 1 пакет (200 мг) 3 рази на день.

Шипучі таблетки

Ще одна форма випуску ліків – це шипучі таблетки, з яких готується розчин для внутрішнього прийому дорослим. У кожній таблетці налічується 600 мг активної речовини.

Перед застосуванням 1 таблетку слід розчинити в третині склянки води. У день слід приймати не більше 1 таблетки, оскільки в ній міститься велика кількість активної речовини. Терапевтичний курс залежить від індивідуальних особливостей організму, а також від стану хворого. При цьому шипучі таблетки застосовують для лікування як гострих хвороб з кашлем, так і хронічних.

Опис антибіотика Флуімуцил

Флуімуціл є ефективним антибіотиком, який досить швидко знімає запальний процес і сприяє розрідженню густого і в’язкого секрету. При цьому властивості залишаються незмінними навіть в тому випадку, якщо у хворого присутня гнійна мокрота. Завдяки застосуванню цього лікарського препарату від кашлю, попереджаються всякого роду серйозні ускладнення, як, наприклад, абсцес або запалення легенів (пневмонія).

Препарат випускається в різних лікарських формах, які можна купити в будь-якому аптечному пункті. Йдеться про такі форми випуску антибіотика:

  • Гранули, що використовуються безпосередньо для самостійного приготування сиропу;
  • Шипучі таблетки, які перед застосуванням обов’язково необхідно розчиняти у воді;
  • Ампули, які можна використовувати як для ін’єкцій, так й для інгаляцій;
  • Ліофілізат, призначений для самостійного приготування розчину, який використовується для уколів і інгаляцій.

Основна частина вищевказаних лікарських форм препарату дозволена навіть в дитячому віці, починаючи з 2 років. Іноді Флуімуцил призначають і немовлятам. Слід зазначити, що в дитячому віці не можна приймати шипучі таблетки.

Крім муколітичного, Флуімуцил володіє також антиоксидантною дією та знешкоджує токсини в організмі. Ацетилцистеїн, який виступає в якості активного компонента в ліках, надає на організм хворого протизапальну дію, а також захищає його клітини безпосередньо від негативного впливу вільних радикалів.

По закінченню трьох годин після прийому препарату в будь-якій лікарській формі в крові досягається максимальна його концентрація. Що стосується виведенню засобу з організму, то він відбувається через нирки (з сечею).

Флуімуцил для інгаляцій

Як відомо, зазначений препарат часто використовують у вигляді інгаляцій, для чого слід застосовувати розчин. Для приготування лікувальної основи для інгаляцій потрібно взяти одну ампулу препарату, відкрити її, а потім розвести 1: 1 з фізіологічним розчином. Замість фізичного розчину можна взяти таку ж кількість простої води, яку попередньо потрібно прокип’ятити та охолодити. Слід зазначити, що приготування розчину необхідно здійснювати виключно в скляній ємкості, оскільки ємкість з металу або гуми здатні негативним чином позначитися на активному компоненті.

Розведений розчин вкрай не рекомендовано переливати в ультразвуковий небулайзер. Справа в тому, що в іншому випадку ацетилцистїн, присутній в складі ліків, буде схильний до стрімкого руйнування. Саме тому інгаляції слід проводити за допомогою компресорного пристрою. Завдяки йому необхідний клінічний ефект буде досягнутий за дивно короткий час.

В інструкції із застосування препарату сказано, що для інгаляцій можна використовувати 1-2 ампули в день. Однак якщо цього вимагає стан здоров’я хворого, то дозування можна збільшувати, порадившись попередньо зі своїм лікуючим лікарем.

Інгаляції з допомогою представленого препарату призначають лише в тому випадку, якщо у пацієнта спостерігається наполегливий кашель з утрудненим відходженням досить в’язкої мокроти. Важливо знати, що препарат, який використовується у вигляді інгаляцій, не робить на організм зовсім ніякого системного впливу.

Препарат для проведення інгаляцій призначають також і в дитячому віці, якщо потрібно розрідити мокротиння при сильному сухому кашлі. При цьому одноразова доза ліків не повинна перевищувати 150 мг. Дітям інгаляції слід проводити два рази на добу.

Процедура проводиться не більше 20 хвилин. Курс терапії визначається станом хворого.

Флуімуцил у формі порошку для приготування сиропу

В аптеках можна купити готовий сироп – його необхідно готувати своїми силами в домашніх умовах, використовуючи гранули в одноразових пакетах. В одному пакеті може міститися 100 або 200 мг активного компонента, в ролі якого виступає ацетилцистеїн. Крім нього, в складі препарату є і допоміжні компоненти: аспартам, бета-каротин, сорбітол і обов’язково аромат апельсина. Гранули пофарбовані в жовтий колір і мають досить приємний апельсиновий аромат, за рахунок якого ліки легко приймати.

Флуімуцил в цій, а також в інших формах випуску має такі показання до застосування:

  • Бронхолегеневі захворювання хронічного перебігу. До них відносяться обструктивні хвороби легенів, емфізема, супроводжувана бронхітом, бронхоектази.
  • Бронхолегеневі хвороби гострого характеру. Йдеться про астму, яка супроводжується закупоркою бронхів в’язким секретом, бронхопневмонії, муковісцидозі, стромом трахеобронхіта.

Протипоказання та побічні ефекти

Перед початком лікування препаратом слід вивчити інструкцію по його застосуванню, а також обов’язково протипоказання. Флуімуцил не можна приймати тим особам, які:

  • Мають індивідуальну непереносимість ацетилцистеїну;
  • Знаходяться на будь-якому терміні вагітності;
  • Годують дитину грудьми;
  • Страждають від важких захворювань нирок, наднирників або печінки.

Якщо вірити серйозним дослідженням вчених, то серйозних побічних реакцій цей препарат не викликає. При тривалому застосуванні, а також перевищенні рекомендованих доз можлива поява розладів шлунково-кишкового тракту, алергічних проявів на шкірі, крові з носа, неприємного шуму у вухах.

Ціна Флуімуцила

Вартість препарату є середньою, оскільки існують й більш дорогі муколітичні засоби. Перед покупкою Флуімуцила необхідно в обов’язковому порядку визначитися з конкретною формою випуску препарату, оскільки цей фактор також впливає безпосередньо на формування його підсумкової ціни.

Якщо Флуімуціл виявився для пацієнта дорогим, то він може вибрати дієвий замінник ліків з більш низькою вартістю. Справа в тому, що цей препарат має чимало аналогів, які слід застосовувати в лікуванні тільки після схвалення лікаря.

Аналоги Флуімуцила

Бувають такі ситуації, коли виникає необхідність замінити Флуімуцил дієвим аналогом. Пацієнти вдаються до такого рішення з різних причин – висока, на їхню думку, ціна препарату, непереносимість компонентів в його складі, відсутність ліків в аптеках та ін. Незалежно від конкретної причини, завжди можна вибрати такий замінник, який добре підійде пацієнтові по всім його критеріям. Краще, якщо в цьому буде брати участь і лікуючий лікар, оскільки самолікування може бути небезпечним. Відомими замінниками Флуімуцила є такі медикаменти:

  • Аброл;
  • Амбробене;
  • Амброгексал;
  • Амброксол;
  • Амбросан;
  • Амбротард;
  • Асіброкс;
  • Ац-ФС;
  • Ацестад;
  • Ацетал;
  • Ацетилцистеїн;
  • Ацетин;
  • Ацецекс;
  • АЦЦ;
  • Бромгексин;
  • Кофацін;
  • Лазолван;
  • Мілістан;
  • Муколік;
  • Пектолван;
  • Нео-бронхол;
  • Муцітус;
  • Солвін;
  • Флавамед.

Всі препарати, зазначені вище, мають виражений муколітичний ефект та випускається в різних лікарських формах – таблетки, сироп, суспензія, розчин і т. ін. Крім того, більшість цих коштів мають бюджетну вартість. Особливо це стосується тих засобів, які вироблені на основі амброксолу гідрохлориду (Амброксол, Амбробене, Лазолван та ін.).

Основна частина замінників Флуімуцила дозволена для застосування навіть в дитячому віці, тому препарати випускаються у відповідній лікарській формі (сироп, суспензія).

Показання до застосування аналогів практично не відрізняються від оригінального засобу. Головне їхнє завдання полягає в тому, щоб розрідити та вивести зайву мокроту, а також усунути й кашель.


Увага!

Використання Флуімуцил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.