Флуоксетин

Фармакологічна група: Антидепресанти, Невралгія

Класифікація: N06AB03

Міжнародна назва: Fluoxetine

Діюча речовина: Флуоксетин гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Для того щоб лікування того чи іншого психічного розладу пройшло успішно необхідно підібрати для цього ефективний медикаментозний препарат, що характеризується, як антидепресант. Одним з таких засобів є Флуоксетин, що випускається в таблетованій формі. Призначенням флуоксетину повинен займатися виключно лікар після оцінки стану хворого.

Інструкція по застосуванню флуоксетину

Як було зазначено раніше, Флуоксетин Ланнахер випускається безпосередньо в формі таблеток, які покриті оболонкою. Ще одна форма випуску ліків – капсули. І в першому, і в другому випадку ліки необхідно ковтати за допомогою води всередину незалежно від прийому їжі.

Депресивні розлади, що характеризуються, як великі.

Лікування за допомогою флуоксетину має починатися з мінімальної дози – 20 мг препарату, які слід приймати одноразово, бажано вранці. За допомогою такої дози ліків можна досягти того антидепресивного ефекту, який вимагається в конкретному випадку.

Через 3-4 тижні дозу можна збільшити до 20 мг 2 рази на добу (вранці та ввечері) в разі, якщо цього вимагає стан пацієнта.

У рідкісних випадках трапляється так, що дворазовий прийом ліків по 20 мг кожен не допомагає пацієнтові належним чином. Тоді добова доза препарату підвищується до 60 мг (тобто, 3 рази по 20 мг). Слід зазначити, що лікування за допомогою підвищених доз цього лікарського засобу нерідко супроводжується появою побічних ефектів.

Для того щоб повністю позбутися від депресивних розладів знадобиться досить тривалий час – як правило, курс лікування становить не менше півроку. Скасування флуоксетину можливо лише в тих випадках, коли у хворого зникли всі симптоми захворювання.

Розлади нав’язливо-маніакального характеру

Добова доза препарату, яку в лікуванні такого типу розладів найчастіше призначають пацієнтам – 20 мг. Якщо протягом перших 2 тижнів в стані пацієнта немає необхідних змін, то дозу ліків збільшують до 60 мг, яку слід прийняти за добу (3 рази).

Позитивні результати терапії повинні проявитися вже протягом 10 тижнів. Якщо цього не відбулося, то пацієнту, як правило, призначають інший препарат. У разі позитивного ефекту лікувальну дозу коригують, виходячи зі стану хворого. Для підтримуючої терапії використовують мінімальну підтримуючу дозу препарату.

Як правило, нав’язливо-маніакальні розлади повністю виліковуються протягом 24 тижнів з початку терапії флуоксетином.

Нервові розлади апетиту

При булімії, а також анорексії призначають 20 мг препарату на добу та дорослим пацієнтам, і хворим похилого віку. Як правило, для повного лікування від такого типу психічного розладу потрібно не більше 3 місяців.

Рекомендації щодо прийому флуоксетину

Максимальна добова доза препарату – 80 мг. Залежно безпосередньо від призначеної добової дози препарату, його необхідно приймати не частіше 1-2 разів на добу.

Пацієнти похилого віку, а також хворі з нирковою або печінковою недостатністю повинні приймати знижену дозу препарату, щоб уникнути негативних наслідків. У таких випадках максимально допустима доза флуоксетина не повинна перевищувати 40 мг на добу.

Слід зазначити, що після закінчення лікування речовини, що входять до препарат, знаходяться в крові пацієнта ще протягом 2 тижнів. Це потрібно обов’язково враховувати у випадках лікування інших хвороб із застосуванням різних медикаментозних засобів.

Після початку лікування за допомогою флуоксетину має пройти близько 2-4 тижнів, перш ніж проявляться результати терапії. Це стосується і інших антидепресантів.

Відміна препарату повинна бути поступовою, так як при різкому припиненні лікування може виникнути синдром відміни. Для цього слід протягом 1-2 тижнів поступовим чином знижувати дозу. Якщо після такого зменшення з подальшим скасуванням препарату хворому стає гірше, то про припинення лікування не може бути й мови. У таких випадках рекомендується повернутися до тієї дозі, яка раніше була ефективною в лікуванні.

Флуоксетин в формі таблеток

Однією з форм випуску зазначеного антидепрессивного медикаменту є таблетки. У їх складі, крім активної речовини (флуоксетин), є моногідрат лактози, цукор, кукурудзяний крохмаль, желатин і т. д.

Крім депресій та інших проблем нервового характеру, деякі люди використовують таблетки безпосередньо для схуднення. Справа в тому, що активна речовина цього препарату бере активну участь у виробленні гормону «радості», тобто, серотоніну. Коли цей гормон в дефіциті, людина починає страждати від нервових розладів різного характеру, в тому числі і від булімії. В результаті прийому флуоксетин постійне відчуття голоду кілька пригнічується, а, отже, людина починає контролювати кількість прийнятої їжі.

Крім усього іншого, від прийому флуоксетин у людини піднімається настрій і підвищується рухова активність, яка також сприяє зниженню ваги.

Курс лікування флуоксетин для зниження ваги залежить від тяжкості проблеми. Як правило, для досягнення бажаного ефекту слід застосовувати ліки близько 5-7 тижнів.

Незалежно від того, з якою метою буде застосовуватися представлений препарат, перед початком курсу лікування слід ознайомитися з його протипоказаннями, а також можливими побічними ефектами.

Протипоказання і побічні ефекти флуоксетин

Протипоказання

Як і будь-який лікарський препарат в сучасності, Флуоксетин має деякі протипоказання. Їх наявність має стати причиною категоричної відмови від препарату, так як в противному випадку можуть трапитися непередбачені проблеми зі здоров’ям. Прийом зазначеного медикаментозного препарату неможливий при наявності таких протипоказань:

 • Непереносимість ліків індивідуального характеру. Причому, негативні реакції можуть виникати у людини на будь-який компонент препарату;
 • Дитячий вік;
 • Період вагітності, а також час, коли жінка годує дитину грудьми;
 • Паралельний прийом ліків разом з інгібіторами МАО. Також забороняється приймати Флуоксетин протягом 2 тижнів після припинення терапії із застосуванням інгібіторів МАО;
 • Ниркова недостатність хронічного характеру;
 • Печінкова недостатність ускладненого типу;
 • Маніакальна схильність безпосередньо до суїциду;
 • Епілепсія;
 • Глаукома.

Побічні ефекти

В результаті прийому флуоксетин у хворого можуть виникнути побічні реакції. Як правило, вони проявляються через перевищення рекомендованої дози ліків, а також в результаті застосування максимально допустимих доз, необхідних для лікування.

Побічні ефекти можуть проявитися і в перші дні лікування. Саме з цієї причини на початку терапії слід максимально ретельно стежити за своїм здоров’ям і звертати увагу навіть на найменший ознака того, що ліки надають на організм виключно негативний вплив. Якщо пацієнт запідозрив, що після флуоксетин у нього виникли побічні реакції, йому необхідно негайно звертатися безпосередньо за лікарською допомогою.

Препарат може чинити негативний вплив на різні органи і системи в організмі людини:

 • Травний тракт. У пацієнта можуть початися проблеми з апетитом, виникнути нудота, блювота, діарея. Крім того, хворий може скаржитися на незвичне зміна смакових відчуттів і виникнення сухості безпосередньо в ротовій порожнині. Дещо рідше побічною реакцією препарату може стати біль в стравоході і розвиток Ідиосінкразичному гепатиту.
 • Нервова система. У пацієнта можуть з’явитися такі проблеми, як частий головний біль, проблеми зі сном, притаманні безсонням і нічними кошмарами, а також зайва стомлюваність, епілептичні судоми, проблеми з пам’яттю, панічні атаки, серотоніновий симптом і т. д. Фіксувалися також випадки виникнення суїцидальних думок , про які хворі повідомляли вже після завершення терапії або в самому її початку.
 • Імунна система. В результаті прийому підвищених доз препарату імунна система хворого може відреагувати такими неприємними наслідками, як набряк Квінке, сироваткова хвороба. Одним з найнебезпечніших наслідків прийому ліків є анафілактичний шок.
 • Репродуктивна система. Тут можуть виникнути значні розлади сексуального характеру, зниження лібідо, проблеми безпосередньо з ерекцією і еякуляцією аж до їх повної відсутності.
 • Кровоносна система. З боку цієї системи можливі такі негативні наслідки, як різного роду кровотечі (гінекологічні, шлунково-кишкові, носові і слизові).

Опис флуоксетину, його ціна

Флуоксетин – це антидепресант австрійського виробництва, який надає відмінне противотревожну дію вже після перших тижнів лікування. Незважаючи на це, вказаний засіб не відноситься безпосередньо до седативних препаратів. Діючою речовиною цього препарату є флуоксетина гідрохлорид.

Представлений лікарський препарат призначають для лікування різних стадій депресії, а також безпосередньо в комплексній терапії такої згубної шкідливої ​​звички, як алкоголізм. Флуоксетин дуже ефективний і в лікуванні таких психічних розладів через порушення апетиту, як булімія і анорексія. Після проходження необхідного курсу лікування із застосуванням флуоксетин пацієнт може помітити, як його загальний настрій покращився, а почуття страху і нав’язливі стани просто звелося нанівець.

Флуоксетин – це бюджетний препарат, так як його ціна є досить низькою. Завдяки цьому він є доступним більшості людей, що не можна не назвати перевагою. Слід зазначити, що цей препарат можна купити лише в тому випадку, якщо надати фармацевту в аптеці необхідний рецепт від лікаря.

Аналоги флуоксетину

Протягом багатьох років пацієнти проходять лікування від психічних розладів за допомогою флуоксетин. Це дуже ефективні ліки проти захворювань такого роду, однак, з кожним роком його аналогами цікавляться все частіше. Кожен при цьому переслідує свою мету – одному пацієнту необхідно заощадити і знайти замінники дешевше, інший бажає придбати засіб з меншою кількістю побічних ефектів, а третій просто не знаходить флуоксетин безпосередньо в аптечних пунктах.

При необхідності Флуоксетин можна замінити такими ліками:

 • Апо-Флуоксетин. Це антидепресант, після прийому якого у пацієнта поліпшується настрій. Крім того, препарат показаний і для заспокоєння нервової системи;
 • Біоксетін. Представлене засіб є сильнодіючим селективним інгібітором;
 • Біоксетін ефективний при неврозах різного походження та інші проблеми.
  Слід зазначити, що головна перевага цього препарату полягає в тому, що він має мінімальну кількість побічних ефектів;
 • Депрекс. Зазначений замінник також має в своєму складі таку активну речовину як флуоксетин. Його призначають при неврологічних відхилень;
 • Депренон. Застосовується для лікування серйозних розладів психічного характеру, так як є досить сильним антидепресантом;
 • Портал. Ліки випускається безпосередньо в формі капсул і має натуральний склад. Портал нерідко призначається для лікування нервової булімії, де він показує відмінні результати;
 • Прозак. Медикаментозний препарат є повністю натуральним. З його допомогою усуваються депресивні розлади будь-якого ступеня. Крім того, його призначають і для лікування нервового розладу апетиту, хронічного алкоголізму і інших психічних станів;
 • Флуоксетин-канон. Це дуже сильнодіючий препарат, який найчастіше застосовують для усунення нервових розладів;
 • Флувал. Цей антидепресивний препарат користується не дуже великою популярністю у пацієнтів, однак, він є не менш дієвим, ніж оригінал. До того ж, його вартість є нижчою. Має ідентичні показання до застосування.

Перед покупкою того або іншого замінника флуоксетин слід в обов’язковому порядку порадитися зі своїм лікарем. До лікування депресивних станів та інших психічних розладів необхідно ставитися вкрай відповідально. Неправильно підібраний препарат може викликати побічні ефекти і інші неприємні наслідки.


Увага!

Використання Флуоксетин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.