Форлакс та Форлакс дитячий

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Проносні засоби

Класифікація: A06AD15

Міжнародна назва: Forlax

Діюча речовина: Макрогол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У гастроентерологічній практиці часто зустрічається проблема запорів. За повідомленнями вченого Румянцева В.Г. (1997), кожен другий, третій дорослий пред’являє подібні скарги. Закреп вважається поліетіологічним (викликаним комплексом причин) захворюванням, що характеризується тривалою затримкою дефекації. Форлакс – це один з проносних засобів, що відрізняються мінімальним впливом на організм та хорошим профілем безпеки.

Ліки виробляються французькою фармкомпанією Бофур Іпсен Індастрі (Bofur Ipsen Industrie).

Інструкція по застосуванню Форлаксу у дорослих

Як приймати? Проносний засіб застосовують по 1-2 пакетика (10-20 г.) на добу. Вживати до або після їди? Це бажано робити в ранковий час за один прийом, незалежно від прийому їжі. Іноді пацієнти п’ють його на ніч, але інструкцією це не передбачено. Перший ефект спостерігається через добу, другий після початку терапії.

Як розводити? Візьміть склянку прохладненької (або злегка теплої) води, всипте туди порошок, перемішайте.

Показання. Від чого призначається препарат? Його застосування показано в одному випадку – для систематичної терапії закрепів.

Протипоказання. Серйозні запальні кишкові захворювання, токсичний мегаколон, перфорація ШКТ або її ризик, ілеус, незрозумілі болі в животі, гіперчутливість.

При вагітності та грудному вигодовуванні. Приймати вагітним та годуючим жінкам можна.

Термін придатності. 3 роки з дати виробництва.

Рецепт латинською. Чи не потрібен, продукт безрецептурний.

Принцип дії. Forlax® містить макрогол 4000 (macrogol 4000, H- (OCH2CH2) n-OH) – злегка неформатну речовину. Макроголи представляють собою довгі полімери етиленгліколю. Інша назва – поліетиленгліколь (ПЕГ), але в інструкціях його намагаються не вживати. Це, напевно, пов’язано з тим, щоб користувач не лякався цієї назви, адже відомо, що сфера застосування поліетиленгліколю стосується промисловості, його використовують як сполучення твердих ракетних палив, розчинник, кріопротектор (при кріоконсервації – низькотемпературному зберіганні живих біооб’єктів з можливістю відновлення функцій після розморожування), основу для спецрідин в гальмівних системах, речовина для моделювання підводних вивержень вулкана, яка приймає форму та застигає під водою лави.

В людському організмі макрогол працює осмотично: він утримує молекули води за рахунок водневих взаємозв’язків. В результаті в кишечнику збільшується обсяг води. Неабсорбована рідина відповідає за корисну дію Forlax. Людині стає набагато легше сходити в туалет. Хвилюватися з приводу того, що це «хімія» не варто, згідно фармакокінетичним дослідженням агент не всмоктується, що не піддається метаболізації та не модифікує pH хімусу (рідкого або напіврідкого вмісту кишечника) після перорального вживання.

Форлакс дитячий – як застосовувати?

Даний різновид засобу теж випускають у формі порошку (4 г, «дорослі» пакетики містять 10 г) для приготування розчину всередину. Він має приємний смак, щоб діти не вередували та вживали розчинений Форлакс без витівок. Ароматичні якості володіють апельсиново-грейпфрутовим запахом.

Градація дозувань для дітей наступна:

  • з пів року по рік – 1 пакетик один раз в день;
  • 1-4 років – 1-2 пакетика щодня;
  • 4-8 років – 2-4 пакетика;
  • після 8 років можна давати звичайний Forlax.

Дітям можна давати даний лаксативний (проносний) засіб не більше 3 місяців поспіль – через відсутність належних клінічних даних.

Ціна Форлаксу в традиційних та інтернет-аптеках

Пильніше вивчайте ціни на Форлакс, в деяких точках він може коштувати принципово дешевше. Вартість не можна назвати копійчаною, але вміст вашого гаманця вона не сильно зменшить. Продукт доступний в звичайних аптеках, також засіб продається онлайн.

Аналоги Форлаксу – чим можна замінити?

В аптечних пунктах можна доглянути ряд стовідсотково ідентичних по активному інгредієнту медикаментів:

  • Діагнол від київського Фармака;
  • Касенлакс порошок (Casenlax sachet) від італійської компанії Касен Рекордаті СЛ;
  • Легколакс від Київмедпрепарат;
  • Транзіпег (Transipeg) від швейцарського Баєр Консьюмер Кер АГ;

Фортранс (Fortrans) – порошковий лаваж від Бофур Іпсен Індастрі (Bofur Ipsen Industrie) для підготовки до хірургії, ендоскопії або рентгенології товстої кишки.

Природно, доступний ще вагон з маленьким візком інших препаратів проти закрепу. Серед них лактулоза, яку синтезують зі звичної всім лактози. Її продають під виглядом сиропів Дуфалак (Duphalac), Депуракс (Depurax), Нормолакт (Normolact), Порталак (Portalac) та Біофлоракс (Bioflorax), а також як розчин Лаксарін (Laxarin, Laxaron).

Базовий інгредієнт Форлаксу – макрогол – доступний і в комбінаціях з іншими речовинами. Наприклад, британсько-голландська компанія Норжін Лтд (Norgine Ltd) випускає порошок Мовіпреп (MoviPrep). Він має специфічні показання, це препарат для малооб’ємної колоноскопії, який, як доведено, ефективно очищає товсту кишку, дозволяючи лікарю виявляти та усувати аномальні утворення.

За кордоном даний препарат для послаблення стільця продають під брендами Ілакс (Ilax), Лакс-е-Дей (Lax-A-Day), Мовпреп (MOVPREP), Гаві-Лакс (Gavi-Lax), Казенлакс (Casenlax), Пердігал (Perdigal) та ін.

Дослідження дієвості Форлаксу

У 1998 році під керуванням проф. О. Минушкина на кафедрі гастроентерології Медичного центру Управління справами Президента РФ (МЦ УДП РФ) було проведено дослідження ефективності Форлаксу. Тридцяти пацієнтам з хронічним закрепом було виписано засіб в дозі 20 г раз на добу терміном на 10 днів. Вже через 4 доби у більш ніж 80 відсотків випробовуваних стан нормалізувався – ось вам і відповідь на питання «скільки діє Форлакс». У 40% пацієнтів позитивний ефект зберігся після лаксативної терапії.

Минаючи рік, в Київській медичній академії післядипломної освіти (КМАПО), яка зараз є національною, під керівництвом проф. Н. Харченко було проведено випробування результативності Форлаксу у 20 хворих з закрепами різного походження. Дозування були ідентичними попереднього дослідження, але ліки приймали 1-2 рази на добу протягом до 15 днів. Forlax показав швидкий час дії. Після закінчення у більшості пацієнтів закінчилися негативні симптоми, якість життя поліпшилась.

У 2017 році французькі вчені Chassagne P, Ducrotte P, Garnier P (Університетська лікарня Руана) повідомили, що після шестимісячного лікування макроголом не було виявлено клінічно значущих змін біохімічних та харчових властивостей і непередбачених побічних ефектів в групі літніх людей, які страждають закрепами. Дослідники відзначили кращу клінічну ефективність макрогола в порівнянні з лактулозою.

Інші настанови по боротьбі з закрепом

Крім медикаментозного лікування потрібно приділяти належну увагу корекції дієти. Більш того, без змін у харчуванні часто неможливо добитися адекватних результатів терапії. Тому практикуючі гастроентерологи завжди прописують на папірці не тільки препарати, а й настанови щодо правильного харчування. У даній ситуації це ні з чим не порівнянний метод лікування.

Звичайно рекомендується їсти більше сирих овочів (наприклад, моркви, перчика солодкого), свіжих фруктів (яблучок, грушок, абрикос, персиків) та кисломолочних продуктів (кефіру, йогурту, сирів). Слід вживати рослинну олію, в розумних кількостях, звичайно. Якщо соняшникова набридло, в супермаркетах можна вибрати інші види: кунжутну (сезамову), обліпихи, конопляну, горіхову, кукурудзяну, лляну, расторопшеву, гарбузову. Деякі виробники випускають ароматизовані масла, наприклад, соняшникову з розмарином. Допомагає також хліб грубого помолу з висівками, який, до речі, можна спекти й самому в хлібопічці.

При цьому рекомендовано виключити з раціону або мінімізувати продукти, що збільшують газоутворення. Слід звести до мінімуму споживання какао, червоних вин, шоколаду, чорниці, макаронів, гранатів, страв в протертому або рубаному вигляді, білого хліба, тому що їм властиво пригальмовувати перистальтику кишечника.


Увага!

Використання Форлакс та Форлакс дитячий без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.