Формідрон

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби, БАДи

Класифікація: D08AX

Міжнародна назва: Formidron

Діюча речовина: Формальдегід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Формідрон (Formidron) – це дерматологічний препарат від пітливості (для ніг, для рук, для пахв та ін.). Він має дезінфікуючі та дезодоруючі властивості. Препарат випускається декількома виробниками в Україні – агрофірмою «Ян», Миколаївською ФФ, ФФ «Віола», ТОВ «Тернфарм», ПрАТ «Фітофарм», в Росії – Ярославською фармфабрикою, компанією «Самарамедпром» – Тульської фармфабрики.

Інструкція до Формідрону – як пити препарат?

Короткий опис продукту. Формідрон – це етаноловий розчин з основною діючою речовиною формальдегідом та додатковими компонентами – одеколон та очищена вода. Засіб має ароматний запах.

Що таке формальдегід? Це найпростіша речовина з альдегідів (CH₂O), органічних сполук, які вміщають альдегідну групу (-CHO). Слово «альдегіди» було придумано німецьким професором Юстусом фон Лібіх та являє собою скорочений варіант латинського словосполучення «alcohol dehydrogenatus», яке перекладається як «дегідрованний спирт». Систематична назва формальдегіду – формальдегід (або формальдегід).

Засіб не тільки допомагає боротися з пітливістю, а й ефективний від грибка, в тому числі тому, що піт створює вологе середовище і, відповідно, сприяє для умов розвитку грибкових інфекціях. Користувачі пишуть, що це прекрасний дезодорант для взуття, який дієвий від нападу грибка нігтів, а також може використовуватися в профілактичних цілях.

Спосіб застосування. Препарат застосовується зовнішнім шляхом – рекомендовано протирати міжпальцеві складочки на нижніх кінцівках розчином в невеликому обсязі одного разу в день. На зони шкіри, уражені підвищеним потовиділенням (долоньки, підошви, складки між пальцями) після прийняття ванни або душу та витирання насухо формальдегідо-етанолову суміш наносять на період близько 1/2 години. Потім його прибирають теплою водою.

При застосуванні для зони пахв нанесення засобу має характеризуватися максимальною делікатністю. Те ж саме стосується інших особливо чутливих ділянок на тілі, в т.ч. долонь у представниць прекрасної статі. Для цього потрібно використовувати ватяний тампон, не втираючи препарат в шкіру, обмежуючись лише промочуванням. Максимальний час перебування даного дерматологічного препарату на шкірі – третина години (20 хв). Потім слід добре вимити пахвові западини водою без мила або шампуню, витерти рушником та припудрити присипкою, тальком або обробити кремом без аромату. Антиперспиранти наносити після цього не потрібно. Після гоління пахвових западин потрібно почекати мінімум 24 години перед нанесенням розчину. Одного намазування, швидше за все, буде досить для зменшення високої пітливості на один, два тижні. Якщо стан відрізняється серйозністю, то лікування застосовують 2-3 дні підряд.

Побічні ефекти. Продукт може викликати такі побічні дії – реакцію запалення на шкірному покриві, прояви алергії, відчуття свербежу. Якщо ви відчуваєте будь-які небажані дії через застосування Формідрону, слід звернутися до фахівця.

Коли заборонено використання засобу?

Формідрон не можна приймати при:

  • дерматологічних захворюваннях (крім, власне, гіпергідрозу);
  • наявності підвищеної чутливості до будь-якого зі складових засобу;
  • недосягнення особою чотирнадцятирічного віку.

Особливості застосування. Згідно з інструкцією до Формідрону, різкий прояв свербежу та червоного кольору шкіри в місці нанесення свідчить про те, що пацієнт має надвисоку чутливість до препарату, тому його потрібно скасовувати.

Даних стосовно застосування при вагітності та вигодовуванні дитини немає. Краще перестрахуватися та не використовувати препарат або обов’язково проконсультуватися перед цим з вашим лікарем. Використання можливе якщо очікувана користь перевищує потенційні ризики. Засіб не впливає на здатність керувати механізмами та автомобілем.

Слід з обережністю призначати медикамент особам похилого віку.

Підвищена чутливість до препарату може спостерігатися у неповнолітніх і в осіб, які страждають алергічними захворюваннями. Зважаючи на потенційну шкідливість Формідрону його бажано застосовувати тільки при наявності відповідних показань, без перевищення нормального дозування та частоти застосування, а також при дотриманні заходів безпеки.

Є повідомлення про випадки звикання при використанні засобу. Тому не використовуйте його дуже довго / на систематичній основі.

Формідрон – показання та протипоказання до застосування

Показання. Згідно з інструкцією із застосування, препарат повинен допомогти якщо людина дуже сильно потіє в ногах, під пахвами і т.п. (В разі т.зв. гіпергідрозу).

Протипоказання. Є випадки, коли засіб від поту може нашкодити та його приймати заборонено. Це алергія на будь-який інгредієнт продукту, запалення шкіри, недосягнення чотирнадцятиліття.

Крім того, щоб уникнути реакцій гіперчутливості та роздратування, не можна наносити медикамент на шкіру обличчя й на слизові оболонки.

Передозування. Потрібно застосовувати препарат суворо в рекомендованих дозах та з рекомендованою частотою. Передозування недопустиме, проте якщо все-таки вона трапилася, слід припинити лікування і застосувати методи симптоматичної терапії – перш за все змити розчин зі шкірного покриву. Передозування проявляється у вигляді свербежу, почервоніння та роздратування шкіри.

Знезараження взуття

Є думка, що даний препарат від запаху ніг найбільш раціонально та оптимально використовувати лише для знезараження взуття (туфель, кросівок, черевиків, чобіт та ін.) З огляду на його потенційну небезпеку для організму, особливо при неналежному застосуванні Формідрону.

Однак потрібно бути гранично обережним під час обробки. Суворо заборонено вдихати формальдегідний пар. Найкраще використовувати гумові рукавички та проводити процедуру на відкритому повітрі, наприклад, у дворі або на балконі. Порядок ваших дій наступний:

  • (а) змочіть шматочок марлевого бинта препаратом;
  • (б) гарненько просочіть вашу взуття зсередини;
  • (в) поставте його в пакет з целофану та виставте на балкон на 24-48 годин, не залишайте взуття в будинку після обробки;
  • (г) просушіть на відкритому повітрі протягом кількох годин.

Обробка повинна повністю знищити неприємний запах. Взуватися можна після повного висихання. Плям на носках залишатися не буде. Формідроном можливо спиртувати не тільки взуття, яке носять в шкарпетках, а й літнє взуття на голі ноги, наприклад, босоніжки, сандалі та тапочки.

Ціна Формідрону в аптечних пунктах

Ціна Формідрону вкрай дешева. У доларовому еквіваленті вона не перевищує навіть $ 1. Вартість може варіюватися в залежності від обсягу препарату. Засіб є як у звичайних, так і в кібер-аптеках (без рецепта від фахівця). Але тим не менше, краще порадитися з лікарем перед стартом застосування формальдегідного засобу.

Аналоги Формідрону

Якщо ви перебуваєте в пошуках аналогів Формідрону, ваш вибір може припасти на один з наступних препаратів:

  • Гальманин від Луганського ХФЗ;
  • Маманіп (на основі есенціальних фосфоліпідів) від Наброс Фарма;
  • Паста Теймурова від Тернофарм або ЕЗМП.

Інші непогані засоби – Формагель (формальдегідний гель), Паста Лассара або саліцилово-цинкова мазь на основі оксиду цинку ZnO та саліцилової (2-гідроксибензойної) кислоти, плюс присипка Гальванін з аналогічним пасті Лассара складом.

При наявності вираженого неприємного запаху через надмірно інтенсивне виділення поту можуть ще допомогти засоби з дезинфікуючими властивостями – Уротропін та Хлоргексидин. За кордоном також існують препарати на основі формальдегіду, зокрема, Formalin Kenei (Формалін Кеней) – Японія, Formalaz (Формалаз) і Formalyde (Формалід) – США, Stolin (Столін) – Індія.

Інформація історичного та довідкового характеру

Про його існування було вперше повідомлено російським хіміком Олександром Бутлеровим (1828-1886). Речовина була остаточно ідентифікована влітку 1869 року Августом Вільгельмом фон Гофманом – німецьким хіміком-органіком та педагогом.

Формальдегід вироблявся промислово за допомогою каталітичного окислення метанолу. Найбільш поширеними каталізаторами є металеве срібло або суміш оксидів заліза та молібдену або ванадію.

Даний засіб знайшов своє застосування й в інших сферах. Наприклад, акваріумісти використовують формальдегід для боротьби з такими паразитуючими організмами, як Ichthyophthirius multifiliis (ектопаразит прісноводних риб) та Cryptocaryon heterans (кріптокаріон, протозойний паразит, що утворює кісти). Його ще застосовують під час виробництва тваринних кормів в Штатах в якості протимікробного агента. Існують й ветеринарні препарати з формальдегідом, наприклад, Sera pond omnisan F, Parasite-S і Lotagen. У промисловості він використовується як хімічна добавка при виготовленні пластмас, паперу, деревно-стружкових плит (ДСП).


Увага!

Використання Формідрон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.