Фосфалюгель

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02AB03

Міжнародна назва: Phosphalugel

Діюча речовина: Алюмінію фосфат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Захворювання шлунка сьогодні – це звичне явище, з яким щороку стикається все більше людей. Головна причина їх виникнення полягає в поганому харчуванні, шкідливих звичках та поганій екології. Нерідко при гастриті шлунку будь-якої форми призначають Фосфалюгель, який, в залежності від стадії захворювання та супутніх симптомів, можна застосовувати й в самостійному застосуванні, і, звичайно ж, в комплексі з іншими препаратами від цієї хвороби. Крім гастриту, Фосфалюгель має й інші показання до застосування.

Інструкція по застосуванню Фосфалюгеля

Для того щоб ліки в пакеті прийняли форму необхідну для прийому гелю рекомендується трохи пом’яти пакет пальцями, перемішуючи його вміст. Потім слід розмістити пакет вертикально та відрізати один його кут безпосередньо для видавлювання ліків. Потрібно сказати, що Фосфалюгель приймають не тільки в чистому вигляді – при бажанні вміст пакета можна видавити в склянку та змішати його з водою. Для цього необхідно взяти половину склянки води.

Дорослим, як правило, призначають 1-2 пакета на добу, які необхідно розділити на 2-3 прийоми. Якщо симптоми захворювання у вигляді шлункового болю або печії проявляються через певний час після прийому гелю, то в цьому випадку рекомендується або після консультації з лікарем збільшити дозу препарату, або почати приймати його більшу кількість разів на добу. Протягом 24 годин дорослий може приймати не більше, ніж 6 пакетів по 16-20 грам гелю.

Фосфалюгель також нерідко призначається й дітям, починаючи з грудничкового віку. Дітям до 6 місяців можна давати по 1 чайній ложці препарату після кожного годування (їх має бути 6). Якщо дитині вже більше, ніж 6 місяців, то йому можна приймати 2 чайні ложки Фосфалюгеля 4 рази на день також після годування.

Кожне захворювання передбачає індивідуальну схему лікування:

 • При лікуванні грижі стравохідного отвору діафрагми рекомендується приймати препарат одразу ж після їжі та обов’язково перед сном. Цю рекомендаціє слід дотримуватися й в лікуванні таких захворювань, як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та обов’язково дуоденогастрольногорефлюкс.
 • Терапія виразкової хвороби шлунка, а також 12-палої кишки передбачає прийом Фосфалюгеля через 1-2 години після прийому їжі, а також безпосередньо під час прояву больових відчуттів.
 • При гастриті, а також при диспепсії функціонального характеру слід приймати гель безпосередньо перед їжею.
 • Для усунення функціональної діареї лікарі настійно рекомендують приймати препарат в ранковий час, а також перед прийомом їжі та перед сном ввечері.

Курс лікування зазначеним препаратом, як правило, становить близько 2 тижнів. Ліки не рекомендують приймати довше цього терміну. Крім того, терапія із застосуванням гелю може становити й менше 2 тижнів, що залежить, в першу чергу, від виду та тяжкості захворювання.

Лікування із застосуванням Де Нола та Фосфалюгеля

Широке поширення набуло спільне лікування захворювань шлунка за допомогою таких препаратів, як Де нол та Фосфалюгель. Потрібно сказати, що таке лікування відрізняється великою ефективністю, проте, воно повинно бути правильним.

Де нол – це ефективний в’яжучий антисептичний препарат, який знімає запалення з органів травного тракту. Його дія полягає в обволіканні стінок органів шлунково-кишкового тракту тонкою захисною плівкою, яка перешкоджає подальшому розвитку хвороби та сприяє загоєнню виразок й тріщин на слизових оболонках органів шлунково-кишкового тракту. Фосфалюгель також обволікає шлунок плівкою та створює додатковий його захист від шкоди шлункових кислот. Крім цього, зазначений препарат абсорбує ці кислоти на собі й призводить рН середовища шлунка та кишечника в норму.

Завдяки відмінному впливу та терапевтичного ефекту цих препаратів лікарі нерідко призначають їх в комплексі лікування гастритів та інших хвороб органів травлення. Як правило, такого роду лікування проходить за наступною схемою:

 • За 30 хвилин до прийому їжі необхідно прийняти Де Нол в тій дозі, яку прописав лікар в індивідуальному порядку. Крім їжі, протягом цього часу не можна вживати ніяких напоїв та інших продуктів «для перекусу».
 • Після того як пацієнт прийме їжу, він повинен почекати 2 години та прийняти Фосфалюгель. Цей препарат слід також приймати в тій дозі, яку призначив лікар.

Від чого б не призначили ці засоби, слід пам’ятати, що в результаті їх прийому на стінках шлунка утворюється необхідна захисна плівка та під час лікування інші препарати можуть надавати дуже слабкий терапевтичний ефект. Справа в тому, що плівка буде перешкоджати нормальному всмоктуванню інших засобів безпосередньо через стінки шлунка.

Показання до застосування Фосфалюгеля

Фосфалюгель призначають для лікування різного роду кислотозалежних захворювань. Зокрема, мова йде про такі проблеми в роботі травної системи:

 • Виразка шлунка, а також 12-палої кишки;
 • Гострий, а також обов’язково хронічний гастрит. При цьому секреторна функція шлунка може бути як нормальною, так і кілька підвищеною;
 • Грижі, присутні безпосередньо в отворі діафрагми;
 • Диспепсія, що має функціональний характер;
 • Діарея;
 • Розлади в шлунково-кишковому відділі. Причому, вони можуть мати різне походження. Це стосується інтоксикації, кишкових інфекцій, прийому певних лікарських засобів, негативного впливу кислот та лугів на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту;
 • Печія, часто виникає відрижка, метеоризм. Це стосується випадків, коли згадані симптоми проявилися в результаті нехтування правилами здорової дієти, вживання зайвої кількості кави, прийому алкоголю та куріння;
 • Відчуття дискомфорту та болю безпосередньо в епігастральній ділянці.

Протипоказання

Фосфалюгель можна приймати в тому випадку, якщо у пацієнта є індивідуальна непереносимість алюмінію фосфату або ж будь-якої іншої речовини, присутнього в складі препарату. Крім того, його вкрай не рекомендують призначати і при таких проблемах, як діарея хронічного характеру, стан постійного виникнення запорів, сильних білів в області живота, які мають невідоме походження. Крім усього іншого, вказаний медикаментозний засіб ні в якому разі не призначають при хворобі Альцгеймера.

Слід зазначити, що якщо після 7-денного лікування хворий не відчуває себе краще або його стан погіршується, то в цьому випадку необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Як правило, в подібних ситуаціях проводиться детальна діагностика стану здоров’я хворого, що включає всі необхідні аналізи.

Опис Фосфалюгеля та його ціна

Фосфалюгель є досить популярним препаратом на сьогоднішній день, що можна пояснити його ефективністю під час лікування. Завдяки особливому складу цей засіб сприяє зв’язуванню соляної кислоти безпосередньо всередині шлунка, за рахунок чого підвищена кислотність шлункового соку значно зменшується. Як правило, від підвищеної кислотності страждають ті люди, які зіткнулися з гастритом, виразкою шлунка та ін.

Ще одна перевага вказаного лікарського препарату полягає в тому, що він, добре огортає стінки шлунка, захищає його слизову від того негативного впливу, який на неї надає травний сік.

Представлений препарат володіє не тільки захисним, а й антацидною властивістю, за рахунок чого Фосфалюгель активно застосовують при різних розладах травлення. Не менш ефективним він є і при лікуванні харчових отруєнь.

Єдина форма випуску цього медикаментозного препарату – це гель. Він призначений, звичайно ж, для внутрішнього прийому. Фосфалюгель дуже зручно приймати, оскільки він зберігається в одноразових двошарових пакетиках, вага яких може становити або 16, або 20 м. В одній упаковці зберігається 20 чи 26 таких пакетиків. Слід зазначити, що препарат не випускається у вигляді таблеток.

Діюча речовина, що входить безпосередньо до складу цих ліків – це фосфат алюмінію. Крім діючої речовини, в складі Фосфалюгеля є й допоміжні компоненти, якими є вода, пектин, калію сорбат, агар, Е420, апельсиновий ароматизатор та ін. Потрібно сказати, що на основі вищевказаного чинного компонента вироблено чимало антацидних препаратів, одним з найвідоміших серед них є Алмагель. Однак тільки Фосфалюгель має форму гелю, що забезпечує слизову шлунка мати більшого захисту. Гель має приємний апельсиновий смак та запах, а також однорідну текстуру та білий колір.

Багато пацієнтів цікавляться – скільки коштує препарат в аптеках? Потрібно сказати, що ціна Фосфалюгеля є не низькою. Однак якщо взяти до уваги той ефект, який чинить препарат на здоров’я людини, то, можна сказати, що така вартість повністю виправдана.

Аналоги Фосфалюгеля

Як було зазначено вище, вартість Фосфалюгеля не є низькою. Це є основною причиною того, що пацієнти намагаються підібрати його аналог, який має хорошу ефективність та більш доступну ціну. Іноді цей препарат намагаються замінити іншим і з тієї причини, що його немає в найближчому аптечному пункті. Перед тим як приймати аналог зазначеного препарату слід в обов’язковому порядку порадитися зі своїм лікарем.

Найбільш популярними замінниками Фосфалюгеля є такі препарати:

 • Смекта. Цей медикаментозний препарат представляє групу кишкових сорбентів. Випускається у вигляді порошку з апельсиновим смаком, з якого необхідно самостійно готувати суспензію перед застосуванням. Для цього 1 пакетик Смекти розмішують в половині склянки води. Препарат показаний для лікування діареї будь-якого походження, чому сприяють його абсорбуючі здібності. Слід зазначити, що препарат можна застосовувати й в будь-якому дитячому віці під час вагітності, лактації.
 • Гастал. Препарат випускається в таблетованій лікарській формі та призначений для зниження кислотності, а також для нейтралізації соляної кислоти, яка міститься безпосередньо в складі шлункового соку. Крім цього, Гастал сприяє відновленню слизової оболонки шлунка. Призначається для усунення печії, для відновлення системи травлення після розладів різного походження. Гастал належить до антацидних комбінованих препаратів.
 • Алмагель (Альмагель). Зазначений препарат дуже часто призначають для лікування захворювань травної системи. Він випускається у вигляді суспензії, яку пацієнти приймають і в чистому вигляді, й в комплексі з іншими препаратами. Алмагель показаний для лікування гострих та хронічних гастритів, виразки шлунка та 12-палої кишки, ентеритів та обов’язково колітів. Крім того, його нерідко призначають і в тих випадках, коли людина скаржиться на виникнення болю в області шлунка при порушенні дієти та неправильному харчуванні. Іноді при призначенні ліків від проблем з травною системою лікарі встають перед вибором, що краще прописати – Фосфалюгель або Альмагель? Потрібно сказати, що в одній ситуації більш ефективним виявиться Фосфалюгель, а в іншій – Альмагель. Тобто, все залежить від багатьох індивідуальних показників.
 • Гевіскон. Ліки випускається у формі таблеток, які необхідно ретельно розжовувати. Гевіскон має в своєму складі всі необхідні компоненти, які ефективно борються з виразками в шлунково-кишковому тракті. Препарат призначається для лікування гастроезофагеального рефлюксу, усунення печії, частих відрижок. Крім того, Гевіскон добре допомагає зняти симптоми диспепсії та усунути відчуття розпирання живота, яке виникає у хворих після прийому їжі. Гевіскон можна застосовувати навіть під час вагітності, коли жінка часто страждає від печії. Крім того, він показаний до застосування й в дитячому віці. Діти до 12 років можуть застосовувати зазначений медикаментозний засіб тільки після рекомендації педіатра.
 • Маалокс. Зазначений засіб має більш високу вартість, якщо порівнювати безпосередньо з фосфалюгелем. Як і попередні ліки, випускається у вигляді жувальних таблеток. Слід зазначити, що в складі Маалокса відсутній цукор. Препарат можна застосовувати не раніше 15-річного віку. Що стосується періоду вагітності та лактації, то тут його прийом заборонений.

 


Увага!

Використання Фосфалюгель без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.