Фосфоглів

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A05BA

Міжнародна назва: Phosphogliv

Діюча речовина: Гліциризинова кислота, Фосфоліпіди

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Печінка відноситься безпосередньо до найголовніших органаів людини. Для того щоб людина була здоровою та відчувала себе добре, печінка повинна перебувати в належному стані. На жаль, зараз, в умовах сучасного життя, шкідливих звичок та не дуже корисного харчування, люди все частіше скаржаться на проблеми з печінкою.

У багатьох випадках пацієнтам прописують Фосфоглів – препарат, який здатний благотворно впливати на клітини печінки, відновлюючи їх та активізуючи їх захисні функції.

Інструкція та показання до застосування Фосфогліва

Фосфоглів призначають при різних захворюваннях печінки. В процесі лікування його діюча речовина виконує такі функції:

 • усунення запалення;
 • профілактика та лікування вірусного впливу;
 • стимуляція імунітету;
 • антиоксидантну дію;
 • стабілізація мембранної тканини.

Завдяки особливим властивостям препарату така дія печінки, як життєво необхідне знешкодження та виведення токсичних сполук безпосередньо з організму, значно посилюється. Крім перерахованих вище функцій, які виконують вхідні до складу ліків фосфоліпіди, вони мають й інші корисні якості:

 • профілактика втрати ферментів;
 • стимуляція очищення клітин печінки;
 • зниження ризику виникнення таких небезпечних захворювань, як фіброз або цироз.

Потрібно сказати, що Фосфоглів впливає не тільки на печінку пацієнта, а й на весь його організм. Наприклад, прийом ліків значно прискорить процес загоєння ран на поверхні шкірних покривів. Дія препарату після прийому починається вже через 1-2 години та зберігається ще протягом 12 годин.

Фосфоглів призначають при:

 • Гепатиті С. Це стосується, зокрема, хвороби вірусного походження.
 • Цирозі печінки, що має різні причини появи.
 • Ураженні печінки небезпечними для життя токсичними речовинами.
 • Таких захворюваннях, як стеатогепатоз та стеатогепатит.
 • Екзема, псоріаз та нейродерміт. Тут вказані ліки застосовують у складі комплексної терапії. Головне завдання Фосфогліва під час лікування цих захворювань – це навдивовижу швидке відновлення клітин шкіри.

Перед тим, як приймати Фосфоглів, необхідно в обов’язковому порядку ознайомитися з інструкцією по його застосуванню. Капсули необхідно приймати перорально, використовуючи при цьому деяку кількість води. Бажано, щоб пацієнт приймав медикамент прямо під час їжі – так його речовини швидше та краще будуть всмоктуватися у шлунково-кишковому тракті. У більшості випадків хворим призначають по 2 капсули 3 рази на день. Як правило, тривалість лікування становить рівно 30 днів, однак, все залежить від стадії та виду захворювання.

Максимальний курс лікування – півроку.

Капсули Фосфоглів можна приймати з 12 років.

Дуже часто лікування захворювань за допомогою Фосфогліва починається безпосередньо з уколів, які необхідно робити два рази на день. Проміжок між ними повинен бути максимально рівним, тому краще, якщо вони будуть робитися вранці та ввечері. Ін’єкції змішуються виключно перед застосуванням ліків, зберігати готовий препарат не можна. Як правило, тривалість подібного лікування складає близько місяця, а в деяких випадках менше. Далі терапія триває застосуванням капсул.

Фосфоглів Форте

Зазначений препарат випускається у формі досить твердих капсул, які необхідно, звичайно ж, приймати всередину. Капсули наповнені самим препаратом, який має консистенцію маслянистої пасти. Ці ліки містяться в упаковках по 10 штук. Крім того, існують спеціальні контейнери, виконані з пластика, у яких може міститися по 30, 50, 100, 200 або ж 300 капсул.

У складі однієї капсули зазначеного препарату є така головна діюча речовина, як комплекс фосфоліпідів (400 мг). В якості додаткових компонентів виступають такі речовини, як соняшникова або кукурудзяна олія, діоксид титану, спирт етиловий та ін.

Особливості застосування

Після прийому капсул зазначеного лікарського препарату максимальний терапевтичний ефект можна спостерігати вже через 6 годин. Речовини, наявні у складі Фосфогліва, залишаються у крові протягом доби після прийому. Що стосується ін’єкцій Фосфогліва, які робляться безпосередньо у вену, то в цьому випадку ліки відразу ж виявляється у крові. Отже, вони починають свою дію значно швидше, ніж у формі капсул. Як в першому, так й в другому випадку виведення препарату відбувається безпосередньо через сечу.

Особливу обережність під час застосування цього препарату повинні проявляти пацієнти, які страждають на артеріальну гіпертензію. Це стосується й портальної гіпертензії. Якщо у хворого після прийому Фосфогліва раптово та різко піднявся тиск, то він повинен призупинити лікування й обов’язково звернутися за лікарською допомогою.

Якщо під час лікування був використаний ліофілізат Фосфогліва, то паралельно ні в якому разі не можна ставити інші ін’єкції. Це стосується навіть розчину глюкози.

Прийом алкоголю під час лікування

Починаючи лікування за допомогою Фосфогліва, рекомендується повністю відмовитися від алкоголю, навіть від напоїв зі слабким його змістом. Річ у тому, що препарат відновлює печінку, в той час, як алкоголь діє в точності навпаки – руйнує її. Прийом спиртних напоїв може не тільки послабити терапевтичний ефект Фосфогліва, а й зовсім знищити всю користь від прийому ліків. Останній варіант можливий при сильному зловживанні алкоголю.

Якщо пацієнт прийме невелику дозу алкоголю один раз за весь курс лікування, то це ніяким чином не відіб’ється безпосередньо на результаті лікування.

Лікарські препарати, у складі яких є спирт (наприклад, трав’яні настойки на спирті) під час терапії із застосуванням Фосфогліва також необхідно приймати з обережністю. У подібних випадках необхідно ретельно дотримуватися рекомендованої дози та не перевищувати її.

Протипоказання та побічні ефекти

У списку протипоказань до застосування Фосфогліва числиться трохи явищ, які необхідно вивчити перед прийомом ліків. Йдеться про такі протипоказання:

 • Непереносимість компонентів препарату, які має індивідуальний характер;
 • Високий артеріальний тиск;
 • Дитячий вік, що становить менше 12 років;
 • Антифосфоліпідний синдром;
 • Час, коли жінка годує дитину грудьми.

У вкрай рідкісних випадках у пацієнтів в результаті прийому зазначеного препарату виникають такі побічні реакції, як висип (в основному, який зудить), розлади травлення, підвищення тиску, кашель, кон’юнктивіт, риніт.

Ціна Фосфогліва

Коли пацієнтові призначають Фосфоглів при проблемах з печінкою, перше, чим він цікавиться – скільки коштує препарат. Вартість препарату в різних аптеках може дещо відрізнятися, однак, в цілому, її можна назвати середньою – існують й більш дорогі ліки аналогічної дії.

Іноді пацієнти не можуть визначитися, які ліки краще придбати – Фосфоглів або Ессенціале? Їх вартість практично не відрізняється, так само, як й дія. Слід зазначити, що перед подібною заміною необхідно обов’язково поговорити зі своїм лікарем, навіть незважаючи на те, що препарати мають ідентичні показання.

Аналоги Фосфогліва

Як й будь-який інший препарат, Фосфоглів має свої аналоги. При необхідності завжди можна знайти той замінник, який має нижчу вартість або іншу країну-виробник, на що пацієнти також іноді звертають увагу. Для того щоб дізнатися, в чому різниця між цими препаратами, необхідно вкрай уважно прочитати інструкцію.

Найбільш відомими замінниками Фосфогліва є такі препарати:

 • Антраль. Його можна застосовувати не тільки дорослим, але й дітям. Препарат використовують для лікування гепатитів будь-якого походження, а також при багатьох запальних захворюваннях інших органів (селезінки, жовчного міхура, підшлункової залози). Ефективний при жировій дистрофії печінки.
 • Апкосул. Ліки застосовують не тільки при порушеннях функції печінки, а й під час відновлення організму після лікування гепатиту. Зазначений замінник Фосфогліва нерідко застосовують в комплексі з іншими засобами у випадках, коли у пацієнта існує проблема з низькою вагою та затримкою росту організму. Апкосул незамінний під час відновлення організму після необхідного лікування за допомогою антибактеріальних препаратів.
 • УІМЛ. Форма випуску – таблетки безпосередньо для внутрішнього прийому. Найбільш часто застосовується для лікування печінки в результаті її токсичного ураження, яке настало в результаті негативного впливу шкідливих речовин та надмірного вживання алкоголю.
 • Гепа-Мерц. За допомогою цих ліків нерідко лікують супутні захворювання, які виникли у результаті цирозу або інших хвороб печінки.
 • Гепабене. Препарат ефективний у лікуванні, а також профілактичних заходах різного роду захворювань жовчовивідних шляхів, печінки.
 • Глутаргін. Цей препарат відрізняється хорошою ефективністю при лікуванні печінки та всього організму в результаті отруєння отрутами. До таких отрут відносять небезпечну для життя бліду поганку, агресивні хімічні речовини та лікарські препарати. Глутаргін застосовують безпосередньо для лікування похмільного синдрому, а також для відновлення організму при алкогольному отруєнні.
 • Лецитин. Показаний для лікування та профілактики різних недуг серцево-судинної системи, а також хвороб інших систем та органів. Препарат відрізняється високою ефективністю під час застосування при хворобах нирок, шлунково-кишкового тракту, а також нервової системи.
 • Розторопша. Цей засіб використовують виключно у складі комплексної терапії різних хвороб печінки.
 • Ессенціале. Один з найбільш популярних аналогів Фосфогліва, форми випуску якого – таблетки та ампули. Його часто застосовують в лікуванні жирової дегенерації печінки, у тому числі й тієї, яка виникає безпосередньо при цукровому діабеті. Так само, як й Фосфоглів, вказаний засіб використовують в лікуванні обох стадій гепатиту, цирозу печінки. Крім усього іншого, Ессенціале є незамінним при підготовці організму до операції на печінці або в жовчовивідних шляхах, а також після неї. Також препарат призначають вагітним жінкам, які страждають безпосередньо від токсикозу на ранніх термінах, однак, самостійно цього робити категорично не можна – подібне лікування можливо тільки після докладної консультації у лікаря.

Крім перерахованих вище замінників Фосфогліва, існують й інші. Це Ессілівер форте, Есавіт, Ентерлів, Тріль, Фосфоліп, Сірепар, Сіліс, Силібор, Ремаксол, Лівенціалє. Всі зазначені засоби застосовують для призначеного лікування захворювань печінки. Їх склад, показання, протипоказання, вартість та особливості застосування можуть відрізнятися, саме з цієї причини подібну заміну не можна здійснювати самостійно.


Увага!

Використання Фосфоглів без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.