Фраксипарин

Фармакологічна група: Препарати для розрідження крові, Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: B01AB06

Міжнародна назва: Fraxiparine

Діюча речовина: Надропарин кальція

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Фраксипарин (Fraxiparine®) – це антикоагулянт, який відноситься до суб-категорії кроворозріджуючих ліків, які називаються низькомолекулярними гепаринами НМГ. Діючою речовиною в антикоагулянтів виступає надропарин (nadroparin, міжнародна назва – Nadroparin calcium), розроблений компанією Sanofi-Synthélabo. Зараз виробляється французькою корпорацією Аспен Нотер Дам де Бондевіль (Aspen Notre Dame de Bondeville).

Форма випуску засобу – попередньо заповнені шприци для проведення ін’єкцій. Коли використовують препарат та як його колоти? Яка вартість та чи є аналоги?

Інструкція по застосуванню та дозування Фраксипарину (0.3, 0.4, 0.6 та 0.8 мл)

Як застосовувати. Застосування можливе в стаціонарних умовах та вдома. Препарат застосовують завжди раз на добу. Питання скільки колоти та протягом якого періоду, знаходяться виключно у компетенції лікаря, який підбирає схему в залежності від стану та індивідуальних особливостей пацієнта.

Якщо ви використовуєте фраксипариновий препарат в домашніх умовах, ваш лікуючий лікар навчить вас вводити ліки самостійно. Обов’язково дуже уважно дотримуйтесь інструкцій та виконуйте всі рекомендації. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, якщо у вас є які-небудь проблеми з використанням ліків. Неправильне виконання уколу може призвести до витікання/пролиття препарату, утворення мікро-гематом під шкірою та ін.

Ось покрокова процедура, що описує, як правильно робити уколи:

  • Перед ін’єкцією надропарину вимийте руки та область шкіри, в яку ви будете робити укол. Використовуйте ін’єкцію тільки в тому випадку, якщо розчин повністю прозорий та не містить сторонніх вкраплень. Протилежне може говорити про те, що він трохи зіпсувався, перевірте дату виробництва та закінчення допустимого терміну зберігання.
  • Ляжте на диван чи ліжко та акуратно затисніть складку шкіри (зазвичай в нижній частині живота) між вказівним (або середнім) пальцем та великим пальцем. Виберіть чергуюче місця в нижній частині живота для кожної ін’єкції (наприклад, правий абдомінальний сектор – один день, лівий сектор – на наступний день).
  • Вставте голку вертикально в шкіру на повну довжину, а потім плавно натисніть на поршень шприца, щоб забезпечити рівномірне введення ліків. Притримуйте шкірну складку весь час, поки ви вводите голку та натискаєте на поршень шприца. Інакше ви можете потрапити в м’яз, що є недобре.
  • Після здійсненя маніпуляції вилучіть голку зі шкіри. Деякий час (до утилізації, тобто викидання) використовуйте захисний ковпачок, щоб голка не ​​поранила інших.
  • Візьміть ватний або марлевий тампончик, промочений спиртом. Злегка піднадавіть тампоном на область ін’єкції та протримаєте так його протягом декількох секунд. Після того не тріть область ін’єктування й не чешіть її.
  • Утилізуйте шприц та голку безпечно (використовуючи спеціалізовані контейнери для гострих предметів). Кожен шприц можна використовувати тільки один раз, інакше можна інфікувати кров.

Важливо: при гемодіалізі Fraxiparine вводять внутрішньовенно в стаціонарних умовах.

Для чого призначається Fraxiparine? Спектр показань до застосування засобу включає:

  • профілактика тромбоемболічних ускладнень при операціях, в тому числі, втручаннях в ортопедії, а також у хворих, які потрапили у відділення реанімації та інтенсивної терапії (ВРІТ) та мають ризик таких ускладнень через природу захворювання – дихального або серцевого;
  • лікування тромбоемболії у разі її виникнення (тромбоемболія – ​​це гостра закупорка судини тромбом, який відірвався від стінки в місці його виникнення та кровотранспортним шляхом неблагополучно потрапив в “місце призначення”;
  • профілактика згортання крові під час проведення гемодіалізу, згідно з нормативними документами, які регулюють виконання цієї медичної послуги, препарати, що інгібують згортання крові, входять в групу лікарських засобів додаткового асортименту, необхідних при проведенні гемодіалізу;
  • терапія нестабільної стенокардії та інфаркту у разі відсутності патологічного зубця Q на ЕКГ (пояснення: це коли над ділянкою некрозу активний електрод під час електрокардіографії реєструє патологічний зубець Q – QS);
  • ЕКО (екстрокорпоральне запліднення) – може призначатися з метою поліпшення реологічних властивостей крові (застосування гормонів викликає протилежний ефект), а також полегшення імплантації після перенесення.

Коли не можна застосовувати? Фраксипариновий засіб протипоказаний при наявності підвищеної схильності до кровотеч, збільшеної чутливості до компонентів Fraxiparine, деяких ретинопатіях та важкої ниркової недостатності. Уважно прочитайте інструкцію перед застосуванням.

Які є побічні дії? Застосування Fraxiparine® може призводити до формування підшкірної гематоми в ділянці ін’єкціювання (найбільш часто), по-різному локалізовані кровотечі (при використанні великих доз), тимчасова зміна рівня печінкових ферментів. Місцеві некрози та алергії – рідкісні “побочки” надропаринового препарату.

Дозування препарату. Продаваємі попередньо заповнені шприци містять різні дозування активної речовини. Шприц може містити 0.3, 0.4, 0.6, 0.8 мл розчину, чим більше “мілілітраж”, тим більша доза надропарину в МО (міжнародних одиницях).

Взаємодії. Препарат може взаємодіяти з наступними медикаментами (не вичерпний перелік):

  • аліскіреном;
  • інгібіторами ангіотензинперетворюючого фермента;
  • блокаторами ангіотензинових рецепторів;
  • апіксабаном;
  • дабігатраном;
  • дазатинібом;
  • дипіридамолом;
  • еплереноном;
  • естрогенами (естрадіолом, етинілестрадіолом та ін.);
  • гепарином.

Як зберігати? Температурний режим зберігання Fraxiparine повинен бути не вище 30 градусів. Тримайте попередньо заповнені шприци подалі від дітей та домашніх вихованців.

Додаткові дані. Згідно з дослідженням Chuan-Jiang Yu, Su-Juan Ye (Oncology Letters, 2010 р.), засіб має деякі перспективи в області застосування в лікуванні раку легенів.

Застосування при вагітності та ГВ

Тут потрібно розмежовувати профілактичне та терапевтичне застосування. На ранніх термінах вагітності (в першому триместрі) будь-які типи застосування не рекомендуються за винятком якихось екстраординарних випадків. Терапевтичного використання бажано уникати впродовж всього періоду виношування дитини, проте в другому та третьому триместрах можливо застосовувати засіб профілактично, але під педантичним контролем лікаря. Що стосується лікування під час годування грудьми, то застосування Фраксипарину краще уникати, оскільки невідомо, чи здатний він проникати в материнське молоко. Лікар може призначити надропариновий засіб після пологів (навіщо – в разі тромбофілії), тоді вигодовування може бути під питанням

Ціна Фраксипарину та чи потрібен рецепт на придбання?

Скільки коштує Fraxiparine в аптеках? Засіб належить до категорії дорогих. Ціна однієї упаковки може досягати половини мінімальної заробітної плати в Україні.

Рецепт від лікаря обов’язковий. Самолікування препаратами на основі надропарину неприпустиме.

  • Надропарин-Фармекс розчин (попередньо. запов. шпр.);
  • Фраксипарин розчин (у флак. та в шпр.);
  • Фраксипарин форте розчин (в шпр.).

Переглянемо схожі препарати з іншою чинною речовиною. Згідно медичних баз даних, подібним ефектом володіють такі медикаменти:

  • Аксапарин, Клексан, Фленокс, Еклексія, (еноксапарин натрію);
  • Антитромбін III Бакстер, Атенатив (антитромбін ІІІ людини);
  • Вессел (сулодексид);
  • Гепарин, Гізенде, Цибор (гепарин), Цибор також випускається на основі беміпарину;
  • Фрагмін (далтепарин натрію).

Увага!

Використання Фраксипарин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.