Фурацилін

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати

Класифікація: D08AF01

Міжнародна назва: Furacilin

Діюча речовина: Нітрофурал

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Фурацилін є популярним антисептиком для зовнішнього застосування, що допомагає впоратися з розмноженням шкідливих мікроорганізмів. Препарат широко поширений в практиці ЛОР-лікарів, офтальмології як мазі або крапель для очей, стоматології та травматології. Основна діюча речовина ліків – Нітрофурал, що становить собою активну протимікробну речовину, здатну ефективно боротися з цілою низкою бактерій.

Інструкція по застосуванню Фурациліну

Залежно від діагнозу фахівцем буде призначена та чи інша форма застосування ліків. Використання інших форм не призведе до неприємних наслідків, але може значно зменшити корисну дію препарату та викликати дискомфорт при використанні. При цьому кожна форма має власне дозування, тому краще прислухатися до думки лікаря та застосовувати тільки призначені варіанти.

Як використовувати таблетки Фурацилін

Такі таблетки призначені для самостійного приготування розчину з необхідним дозуванням. Отриману рідину застосовують аналогічно заводськомуму розчину Фурациліну, але у випадку з таблетками є можливість коригувати дозування з власної необхідності.

Перед тим, як розводити таблетки, необхідно знати, якої саме концентрації повинен вийти розчин. Необхідну концентрацію підкаже лікуючий лікар. З огляду на що одна таблетка містить 20 мг нітрофуралу, стандартним дозуванням буде дві таблетки на один стакан води (200 мл).

Для приготування розчину необхідно ретельно подрібнити дві таблетки. Річ у тому, що Фурацилін погано розчиняється у воді, тому необхідно зробити частки якомога дрібнішими. Для цього можна скористатися ложкою або качалкою. Після чого, отриманий порошок необхідно всипати в склянку та залити 200 мл чистої (кип’яченою) води. Іноді рекомендують додавати в склянку половину чайної ложки звичайної кухонної солі для більшого антисептичного ефекту.

Важливо ретельно розмішати порошок у воді до повного розчинення. Можна заливати порошок гарячою водою – так процес розчинення піде швидше. Після охолодження розчину його можна використовувати за призначенням.

Застосовується такий саморобний розчин переважно для полоскання горла або порожнини рота при різних бактеріальних інфекціях або хворобах зубів. Також його активно застосовують при пролежнях, опіках, плевритах та екземі. Словом, такий розчин повністю аналогічний фабричному, за винятком можливості коригувати концентрацію.

Розчин необхідно готувати на один або два прийоми, тобто намагатися тримати його постійно свіжим. При необхідності можна зробити спиртовий розчин – для цього дві таблетки розчиняються в 100 грамах спирту. Після настоювання протягом декількох годин, такий розчин можна застосовувати для лікування фурункульозу.

Форма випуску та застосування Фурациліну

Препарат випускається в декількох формах для зручності застосування в лікуванні тих чи інших захворювань. Найбільш поширена форма – мазь. Також в аптеках можна купити спиртові розчини та розчини які містять спирт, таблетки для самостійного приготування розчину, аерозолі та спеціальні пасти.

Форми відрізняються вмістом активної речовини в одному об’ємі препарату, а також зручністю використання за призначенням. Інших принципових відмінностей серед них немає. Єдиний момент – всі форми препарату призначені виключно для зовнішнього застосування.

Показання. Фурацилін показаний для лікування ряду захворювань, таких як:

  • Різні шкірні ушкодження, включаючи садна та подряпини;
  • Гнійні рани;
  • Пролежні будь-якої стадії;
  • Опіки та відмороження другого та третього ступеня.

Також Фурацилін призначають при таких недугах, як кон’юнктивіт, стоматит, остеомієліт, гінгівіт, будь-яких проявах отиту, блефарит, тонзиліт, стоматит та ряд інфекцій сечовивідних шляхів. Що стосується протипоказань, то препарат не можна застосовувати при наявності відкритих кровотеч, гострих алергічних форм дерматозу, а також при наявності негативних реакцій на склад ліків (індивідуальна непереносимість компонентів).

Розчин Фурациліну

Готовий розчин являє собою рідину з концентрацією активної речовини 0,2% на 100 мл. Розчин успішно застосовується для лікування багатьох захворювань, таких як остеомієліт, кон’юнктивіт, емпієма, фурункули та гнійні рани.

Застосовується розчин наступним чином. При обробці гнійних ран, пролежнів та виразкових утворень уражена область зрошується препаратом, після чого накладаються вологі пов’язки. Таким же чином використовують розчин при підготовці ділянок шкіри до пересадки або при накладенні вторинних швів.

Плевральні емпієми обробляються шляхом введення в порожнину розчину в кількості приблизно 100 мл. Перед процедурою в обов’язковому порядку проводиться відсмоктування гною та промивання порожнини.

Область слухового проходу або носа (ву разі фурункулів або емпієми) обробляється розчином не менше 3 разів на день. Оброблення здійснюється шляхом промивання, для зручності можна використовувати піпетку або спринцівку. У разі кон’юнктивіту, розчин закопується прямо в запалений мішечок по 3-4 краплі кожні 3-4 години.

При зубних захворюваннях, наприклад, стоматиті чи інших схожих, необхідно кілька разів на день виконувати полоскання рота розчином Фурациліну. При цьому слід уникати ковтання розчину. Полоскати необхідно ретельно протягом декількох хвилин.

Що стосується тривалості подібного лікування, то тут все суто індивідуально та з цього приводу необхідно проконсультуватися у лікаря. Як правило процедура займає 5-7 днів, але можливі й нюанси в залежності від тяжкості захворювання та інших факторів.

Якщо говорити про спиртовий розчин Фурациліну, то він теж є досить ефективним способом лікування ряду захворювань, наприклад, отиту. Такий розчин можна використовувати й для дезінфекції та загоєння ран та саден. Єдина умова – порадитися з лікарем про необхідність використання такого варіанту лікування.

З приводу протипоказань до застосування розчину Фурациліну вже зазначалося, що в першу чергу такими є різноманітні алергічні реакції та індивідуальна непереносимість нітрофуралу. Втім, подібні реакції на практиці спостерігаються дуже рідко.

Мазь Фурацилін

Мазь випускається в скляних флакончиках або в тюбиках з вмістом активної речовини 0,2% на 100 грамів Фурациліну. Застосовується для лікування різних дрібних травм, подряпин, саден та іншого. Добре проявляє себе при блефаритах, пролежнях та опіках.

У разі пошкоджень або гнійних ран, мазь тонким шаром наносять на необхідні ділянки приблизно 3-4 рази на добу. При наявності пролежнів може знадобитися більш товстий шар мазі та більш часте застосування. Необхідно домагатися щоб уражені ділянки були добре змащені, але без зайвого нанесення. Особливо це буде помітно при опіках, коли шкіра буде вбирати максимальну кількість препарату.

При лікуванні блефариту або кон’юнктивіту необхідно акуратно змащувати краї повік невеликою кількістю мазі. Повторювати таку процедуру для очей необхідно 2-3 рази в день протягом 3-4 днів або до повного зникнення симптомів.

Ціна Фурациліну в аптеках

Попри те, що цей препарат має широкий спектр дії та дуже ефективний, купити його можна зовсім недорого. Це один з найдешевших, але дієвих препаратів у фармакології. При цьому ціна прямо залежить від концентрації нітрофурану – тобто готові розчини та мазі коштуватимуть набагато дешевше, ніж таблетки.

Щоб дізнатися скільки коштує Фурацилін, можна ознайомитися з цінами в онлайн-аптеках. У будь-якому випадку цей препарат доступний кожному навіть у великих кількостях. При цьому існує ряд аналогів Фурациліну, які коштують трохи дорожче, але за ефективністю стоять в одному ряду з оригінальним препаратом.

Побічні ефекти

Побічні ефекти при використанні цього препарату спостерігаються дуже рідко та можуть виявлятися у вигляді слабких алергічних реакцій або дерматиту. При появі симптомів побічних ефектів необхідно скасовувати лікування Фурациліну. В іншому препарат повністю безпечний для організму при зовнішньому використанні.


Увага!

Використання Фурацилін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.