Фурадонін

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати

Класифікація: J01XE01

Міжнародна назва: Furadonin

Діюча речовина: Нітрофурантоїн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У терапії неускладнених інфекційних захворювань сечового міхура особливе місце відведено препарату Фурадонін. Його ефективність відзначена як російськими фахівцями в галузі медицини та фармакології, так і європейської асоціацією урологів. Позитивні рекомендації міжнародних і національних медиків обумовлені специфікою дії цього лікарського засобу, швидким і пролонгованим ефектом, а також доступною ціновою політикою.

Інструкція препарату

Схема прийому:

Фурадонин дорослим пацієнтам призначається в дозах 50-100 мг 3-4 рази на день. Приймати рекомендується після їжі, запиваючи таблетки великою кількістю рідини.

При неускладнених інфекціях схема лікування може обмежуватися прийомом 50 мг фурадонина тричі на день або 100 мг фурадонина двічі в день.

Стандартний курс терапії становить 7-10 діб. З метою профілактики необхідно приймати 100 мг фурадонина на ніч тривалий період (від 1-3 місяців).

Разова доза для дорослого не повинна перевищувати 300 мг, а добова – 600 мг нітрофурантоїну.

Корекція дози для різних категорій пацієнтів:

Дітям таблеткі фурадоніна призначаються з 3-х річного віку з розрахунку 3 мг / кг ваги на добу, розділяючи на 3-4 прийоми. Особливої ​​уваги і контролю (корекції дози або скасування) з боку медиків також вимагає прийом фурадоніна у наступних категорій пацієнтів:

 • людей похилого віку через високого ризику токсичної дії;
 • хворих з супутніми патологіями печінки, легенів, алергічними і неврологічними захворюваннями.

Взаємодія ліки з іншими препаратами:

Антибактеріальний ефект фурадоніна знижується на тлі комплексної терапії з рядом препаратів, серед яких:

 • антациди на основі магнію трісілікат;
 • фторхінолони;
 • лікарські засоби, що збільшують рН сечі.

Пробенецид та сульфінпіразон уповільнюють процес виведення фурадоніна з організму, тому варто уникати їх одночасного прийому.

Ціна ліків

Вартість фурадоніна є додатковим плюсом цього лікарського засобу. Ідеальне поєднання високої терапевтичної ефективності, відносній безпеці прийому і демократичною цеи зумовили широке застосування препарату різними соціальними групами населення. Ліки заслужило позитивні відгуки з боку як кваліфікованих медиків, так і звичайних пацієнтів.

Аналоги за діючою речовиною і терапевтичного ефекту

Фурадонин є унікальним лікарським препаратом, що не має абсолютних аналогів по активної речовини. У число найбільш подібних за дією ліків входять:

 • Фурагин: поступається фурадоніна в зв’язку з виникненням резистентності бактерій до діючого компоненту;
 • Фурадізін (Фурасол): має меншу ніж Фурадонин ефективність до аеробних мікробів;
 • Фурамаг: відрізняється широким антибактеріальну дію, має низьку токсичність, максимально близький за дією до фурадоніна;
 • Фуразолідон: протимікробний препарат, діючий вибірково на ентеробактерії.

Фурадонін, який прямо не відноситься до числа антибіотиків, відрізняється в порівнянні з цією групою лікарських препаратів більш активним впливом безпосередньо на причину – патогенні інфіковані клітиниі. До переваг препарату також варто віднести можливість його тривалого прийому як в якості лікарського засобу, так і з метою профілактики, – в будь-якому випадку його застосування не викликає резистентність збудників хвороби до активної речовини. Ще одним вагомим плюсом ліки виступають також його високий рівень біодоступності і низька ймовірність виникнення побічних дій. Разом з цим починати терапію фурадоніна слід після відвідин лікаря і керуючись його рекомендаціями: як приймати, в яких дозах, яким тривалим повинен бути курс терапії, з якими препаратами можна поєднувати і т.д. Тільки суворе дотримання інструкції та контроль лікаря дозволить домогтися швидкого і тривалого терапевтичного ефекту.

Фурадонін: показання до застосування

Фармакокінетика

Біодоступність фурадоніна зростає при прийомі таблеток під час або після їжі. Сmax в плазмі досягається протягом 1-2 годин після застосування ліків. Період напіввиведення – до 1 години. Пік концентрації в сечі зберігається від 10 до 12 годин. Висока виборчеа дія на інфекції сечовивідних шляхів обумовлюється високим відсотком (до 50%) виведення препарату з сечею в незміненому вигляді.

Особливості терапевтичної дії

лікувальний ефект фурадоніна має вибірковий характер. Ліки впливає безпосередньо на грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми (кишкову паличку, стрептококи, шигели, стафілококи, збудники черевного тифу), надаючи виражену бактеріостатичну і бактерицидну дію. Активна речовина нитрофурантоин безпосередньо впливає на причину інфекції, порушуючи біосинтез в патогенної клітці. При цьому терапія фурадоніна не викликає резистентності бактерій. Максимальна активність препарату проявляється в кислому сечі (при рН вище 8 відзначається зниження бактерицидного дії препарату). На відміну від ряду антибіотиків, які застосовуються при хворобах сечовивідних шляхів, Фурадонин має позитивні властивості у вигляді:

 • виборчого впливу на збудників інфекції;
 • відсутність негативного впливу на мікрофлору шлунково-кишкового тракту;
 • підвищення стійкості організму до патогенними бактеріям і зміцнення імунної системи в цілому;
 • можливості застосування в профілактичних цілях;
 • швидкого і пролонгованої терапевтичного ефекту.

Показання до призначення

Фурадонин в таблетках призначають:

 • в якості ефективної терапії бактеріальних інфекцій сечовивідних шляхів: циститу, уретриту, пієлонефриту, пиелита;
 • для профілактики інфікування під час урологічних обстежень або операцій (катетеризації, цистоскопії і т.п.).

Препарат застосовується як при первинній постановці діагнозу, так і при тривалому лікуванні рецидивів.

Протипоказання і побічні дії

Основними протипоказаннями до прийому таблеток фурадоніна виступають:

 • гіперчутливість до діючої речовини або нітрофуранам;
 • дисфункція нирок;
 • хвороби печінки: цироз і гепатит;
 • гостра порфірія;
 • проблеми серцево-судинної системи (ХСН);
 • олігурія;
 • дефіцит Г6ФГ.

Застосування препарату не допускається в терапії вагітних і годуючих жінок, а також дітей до 3-х річного віку. Побоїчні дії відзначаються досить рідко і носять дозозалежний характер.

Найбільш часто курс лікування препаратом може супроводжуватися головним болем, сонливістю, проблемами з роботою шлунково-кишкового тракту: запори або проносами, нудотою і блювотою.

Тривала терапія фурадоніна може спровокувати зміни в лабораторних показниках крові, викликаючи лейкопенію, анемію, гранулоцитопенію, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Поява побічних явищ у вигляді важких алергічних реакцій (артралгії, анафілаксії, еозинофілії), виникнення холестатического синдрому або інтерстиціальних змін в легенях, що супроводжуються кашлем, болем в грудній клітці, вимагає негайного припинення прийому ліків з метою попередити розвиток небажаних необоротних патологічних процесів.

Передозування

Прийом збільшених доз фурадоніна може привести до передозування, головним симптомом якої є блювота. Зняття інтоксикації вимагає застосування антигістамінних засобів, вітамінів групи В.

Складні випадки передозування повинні локалізуватися симптоматичною терапією, при неободим з проведенням діалізу.

Склад і форми випуску

Фурадонін відноситься до групи препаратів з антибактеріальною і протимікробну дію.

В якості активного компонента в складі виступає нитрофурантоін в дозі 50-100 мг. У число допоміжних інгредієнтів входять крохмаль, діоксид кремнію і стеарат кальцію.

Ліки представлено в аптечній мережі в таблетованій формі: у вигляді плоскоциліндричної таблеток жовтувато-зеленуватого відтінку із захисною оболонкою, розчинною в шлунку. Розфасовується по 12 або 20/30/40/50 таблеток в упаковці.


Увага!

Використання Фурадонін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.