Фуразолідон

Фармакологічна група: Протимікробні препарати

Класифікація: J01XE

Міжнародна назва: Furazolidone

Діюча речовина: Фуразолідон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

На сьогоднішній день медицині відомо величезна кількість антибактеріальних препаратів. Залежно від групи, до якої вони входять, ці антибіотики можуть володіти різною токсичністю. Фуразолідон – це відносно безпечний препарат, який завдяки своїй низькій токсичності дозволений до прийому навіть в дитячому віці. Він відмінно бореться з багатьма інфекційними ураженнями.

Інструкція по застосуванню Фуразолідону та опис препарату

Фуразолідон має синтетичне походження. Найбільш чутливими до нього є анаеробні бактерії. Як правило, цей препарат не використовують для лікування інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями або грибами, оскільки не здатний ефективно вилікувати їх. Більш того, у більшості випадків Фуразолідон виявляється повністю неефективним при лікуванні такого роду інфекційних хвороб. Тоді лікарі підбирають інший засіб, який здатний усунути ротавірусну або іншу інфекцію.

У ході застосування мінімальних доз препарату досягається необхідний бактеріостатичний ефект. Що стосується прийому збільшених доз Фуразолідону, то вони необхідні безпосередньо для бактерицидного впливу.

Після прийому препарату він за досить короткий проміжок часу проходить повне абсорбування безпосередньо в кишківнику. Максимальна концентрація активної речовини у крові досягається тільки через 5-6 годин після того, як пацієнт прийняв таблетку. Препарат виводиться з організму у такому ж вигляді, як і вступив, й лише невеликий його відсоток метаболізується.

Перед прийомом препарату слід вивчити докладний опис, в якому є всі рекомендації щодо приймання та дозування таблеток. Препарат безпосередньо у формі таблеток призначений для внутрішнього прийому, який бажано здійснювати після їжі. Під час прийняття таблетки її необхідно проковтнути цілою та запити простою водою – розкусувати ліки вкрай не рекомендується.

Лікування таких небезпечних захворювань, як дизентерія та тиф слід приймати від 0,1 до 0,15 г 4 рази на день. Це дозування ліків застосовують і по відношенню до різних харчових отруєнь. Тривалість лікування може бути різною – все залежить від тяжкості захворювання та стану хворого. У більшості випадків терапія триває не менше 5-10 діб.

Для лікування лямбліозу, який виникає у дорослих, а також трихомонадного уретриту прописують по 0,1 г препарату 4 рази на добу. Терапія цих захворювань із застосуванням Фуразолідону повинна тривати не більше 3 днів.

Якщо за допомогою зазначеного препарату необхідно вилікувати пацієнта дитячого віку, то тут слід провести спеціальний розрахунок – 6-7 мг препарату на 1 кг маси тіла дитини (від 8 років). Отриману дозу необхідно правильно розділити на 4 прийоми на добу. Курс терапії в дитячому віці, як правило, становить від 5 до 7 днів, проте, все залежить від індивідуальних особливостей дитини.

Терапія клопотів передбачає прийом препарату по 2 таблетки не рідше 3-4 разів на добу. Тривалість лікування – 3 дні. Слід зазначити, що в лікуванні подібних захворювань можна комбінувати різні форми препарату між собою, тобто, паралельно таблеткам використовувати порошок та свічки, якщо це буде потрібно для більшої ефективності лікування.

Особливості застосування Фуразолідону

Якщо пацієнт страждає від важких захворювань печінки та нирок, то прийом препарату в даному випадку повинен бути вкрай обережним. Не менш обережного застосування вимагають й такі стани пацієнта, як анемія, нестача вітамінів групи В, цукровий діабет, оскільки тут існує ризик виникнення периферичних полінейропатій.

Під час лікування Фуразолідоном слід відмовитися від таких продуктів, які містять судинозвужувальні аміни, в тому числі й тирамін. До таких продуктів належить сир, кава, копчена їжа. Якщо цією рекомендацією нехтувати, то можна зіткнутися з небажаним підвищенням артеріального тиску, а також з можливими психічними розладами.

У складі препарату міститься лактоза, що слід в обов’язковому порядку враховувати при призначенні його пацієнтам, що страждають від деяких рідкісних спадкових хвороб.

Фуразолідон у формі таблеток

Таблетки – це найбільш відома та поширена форма випуску представленого препарату. Він може випускатися по:

  • 10 таблеток в упаковці;
  • 50 таблеток, поміщених у флакон безпосередньо з помаранчевого скла;
  • 800 таблеток у великій картонній коробці, які застосовуються виключно в стаціонарних умовах.

Потрібно сказати, що до складу 1 таблетки Фуразолідону входить 50 мг активної речовини з ідентичною назвою. Також в таблетках зазначеного препарату обов’язково містяться й допоміжні речовини, а саме крохмаль, цукор, стеариновокислий кальцій та ін.

Таблетки мають звичну круглу форму та жовтувато-зеленуватий колір.

Показання та протипоказання до застосування Фуразолідону

Показання

Фуразолідон є дуже ефективним препаратом у лікуванні хвороб інфекційного характеру, які можуть мати різну локалізацію. Медикамент показаний при:

  • Різних ступенях харчових отруєнь;
  • Трихомонадному уретриті;
  • Ранах, опіках та інших ураженнях, які були інфіковані мікроорганізмами;
  • Дизентерії, що характеризується, як бацилярні;
  • Лямбліозі;
  • Циститі;
  • Трихомонадному кольпіті;
  • Кишкових інфекційних захворюваннях, що мають гострий перебіг;
  • Ентероколітах, які можуть викликатися різними бактеріями;
  • Тифі та паратифі.

У переважних випадках препарат переноситься пацієнтами добре, однак, іноді спочатку застосування люди скаржаться на виникнення небажаних реакцій. Саме з цієї причини кожен хворий спочатку терапії повинен максимально ретельно стежити за своїм здоров’ям та у разі появи невідомих реакцій, звертатися за допомогою до лікаря.

Протипоказання

Фуразолідон, незважаючи на свою низьку токсичність, дозволений до застосування далеко не всім людям. Тобто, препарат має деякі протипоказання до застосування, які виглядають наступним чином:

  • Повна непереносимість активного компонента, яка має індивідуальний характер;
  • Хронічна ниркова недостатність, що розвивається в термінальній стадії;
  • Проблеми з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • Лактазна недостатність;
  • Дитячий вік до 1 місяця від народження.

Крім того, під час лікування слід повністю відмовитися від керування автотранспортом. Це стосується й інших механізмів, які можуть бути небезпечними для пацієнта.

Вагітність та лактація

Прийом Фуразолідону безпосередньо під час вагітності небажаний, проте, якщо майбутній матері без нього не обійтися, то лікування у такому випадку може бути розпочато тільки після докладної консультації у лікаря.

Що стосується періоду лактації, то на час терапії слід повністю відмовитися від грудного годування та припинити його. В іншому випадку ліки, поступивши в грудне молоко, можуть стати причиною виникнення у грудничка метгемоглобінемії або гемолітичної анемії. Річ у тому, що в грудне молоко може потрапити занадто велика для організму немовляти доза препарату.

Побічні ефекти

Під час лікування Фуразолідоном слід чітко дотримуватися призначених лікарем доз. Їх перевищення може стати причиною прояви побічних ефектів препарату. Йдеться про такі реакції:

  • Розлади травлення, що супроводжуються болем в області шлунку, нудотою, діареєю;
  • Алергічні реакції (висип на шкірних покривах, кропив’янка та ін.);
  • Гемолітична анемія;
  • Неприємний головний біль;
  • Сильна сонливість;
  • Холестаз;
  • Різке підвищення температури тіла хворого;
  • Лейкопенія;
  • У пацієнта можуть виникати періодичні безпричинні запаморочення.

Слід зазначити, що попередити розвиток побічних реакцій препарату можна, якщо приймати його разом з антигістамінними засобами або ж вітамінами, що відносяться до групи В.

Крім побічних реакцій, під час прийому підвищених доз препарату у хворого може виникнути навіть передозування. Це небезпечний стан для здоров’я, а іноді й для життя пацієнта можливо лише в тому випадку, якщо прийнята доза препарату буде перевищувати максимально допустиму. Передозування Фуразолідоном може викликати вкрай небезпечне для життя пацієнта токсичне ураження печінки. Дуже часто печінка уражається таким захворюванням, як гострий токсичний гепатит. У хворого може також розвинутися поліневрит та мегалобластна анемія.

При перших симптомах передозування Фуразолідоном слід негайно припинити його прийом та терміново звернутися до лікаря. В умовах стаціонару буде проведено промивання шлунка. Як відновлювальної терапії пацієнту буде призначений ряд препаратів – антигістамінні засоби, кальцій хлорид та обов’язково вітаміни групи В.

Ціна Фуразолідону

Фуразолідон – це той антибіотик, який відноситься до бюджетних препаратів. Річ у тому, що його ціна є дивно низькою, що можна назвати вагомою перевагою Фуразолідону в порівнянні з іншими протимікробними засобами.

Потрібно сказати, що купити препарат сьогодні не складе особливих труднощів, оскільки це можна зробити навіть без рецепта від лікаря. Однак починати прийом Фуразолідону краще тільки після його консультації.

Аналоги Фуразолідону

З тієї причини, що у кожного лікарського препарату є дієві аналоги, можна без зусиль вийти з будь-якої ситуації. Однією з таких ситуацій є проблема покупки того чи іншого засобу тому, що його не представляється можливим знайти хоча б в одній аптеці міста. У Фуразолідону також є свої замінники, які надають на організм хворого схожу дію. До таких замінників відносяться такі препарати:

  • Венро Кіт. Зазначений лікарський засіб призначений для лікування будь-якого роду захворювань, які передаються статевим шляхом.
  • Гексикон. Використовується для профілактики захворювань венеричного характеру, а також ускладнень інфекційно-запального походження, які іноді виникають в галузі гінекології та акушерства. Крім того, Гексикон показаний для лікування вагінозу бактеріального характеру, а також таких захворювань, як кольпіт та ерозія шийки матки.
  • Макмірор. Деякий відсоток жінок страждає від різного роду вульвовагінальних інфекцій, від чого й застосовують Макмірор в комплексі з іншими лікарськими препаратами.
  • Ентерофурил. Зазначений медикаментозний препарат є одним з кращих замінників Фуразолідону. Його застосовують для лікування безлічі бактеріальних хвороб. Добова доза препарату становить 200-800 мг. Ентерофурил не можна приймати безпосередньо під час вагітності, а також немовлятам до року.
  • Ніфуроксазид. Найчастіше цей засіб застосовують для боротьби з безліччю кишкових паразитів. За рахунок малої токсичності препарату його без побоювань можна застосовувати й з метою профілактики інфекційних захворювань, коли присутній великий ризик зараження ними.
  • Ерсефуріл. Зазначений антибактеріальний препарат є більш дорогим, ніж Фуразолідон. Тим не менш, він часто застосовується для терапії гострої діареї бактеріального походження, оскільки є дуже дієвим в лікуванні. Ерсефуріл ні в якому разі не можна приймати протягом тривалого часу, оскільки у хворого у результаті можуть розвинутися деякі алергічні реакції.
  • Фурацилін. Він відноситься до антисептичних препаратів, які в переважних випадках призначають для лікування гнійних отитів та інших захворювань, які стрімко розвиваються у результаті розмноження анаеробної інфекції. Форма випуску препарату – таблетки.
  • Фурадонін. Ці ліки відноситься до протимікробних засобів. Фурадонін показує відмінні результати лікування інфекцій сечовивідних шляхів. Курс лікування препаратом повинен становити близько 7-10 днів.
  • Фурагін. Потрібно сказати, що цей найдешевший замінник Фуразолідону, який активно застосовують для усунення захворювань інфекційно-запального характеру, які виникають безпосередньо в сечовивідних шляхах. Крім того, Фурагін показаний й для лікування паразитів. Під час лікування зазначеним препаратом слід повністю відмовитися від вживання будь-яких спиртних напоїв, оскільки ця сумісність не вивчена.

Увага!

Використання Фуразолідон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.