Галазолін

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: R01AA07

Міжнародна назва: Galazolin

Діюча речовина: Ксилометазолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Галазолін (Galazolin) – це носовий судинозвужувальний препарат, який застосовується для симптоматичного (непостійного) усунення закладеності носа при різних захворюваннях: застуді, алергічному риніті, полінозі ( «сінна лихоманка»), синуситах. Поставляється препарат польською фармацевтичною компанією АТ «Польфа», що спеціалізується на імпортуванні та експортуванні ліків, а безпосереднім виробником є ​​Варшавський ФЗ.

Інструкція по застосуванню Галазоліну

Як застосовувати? Препарат, само собою зрозуміло, закопують в ніс. Перед цим слід гарненько висякатися, щоб препарат міг безпосередньо вплинути на слизову в нормальній концентрації. Останнє закопування має припадати перед сном.

Препарат в концентрації 0,05 % (0,025 мг) вважається дитячим. Але його можна застосовувати тільки після досягнення однорічного віку. Денна доза залежить від вікової категорії: у віці 1-5 років – від 1 до 2 кап. в кожен носик один, два рази на 24-годинний період. Дітям з шестирічного по одинадцятирічний вік норма підвищується – від 2 до 4 крапельок двічі, тричі на добу. При цьому дорослим потрібно стежити за правильним застосуванням препарату, не слід пускати це питання на самоплив.

Концентрація 0,1 % (0,05 мг) вже вважається дорослою, але її також застосовують дітям після того, як їм виповнилося 12 років. Вікової градації дозування в даному випадку немає – призначається від 2 до 4 крапель (залежно від того,  для чого він застосовується, наскільки серйозний стан пацієнта) максимум триразово протягом двадцятичотирьохгодинного періоду.

Важливо: в будь-якому випадку (для всіх категорій пацієнтів) не можна приймати ксилометазоліновий засіб більше трьох разів на добу. Максимальна тривалість терапії – завжди не більше 10 діб. З гігієнічних міркувань одну пластикову пляшку засобу рекомендовано використовувати тільки одній особі.

Потрібно мати на увазі, що активний компонент препарату може викликати звикання з плином часу. Це може означати, що пацієнтові потрібно буде більше часу, щоб позбутися від закладеності носа самостійно або за допомогою інших несимптоматичних засобів (які покликані викорінити причину, а не симптоматику). Крім того, тривале застосування може викликати вторинне розширення судин й, отже, вторинний медикаментозний риніт (на латині – rhinitis medicamentosa ), а також дегенерацію слизової оболонки, що є досить неприємним станом.

Пацієнти, які страждають ринітом вазомоторного або хронічного характеру не повинні лікуватися даним засобом, оскільки вони напевно будуть використовувати його довше, ніж передбачалося, оскільки Галазолін істотно полегшує симптоми та дає зітхнути, насолоджуючись повноцінним життям. Фактично він починає діяти як наркотик для них. Але, повторимося, ксилометазолін не прибирає причину, тому в даних випадках він протипоказаний.

Застосування при вагітності, ГВ. Під час виношування малюка Галазолін застосовувати не можна. Що стосується трепетного періоду годування грудьми, то клінічної інформації про те, що активний компонент препарату може «просочуватися» в грудне молоко, немає. Проте, слід обережно застосовувати засіб годуючим жінкам, ні в якому разі не допускати передозування.

Протипоказання. Згідно з інструкцією із застосування, засіб не можна застосовувати в наступних випадках:

  • надвисока чутливість до базового та / або допоміжних компонентів препарату;
  • видалення гіпофіза або інші операції, пов’язані з розтином твердої мозкової оболонки;
  • атрофія слизової носа;
  • гострі захворювання коронарного характеру;
  • гіпертиреоз – синдром, викликаний гіперфункцією щитовидної залози;
  • закритокутова глаукома;
  • використання інгібіторів моноаміноксидази (ІМАО, MAOI) або якщо ще не минуло два тижні з моменту застосування одного з таких препаратів;
  • лікування трициклічними антидепресантами.

Передозування. Застосування Галазоліну у великих дозах або його випадкове вживання всередину може викликати запаморочення, уповільнення серцевого ритму (брадикардичні прояви), головні болі, істотний занепад сил, спад температури та навіть кому. Якщо подібна неочікувана подія все ж таки відбулася, необхідно застосовувати підтримуючі заходи, використовувати симптоматичну терапію. Обов’язково слід звернутися до лікаря. Самостійне лікування в подібних випадках може закінчитися сумно.

Галазолін в краплях – властивості активного компонента

За будовою ця речовина подібна Нафазоліну (naphazoline), деконгестану, який використовується для знищення почервоніння, набряклості та свербіння / сльозотечі через застудні захворювання, алергії або подразнення очей (викликаних смогом, плаванням, дайвінгом або носінням контактних лінз).

Ксилометазолін, хоч і є структурно родинною речовиною, застосовується при іншому спектрі захворювань, як було зазначено вище в дефініції Галазоліну (тих, які викликають переходячу закладеність носа). Даний препарат з’явився на ринку ще у 1956 році завдяки патентуванню та схваленню медичними регуляторами. Всесвітньою організацією охорони здоров’я він внесений до списку есенціальних препаратів.

Механізм дії ксилометазоліну наступний. Він стимулює адренергічні рецептори, місцезнаходженням яких виступає власна пластинка слизової оболонки (lamina propria) в носі. Потрібна антинабрякова дія обумовлюється звуженням венозних судин, які мають властивість розширюватися в разі алергій та застудних хвороб. Також спостерігається звуження дрібних артерій. Речовина прив’язується до α1 та α2 адренорецепторів в слизовій. Ксилометазолін розроблений для імітації молекулярної структури адреналіну, який зв’язується з тими самими рецепторними клітинами. Через виражену симпатоміметичну його активність не слід використовувати при серйозній артеріальній гіпертензії та серцевих проблемах (див. субсекцію «Протипоказання»).

Дана фармацевтична субстанція є досить добре дослідженою. Наведемо кілька прикладів:

  • Eccles R., Eriksson M., Garreffa S. (Університет Кардіффа, 2008). Вчені відрапортували, що ксилометазолін – це високодієвий засіб та добре переносимі протизастійні назальні краплі (або спрей), які значно солідно усувають закладеність носа в порівнянні з плацебо при застуді та забезпечують тривале полегшення всього після одного закапування.
  • Graf C., Bernkop-Schnürch A., Egyed A. та ін. (Віденська компанія Marinomed Biotech AG, 2018). Дослідники запропонували новий комбінований препарат на основі ксилометазоліну та йота-каррагінану, речовини, що володіє ефективністю проти широкого спектра респіраторних вірусів.

Ціна Галазоліну – скільки коштує медикамент?

Препарат дуже доступний, його ціна не приведе до істотного збідніння гаманця. Засіб продається в більшості звичайних та онлайн-аптек, тому знайти його не складе особливих труднощів.

Аналоги Галазоліну – що можна вибрати натомість?

Існує багато аналогів Галазоліну, які створені на основі аналогічного базового компонента. У разі необхідності засіб можна замінити Гриппостадом рино, Грипоцитроном Риніс, спреєм Длянос, Ксіносом, Мералісом, Мультигрипом, Отривіном, Олінтом, Риназалом, Риноксилом, Рінофлю, Тизином, спреєм назальним Др. Тайсс, Снупом, Фасторіком, Евкабалом або Евкафіліптом ксиліт.

Також в аптеках продається вагон та маленький візок препаратів на основі оксиметазоліну, наприклад, Назалонг, Називін, Назол, Назо бебі краплі, Ноксспрей, Сан-ніс, Риназолін, Оперил, Ринт та Ринофлю.

Що стосується ближнього та далекого зарубіжжя, то препарати на основі ксилометазоліну зараз взагалі не продаються в Сполучених Штатах, але поширені в безлічі інших країн. Зокрема, він доступний під наступними брендовими назвами:

  • Cirovin (Ціровін) та Klarigen (Кларіген) – в Данії;
  • Otrinoz (Отріноз) та Otriven (Отрівен) – в Німеччині;
  • Rhinoset (Ріносет) та Zenfresh (Зенфреш) – в Латвії;
  • Sinutab Nasal Spray (Сінутаб НАСА Спрей) – в Об’єднаних Арабських Еміратах;
  • Xynosine (Ксинозин) – в ряді азіатських країн (Пакистані, Афганістані, Киргизстані та ін.);
  • Decozal (Декозал) – в Йорданії;
  • Narhimed (Нархімед) – в Італії;
  • Rinoxyl (Ріноксил) – в Чехії;
  • Septanazal (Септаназал) з декспантенолом – в Болгарії, Естонії, Польщі та Словаччині;
  • Nomocon (Номокон) – в Індії;
  • Xyloteva Enfant (Ксілотева Енфант, дитячий) – в Бельгії.

Увага!

Використання Галазолін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.