Гастал

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02AX

Міжнародна назва: Gastal

Діюча речовина: Алюміній гідроксид, Магній карбонат гелю

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Гастал є буферним антацидом. Цей препарат застосовується з метою зниження кислотності шлунка та позбавлення від печії, болю й іншими неприємними відчуттями, спровокованими підвищеним виробленням шлункового соку. Завдяки антицидному властивості, лікарський засіб нейтралізує надлишок соляної кислоти в досить короткі строки. Даний ефект забезпечений своєрідною комбінацією двох активних компонентів:

 • алюмінію гідроксиду-магнію карбонату гелю сухого Aluminium Hydroxide-Magnesium Carbonate Co-Dried Gel;
 • магнію гідроксиду Mg (OH) 2.

Препарат виробляється хорватською Фармацевтичною компанією Пліва (Pliva), а також польською тєвою (Teva). Нижче розписана інструкція із застосування препарату, розказано для чого конкретно використовують його, а також приведена орієнтовна вартість і глосарій аналогів.

Детальна інструкція із застосування ліків Гастал

Як приймати? Дорослі пацієнти, а також діти, які досягли 12-річного віку можуть вживати 1-2 таблетки від 4 до 6 разів на добу (в залежності від тяжкості стану). Денна доза не повинна перевищувати 8 пілюлек. Таблетку вживають після прийому їжі (приблизно через годину). Максимальна тимчасова протяжність терапії – 14 днів.

Згідно з інструкцією до Гасталу, в разі печії прийом препарату не обов’язково пов’язувати з вживанням їжі.

Ліки призначається тільки з 6-річного віку. Дітям з 6 до 12 показана 1 таблетка по закінченню 1 години після їжі та у вечірній час перед сном. 4 таблетки в день – максимальна доза для пацієнтів в цьому віковому діапазоні.

Гастал® не можна ковтати цілими, потрібно розсмоктати в роті (не обов’язково під язиком).

Побічні ефекти. Травна система може постраждати від появи нудоти, блювоти, запору або діареї. Може мати місце зміни кольору калу.

Можливі проблеми зі шкірою. Може виникнути підвищена чутливість шкірного покриву (кропив’яний висип, шкірний дерматит, печіння та поколювання шкіри, набряк ангіоневротичного характеру, різні анафілактичні реакції).

Якщо вживати препарат в потрібній кількості, потенційність побічних ефектів мінімальна.

Передозування, а також тривале лікування Гесталом чревате дефіцитом фосфору. Зменшення цього елемента під впливом алюмініювмісткого продукту навіть у традиційних дозах, може виникнути також у людей з нестачею фосфору в раціоні харчування, гіперкальциурією та остеомаляцією. Страждаючі від ниркової недостатності також, швидше за все, зіткнуться з підвищеною концентрацією алюмінію та магнію в плазмі. Можливо навіть розвиток таких захворювань, як енцефалопатія (органичене ураження мозку), деменція (розпад психічних функцій з недоумством), мікроцитарна анемія (коли еритроцити набувають діаметр менше 7 мкм).

Надлишок алюмінію гідроксиду (компонент препарату) може істотно зашкодити при наявності порфиринової хвороби у пацієнтів, що піддаються процедурі гемодіалізу.

Взаємодії. Gastal, подібно до більшості антицидним препаратів, вступає в взаємодію з пероральними ліками, яке проявляється в такий спосіб: погіршується засвоєння цих препаратів шлунково-кишковим трактом. Щоб уникнути подібної реакції рекомендується не вживати дані лікарські засоби одночасно.
Потрібно витримувати 2-годинний часовий проміжок до або після прийому антациду при вживанні таких засобів:

 • Н2-антигістамінні по типу Зантак і фамотидина;
 • Етамбутол (Екокс, Комбутол, Інбутол, ПДР);
 • Атенолол (Атенова, Атенол, Тенолол, Атенолол-Астрафарм);
 • Хлорохін (Делагил);
 • Дифлунізал (Долобід);
 • Дигоксин (Ланоксіл);
 • Фексофенадин (Фексофаст, Алексофаст, Алтіва, Алфаст, Тигофаст);
 • Індометацин (Метиндол);
 • Кайексалат (Резоніум-А);
 • Пеніциламін (Купреніл);
 • Тироксин (Еутірокс, Баготірокс, Тіворал);
 • Ланзопразол (Превацід) і деякі інші.

Застереження. Застосування препарату може спровокувати запор (під впливом алюмінію гідроксиду), а також гіпокинезію кишківника (під впливом магнію гідроксиду). Передозування також загрожує обструкцією кишківника (її ускладненням), здатна викликати непрохідність кишківника. У зоні підвищеного ризику – літні пацієнти та люди з нирковою недостатністю. Якщо ви помітили різку втрату ваги, вам важко ковтати, у вас з’явилися дискомфортні відчуття в животі, а також почалася погано перетравлюватися їжа, негайно зверніться за консультацією до лікаря. При наявності ниркової недостатності заборонено приймати препарат без попереднього схвалення з боку фахівця.

Передозування. Перевищення рекомендованої дози загрожує появою нудоти, блювоти, втратою апетиту, запору або діареї. Тривале передозування може викликати стан гіпофосфатемії (зниження фосфатів в крові), гіпокальціємії (зниження кальцію в крові), спровокувати слабкість в м’язах, знизити рефлекси сухожиль. Такі пацієнти відзначають швидку стомлюваність, апатичний настрій, аритмію, поява остеопорозу, остеомаляції (розм’якшення кісткової тканини), нефрокальциноза (дифузного відкладення кальцієвих солей в нирках), енцефалопатії. У таких випадках лікарі призначають промивання шлунка.

Від чого допомагає Гастал?

Отже, від чого призначають засіб? Гастал допомагає від печії, а також від захворювань шлунково-кишкового тракту з підвищеною кислотністю (з печією чи без такої), таких як виразка, гастрит, рефлюкс-езофагіт та діафрагмальна грижа. Це були показання до застосування, існують також деякі протипоказання.

Препарат заборонений пацієнтам з підвищеною чутливістю до солей магнію або алюмінію, інших активних компонентів, що входять до складу продукту. Даний двухкомпонентний засіб не рекомендується в разі гострої або хронічної ниркової недостатності, хвороби Альцгеймера, хронічного запору та діареї, гіпофосфатемії. Слід також утриматися від його застосування в ситуації наявності абдомінальних болів незрозумілого походження.

Гастал при вагітності та годуванні малюка – чи можна?

Немає ніяких досліджень, які підтверджують тератогенний вплив препарату на тваринах. На сьогодні медична практика свідчить про те, що вживання гастал при вагітності не пов’язане з появою дефектів розвитку плоду, а також фетотоксичності впливом. Хоча варто відзначити, що такі висновки зроблені на мізерному аналізі терапії вагітних жінок, що вживають Гестал.

Вагітним пацієнткам забороняється вживати ліки без призначення лікаря. Потрібно в обов’язковому порядку враховувати користь препарату для стану матері і потенційний ризик для плоду, що розвивається (і співвідносити ці два показника).

В період лактації застосування препарату слід припинити.

Ціна гастал, де придбати

Проаналізувавши дані по українським аптекам, можна сказати, що ціна гастал «не кусається». Його може дозволити собі практично будь-який пацієнт. Таблетки продаються в різних кількостях, якщо вам не потрібно багато пігулок, ви можете вибрати упаковку поменше і заощадити трохи грошенят.

Які можна підібрати аналоги гастал

На полицях звичайних «цегляних» аптек і в онлайн-каталогах «кібераптек» можна придбати наступні аналоги гастал:

 • Аджіфлюкс (Agiflux) від Аджіо Фармацьютікалс;
 • Алтацид (Altacid) від Босналек;
 • Стомалокс (Stomalox chewable) від Арпімед;
 • Алмагель (Almagel) від Балканфарма Дупніца;
 • Ріопан (Riopan) від Такеди;
 • Гелусіл-лак (Gelusil® -Lac) від Гемофарм;
 • Рутацід (Rutacid) від КРКА (Кирк);
 • Тальцид (Talcid® Kautabletten) від Байєр.

Знайти опис багатьох вищевказаних продуктів можна на сайті Промедік.

Цікаві факти

Автором Андрєєвої Тетяною Сергіївною з Ульяновська була написана кандидатська дисертація, де здобувач описувала синтез та хіміко-фармацевтичні характеристики гідроксоалюмінат магнію.

Дисертантка встановила, що засоби на основі гідроксоалюмінат магнію не поступаються Гасталу по кислотонейтралізуючої властивостями, проте істотно перевершують його за часовим проміжком утримування pH. Крім того, він перевершує Ренні і Маалокс по буферуючому періоді.

У цьому контексті варто зазначити, що згідно з FindPatent, гідроксоалюмінат магнію Mg6Al2 (OH) 18 (4-4,5) Н2O 10-99,99 мас.% І співосаждений гідроксид алюмінію 0,01-90,0 мас.% Були запатентовані Галімовим Г.Г. і Петровічева М.А.


Увага!

Використання Гастал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.