Гексавіт

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Полівітаміни

Класифікація: A11B

Міжнародна назва: Hexavit

Діюча речовина: Полівітаміни

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нестача вітамінів в організмі зазвичай проявляється навесні, однак, їх отримання в достатній кількості має відбуватися цілий рік. І, якщо людина з якихось причин недоотримує вітаміни та мінерали з прийнятої їжі, то їй варто замислитися про вітамінні добавки. У будь-якому випадку, людині, яка замислилась про прийом вітамінів, варто відвідати фахівця та здати аналізи, які допоможуть з’ясувати, які саме вітаміни потребують додаткового приймання. Гексавіт – це полівітамінний препарат, який призначається для лікування та профілактики гіповітамінозів у дорослих, а також дітей.

Інструкція по застосуванню Гексавіту

Показання. Перш, ніж приступити до інструкції по застосуванню даного полівітамінного препарату, варто розібратися з показаннями, при яких його призначають людям. Hexavit призначають в таких випадках:

 • Терапія та профілактичні заходи, які спрямовані на усунення гіповітамінозу у дорослих пацієнтів (Vitamini defectuis in adultis habendo et-cohibitioneim);
 • Терапія гіповітамінозних станів у дітей (treatment of Vitamini defectuis in filii);
 • Профілактика зниження гостроти зору у тих людей, яким потрібно бездоганне зорове сприйняття через професійну діяльність – засіб призначають пілотам, операторам підйомних кранів та ін. (Cavendum-ne existeret apu-hominies deteriorationis dealicui professionis generi visivae acutissime);
 • Профілактика застуди та захворювань, що носять інфекційне походження, в ті періоди року, коли відбувається їх масове загострення (nevirus contagio in acutisi-periodi);
 • Відновлення організму після досить тривалого антибіотичного лікування того чи іншого захворювання (corporibus caecis ingestion antibioticos).

Інструкція по застосуванню. Драже застосовується всередину після того, як пацієнт прийме їжу. В ході профілактичних заходів проти гіповітамінозу дорослим пацієнтам призначають по 1 драже на добу. Якщо мова йде про лікування гіповітамінозних станів у дорослих, то в цьому випадку на добу застосовується 3 драже.

Для профілактики гіповітамінозних станів вагітним жінкам у другому, третьому триместрі, а також годуючим матерям призначають не більше одного драже на добу. При вагітності та грудному вигодовуванні вітаміни варто застосовувати стільки, скільки цього потрібно за станом здоров’я та як призначить лікар.

Дітям від 14 років в якості терапії гіповітамінозу призначають по одному драже на добу. Варто сказати, що для дітей, яким ще не виповнилося 14 років, даний засіб не призначають – в подібному випадку індивідуально підбирається дозволений в тому чи іншому віці вітамінний засіб.

Зазвичай Hexavit застосовується не більше 30 днів, однак, в залежності від індивідуальних особливостей організму, терапевтичний курс регулюється в ту чи іншу сторону. Рекомендується проводити не менше 2-3 таких курси на рік.

Передозування. Будь-який препарат необхідно приймати суворо в тих дозах, які були призначені лікарем при вашому стані, й вітаміни – це не виняток. Не варто думати, що вітаміни можна приймати в будь-якій кількості, оскільки в іншому випадку можуть виникнути такі симптоми передозування:

 • Біль в шлунку, діарея, нудота, блювання (stomachum dolori, nausea, vomitus, deiectio);
 • Алергія у вигляді шкірного висипу, свербіння, почервоніння та ін. (Scabie carent, temerarium urna in formas rubore deformes);
 • Ламкість волосся та нігтів (sustuleris fragilis capillos et ungues);
 • Проблеми з роботою печінки (concurrunt in executionem mandentur-iecuir);
 • Млявість та сонливість протягом довгого періоду (stupor et-sopor, quaesito diu proelio);
 • Набряклість обличчя, особливо зранку (tumor maxime facies mane);
 • Пацієнта все дратує (non amotibiles-iracundias).

Якщо приймати Hexavit довго, то можна зіткнутися з таким явищем, як пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що зазвичай може викликатися великими та тривалими дозами вітаміну С. Внаслідок цього також може спостерігатися зміна ниркової секреції аскорбінової та сечової кислот. У подібних випадках можливе таке явище як випадання в осад сечі оксалатних конкрементів. При появі одного або декількох ознак передозування вітамінним комплексом його застосування слід терміново припинити.

Склад та опис вітамін Гексавіт

Склад. Вітаміни, які називаються Hexavit, випускаються у вигляді драже, які фасуються в пластикові коробочки з кришечкою. Вони містять у своєму складі всі вітаміни, які потрібні людині для нормального здоров’я організму, хорошого імунітету та прекрасного самопочуття. У драже присутні такі вітамінні компоненти:

 • Ретинол ацетат – віт. А (retinol-acetatie);
 • Тіаміну гідрохлорид – віт. В1 (thiamine-dose);
 • Рибофлавін – віт. В2 (riboflavin);
 • Нікотинамід – віт. РР (nicotinamide);
 • Піридоксину гідрохлорид – віт. В6 (Pyridoxinum-dose);
 • Аскорбінова кислота – віт. З (ascorbicis acidumi).

Крім основних вітамінних компонентів, в складі засобу є й допоміжні речовини – борошно з пшениці (ex-conspersa triticum), м’ятний ароматизатор (naturalium CONDITIO Menthole), тальк (TALCUM), патока крохмалю (surrepo-GLYCOSIA), м’яке мінеральне масло (mollisi-mineralis oleume) та ін.

Драже мають форму маленьких симпатичних та зручних кульок, які пофарбовані в жовтий колір, та володіють м’ятним смаком та ароматом.

Опис препарату. Вітаміни, які є в складі Hexavit, виконують певні функції в організмі людини, виконуючи тим самим необхідні дії в метаболізмі. Якщо вітаміни приймаються не поодинці, а в комплексі, то вони впливають на організм набагато краще – їх біологічна дія набуває ще більшу вираженість.

Слід розібратися, які функції виконує кожен вітамін в складі Гексавіту – ця інформація буде частково корисною тим пацієнтам, які збираються приймати препарат. Отже, вітаміни виконують такі функції:

 • Вітамін А. Він виконує безліч функцій в організмі людини, основні з яких – це розвиток епітеліальних клітин та обмінних процесів в пігменті органів зору.
 • Вітамін В1. Приводить в норму головні системи в організмі людини. Йдеться про нервову, серцево-судинну та травну системи.
 • Вітамін РР. Виконує унікальну за своєю дією функцію протипеларгічного засобу. Крім того, РР відносно швидко та поступово приводить в норму вуглеводний обмін в організмі.
 • Вітамін В6. Невід’ємний в таких процесах, як відновлення шкіри, а також печінкових клітин з метою поновлення, якщо вони під дією негативних факторів пошкодилися. Добре впливає на роботу нервової системи, а також корисний під час лікування атеросклерозу, де впливає на ліпідний обмін виключно позитивно.
 • Вітамін С. Про важливість цього вітаміну в організмі не знають тільки, мабуть, маленькі діти – це найважливіша речовина, необхідна для імунної та багатьох інших систем. Він бере активну участь в згортанні крові, загоєнні тканин в організмі при їх пошкодженні та при багатьох інших процесах.

Вітаміни груп В та С вважаються водорозчинними, тому їх всмоктування в організмі відбувається максимально швидко та якісно. Особливість цих вітамінів полягає в тому, що вони всмоктуються в організмі в тій кількості, яка вважаються індивідуальною добовою нормою. Якщо після прийому засобу з’явився надлишок вітамінних речовин, то вони просто виводяться з організму з сечею. Бувають випадки, що виведення зайвих вітамінів з організму відбувається й через пряму кишку. З тієї причини, що дані водорозчинні вітаміни зберігаються в організмі в мізерно малих кількостях, їх варто застосовувати регулярно, щоб не створювався дефіцит. Після проходження курсу прийому синтетичних таблетованих вітамінів слід стежити, щоб вони надходили в організм вже з їжею.

Вітамін А вважається жиророзчинним. Його всмоктування та виведення з цієї причини відбувається в тонкому кишківнику.

Ціна Гексавіту в аптеках на сьогоднішній день

Hexavit – це полівітамінний препарат, що випускається у формі драже. Його приймають всередину, заповнюючи при цьому наявний або прогнозований дефіцит вітамінів. Дуже часто пацієнтів хвилює питання, скільки коштує Гексавіт в аптечних пунктах на даний момент. Цей вітамінний засіб дуже вигідний з точки зору вартості, оскільки має дуже низьку, та можна сказати, бюджетну або копійчану ціну. Потрібно погодитися, що це вагомий та просто незаперечний плюс даного препарату.

За рахунок низької вартість Гексавіт користується підвищеним попитом та частенько його використовують в якості аналога більш дорогого засобу. З цієї причини буває таке, що вітаміни часом важко купити в аптеці.


Увага!

Використання Гексавіт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.