Гексикон

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія

Класифікація: G01AX

Міжнародна назва: Hexicon

Діюча речовина: Хлоргексидин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Це дуже дієвий лікарський препарат, що виявляє активну дію по відношенню до різних вірусів, грампозитивних, грамнегативних, найпростішим бактеріям.

Медикамент у формі супозиторіїв, таблеток, розчину або гелю може виписуватися лікарем гінекологом з метою терапії запальних процесів в статевих жіночих органах. Ліки традиційно зараховують до групи антисептиків широкого діапазону дії. Їх застосовують для місцевої терапії певних гінекологічних хвороб дітей, інфекцій, що здатні передаватися статевим шляхом. Головне показанням до використання медикаменту – профілактика зазначених патологічних станів, особливо перед оперативним втручанням або пологами.

Інструкція Гексикону: для чого використовувати засіб, доступні форми випуску

Грунтується медикамент на компоненті, який має високу міру активності щодо грампозитивних, грамнегативних бактерій. Від чого ж застосовувати ліки? Це прекрасний антисептик націлений на боротьбу з інфекціями статевих шляхів.

Дієвість активного компонента трохи знижується в разі наявності крові або гною. Медикамент не здатний впливати на лактобацили, що утворюють здорову мікрофлору піхви.

У ролі активної речовини медикаменту виступає антисептичний засіб хлоргексидину біглюконат. Для різних форм відрізняється концентрація даного з’єднання. Завдяки присутності такого компонента лікарський препарат має свої антисептичні властивості.

Хлоргексидин демонструє значний знезаражуючий ефект. До речовині сприйнятливі такі мікроорганізми: ІІ тип вірусу герпесу, вірус гарднерели, бліда трепонема, хламідії, трихомонади, уреаплазми, гонококи, бактерії фрагіліс. Меншу чутливість до діючої компоненту виявляють певні штами протея, Pseudomonas, абсолютно стійкими вважаються – кислотостійкі бактерії, гриби, віруси, спори бактерій. Активне з’єднання майже не всмоктується з порожнини травного тракту, також і через шкіру в разі місцевого використання. Під час интравагинальной терапії відзначається мінімальне всмоктування. Навіть якщо пацієнт випадково проковтнув медикамент, період його напіввиведення налічуватиме 0,206 мкг / л. Речовина здатна виводиться з кишечника разом з каловими масами. При цьому нирки екскретують трохи менше 1% хлоргексидину.

У перелік показань до використання ліків можна включити: запальні процеси шийки матки, матки, слизової оболонки піхви, статевих органів; профілактично заходи націлені проти прояву запалень перед пологами, операцією по перериванню вагітності, оперативними втручаннями в області гінекології; гінгівіти; афтозні стоматити; медична обробка гнійних ран, інфікованих опіків; інфекції слизової, епідермісу; ураження тканин пародонта запального характеру.

Свічки Гексикон: коли і як використовувати

До складу медикаменту входить: 8 або 16 мг активного компонента. Серед додаткових речовин можна виділити: полиетиленоксиду 1500, полиетиленоксиду 400.

Така форма випуску служить виключно для інтравагінального застосування. Протягом 7-10 діб слід щодня виконувати введення одного супозиторія. При необхідності курс повторюють, однак це можливо лише через двадцять днів після завершення початкового лікування. З метою профілактики розвитку венеричних хвороб лікарі призначають пацієнткам введення вагінальної свічки як мінімум через дві години після завершення статевого акту, здійсненого без презерватива.

Вагінальні свічки досить важливо коректно вводити, щоб в подальшому їх вміст не змогло витекти з піхви. Так, для введення пацієнтка повинна прийняти лежаче положення: ноги трохи зігнути, розвести по сторонам; супозиторій вводиться в піхву за допомогою вказівного пальця на всю глибину свічки; жінка протягом 5-7 хвилин повинна провести в лежачому положенні, щоб після підйому супозиторії не міг випасти.

Відповідно до інструкції по використанню, терапію супозиторії або вагінальними таблетками допустимо проводити під час менструацій. Незважаючи на те, що діючий компонент трохи знижує свою дієвість в разі наявності кров’яних виділень, гною, інших рідин біологічного походження, лікування все ж може принести позитивний ефект, у порівнянні з відсутністю лікування.

Таблетки Гексикон: коли і як приймати

До складу вагінальних таблеток Гексикон входить: 16 мг активної речовини. Серед додаткових складових можна виділити: кислоту стеаринову, низькомолекулярний полівінілпіролідон, лактоза, прежелатинізований крохмаль з кукурудзи, целюлозу микрокристаллическую.

Відповідно до поставленим діагнозом застосування медикаменту в день слід обмежувати дозою від 1-ї до 2-х таблеток. Перш ніж приступити до процедури, ліки слід злегка змочити водою, а потім вводити в піхву. Оптимальніше виконувати це в лежачому положенні. Для профілактичних цілей, а також з метою попередження виникнення інфекцій, що передаються статевим шляхом після незахищеного статевого акту призначається введення однієї таблетки протягом двох годин.

Гексикон гель: коли і як використовувати

До складу медикаменту входить 0,5 гр активної речовини (на 100 гр), серед додаткових складових можна виділити чисту воду, полоксамер 407, кремофор-RH 40.

Подібна форма випуску застосовується зовнішньо, наноситься на епідерміс, слизову оболонку. Для кожної хвороби передбачена своя схема терапії:

  • При запальних гінекологічних хворобах: гель двічі на день тонким шаром слід наносити на уражені зони. Тривалість лікування іноді варіюється в межах 7-10 діб.
  • Інфекції дерматологічного характеру: мазь наносять двічі-тричі на добу на місця ураження. Конкретна тривалість реалізації процедур залежить від хвороби.
  • Хвороби стоматологічного характеру. Засіб застосовують двічі-тричі на добу для аплікацій. Для реалізації однієї процедури потрібно одна-три хвилини. Слід продовжувати терапію, спираючись на клінічну ситуацію.

Ціна Гексикону: де і як можна придбати

Скільки ж коштує препарат? У тому випадку, якщо проаналізувати каталоги медикаментів одночасно в декількох онлайн аптеках, допустимо виявити різні цінові пропозиції на Гексикон. Даний момент пояснюється величезною кількістю форм випуску препарату, а також великим числом фірм-виробників.

Придбати таблетованій засіб, розчин, свічки або гель допустимо в звичайних аптеках і аптечних пунктах, а також в Інтернеті.

Гексикон: препарати-аналоги

На сьогоднішній день для медикаменту «Гексикон» доступні такі ліки аналоги:

  • Для медикаменту у формі супозиторіїв – свічки «Гексикон Д». Це більш щадний, лояльний і м’який аналог супозиторіїв «Гексикон», його рекомендується використовувати пацієнткам в період лактації, вагітності, а також засіб можуть використовувати діти завдяки зменшених дозах активних компонентів.
  • Таблетки і свічки Гексикон відрізняються схожим складом з медикаментом Хлоргексидин. Також, аналогічні ліки, з точки зору специфіки дії для свічок – капсули Лактожіналь, крем Дафнеджін, свічки Повидон-Йод, капсули Вагіфлор, гранульована форма, таблетки та порошок Фуразолидона, таблетки Тріхомонацід, вагінальні свічки з Евкалімін, Тріхомонацід.
  • Для медикаменту у формі гелю існує аналог Елюгель. Під час застосування цього медикаменту допускається ризик появи алергії. Середня вартість залежить від конкретного виробника.

Увага!

Використання Гексикон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.