Гексорал

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: A01AB12

Міжнародна назва: Hexoral

Діюча речовина: Гексетидин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

З метою профілактики хвороб ясен, горла рекомендовано застосування антибактеріального засобу Гексорал. В інструкції з використання препарату є всі важливі відомості щодо дозування та порядку призначення. Медикамент зараховують до групи антисептиків, засіб випускається одночасно в декількох формах, зручних в застосуванні.

У стоматології, ЛОР-практиці активно використовується даний препарат. Служить він і для місцевого використання, до того ж існує таблетована форма. Активний діючий компонент ліки – Гексетидин. Медикамент можна використовувати для терапії дітей, дорослих пацієнтів.

Інструкція Гексоралу: показання для прийому медикаменту

На ринку представлено 3 форми випуску медикаменту: в таблетках, розчині, аерозолі або спреї. У таблетках Гексетидин не міститься. При цьому чинний активний компонент медикаменту у формі таблеток – з’єднання бензокаїну і дигідрохлориду хлоргексидину.

Засіб має протимікробну дію, що проявляється через пригнічення окисної дії в процедурі метаболізму бактерій. Гексетидин – це речовина тіаміну, що має протилежну дію, проявляє велике вплив на грибки, бактерії. Скорочує міру чутливості бактерій, пригнічує багато штамів збудників хвороб: протеї, рід Кандида.

Діє на віруси І типу герпесу, грипу А, в процесі впливу мінімально знеболює слизові ясен. У разі потрапляння на слизові глотки, порожнини рота відмінно адгезірують, майже не всмоктується. Внаслідок одноразового використання активний компонент вбирається в бляшках, зубному нальоті на протязі 10-ти – 14-ти годин, в слизових оболонках ясен – 65-ти годин.

Серед показань для застосування медикаменту можна виділити:

  • хвороби і гігієна ротової порожнини (для усунення неприємного запаху);
  • профілактичні заходи, щоб уникнути зараження альвеол після отримання травм, екстракції зуба;
  • профілактика ускладнень інфекційного характеру перед, після проведення оперативного втручання;
  • грибкове ураження, пародонтоз порожнини рота;
  • наявність глоситу, стоматиту, гінгівіту;
  • ГРВІ, терапія ангіни;
  • наявність фарингіту, тонзиліту;
  • лікування симптомів інфекційно-запальних захворювань глотки, порожнини рота.

Гексорал спрей: як правильно використовувати

Використовується спрей місцево, адгезія відбувається на слизовій порожнини рота, це позначається на стійкості дії. Варто застосовувати лікарський засіб після їжі. Дітям від 6-ти років, дорослим процедура обробки рота проводиться одноразово, на затримці дихання, виконуючи зрошення слизових протягом декількох секунд два рази на добу. Дітям трьох-шести років дозволено використовувати місцевий антисептик виключно після попередньої консультації лікаря. Спеціаліст виписує терапевтичний курс, спираючись на конкретний вид захворювання.

Для того щоб скористатися аерозолем Гексорал, необхідно виконати такі маніпуляції:

  • встановіть насадку-розпилювач на балон;
  • спрямувати кінець насадки безпосередньо на уражене місце слизової;
  • в процесі введення кошти слід тримати флакон у вертикальному положенні;
  • виконайте розпорошення необхідної кількості медикаменту шляхом натискання на головку розпилюючи насадки;
  • в процесі введення краще не дихати.

Гексорал табл (таблетки): специфіка прийому

Медикамент складається одночасно з 2-х активних компонентів: бензокаїну і хлоргексидину гідрохлориду. До того ж склад доповнюють деякі допоміжні компоненти, включно з ефірними маслами.

У разі відмінної переносимості, коректного застосування препарату дуже щадяще, швидко прибирає запалення під час загострення тонзиліту в хронічній формі, при ангіні, прибирає симптоми фарингіту – першіння в горлі, кашель.

У порівнянні з рідкими формами, таблетований Гексорал дозволено використовувати більш часто: діти від 12 років, дорослі – до 8-ми табл. в день, через кожні 2 години. Діти у віковій категорії 4 – 12 років – максимум 4 табл. на добу, кожні чотири години.

Стає зрозуміло, що склад таблетованого медикаменту зовсім не нешкідливий. Ось чому, всупереч приємному м’ятного смаку, важливо розуміти, Гексорал табс – це не смачна цукерка «від горла», це серйозний препарат, застосовувати таблетки необхідно відповідно до лікарським призначенням, після ретельного дослідження інструкції.

У числі прямих протипоказань для призначення медикаменту можна виділити вікові обмеження до чотирьох років, алергічні реакції на будь-який компонент, що включений в його склад.

У разі передозування, включений до складу препарату бензокаин може спровокувати такі побічні дії: токсичні ефекти збоку центральної нервової системи, які проявляються у формі блювоти, судом, тремтіння кінцівок, придушення дихання.

Крім того допустимі дисфункції з боку функціонування серцево-судинної системи, які проявляються у формі брадикардії, і це може стати причиною абсолютної шлуночково-передсердної блокади. У крайніх ситуаціях можливо серцева зупинка.

Розчин Гексорал: специфіка використання

Розчин медикаменту слід використовувати після їжі, місцево. Діти в старшому віці, дорослі для процедури полоскання повинні наповнити мірну склянку до відмітини 15 мл, протягом 2-х – 3-х хвилин полощуть рот медикаментом в нерозведеному вигляді пару раз в день.

Для малолітніх пацієнтів у віці 3-х – 6-ти років необхідно використовувати засіб виключно після лікарської консультації. Заборонено ковтати розчин, а також розбавляти водою іншої рідиною. Припустимо виконувати обробку уражених місць горла за допомогою тампона, просоченого в препараті. Примочки виконуються протягом 2-х – 3-х хвилин. Терапевтичний курс призначає лікар.

Ціна Гексоралу: де і як придбати медикамент

Дізнатися, скільки коштує певна форма медикаменту не складно. На різноманітних веб ресурсах онлайн аптек запропоновані актуальні ціни на аерозоль Гексорал, таблетки і розчин. Крім того, вартість препарату допустимо дізнатися по телефону в аптечній довідковій.

Уточнюючи на довідці ціну ліків, важливо обов’язково зрозуміти саме ту інформацію, яка для вас головна: ціна розчину для полоскання нижча, ніж ціна аерозолю.

За ціною Гексорал табс найдешевший медикамент, серед інших форм. І все ж таблетки мають набагато більшу кількість протипоказань, здатні провокувати більш глобальні побічні дії в разі індивідуальної непереносимості, передозуванні.

Гексорал: доступні аналоги медикаменту

На сьогоднішній день запропоновано безліч препаратів, аналогічних за своїми діями, проте не таких токсичних. Однак перш ніж редагувати ліки, варто ретельно вивчити інструкцію  «аналога».

Деякі фахівці замість небезпечного Гексорал пропонують використовувати більш м’який Тантум Верде, крім того він підійде і для терапії малих дітей. В реалії по своїй дієвості, по сукупності побічних дій Тантум Верде мало чим різниться від Гексорал.

Досконалим аналогом Тантум Верде складно назвати: активною речовиною в цьому медикаменті є бензидамін, він у разі передозування іноді викликає Кетонурія, ларингоспазм.

Такий аналог можна використовувати для терапії дітей до трьох років.

Серед переваг даного аналога варто назвати його найнижчий показник алергенність. А ще, в порівнянні з Гексоралом, рідка форма Тантум Верде – це спрей. А це означає, що його вплив більш полегшене, тоді як побічні дії під час розпилення в ротовій порожнині виявляються більш рідко.

Черговий аналог Гексорал табс – Граммидин, таблетки для розсмоктування. Даний медикамент відрізняється гарною ефективністю під час терапії горла, проте потрібно пам’ятати, до його складу включено антибіотик.


Увага!

Використання Гексорал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.