Генферон та Генферон Лайт

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: L03AB

Міжнародна назва: Genferon

Діюча речовина: Бензокаїн, Інтерферон альфа-2b, Таурин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Для лікування грипу та ГРВІ, а також інших захворювань вірусного походження сьогодні активно застосовуються так званий «Ферон». Більшість таких препаратів мають у своєму складі такий компонент, як інтерферон людський рекомбінантний. Саме за рахунок цього компонента імунна система хворого під час розвитку недуги стимулюється, й вона проходить значно швидше. У періоди, коли в містах розвиваються епідемії грипу, вкрай важливо мати у своїй аптечці дієвий противірусний засіб, одним з яких є Генферон.

Інструкція по застосуванню Генферон у формі спрею

При виявленні найперших ознак грипу або застуди слід використовувати цей препарат у формі спрею, який по-іншому називають краплі. При цьому його застосування можливе не тільки в лікуванні дорослих, а й дітей.

Інструкція по застосуванню спрея виглядає наступним чином:

  • Спочатку необхідно зняти ковпачок безпосередньо з флакона препарату, а потім акуратно випустити пробний струмінь. Для цього необхідно натиснути 2-4 рази на дозатор;
  • Переконавшись, що дозатор працює добре, його необхідно вставити в ніздрю та простежити, щоб він розташувався вертикально;
  • Далі слід натиснути на дозатор, а потім глибоко вдихнути щоб потрапили в ніс ліки;
  • Процедуру слід повторити й для другої ніздрі.

Розпилення спрея в кожному носовому ходу необхідно повторювати три рази у день на протязі не менше п’яти днів. Проходячи курс лікування за допомогою описуваного спрею, необхідно чітко дотримуватися дозування та не перевищувати його – в добу дозволяється здійснювати не більше 10 натискань на дозатор.

Крім вищеописаного способу лікування, Генферон безпосередньо у формі крапель при появі гострих ознак грипу можна лікуватися й по-іншому. Для цього необхідно вводити 1 дозу спрею в кожну ніздрю кожні 20 хвилин протягом 3-4 годин.

Починаючи з другого дня, спрей необхідно використовувати не частіше 4-5 разів на добу. Курс лікування при цьому повинен складати близько 3-4 днів. Як правило, за цей час пацієнт починає відчувати себе значно краще.

Препарат у формі спрею рекомендується застосовувати в профілактичних цілях, а саме – в періоди небезпеки зараження на грип та ГРВІ. Якщо людина контактувала з хворим або ж дістала переохолодження, то їй слід застосовувати Генферон протягом тижня. При цьому щодня слід застосовувати ліки 2 рази по одній дозі, яка відповідає рівно одним натисканням безпосередньо на дозатор. Якщо по закінченню 7-денного періоду небезпека зараження не минула, то в такому випадку профілактичний курс слід продовжити.

Слід зазначити, що якщо в одній родині одна людина хворіє, а друга проводить профілактику грипу за допомогою Генферону, то в лікуванні слід використовувати різні флакони з ліками. В іншому випадку можна заразитися навіть від дотику з дозатором.

Перед застосуванням препарату Генферон Лайт

Згаданий медикаментозний засіб випускається у формі назальних крапель та свічок безпосередньо для ректального застосування. Крім імуномодулюючої, надає на організм хворого противірусну та протизапальну дію. Крім цього, Генферон Лайт володіє не сильно вираженим антибактеріальним ефектом. При місцевому застосуванні здатний прискорити процес регенерації безпосередньо слизової оболонки носа при її незначному пошкодженні. За роки застосування Генферон показав себе виключно з позитивного боку, про що говорять відповідні відгуки пацієнтів. Це стосується препарату у всіх лікарських формах випуску.

Ліки активно застосовується не тільки для лікування ГРВІ, а й для їх профілактики у відповідний час року. Крім того, Генферон нерідко призначають для лікування різних хвороб сечостатевого тракту.

Багато пацієнтів не можуть визначитися, який препарат вибрати – Віферон або Генферон? Річ у тому, що зазначені противірусні препарати є повністю однаковими за рахунок наявності у їх складі інтерферону. Якщо противірусний препарат необхідно застосовувати в дитячому віці, то в такому випадку краще вибрати Віферон – як показали деякі дослідження, цей препарат впливає на дитячу імунну систему значно м’якше. Під час застосування в процесі лікування дитини Генфероном захворювання пройде швидше, однак, разом з цим може й постраждати імунна система хворого – баланс імунних реакцій може кілька порушуватися. Для лікування дорослого можна вибрати як перший, так й другий варіант, оскільки результат терапії буде однаковим.

Генферон у формі свічок

Препарат в цій формі можна застосовувати як ректально, так й вагінально (в лікуванні хвороб сечостатевої системи). В процесі виробництва супозиторіїв застосовують кількість інтерферону або 125 тис. МО, або 250 тис. МО. І в першому, й в другому випадку концентрація таурину відповідає 5 мг.

Передозування препаратом у формі супозиторіїв неможливе. Однак при введенні великої кількості свічок в задній прохід можливе виникнення діареї.

Генферон безпосередньо у формі свічок призначають в якості додаткового компонента до терапії проти інфекційно-запальних захворювань різного походження. Зазначений лікарський засіб часто призначають з іншими противірусними, а також з антибактеріальними та протигрибковими препаратами.

Ефективність терапії із застосуванням таких комбінацій тільки посилюється. Дорослим показано застосування Генферону 500 тис. МО.

В процесі застосування Генферону в будь-якій лікарській формі слід приймати також й вітамінні препарати, що відносяться до груп В та С.

Препарат у формі свічок можна застосовувати у дитячому віці – якщо пацієнту менше 7 років, то йому показані супозиторії безпосередньо в дозуванні 125 тис. МО 1-2 рази на добу. Для більш старших дітей існує інше дозування, а саме – 250 тис. МО. Тривалість лікування залежить, в першу чергу, від виду недуги.

У деяких випадках Генферон у формі супозиторіїв призначаються дівчаткам-підліткам для лікування деяких захворювань. Слід зазначити, що до 14 років введення свічок має бути виключно ректальним.

Застосування ліків при вагітності, а також грудному вигодовуванні

Препарат у формі спрею можна без побоювань застосовувати й у разі вагітності та безпосередньо в період грудного годування. При цьому дозування міняти не варто.

Слід зазначити, що Генферон – це один з безпечних під час цих періодів противірусних препаратів для місцевого застосування.

Генферон у формі супозиторіїв можна застосовувати в перший та другий триместр вагітності, оскільки безпека препарату доведена науковим шляхом. Що стосується застосування ліків в першому триместрі, то на сьогоднішній день існує мінімальна кількість відповідних даних. Як показали необхідні дослідження на тваринах, Генферон не робить негативного впливу на плід, але, в той же час, ризик виникнення викидня у вагітної кілька зростає.

На відміну від спрею, Генферон у формі супозиторіїв під час лактації застосовувати ні в якому разі не можна. Хоч компоненти препарату й не проникають в грудне молоко, однак, за рахунок активізації імунних процесів безпосередньо в організмі матері-годувальниці утворюються антитіла, що працюють проти мікробів. Саме ці антитіла проникають в грудне молоко, а разом з ними й патогенні мікроби після придушення. Все це може сильно нашкодити грудничку. Для того щоб убезпечити малюка від несприятливого впливу агресивних антитіл годування на період терапії необхідно припинити.

У деяких випадках вагітні жінки стикаються з різними інфекційними та запальними недугами – тут їм на допомогу приходить саме Генферон. Починаючи від 28 та закінчуючи 34 тижнями вагітності, лікування повинно передбачати застосування 1 супозиторія 125 тис. МО 2 рази на день. При цьому ліки слід застосовувати через день. Терапевтичний курс, як правило, становить 5 днів. Далі необхідно зробити ідентичну перерву та повторити курс терапії. Для досягнення необхідного ефекту лікування необхідно повторити вищеописаний курс лікування кілька разів.

Протипоказання

Препарат не рекомендується застосовувати до тих пір, поки пацієнт не ознайомиться зі списком протипоказань, які виглядають наступним чином:

  • Непереносимість препарату індивідуального характеру. При цьому організм пацієнта може не справлятися з одним або декількома компонентами препарату одночасно;
  • Епілепсія, а також судомний синдром;
  • Схильність до алергічних реакцій, який супроводжується характерними нападами;
  • Хронічні захворювання серцево-судинної системи;
  • Схильність безпосередньо до кровотеч через ніздрю;
  • Червоний вовчак системного характеру.

Ціна Генферону

Генферон можна назвати скоріше дорогим препаратом, ніж бюджетним. Незважаючи на це, існують й більш дорогі імуномодулюючі препарати. На формування ціни ліків впливає такий фактор, як конкретна форма випуску. Якщо покупка Генферону є фінансово недоступним, то можна вибрати та придбати відповідний замінник ліків.

Аналоги Генферону

Іноді з метою економії коштів, а також з інших причин, пацієнти цікавляться – чи можна підібрати ефективний та доступний аналог Генферону? Відповідь на це питання буде, звичайно ж, позитивним, оскільки на основі інтерферону, а також інших компонентів сьогодні створено чимало противірусних та імуностимулюючих препаратів різної цінової категорії. Серед замінників Генферону слід виділити такі найбільш відомі препарати:

  • Грип-Хеель;
  • Вібрукол;
  • Біоарон С;
  • Інтерферон;
  • Антигрипін;
  • Комбігрип Декса;
  • Доктор Мом;
  • Гропринозин;
  • Мілістан. Цей засіб застосовують в період гострого початку грипу та ГРВІ, а також при кашлюку, кашлі рефлекторного характеру, нежитю алергічного походження;
  • Ринт;
  • Розтиран. Препарат має виражений болезаспокійливий ефект, завдяки чому його застосовують від головного болю шляхом нанесення мазі на віски тонким шаром. Розтиран часто призначають для лікування кашлю, риніту та закладеного носа при ГРВІ;
  • Ехінацея Імуно;
  • Хелпекс;
  • Фармацитрон;
  • Фервекс;
  • Гриппостад;
  • Віброліз;
  • Інсті;
  • Комтрекс;
  • Неовір;
  • Грип-Гран;
  • Вінцель;
  • Лаферобіон.

Препарати, зазначені в списку вище, можна застосовувати замість Генферону, а також в комплексному лікуванні захворювань з ним. Головна мета всіх замінників зазначених препаратів – це усунення запалення, стимуляція імунної системи, лікування захворювань вірусного походження, у тому числі ГРВІ та грипу. Крім того, більшість аналогів застосовуються й для профілактики вірусних хвороб, а також мають привабливу вартість.


Увага!

Використання Генферон та Генферон Лайт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.