Гепабене

Фармакологічна група: БАДи, Лікування ШКТ, Органи травлення, печінки і нирок

Класифікація: A05AX

Міжнародна назва: Hepabene

Діюча речовина: Екстракт сухий трави рутки лікарської, Екстракт сухий плодів розторопші плямистої

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Печінка без перебільшення приймає на себе всі підступні удари, що відбуваються від алкоголю, гірких ліків, нездорової гострої, пересмаженої та жирної їжі. На щастя, це той орган, клітини якого можна відновити при правильному лікуванні, привівши тим самим в порядок весь організм. Головне – це своєчасне лікування у фахівця, а також відсутність зневажливого ставлення до свого здоров’я, якщо виникає потреба в обстеженні та профілактиці захворювань. Як показала практика, кращими для печінки є ті засоби, які виробляються на основі рослинних компонентів. Саме таким й є Гепабене – це відомий препарат, багато років застосовується для лікування захворювань печінки та жовчовивідних шляхів.

Інструкція по застосуванню препарату Гепабене та його склад

Опис та склад. Gepabene – це гепатопротекторний комбінований препарат природного походження, який виготовляється у формі капсул. В одній капсулі міститься 275,1 мг сухого екстракту трави рутки, 83,3-100 мг екстракту висушених плодів розторопші плямистої. Приблизно в такій кількості екстракту розторопші міститься 50 мг силімарину – корисної речовини, яка благотворно впливає на печінку. В якості допоміжних компонентів у складі препарату використані:

 • ЦМК;
 • Крохмаль кукурудзяний;
 • Тальк;
 • Колоповідон;
 • КДКБ;
 • Желатин;
 • Е 171;
 • Е 172.

Рутка лікарська – це надзвичайно багата рослина, яка часто зустрічається в препаратах для печінки. Найголовніше, що в ній міститься алкалоїд фумарин, який надає на організм жовчогінну дію. Фумарин також як ніколи благотворно впливає на секрецію жовчі, поступово приводячи її в норму. Під дією даної речовини також значно знижується тонус сфінктера Одді.

Розторопша плямиста – це також одна з головних рослин, яка представляє немислиму користь для печінки. Її не тільки включають до складу печінкових коштів, але й застосовують в чистому вигляді – під виглядом масла, насіння та шроту. У складі будяків присутній силімарин – це біофлавоноїд, багатий на такі ізомери, як силібінін, силідіанін та силікристин. Силімаринова речовина відрізняється гепатопротекторними властивостями, які так необхідні при різнопланових гострих та хронічних інтоксикаціях. Крім того, вона проявляє себе мембраностабілізуючи-пошкоджені клітини печінки поступово відновлюються. Після того, як силімарин потрапляє всередину шляхом перорального прийому його елімінація відбувається з жовчю. У зв’язку з цим речовина циркулює ентерогепатично.

Показання до застосування. Разторопшевий Gepabene призначається тільки лікарем – самостійно починати його пити краще не варто, оскільки зазвичай це самолікування без усіляких попередньо зданих аналізів, а значить, може навіть принести шкоду. Ізомереві ліки призначають, як правило, у складі комплексної терапії таких недуг:

 • Дискінезія жовчовивідних шляхів (biliariym Malignanet dyskinesyia). Це стосується й дискінезійного стану після проведення холецистоектомії (cholecystectomy).
 • Гепатити, що протікають у пацієнта хронічно (longoirs Hepatitiis).
 • Токсичне ураження печінки, що має хронічну форму (toxicys damnuim).

Протипоказання. Гепабене Форте не дозволений до застосування всім підряд – його забороняється пити при наявності таких явищ:

 • Печінкові хвороби та недуги жовчовивідних шляхів, які протікають безпосередньо в гострій фазі (viarum biliariym Malignanet angulire);
 • Гіперчутливість до компонентів препарату (hypersensitivitis componenties), хоч вони й мають натуральне походження;
 • Дитячий вік (pueritiya) – препарат не можна приймати дітям до 6 років, однак, є інформація, що цього краще не робити аж до 18-річчя.

При вагітності, як й грудному годуванні, рутки лікарської засіб приймається з обережністю й тільки після багатослівної консультації з лікарем-фахівцем. Виробник не володіє тією інформацією, яка б підтвердила чи спростувала безпеку препарату з лікарскої рутки в ці періоди, тому, обережність не завадить.

Побічні дії. Разторопшевий Гепабене не відрізняється унікальним списком можливих побічних ефектів, однак, зрідка пацієнти стикаються з:

 • Алергічними реакціями різного типу (amictus reactionem);
 • Діареєю (liquida alvuys);
 • Збільшенням діурезу (auctus urinaim).

Якщо ви виявили один з вищеописаних симптомів – обов’язково відмовтеся від подальшого лікування силімариновим препаратом. При цьому не забудьте звернутися до лікаря для продовження лікування іншими препаратами та додатковими дослідженнями.

Інструкція по застосуванню. Дорослим пацієнтам зазвичай призначають по 1 капсулі силімаринового препарату 3 рази на добу, незалежно від прийому їжі, але краще – разом з нею. Буває так, що у хворого можуть виникати правдиві болі в області печінки та жовчного міхура вночі – в цьому випадку додатково призначається ще одна капсула біофлавоноїдного препарату, яку випивають прямо перед непропускаємим сном. Максимальна добова доза препарату – 6 капсул. При цьому повинно бути присутні не більше 3-4 прийомів, рівних між собою. Терапевтичний курс зазвичай не переривчасто становить близько 90 днів, але може бути й більш тривалим.

Для того щоб досягти необхідного терапевтичного ефекту необхідно виконувати строго всі рекомендації лікаря та не нехтувати всемогутньою дієтою. Пам’ятайте, що під час лікування Гепабене з розторопші необхідно повністю відмовитися від прийому будь-яких алкогольних напоїв, навіть слабоалкогольних коктейлів.

Яка ціна Гепабене сьогодні?

Проблеми з багатостраждальною печінкою в наш час не рідкість, тому різно-діючі препарати для її лікування не навмисно користуються стабільним попитом. Одні дорожче, інші дешевше, комусь потрібно купувати їх в ампулах, іншим – в капсулах. В основному для покупки такого роду засобів рецепт не вимагають, це ж стосується й Гепабене. Скільки коштує описуваний рутки лікарської препарат (Україна)?

В цілому, даний силімариновий препарат має середню ціну та купити його може більшість людей сьогодні. Хоч й рідко, але буває таке, коли коштів бракує в місцевих аптеках – тоді можна його замовити за допомогою інтернет-аптек в місті Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів та ін.

Список аналогів Гепабене

Якщо описуваний розторопшевий препарат виявився для вас до непристойності дорогим, то ви завжди можете вибрати більш дешевий аналог Гепабене. А перед тим, як вибрати найбільш підходящий замінник біофлавоноїдного натурального засобу, слід переглянути всі наявні варіанти:

 • Artibеl (Артібeль);
 • Cinаrix (Цинaрікс);
 • Artihol (Артіхoл);
 • Artishok (Артішoк);
 • Gepabel (Гепабeль);
 • Gepar (Гeпар);
 • Gepaсinar (Гeпацінар);
 • Hofitоl (Хoфітол);
 • Hepafitol (Гепафітoл);
 • Flаmine (Флaмін);
 • Fumarta (Фумарта).

Увага!

Використання Гепабене без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.