Гепатромбін та Гепатромбін Г

Фармакологічна група: Геморой (лікування)

Класифікація: C05BA53

Міжнародна назва: Hepatrombin

Діюча речовина: Гепарин натрію, Преднізолон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Геморой – це серйозна проблема, попри те, що про неї соромно говорити вголос. Часто хвороба запускається та переходить в більш серйозну стадію через те, що хворий посоромився своєчасно звернутися до лікаря та займався самолікуванням. Адже відомо, що самолікування може бути не тільки неефективним, а й навіть небезпечним для здоров’я. Для лікування геморою часто прописують свічки та мазь Гепатромбін, однак, це повинен робити лікар. Препарат використовують місцево, але він також має й свої протипоказання.

Інструкція по застосуванню Гепатромбіну Г

Показання. Gepatrombin відноситься до антитромбічних засобів та застосовується для лікування таких проблем:

  • Лікування та профілактика як зовнішнього, так й внутрішнього геморою (ani exteriori);
  • Тромбофлебіт, який атакував вени анального отвору (vein thrombophlebitis-ano est);
  • Тріщини, що виникли в області анального отвору через запори, довгого перебування в сидячому положенні та з інших причин (ani saxis);
  • Сверблячка та екзема, які локалізувалися або в самому анальному отворі, або ж в прилеглій періанальній ділянці (PRURITUS et scabiem vel prope anum in ano est);
  • Перед- та післяопераційний період, який включає симптоматичне лікування пацієнтів, які зіштовхнулися з гемороєм (ante et post surgery in aegris in secretiori parte natium);
  • Терапія, що вимагає усунення облітеруючого тромбофлебіту (EXCISIO thrombophlebitis).

Варто сказати, що Gepatrombin завжди призначається у формі монотерапії, оскільки в його складі містяться всі необхідні компоненти, які добре справляються з симптомами хвороби. І в цілому, використовувати Гепатромбін з іншими анально-застосовуючими засобами строго заборонено.

Протипоказання. Gepatrombin не можна використовувати, якщо у хворого були зафіксовані випадки індивідуальної непереносимості одного або відразу декількох компонентів в складі препарату. Крім того, застосування засобу як у вигляді мазі, так й у вигляді супозиторіїв заборонено в разі активної вітряної віспи, проблем в системі згортання крові, туберкульозу в будь-якій фазі, інфекційно-запальних захворювань періанальної області (в т. ч. грибки), а також при наявності тромбоцитопенії. Якщо у пацієнта спостерігаються всілякі пухлини, які захопили аноректальну область, то прийом Гепатромбіну також неможливий.

Інструкція по застосуванню. Як супозиторії, так й мазь Gepatrombin застосовується місцево. Тут важливо слухати рекомендації проктолога, оскільки тільки він буде знати всі особливості організму хворого (за умови, що лікар досвідчений та уважний). Зазвичай в призначенні засобів лікарі відштовхуються від загальних рекомендацій. У цьому випадку вони залежать від конкретно-призначеної лікарської форми препарату.

Мазь
Якщо гемороїдальна хвороба протікає в гострій фазі, то мазь чистими руками варто наносити в область ануса від 2 до 4 разів на день, намагаючись утворити не гладкий її шар. Коли біль вже пройшла, що говорить про поліпшення стану, засіб застосовують 1 раз в день протягом тижня.

В разі, коли виникла необхідність нанести мазь глибоко в пряму кишку, на горлечко тюбика надягається аплікатор. Потім його вводять в пряму кишку та акуратно видавлюють туди малу кількість мазеподібного засобу.

Супозиторії
Залежно від ступеня ураження гемороєм, а також наявності інших симптомів, в добу вводять 1-2 свічки. Це необхідно робити тільки після повного спустошення кишківника, тобто, після дефекації. Курс терапії може бути будь-яким, в залежності від тяжкості симптомів, але він не повинен перевищувати 14 днів.

Передозування. Якщо ви будете застосовувати свічки або мазь в тій дозі, яку вам призначив лікуючий проктолог, то ви не зіткнетеся з цим явищем, а лікування пройде швидко (в залежно від ступеня ураження) та без проблем. При невеликому або значному перевищенні рекомендованих доз Gepatrombin швидшого та результативного ефекту терапії домогтися не можна. Замість цього можна отримати зворотній ефект – процес загоєння тріщин та вузлів геморою буде проходити в рази повільніше.

Препарат ні в якому разі не можна приймати всередину, адже навіть жодна його форма цьому не сприяє. Але якщо це якимось чином вийшло випадково, то пацієнт проковтнувши мазь або свічку, швидше за все, зіткнеться з нудотою і надалі з блювотою. Для якнайшвидшої стабілізації стану варто звернутися за медичною допомогою для промивання шлунка.

Найбільшої шкоди при передозуванні препаратом може принести преднізолон. В результаті пацієнт може зіткнутися з небажаним пригніченням функції надниркової-гіпотоламо-гіпофізарної системи. Крім того, у пацієнта може виникнути гіперглікемія, синдром Іценко-Кушинга та глюкозурія. Скасувавши препарат назовсім, можна домогтися якнайшвидшого зникнення всіх вищезазначених симптомів передозування.

Гепатромбін Г у вигляді мазі

Склад. У складі цієї високоефективної мазі від геморою присутні відразу три діючі речовини – гепарин натрію, ацетат преднізолону та полідоканол. Вони знімають запалення, біль та сприяють якнайшвидшому розсмоктуванню гемороїдальних шишок, а також загоєнню анальних тріщин. Крім того, ця ректальна мазь також містить парафін розріджений, мінеральне масло (продукт нафтопереробки), ланолін та КДК. Багатий склад препарату не тільки усуває симптоми геморою, але і стає серйозною перешкодою для появи гемороїдального тромбофлебіту, профілактуючи його.

Мазь має стандартний та властивий цій формі випуску колір біло-жовтуватий з ледь помітною напівпрозорістю, а також запах, який має переважна кількість лікарських мазей.

Застереження. Мазь не варто застосовувати більш, ніж два тижні (14 днів). Більш того, під час лікування варто максимально точно дотримуватися рекомендованих лікарем-проктологом доз щоб уникнути негативних наслідків у вигляді реакцій гіперчутливості. Причиною такої бажаної обережності застосування ліків під час лікування є преднізолон, який присутній в складі Gepatrombin G.

Як було сказано раніше, мазь містить такі допоміжні речовини, як ланолін. Він зрідка стає причиною появи реакцій в місці застосування. У хворого може почати пекти в області анального отвору, а також він може відзначати свербіж, висип та подібні побічні прояви. Тому, при появі підозрілих симптомів, яких не спостерігалося навіть при геморої, варто негайно припинити застосування препарату та швидко записатися на прийом до лікаря-проктолога.

Гепатромбін Г дозволений при вагітності, яка нерідко супроводжується запорами та, як наслідок, гемороїдальними тріщинами. Але таке лікування можливо лише на пізніх термінах та після схвалення провідного лікаря. У першому триместрі його застосовувати категорично заборонено.

Гепатромбін Г у формі свічок

Склад. Ще одна обов’язкова форма випуску Gepatrombin – це свічки, які застосовують ректально. Вони складаються з таких же елементів, як й мазь, але в інших концентраціях. У якості допоміжних компонентів виступають середньоланцюгові тригліцериди, твердий жир, КДК, гліцеролтрістреарат. Супозиторії мають білий колір та зручну конічну форму.

Через малу концентрацію та свої особливості зазначені активні речовини не потрапляють в системний кровотік та впливають виключно місцево. Якщо ж який-небудь компонент й потрапить в кров, то його кількість буде мізерно малою та недостатньою для того, щоб принести яку-небудь системну шкоду з негативними наслідками в результаті.

Ціна Гепатромбіну Г в аптеках сьогодні

Засіб випускається в декількох формах відразу. Їх призначення при геморої залежить від початкових симптомів, а також від особистих переваг пацієнта. Відповідно, й вартість цих лікарських форм дещо відрізняється між собою.

На формування ціни препарату, незалежно від форми, також впливає й концентрація активних компонентів – якщо вона більша, то й ціна, звичайно, вище. Проаналізувавши ціни інших препаратів проти геморою в різних лікарських формах, можна зробити висновок, що Гепатромбін – це досить недорогий та цілком доступний антитромбічний препарат. Його можна купити без рецепта, в тому числі й в інтернет-аптеці.

Аналоги. Антитромбічних препаратів на основі гепарину, а також багатьох інших компонентів, сьогодні велика кількість. При необхідності Гепатромбін Г можна замінити іншими засобами:

  • Viatromb (Віатромб);
  • Geparil (Гепаріл);
  • Geparin (Гепарін);
  • Diophlan (Діофлан);
  • Liogel (Ліогель);
  • Liothon (Ліотон);
  • Liotromb (Ліотромб);
  • Trombles (Тромблес);
  • Venitan (Венітан);
  • Aescine (Аесцін);
  • Venogepanol (Веногепанол);
  • Venosan-Bosnalekh (Веносан-Босналек);
  • Geparoid-Zentiva (Гепароїд-Зентіва);
  • Trombocid (Тромбоцид);
  • Dermaton (Дерматон);
  • Esfacil (Есфатіл).


Увага!

Використання Гепатромбін та Гепатромбін Г без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.