Гідрокортизон

Фармакологічна група: Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: D07AA02

Міжнародна назва: Hydrocortisone

Діюча речовина: Гідрокортизон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Даний препарат — це дуже популярний, широко застосовуємий гормональний лікарський засіб. Крім того, в медицині у вигляді натрію гемисукцинату, гідрокортизону ацетату, вельми часто використовується гідрокортизон бутират в таких формах — ліпокрем, емульсія, крем. У засобу доволі різноманітний діапазон впливу, призначають його в різних сферах медицини. Активно використовуються ліки в офтальмології, під час терапії патологій епідермісу, суглобів, медикамент усуває проблеми ендокринних залоз, лікує інфекції грибкового характеру, укуси рептилій, комах. Препарат дуже добре, досить швидко засвоюється, що говорить про його значну ефективність.

Гідрокортизон: інструкція та особливості прийому

Активний компонент дієвого гормонального засобу — гідрокортизон. Він проявляє протизапальний, протиалергічний ефект.

Завдяки дії активного компонента пригнічується робота лейкоцитів, тканинних макрофагів, приводяться в норму лізосомальнімембрани, пригнічується вивільнення медіаторів зони запалення. Під впливом активного компонента скорочується метаболізм арахідонової кислоти, синтез Pg. Після викиду гістаміну міра проникності судин відразу ж нормалізується.

Медикамент здатний зменшувати площу запальних інфільтратів, запобігає міграції лейкоцитів, лімфоцитів у місце запалення, в разі гіперчутливості організму пригнічує вироблення антитіл до факторів подразників. У разі дотримання одноразової, денної норми сильнодіючий препарат не здатний порушувати продукування гормонів.

З метою зовнішнього застосування медикамент слід використовувати у формі мазі, якщо є неінфіковані епідермальні поверхні.

З метою місцевого використання допустимо користуватися очною маззю, краплями, якщо спостерігаються запальні процеси в зоні передньої очної камери без відстеження пошкоджень рогівки: кон’юнктивіт алергічного характеру, блефарит, іридоцикліт, кератит, увеїт та інші.

Внутрішньосуглобово або периартикулярно у формі суспензії медикамент використовують в таких випадках: при реактивному синовиті, гострих, підгострих бурситах, при епікондилітах, при ревматоїдному артриті, у разі неспецифічного теносиновиту, у разі синдрому зап’ястного каналу, при посттравматичному остеоартриті.

Засіб використовується у формі внутрішньошкірних ін’єкцій в такому випадку: при плоскому лишаї, при кільцеподібній гранулемії, при нейродерміті, червоному вовчку, токсидермії.

Призначається системне лікування медикаментом у формі порошку для готування ін’єкцій, таблеток, суспензій у разі таких порушень: роботи ендокринної системи — гіперкальціємії, як результату розвитку пухлини, не гнійної форми тиреоїдиту, вродженій гіперплазії наднирників, недостатності надниркових залоз; гострі прояви алергії; захворювання епідермісу, колагенози, невідкладні стани; хвороби респіраторного характеру.

Засіб ефективно бореться з гематологічними хворобами:

 • вродженими формами гіпопластичної анемії;
 • аутоімунна анемія;
 • тромбоцитопенія вторинного характеру;
 • еритробластопенія;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • менінгіт туберкульозної форми;
 • отруєння кислотами;
 • хініном;
 • вітаміном Д;
 • фосфорорганічними елементами;
 • хлором;
 • при укусах комах, павуків, змій, розсіяна форма склерозу, трихінельоз з ураженням нервової системи або міокарда.

Терапію глюкокортикостероїдами допустимо доповнювати реалізацією фізіотерапевтичних заходів. Наприклад, ультразвук застосовують для діагностики, а також як окремий терапевтичний інструмент. У такому ключі на зміну звичайному гелю для реалізації ультразвукової емісії слід застосовувати мазь Гідрокортизону для зовнішнього використання. Прийнято вважати, що ультразвук здатний допомагати активним компонентам ще глибше вбиратися в тканини.

З позиції медицини процедура фонофорез слабо відрізнити від ультразвуку.

Основна відмінність вважається в методі її реалізації. Медикамент вводять в пошкоджене місце внутрішньом’язово, після обробляють високочастотними коливаннями. Спеціально для такої процедури застосовують 5 мл суспензії, 25 гр ланоліну, вазеліну. Електрофорез — варіант впливу на організм людини за допомогою постійного струму, що вводиться паралельно медикаменту. Для реалізації такого роду процедури застосовують препарат у формі ампул.

Мазь Гідрокортизону: специфіка використання

Засіб в тубах, обсяг яких становить 5-30 гр застосовують з метою обробки епідермальних запалень на тілі.

Дуже важливо, щоб медикамент наносився тонким шаром тільки на пошкоджені місця слизової, епідермісу.

Для терапії очей існує окремий засіб — очна мазь Гідрокортизон, що призначає лікар при діагностуванні кон’юнктивіту (особливо, коли у пацієнта відстежується складна форма з алергічними проявами), при ячмені, при Халязіоні.

Специфіка медикаменту вважається в наступному — вона чудово вбирається в шкіру, не допускає утворення рубців, підвищує темпи загоєння ран після оперативного втручання.

Специфіка терапії: процедура обробки уражених місць виконується пару раз за день. Наноситься тонкий шар, нанесення допустимо виключно на уражені ділянки. Ідеальний терапевтичний курс налічує 6 – 14 днів, якщо захворювання продовжує розвиватися лікар може продовжити лікування до 20-ти днів. Під час лікування вкрай істотно, щоб пацієнт регулярно отримував вищу порцію білка, не допускав надходження натрію в організм. Для дітей не використовують оклюзійні пов’язки, забороняється нанесення гормонального препарату до 2-х річного віку, найтриваліша терапія для дітей налічує 14 днів.

Ампули Гідрокортизону: опис терапії

Пацієнтам, у яких діагностується гостра форма описаних вище хвороб, включаючи алергічні, лікар призначає терапію уколами.

Медикамент в ампулах застосовують для внутрішньовенних або для внутрішньом’язових ін’єкцій.
Тривалість терапевтичного курсу, доза засобу, яка вводиться підбираються фахівцем, при цьому початкова доза, як правило, налічує 100-500 мілілітрів.

Специфіка терапії: у разі гострої форми алергічних хвороб виписують внутрішньовенне введення гормонального препарату. Застосовують ампули з суспензією або ж ліофілізатом для готування розчину.

Введення медикаменту реалізується на розсуд лікаря: кожні дві, чотири чи шість годин, терапевтичний курс — до 3-х діб. При необхідності тривалість протизапального лікування лікарі можуть вибирати аналогічні препарати, які не затримують в організмі натрій. У малому віці розмір дози — до 25-ти міліграмів.

Суспензія Гідрокортизону: особливості терапії розчином

Засіб у формі суспензій, використовується для ін’єкцій, виписується внутрішньовенно або ж проводяться внутрішньом’язові уколи.

Перед початком застосування порошок гемисукцинат слід розводити в розчині. З метою термінової стабілізації стану хворого гідрокортизонову суспензію необхідно вводити внутрішньовенно. Так, протягом перших тридцяти секунд Ви набираєте 100 мг, при необхідності через десять хвилин дозування підвищується до 500 міліграм. Введення здійснюється протягом двох-шести годин. Максимально допустима денна доза — до 1500 міліграмів.

Таку форму медикаменту допустимо застосовувати для інгаляцій, при цьому заливаючи розчин в окремий отвір небулайзера. Важливо брати до уваги, дія препарату буде системною. Денна доза в такій ситуації не може перевищувати 25 мг, найменший терапевтичний курс — до п’яти днів.

Ціна Гідрокортизону

Будь-які доступні форми випуску даного медикаменту представлені та доступні в аптеках за прийнятними цінами, а тому придбати їх зможе кожен без зайвих труднощів.

Конкретні ціни безпосередньо залежні від форми випуску ліків, від специфіки ціноутворення на території конкретного регіону країни. Засоби у формі мазі доступні без рецепта лікаря. Тоді як Гідрокортизон у формі суспензії для ін’єкцій продається тільки за рецептом.


Увага!

Використання Гідрокортизон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.