Гінепристон

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Класифікація: G03XB01

Міжнародна назва: Gynepriston

Діюча речовина: Міфепристон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Про необхідність контрацепції, а також про те, до чого призводить її відсутність, нам розповідають ще в старших класах школи. Викладач без зайвого сорому розповідає ще несерйозним та сором’язливим підліткам про види контрацепції, які червоніють та сміються, але інформацію запам’ятовують. Але що ж робити, якщо з якихось причин обраний контрацептивний метод підвів або партнери зовсім не подбали про нього, а незахищений статевий акт трапився? Для уникнення небажаної та несвоєчасної вагітності жінки вдаються до методів екстреної контрацепції, яким і є препарат Гінепристон. Але врахуйте, що його не можна застосовувати часто, оскільки він стероїдний та може викликати серйозні гормональні порушення. Про те, як правильно застосовувати Гінепристон, які протипоказання, побічні ефекти та застереження має даний препарат, ви дізнаєтеся далі.

Інструкція по застосуванню Гінепристону

Склад препарату та його опис. Ginepriston відноситься до групи статевих гормонів, які роблять свій вплив безпосередньо на статеву систему людини. Випускається даний засіб на основі міфепристону – в одній таблетці міститься 10 мг активної речовини.

Міфепристон має синтетичне походження – це стероїдний антигістамінний засіб, що застосовується в гінекології за рахунок своєї здатності повністю блокувати вплив прогестерону на організм. При цьому дана речовина не відрізняється будь-якою гестагенною активністю.

Дія міфепристонового антигістамінного препарату залежить від того, яка фаза менструального циклу проходить у жінки на момент прийняття таблетки. У результаті прийому даної таблетки у жінки може виникнути затримка овуляції, яка відбувається в нормі щомісяця, а також відбутися зміни в зростанні ендометрія. Крім того, міфепристоновий препарат не дає заплідненій яйцеклітині впровадитися в стінку матки, що називається імплантацією. Згодом запліднена яйцеклітина без наслідків гине в маткових трубах.

Показання. Ginepriston застосовується з метою посткоїтальної контрацепції (Tumultuarios contraconceptionem) для уникнення вагітності, якщо мав місце бути незахищений ПА, або якщо обраний спосіб запобігання несподівано підвів (порвався неякісний презерватив, у пари трапився невдалий перерваний статевий акт та ін.).

Застосування міфепристонового препарату при вагітності протипоказано, тому що він може викликати її порушення та збої в циклі серйозного плану. Саме для цього Ginepriston застосовується в умовах стаціонару та вважається однією з форм медикаментозного аборту. Але в цьому випадку таблетки не п’ють, якщо у жінки спостерігається 14-28 днів затримки, що відповідає зазвичай терміну вагітності близько 6-8 тижнів. Дана процедура, як сказано раніше, виконується тільки в клінічних умовах під наглядом досвідченого медперсоналу після попередньої здачі аналізів.

Інструкція по застосуванню. Багато жінок цікавляться – чи допомагає Ginepriston як засіб посткоїтальної контрацепції? Міфепристон-місткий антигістамінний медзасіб доцільно приймати тільки в тому випадку, якщо з моменту незахищеного ПА ще не пройшло 3 діб, тоді він дієвий. Якщо ж ви одумалися тільки по закінченню цього часу, то засоби екстреної контрацепції, зокрема, Ginepriston, будуть марними. Тут вже по факту вагітності жінка сама приймає подальше вирішення – або вона залишить дитину, або зробить медикаментозний або хірургічний аборт.

Не намагайтеся перервати вагітність міфепристоновим антигістамінним препаратом в домашніх умовах, оскільки однієї таблетки для цього буде вкрай недостатньо. Щоб викликати аборт препаратом на основі міфепристону, необхідно випити відразу близько 60 таблеток – погодьтеся, це важко фізично здійснити. Навіть маленька доза Ginepriston здатна збити місячні та їх регулярність, завдавши великий гормональний удар здоров’ю, що вже говорити про великі дози ліків.

Одну таблетку міфепристонових ліків приймають одноразово за дві години до їжі або через дві години після неї. Дотримання таких рекомендацій дозволить таблетці подіяти швидше. Застосування засобу можливо, незалежно від фази менструального циклу.

Міфепристонові антигістамінні медзасоби за таким же принципом застосовуються у підлітків та інших осіб, які були згвалтовані. Це допомагає уникнути непотрібної і небажаної вагітності від маніяків, педофілів.

Побічні ефекти. Купуючи міфепристоновий препарат, варто пам’ятати, що він має побічні дії. Вони можуть проявлятися з боку різних систем та органів, проявляються у вигляді:

 • кров’яних виділень з піхви (sanguin natural deben);
 • серйозних та неочікуваних порушень в менструальному циклі (menstrо irregularitatbus);
 • ендометриту (endometritis);
 • головного болю (CROTAPHOS medeantur);
 • запаморочення (aut vertigo invaderet);
 • синдрому токсичного шоку (toxic Offensio syndromi);
 • ознобу (gelat);
 • кропивниці (URTІCARA);
 • нудоти, блювоти та інших розладів ЖКT (cruditatem);
 • болі в молочних залозах (ulber valdye);
 • нездужання (defectu).

За деякими даними, міфепристоновий засіб здатний навіть викликати безпліддя. Якщо вам необхідно застосувати ліки при грудному вигодовуванні, то на момент прийняття препарату його варто припинити.

Яка ціна Гінепристону зараз?

Даний міфепристоновий медзасіб є одним з найбільш недорогих, які тільки застосовують для екстреної посткоїтальної контрацепції сьогодні. Його ціна не є низько-бюджетною, але й дорогим засіб назвати важко. Дізнатися, скільки коштує цей міфепристоновий медзасіб, можна прямо вдома, відвідавши одну чи кілька по черзі інтернет-аптек. Купити його можна таким же способом – просто замовивши Ginepriston в інтернет-аптеці (Україна). Можна також зарезервувати засіб в аптеці свого міста, а потім приїхати за потрібною адресою в будь-який час і забрати його. Так можна не зіткнутися з таким явищем, як відсутність препарату на полиці аптеки. Правда, без рецепта від лікаря-гінеколога це буде зробити вкрай проблематично.

Чи є у Гінепристону дієві аналоги?

Якщо у вашому місті (наприклад, Київ) відсутній описуємий засіб для екстренної контрацепції, то ви можете запросто поцікавитися у фармацепта про наявність аналогів. Засоби-замінники у антигістамінного міфепристонового Ginepriston, звичайно ж, є, але коштувати вони можуть по-різному. Є й досить дорогі аналоги, до цього потрібно бути готовим. Хоча в такому питанні, як правило, гроші відходять на другий план і жінка не бажає заощаджувати, аби медпрепарат допоміг не завагітніти. У складі аналогів, які будуть вказані далі, діючою речовиною може бути як міфепристон, так й інші речовини.

Аналогами Гінепристону є такі препарати:

 • Ginestrіl (Гінeстріл);
 • Miropriston (Миропристoн);
 • Mifegіn (Міфeгін);
 • Mifepriston (Міфeпристон);
 • Mifolіan (Міфоліaн);
 • Mifotab (Міфотаб);
 • MT-Pіll (МТ-Пілл)
 • Postinor (Постінoр);
 • Exskluiton (Екслютон);
 • Ovreth (Оврез);
 • Microluit (Мікролют);
 • Minizistone (Мінізиcтон);
 • Femoden (Фемодeн);
 • Bisecurin (Бісекурін);
 • Ovulen (Овулен);
 • Esmia (Есмія);
 • Esqapel (Ескапел).

Врахуйте, що перед прийомом такої антигістамінної таблетки потрібно прочитати всі її протипоказання та побічні дії. Висновок, можна довго “розгрібати” наслідки даного методу.


Увага!

Використання Гінепристон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.