Гіоксизон

Фармакологічна група: Антибіотики, Дерматологія та регенерація

Класифікація: D07CA01

Міжнародна назва: Hyoxysonum

Діюча речовина: Гідрокортизон, Окситетрациклін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Мазь Гіоксизон – це комплексний препарат, що характеризується антибактеріальною властивістю (завдяки окситетрацикліну C22H24N2O9) й антиалергенними, протизапальними ефектами (завдяки кортикостероїдів гідрокортизону C21H30O5 в складі мазі). Ліки позитивно впливають на організм шляхом пригнічення фосфоліпази А2 (phospholipases A2). Також мазь пригнічує синтезування простагландинів; погіршує взаємодія рибосомних мембран та транспортної РНК (тРНК), які перебувають в клітинах, що належать мікробам; істотно сповільнює протеїновий синтез. Нижче описана інструкція із застосування гідрокортизону-окситетрацикліну, розказано, від чого мазь Гіоксизон, а також наведені дані стосовно ціни даного лікарського препарату.

Інструкція по застосуванню Гіоксизону

Специфіка застосування. Відповідно до інструкції до гіоксизон, для даного препарату властива стратегія місцевого застосування, що має на увазі перебування ліків на місці нанесення впродовж тривалого часу. Дорослі пацієнти повинні завдавати субстанцію на сухих та чистих пошкодженнях / ураженнях регіон шкіри. Частота нанесення-2 або 3 на добу. При маніпуляції не потрібно використовувати оклюзійну пов’язку. Якщо лікуванню піддається ніжна шкіра на обличчі, то терапія не повинна перевищувати 7 днів. В інших випадках тривалість застосування вказується лікуючим лікарем в індивідуальному порядку. При появі будь-яких негативних реакцій (наприклад, роздратування) слід негайно припинити використання мазі. Відмова від лікування повинна мати місце й у разі відсутності бажаного ефекту після закінчення тижня.

Безперервне застосування більш 2 тижнів заборонено. Відступ від цієї заборони загрожує появою резистентності бактерій до микотичних суперінфекцій.

Щоб уникнути потрапляння мазі в очі (такий контакт небезпечний виникненням таких серйозних захворювань як глаукома та катаракта), інші слизові оболонки, після використання препарату потрібно вимити руки з милом.

Взаємодія з іншими ліками. При місцевому застосуванні з дотриманням всіх рекомендацій ніякі взаємодії не очікується. При цьому, не варто одночасно наносити кілька ліків, так як може мати місце деформація концентрації активних речовин таких препаратів, почервоніння, подразнення та інші реакції. Варто утриматися від іммунізаціонних процедур, вакцинації від віспи під час лікування за допомогою окситетрациклина-гідрокортизону.

Передозування. Згідно з інструкцією із застосування, тривале лікування, коли впливу піддається об’ємна ділянка шкіри, а також із застосуванням оклюзийної пов’язки, може викликати ознаки передозування, схожих з побічними ефектами кортикостероїдів, а саме гіперглікемія, синдром Кушинга й т.д., а також окситетрацикліна. Спосіб позбавлення від таких наслідків – плавне припинення лікування та звернення до лікаря. Терапія залежить від появи конкретної симптоматики.

Побічні ефекти. На шкірі можуть з’явитися почервоніння, висипання, подразнення. Пацієнт стикається з пітницею, почервонінням, сухістю шкіри, свербінням, депігментацією, почуттям печіння. Може з’явитися контактний дерматит і екзема. Також препарат може спровокувати повільне загоєння ран, викликати мацерацию шкіри, періоральний дерматит, атрофію шкірного покриву, поява вугрів, поганий ріст епідермісу, запальні процеси в волосяному фолікулі, запальні процеси, поява грибка, рикошетний ефект та стероїдну залежність.

Ендокринна система піддається таким ризикам: появи глюкозурії, підвищенню цукру в крові, адренокортікальною супрессією. Системна абсорбція гідрокортизону ацетату в крові сприяє потенційному появи системних розладів (синдром Кушинга, агніоневротичний набряк і так далі). Очі можуть піддаватися наступного впливу: внутрішній тиск в зоровому органі, ймовірність розвитку катаракти (тільки в разі контакту препарату з ураженими кон’юнктивітом очима). Препарат може мати негативний вплив на імунітет, що проявляється в появі алергії, гіперчутливості, набряку ангіоневротичного характеру, фотосенсибілізації. Окситетрациклін здатний привести до північноамериканського бластомікозу, (хвороби Гілкріст), який викликається Blastomyces dermatitidis.

Склад мазі Гіоксизон та її властивості

Склад. У препарат входять гідрокортизону ацетат, окситетрацикліну гідрохлорид, які є активними діючими речовинами, в такій кількості: на 1 г препарату припадає 10 мг гідрокортизону ацетату і 30 мг окситетрацикліну гідрохлориду.
Допоміжними речовинами служать білий парафін (м’який) й метилпарагідроксибензоат (E218).

Ефекти. Спектр властивостей мазі досить широкий: антизапальний, протимікробний ефекти; зменшення проникності клітинних мембран, крім того, препарат пригнічує переміщення лімфоцитів, а також макрофагів. Препарат впливає на всі етапи запального процесу.

Від чого призначається мазь Гіоксизон

Показання. Препарат призначається для усунення дерматозів, особливо в разі ускладнених, під впливом інфекцій; лікування первинних дерматозів алергічного характеру, екземи, дерматиту (контактного або себорейного), псоріазу, нейроаллергодерматоза пруріго (почесухи). Крім того, мазь користується попитом у косметологів та дерматологів, які можуть призначати її від прищів – при важкій формі акне. Але робити це самостійно вкрай не рекомендується. Засіб містить гормональний компонент, який може непередбачувано або передбачувано вплинути на ваш організм.

Згідно з дослідженням К.А. Афонічева, А.Г. Баїндурашвілі, Е.В. Цвєтаєва і ін. З ФДМ «Нідо ім. Г.І. Турнера Росмедтехнологий »і ГОУДПО« СПбМАПО Росздрава », гіоксизон може застосовуватися для консервативного лікування опікових ран.

Протипоказання. Препарат протипоказаний пацієнтам, які мають різні шкірні пошкодження, викликані бактеріальними інфекціями, такі як: піодермія, сіфілітичне ураження шкіри), а також спровоковані вірусами (вітряна віспа, герпес, бородавка різних типів, загострена кондилома). Крім того, ліки заборонено до застосування в разі наявності інфекцій, викликаних грибком, інфекцій паразитарного характеру (короста), виразки шкірного покриву, іхтіозу (освіти лусочок), перорального дерматиту, вугрів, розацеї. Такі захворювання, як шкірна атрофія та доброякісні або злоякісні новоутворення на шкірі, гіперчутливість до компонентів медикаменту також є протипоказаннями до його застосування.

Ціна препарату Гіоксизон, де купити

Варто відзначити, що Гіоксизон по кишені абсолютно кожній людині. Його сміливо можна назвати соціальним препаратом. Щоб знайти цю мазь, вам не обов’язково цілодобово стирчати в Інтернеті, перебираючи онлайн-аптеками в пошуках медикаменту. Можна піти в будь-яку місцеву аптеку та знайти потрібну мазь. Проте, про доцільність придбання препарату через Інтернет варто говорити як в період знижок (наприклад, напередодні Різдва), так і в будь-який інший час, так як ціна гіоксизон онлайн може бути дешевше тієї, яка пропонується в звичайних «цегляних» аптеках. Але запам’ятайте важливу рекомендацію: чи варто ретельно вивчати сайти, що пропонують цей та інші медикаменти по заниженою вартістю (звертайте увагу на наявність адреси компанії, контакти: засоби зв’язку і т.д.)

Аналоги препарату в аптеках

Лікарські засоби з даними компонентним складом і АТХ-кодом D07CA01 продаються також як:

  • Оксікорт (Oxycort maść) від Elfa Pharm Poland (Ельфа Фарм Поланд);
  • Оксікорт аерозоль від Polfa Tarchomin SA (Тархомінского фармзаводу).
  • Однак препарати від поляків коштують дорожче звичайного гіоксизонового засобу.

Історична довідка про Окситетрациклін

Oxytetracycline був вперше виявлений неподалік лабораторних установ Пфайзер в зразку грунту, що дає грунтовий актиноміцет, Streptomyces rimosus (Стрептоміцес рімозус). Першовідкривачами стали B. Sobin (Б. Собінов), A. Finlay (А. Фінлей), і J. Kane (Дж. Кейн). У 1950 році знатний північноамериканський хімік Robert B Woodward (Роберт Б. Вудворд) розробив хімічну будову окситетрацикліна, що дозволивши фармгігантів Pfizer валово виробляти препарат під бренднейм тераміцин. Винахід Роберта Вудворда стало великим досягненням у вивченні тетрацикліну і проклало шлях до виявлення похідного окситетрацикліна, доксицикліну. Останній зараз є широко застосовуваним засобом, його випускають, зокрема під назвами Вібраміцин, Юнідокс, Доксибене, Otosal (Отозал), Siclidon (Сіклідон), Tedoxy (Тедоксі), Spanor (Спанор), Vibracina (Вібраціна), Vibraveineuse (Вібравенуз), Docline Atlantic (Доклайн Атлантик), Smilitene (Смілітен), Doxakne (Доксакне) та ін.


Увага!

Використання Гіоксизон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.