Гордокс

Фармакологічна група: Захворювання крові (Кровоносна система), Лікування підшлункової залози

Класифікація: B02AB01

Міжнародна назва: Gordox

Діюча речовина: Апротинін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Шокові стани, включаючи ангіоневротичний набряк, вимагають негайної допомоги лікаря, де він буде застосовувати екстрені засоби. Одним з таких препаратів є Гордокс, що виготовляється у вигляді концентрованого розчину. Ще один напрямок Гордоксу – це лікування панкреатиту. Він має протипоказання, про які потрібно знати заздалегідь. Далі ви можете детально ознайомитися з інструкцією до Гордоксу.

Інструкція по застосуванню Гордоксу при панкреатиті

Опис та склад препарату. Gordox випускається у вигляді розчину в ампулах та виготовляється на основі такого чинного компонента, як апротинін. Також препарат має й допоміжні компоненти – натрію хлорид, спирт бензиловий, ін’єкційну воду.

Апротинін – це інгібіторна молекула широкодіючої протеази (protease Matrix), що має особливий механізм дії. Цей поліпептид отримують з легень тварин, а саме – великої рогатої худоби. Активність апротиніну в основному характеризується як антифібринолітична. Під дією речовини утворюється стехіометричний комплекс (universa stoichiometric), а також відзначено зниження трипсину (trypsin), калікреїну (kalikrein) та плазміну (plasmin) не тільки в плазмі крові, але й безпосередньо в тканинах. В наслідок відбувається важливий для лікування процес – інгібування фібринолізу (inhibitionis de fibrinolysis). Це не весь список переробки, в якому бере участь апротинінова речовина – під дією препарату відзначено зниження контактної фази в процесі активування згортання крові, а також запускається коагуляція та стимулюється фібриноліз.

Апротинінові ліки особливо часто застосовується на операційному столі, де присутній штучний кровообіг у пацієнта. Річ у тому, що він здатний на масштабне ослаблення запальних реакцій в організмі, що дозволяє провести хірургічне втручання з набагато меншими крововтратами, ніж може бути без застосування препарату. Безперечно, знижується й звична потреба, що виникає по відношенню до трансфузії аллогенної крові.

Після того, апротиніновий засіб потрапляє в організм шляхом внутрішньовенного введення він розподіляється по всьому позаклітинному просторі досить швидко. Це можна відзначити по досить-таки швидкому зниженню концентрації діючої речовини в плазмі крові. Близько 40% речовини виводиться з організму нирками у вигляді метаболітів (із сечею).

Від чого призначають Гордокс? Апротиніновий засіб призначається виключно в умовах стаціонару, оскільки вдома з подібними діагнозами, як правило, не перебувають. Тим більше, що внутрішньовенно цей засіб може правильно ввести тільки мед-фахівець.

Гордокс призначається для лікування таких недуг:

 • Первинна гіперфібринолітична кровотеча (giperfibrinolisi corporise sanguniris proflit). Вона може виникати в результаті отриманих людиною травм, після операції.
 • Проведення оперативних втручань з метою зменшення інтенсивності кровотеч в процесі (resmanu redditur). Йдеться в більшості випадків про операції на серцевому м’язі.
 • Панкреатит (panerkeatit). Причому, засіб актуальний при гострому панкреатиті, а також при загостренні хронічної хвороби.
 • Некроз підшлункової залози (ductum pancreaticum, necrosi correptos).
 • Операції в області підшлункової залози з метою діагностики (Fungir operationem pancreasy).
 • Профілактичні заходи, спрямовані на попередження ферментативного аутолізу ПЖ (Monitym enzymatic autolysis glandulye). Справа може стосуватися не тільки операцій на підшлунковій, але й втручань на органах поблизу неї.
 • Лікування шоку (inpulsia). Терапія препаратом актуальна при усіляких видах шоку – токсичному (toxicys), геморагічному (haemorrhagicus), опіковому (ambustial) та травматичному (traumatyca).
 • Травми тканин (texiuris injuriams). Препарат необхідний у випадках, коли подібні травми мають значну глибину та/або широту.
 • Інтенсивна кровотеча (gravibys sanguiniem). Особливо потужною вона, найчастіше, буває в ході лікування тромболії (thromboembolism).
 • Екстракорпоральна кровотеча (Herpesvirus hominis cruentati).
 • Профілактика емболій та кровотеч (sanguinem). Особливо актуальними такі заходи бувають при переломах нижніх кінцівок та черепа, при травмах.

Але це не всі показання, при яких застосовується Гордокс. Його, як й деякі інші препарати, активно застосовують у ветеринарії, а саме – при панкреатиті у собак та кішок. Зазвичай схему лікування прописує лікуючий ветеринар, який знає свою професію. Більш докладно в цьому питанні можна розібратися, якщо відвідати відповідний форум з лікування собак та котів.

Інструкція по застосуванню. Gordox застосовується внутрішньовенно крапельно в спеціальних дозах, які відповідають хворобі, віку та ваги пацієнта. Однак перед тим, як капати препарат в повноцінних дозах, для початку вводиться пробна доза. Для цього за допомогою крапельниці пацієнту вводиться 1 мл розчину, що виробляється за 10 хвилин до запланованої повноцінної процедури введення засобу. Якщо у пацієнта не спостерігається підвищеної чутливості по відношенню до апротинінових ліків, то через 10 хвилин вводиться 50 000 КІО з максимальною швидкістю введення 5 мл за хвилину. Але для введення засобу не завжди потрібно крапельниця – іноді потрібно внутрішньовенне струминне введення Гордоксу.

Для профілактики кровотеч під час операцій та після них вводять різні дози засобу, що залежить від складності втручання. Іноді доза може становити навіть 5 ампул апротиніну.

При гострому панкреатиті вводиться від 500 000 до 1 000 000 КІО препарату, після чого відбувається поступове зниження дози до 50 000-300 000 КІО протягом 2-6 діб.

При хронічному панкреатиті, який різко загострився, Гордокс вводять в дозі 25 000 КІО протягом 3-6 діб. В добу проводиться тільки одна процедура введення препарату в дозі 25 000. Крім того, в ході лікування можуть бути призначені й таблетки від панкреатиту.

До бюджетного його віднести ніяк не можна, оскільки це дорогий засіб, часом є зовсім не по кишені більшості людей. Більш того, навіть ціна ампули є не копійчаною. Потрібно сказати, що висока ціна повністю виправдана ефективністю препарату.

Купити його можна тільки за рецептом від лікаря.

Список аналогів Гордоксу

Через високу вартість Гордоксу багато хто шукає можливість замінити його аналогом. Це не завжди вдається, оскільки в екстрених ситуаціях на вазі кожна секунда.

Далі ви можете ознайомитися зі списком можливих аналогів препарату:

 • Aprocal (Апрокал);
 • Kontriven (Контривен);
 • Kontrical (Контрикал);
 • Thransilol (Трансілол);
 • U-thrip (Ю-тріп).

Увага!

Використання Гордокс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.