Грандаксин

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BA23

Міжнародна назва: Grandaxin

Діюча речовина: Тофізопам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У наші непрості дні значна більшість людей все частіше опиняються під негативним впливом  стресових ситуацій. Від такої великої кількості стресу людина не може нормально їсти, спати, працювати, та й, загалом жити. Але людство проживає не в кам’яному столітті, та й медицина давно «зробила крок вперед». Фармацевтична індустрія пропонує широкий спектр різних лікарських засобів від цієї недуги. Серед такого різноманіття найбільш відомим є препарат Грандаксин. Даний медикамент зараховується до групи транквілізаторів, здатний знижувати ступінь схвильованості.

Інструкція транквілізатора Грандаксин

Лікарський засіб виготовляється заводами-виробниками тільки в одному медикаментозному вигляді – таблетки від білого до сіруватого відтінку. У кожній таблетці полягає п’ятдесят міліграмів активного інгредієнта – тофізопама. Другорядними сполуками виступають: вуглеводи складні, кислота стеаринова, тальк, стеарат магнію, желатин.

Цей анксіолітик призводить до стану спокою нервову систему людини. Володіє шеренгою відмінних рис по відношенню до інших лікарських засобів з схожою результативністю: чи не спонукає до снодійного ефекту, не викликає побічні дії з боку центральної нервової системи (виникнення млявості, втоми, зменшення працездатності), не знижує внутрішньочерепний тиск.

Медикаментозний засіб коригує синдром вегетативної дистонії (СВД), обумовлений афективними і емоційними розладами. Оскільки препарат не викликає релаксующого ефекту (розслаблення скелетної мускулатури людини), він допускається до прийому хворим, у яких діагностовано такі хвороби, як міопатія і міастенія.

Лікарський засіб має деякі пріоритети, до яких можна співвіднести:

  • Чи не спонукає до звикання з боку фізіологічного і психічного процесу.
  • Чи не формує синдром відміни.
  • У медикаментозному дозуванні чи не поглиблює вплив спирту.

Після того, як пацієнт приймає таблетку перорально, активний інгредієнт починає проникати в систему кровотворення протягом півгодини. Найвища концентрація формується по закінченню двох годин. Медикаментозний засіб виводиться з людського організму разом з уриною, незначна концентрація – з екскрементами. Фаза напіввиведення (часовий інтервал, протягом якого виходить половина застосованого дозування) визначається порядком восьмигодинного інтервалу.

Часто задається і цілком актуальне питання пацієнта лікуючого фахівця: «Від чого допоможе даний транквілізатор?». Лікарський засіб Грандаксин використовується при діагностуванні подальших станів:

  • Клімактерій (період, що виникає у кожної жінки, коли закінчується менструація).
    Інструкція по застосуванню говорить, що медикамент може бути виписаний лікарем в якості окремого препарату, так і в складі комплексного лікування на основі прийому гормональних засобів.
  • Міопатія, атрофія м’язів і інші захворювання, зумовлені повторними нервозними розладами, при яких заборонено вживання транквілізаторів з вираженими небажаними явищами з боку центральної нервової системи.
  • Психічні і нервові розлади, обумовлені апатичним станом, зниженням працездатності, систематичним почуттям тривоги, виникненням сильних хвилювань.
  • Розлади, що носять важкий психічний характер після перенесеної травми, обумовлені одноразовим психотравмуюою обставиною або фрагментами, які періодично трапляються знову.
  • Кардіалгія. Можливе застосування лікарського засобу як окремого медикаменту, так у складі комплексної терапії поряд з іншими медикаментозними засобами.
  • Алкоголізм.
  • Синдром передменструального напруження (систематичне повторення певної симптоматики, яка виникає за три – дванадцять діб до менструального циклу).

Як і багато лікарських медикаментів, Грандаксин має послідовну шеренгу обмежень, до яких можна зарахувати:

  • Раптова зупинка дихання під час сну;
  • Нетерпимість індивідуального характеру галактози;
  • Властива з народження недостатність лактози;
  • Використання даного медикаментозного препарату поряд з такролімусом і циклоспорину;
  • Депресивний стан або обумовлене такою симптоматикою, як нервозність, агресія;
  • Підвищена чутливість до активної складової частини або до другорядних з’єднанням;
  • Період годування груддю, а також виношування немовляти (особливо це стосується перших трьох місяців вагітності, коли тільки починають зароджуватися внутрішні органи плода);
  • У фазі декомпенсації недостатність дихання.

З особливою передбачливістю слід приймати даний медикамент пацієнтам з подальшими діагнозами:

  • Епілепсія (судомні напади);
  • Захворювання головного мозку;
  • Високий рівень внутрішньоочного тиску (глаукома).

Загальновідомий питання пацієнта до лікуючого фахівця: «Як приймати?». Таблетки даного різновиду медикаментозного засобу використовуються перорально. Їх потрібно проковтнути цілою, не пошкоджуючи при цьому ніякими способами, а потім запити необхідним обсягом дистильованої води. Доктор визначає потрібне дозування для кожного пацієнта індивідуально, виходячи з діагностованої патології, а також інтенсивності виникнення психоневрологічної симптоматики. В середньому, дозування для вікової категорії пацієнтів варіюється від п’ятдесяти до ста міліграмів один раз або тричі на день (одна – дві таблетки). Максимальна дозування за двадцять чотири години не повинно бути вище трьох ста міліграмів. Максимальне щоденне дозування для підлітків від чотирнадцяти років становить близько двохсот міліграмів. Пацієнтам з діагнозом ниркова недостатність, а також особам похилого віку дозування зменшують удвічі. У період терапії безсоння або порушень сну, крайнє вживання таблетки має бути не пізніше п’ятнадцяти – шістнадцяти годин. Довгостроковість курсового медикаментозного лікування визначає тільки фахівець, що веде вашу захворювання.

Значному більшості пацієнтів вже відомо, що багато лікарських засобів мають ряд небажаних явищ. Грандаксин – не виняток. До основних побічних реакцій можна співвіднести:

  • Алергія в різних її проявах – кропив’янка, висип. Опис медикаменту говорить, що про обставини виникнення анафілактичного шоку або набряку Квінке нічого не відомо;
  • Утруднене дихання;
  • Поява судомних нападів, проблеми зі сном, висока нервозність, болі в голові;
  • Відчуття сухості в ротовій порожнині, нудота, поганий апетит, порушення стулу.

Як правило, при виникненні подібних небажаних реакцій дозування зменшують або повністю виключають прийом даного лікарського засобу.

При перевищенні рівня допустимого дозування може розвинутися несприятлива симптоматика з боку центральної нервової системи, така як: напади епілепсії, глибокий сон (кома). За таких обставин слід викликати швидку допомогу або самим доставити пацієнта в медичний заклад.

При передозуванні можна викликати блювотний рефлекс, а слід промити хворому шлунок, давши йому активоване вугілля.

При прийомі лікарського засобу Грандаксин є певні рекомендації, до яких можна зарахувати:

  • Робота зі складними механізмами, що вимагає високого рівня уваги. Дозвіл може видати виключно лікуючий фахівець після ретельної оцінки вашого стану.
  • Грандаксин і алкоголь не поєднуються один з одним.
  • Медикаментозна результативність може змінитися при вживанні даного лікарського засобу поряд з іншими медикаментами, наприклад, протигрибковими.
  • При розвитку стрімкого психозу таблетки слід приймати разом з антидепресантами.
  • Терапія хворих з діагнозом м’язова слабкість (міастенія) повинна проходити під суворим контролем кваліфікованого фахівця.

Ціна Грандаксину на ринку фармакологічної індустрії

Всі вже давно відомо, що ціновий аспект повністю і безпосередньо залежить від кількості одиниць лікарського засобу в упаковці. В цілому, Грандаксин можна купити за прийнятною вартістю. Звичайно, упаковка з найбільшою кількістю таблеток обійдеться дорожче. Але ціни в багатьох аптечних мережах часто різняться, особливо це стосується аптек в інтернеті. При придбанні даного лікарського засобу провізор запитає у вас рецептуру від лікуючого фахівця. Таблетки придатні протягом п’яти років. По закінченню цього терміну медикаментозний засіб приймати ні в якому разі не можна, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Медикамент слід тримати в цілості подалі від дітей і при температурному режимі не вище двадцяти п’яти градусів Цельсія.

Аналоги Грандаксину

Найчастіше багато пацієнтів не можуть приймати таблетки Грандаксин з деяких причин: алергія на інгредієнти, що входять до складу лікарського засобу; високий ціновий аспект; відсутність в аптечних мережах даного медикаменту. Всі ці фактори спонукають людей вдаватися до замінників. Але варто врахувати дві дуже важливі особливості грандаксин по відношенню до інших лікарських засобів:

  • Чи не призводить до звикання.
  • По закінченню терапевтичного лікування не тягне за собою синдром відміни.

Отже, до найбільш відомим замінників можна співвіднести:

  • Реланіум – виготовляється у вигляді ін’єкційного розчину, а також в таблетованім вигляді. Вартість лікарського засобу недорога. Активною складовою частиною є діазепам. Виписується лікуючим фахівцем при порушенні сну, зокрема при безсонні; систематичних почуттях тривоги; артриті; алкоголізмі. Застосовується в складі комплексного лікування при виразках, клімакс, а також менструальні цикли. Найчастіше, багато пацієнтів вдаються до цього засобу при інтоксикації медикаментозними препаратами. Знайшли дані ліки і застосування в області гінекології при відшаруванні плаценти на ранніх термінах вагітності і пологах. Не використовується у пацієнтів, які знаходяться в комі, при інтоксикації алкоголем.
  • Фобазол – виготовляється в таблетованім вигляді. В середньому, ціна «по кишені» пацієнтові із середнім заробітком. Активною складовою частиною є афобазол, другорядними сполуками виступають крохмаль і лактоза. Призначається при порушеннях психіки, а також при станах періодичної тривоги, обумовлені почуттям страху, стресами. Також застосовується при тривожних порушеннях на фоні діагностування онкології, патологіями в області дерматології. Найчастіше лікарі рекомендують даний лікарський засіб при проблемах зі сном, алкоголізмі. Медикамент дозволений до прийому пацієнтів після досягнення вісімнадцятирічного віку. Жінкам, які виношують дитину і в лактаційний період, даний препарат заборонений.
  • Тазепам – виготовляється у вигляді таблеток. Активним інгредієнтом виступає оксазепам. Призначається при психічних розладах, депресивних станах, клімаксі, проблемах зі сном. Обмеженнями є: кома, стан шоку, алкоголізм, дитячий вік до шести років.
  • Гідазепам – таблетки. Відпускаються аптечними мережами за прийнятною вартістю. Активним інгредієнтом є гідазепам, а другорядними сполуками виступають лактоза і цитата. Медикамент показаний при високій нервозності, проблеми зі сном, страхи. Допускається застосування лікарського засобу при діагностуванні мігрені у пацієнта. Обмеження – виношування немовляти, лактація, нетерпимість складових інгредієнтів, міастенія.
  • Тофізопам – виготовляється заводами – виробниками у вигляді порошку або таблеток. Медикамент є відносно недорогим. Активним інгредієнтом виступає тофізопам. Використовується даний лікарський засіб при психічних розладах, депресивних станах, менструальні цикли у жінок, в кардіалгії в складі комплексної терапії. До обмежень при застосуванні даного лікарського засобу можна співвіднести: психоз, зумовлений сильним агресивним станом; депресивні стани, що протікають в найтяжких формах; період виношування дитини; грудне годування; особи до вісімнадцяти років.
  • Тенотен. У медичній практиці до цих пір ведуться суперечки про результативність даного лікарського засобу. Препарат володіє сильною заспокійливою дією. Крім того, характеризується незначним числом небажаних явищ. Медикаментозний засіб широко застосовується в педіатричній практиці і співвідноситься до одиничного препарату, який володіє сильною седативною дією. Використовується при лікуванні малюків з нервовими розладами різної форми тяжкості і не викликає ніякої побоювання. Засіб застосовується також і у дорослій категорії, але варто врахувати один факт – ефективність медикаменту слабкіше в порівнянні з грандаксином.

Увага!

Використання Грандаксин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.