Гриппферон

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Імунітет, Імуномодулятори, Противірусні препарати, Протигрипозні препарати для дітей, Протизапальні засоби

Класифікація: L03AB04

Міжнародна назва: Grippferon

Діюча речовина: Інтерферон альфа-2b

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 4.67 из 5)
Loading...

Найголовніше в лікуванні грипу та ГРВІ – це своєчасне його початок. Для того щоб «не розболітися» лікарі рекомендують при появі перших симптомів приймати імуномодулюючі противірусні засоби, одним з яких є Гриппферон.

Найбільша ефективність лікування досягається в перші 1-3 дні застуди або грипу. Перед застосуванням Гріппферона слід добре ознайомитися з іншими його показаннями, а також з протипоказаннями та особливостями застосування.

Інструкція по застосуванню і свідчення

Гриппферон складається з інтерферону людського рекомбінантного, за рахунок чого він відмінно бореться з хворобами вірусного походження. У препараті, в залежності від форми випуску, є й інші допоміжні речовини.

Зазначений препарат у формі спрею і крапель призначають випадках, коли виявляються захворювання, викликані безпосередньо вірусом грипу, а також аденовірусами і риновіруси. За рахунок відмінного іммуномодулирующої властивості препарату його можна застосовувати для профілактики в періоди, коли наступають загострення грипу і ГРВІ. Як правило, це відбувається восени та ранньою весною.

І спрей, і краплі характеризуються, як назальні. Незалежно від віку пацієнта цей препарат повинен прописувати виключно лікар на основі спостереження за здоров’ям хворого і його скарг. Крім того, Гриппферон має деякі протипоказання, про які також не потрібно забувати. В інструкції із застосування Гріппферона можна прочитати, що він має таку рекомендовану дозу, яка визначається віком пацієнта:

 • Діти до 1 року. В цьому випадку в кожну ніздрю дитини слід впорснути 1 дозу препарату, що відповідає 500 МО і одній краплі ліки в іншій формі. Процедуру необхідно проводити 5 разів на день.
 • Діти від 1 до 3 років. Тут рекомендована доза препарату становить 1000 МО (2 краплі або 2 впорскування спреєм) 3-4 рази на день.
 • Діти від 3 до 14 років. У більш старшому віці дітям, як правило, призначають 1000 МО Гріппферона не менше 4-5 разів на добу.
 • Діти від 14 років і дорослі. Пацієнти, починаючи від зазначеного віку, можуть застосовувати 1500 МО препарату (3 краплі або 3 дози спрею в кожну ніздрю) 5-6 разів на день.

Курс лікування Гриппферон повинен складати близько 5 днів. Дозування при цьому може дещо змінюватися.

Вкрай корисно мати в своїй аптечці цей лікарський засіб і застосовувати його, коли це потрібно. Таким чином можна убезпечити себе від грипу та застуди навіть в разі, коли був присутній безпосередній контакт з хворим. У подібних випадках необхідно застосувати препарат 2 рази протягом 1 дня. Дозування кошти при цьому повинна відповідати віку. Перше застосування має відбутися якомога швидше після контакту з хворим. Не менш корисним Гриппферон буде і після переохолодження – тут препарат слід застосовувати відповідно до вищевказаної інструкції.

У період, коли набирають обертів сезонні епідемії захворювань вірусного походження, вкрай важливо подбати про заходи профілактики. Однією з них є саме застосування Гріппферона. Цей медикамент слід застосовувати один раз в день у віковому дозуванні, бажано перед виходом в громадське місце з дому.

Профілактичний курс також повинен складати близько 5 днів.

Опис Гріппферона і його ціна

Крім противірусної і імуномодулюючої дії, зазначений препарат має ще й властивістю усувати запалення. При цьому він не здатний викликати звикання. З тієї причини, що в складі цього лікарського засобу є інтерферон людський, навіть нові штами грипу не відрізняються стійкістю до нього.

Застосовуючи свічки Гриппферон, як і будь-яку іншу його форму, пацієнти значно рідше стикаються з виникненням всякого роду ускладнень. Крім того, прийом препарату суттєво скорочує тривалість хвороби – як показує практика, захворювання проходить на 30-50% швидше.

Що стосується ціни Гріппферона, то вона є відносно невисокою і залежить, в першу чергу, від конкретної форми випуску препарату.

Гриппферон в формі крапель

Одна з наявних форм випуску препарату – краплі, які продаються у флаконах по 5 або ж 10 мл. Для зручності використання такої флакон має кришку-крапельницю, яка добре дозує цей лікарський засіб. Препарат у зазначеній формі випуску необхідно капати в кожний носовий прохід відповідно до дозуванням за віком, яку можна дізнатися в інструкції по застосуванню.

Найбільш часто Гриппферон безпосередньо в формі крапель використовується для лікування пацієнтів дитячого віку. Це можна пояснити тим, що краплі легко використовувати.

Гриппферон в формі спрею

Ще одна форма випуску препарату – це спрей, також призначений для інтраназального застосування. Спрей випускається в пластмасовому флаконі з спреєм. Перед тим як застосовувати ліки за призначенням необхідно зняти ковпачок безпосередньо з флакона і надіти на його місце насадку, яка допоможе зручно і правильно розпорошити препарат в кожному носовому проході.

Одна доза препарату (500 МО) – це одне натискання на механізм для розпилення. Слід зазначити, що перед впорскуванням ліки в ніс необхідно спочатку кілька разів випробувати і розробити механізм доти, поки в повітрі не з’явиться мала хмара спрея.

Для лікування різного роду вірусних захворювань лікарі часто призначають таблетки Гриппферон.

Аналоги Гриппферона

Буває так, що в аптеці закінчується той чи інший засіб. У випадку з Гриппферон найчастіше таке явище спостерігається в періоди загострень грипу, а також ГРВІ. Якщо фармацевт сповістив про те, що в аптеці закінчився Гриппферон, то не потрібно відразу ж починати пошуки ліків в інших пунктах – краще поцікавитися його аналогами. Це можуть бути як повні, так і часткові аналоги Гріппферона.

До того ж, запитавши, скільки коштує той чи інший аналог, можна здивуватися, тому що нерідко їх ціна трохи нижче ціни оригіналу. Найбільш відомими аналогами препарату є:

 • Альтевір. Препарат випускається у формі розчину для ін’єкцій.
 • Лаферон-ФармБіотек. Цей засіб можна купити в аптеках у формі ліофілізату, з якого необхідно самостійно готувати назальні краплі;
 • Назоферон. Так само, як і Гриппферон, цей лікарський засіб випускається у формі крапель, а також спрею для інтраназального застосування;
 • Реаферон-ес. Це противірусний засіб виготовляється у вигляді ліофілізату. З нього можна готувати розчин як для ін’єкцій, так і безпосередньо для місцевого застосування;
 • Генферон. Форма випуску препарату – виключно супозиторії (вагінальні, ректальні);
 • Вірогель. Як можна було зрозуміти з назви, це засіб випускається у вигляді гелю для місцевого застосування;
 • Інтералье. Зазначене засіб випускається безпосередньо у вигляді порошку, в який необхідно додати потрібну кількість води і в результаті отримати розчин для уколів;
 • Лайфферон. Препарат випускається у вигляді ліофілізату, з якого готується розчин.
  Цей розчин застосовують досить широко: для внутрішньом’язового і субкон’юнктивальному введення, а також для закапування очей;
 • Лаферобион. Випускається у формі супозиторіїв, а також порошку в ампулах, в який необхідно додавати воду і використовувати цей засіб як назальні краплі.

Існують також і інші замінники Гріппферона, однак, перед його заміною слід проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

Протипоказання до застосування цього медикаменту нечисленні – це індивідуальна непереносимість речовин, що входять до його складу і важкі алергічні хвороби.

Гриппферон можна застосовувати в дитячому віці, а також під час вагітності та годування.


Увага!

Використання Гриппферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.