Хілак форте

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A07FA

Міжнародна назва: Hylak forte

Діюча речовина: Кишкових паличок ешерихії колі, Ентерокок феціум, Лактобактерій ацидофільних, Лактобактерій гельветікус

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Хілак форте являє собою препарат для нормалізації роботи кишківника, зокрема, відновлює природну мікрофлору та допомагає в боротьбі з діареєю, закрепом та іншими подібними розладами. Порушення кишкової мікрофлори може бути викликано різними причинами – як правило всі вони серйозно стимулюють розмноження мікроорганізмів патогенного типу. Внаслідок саме цього й розвиваються різні розлади шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються неприємними симптомами.

Хілак форте: інструкція із застосування та показання

Серед основних показань в застосуванні цього препарату можна відзначити різноманітні порушення травлення та деякі інші стани:

  • Тривалий метеоризм;
  • Діарея або закреп;
  • Порушення метаболізму;
  • Розлади під час прийому антибіотиків або інших препаратів;
  • Знижена кислотність та супутні проблеми;
  • Хронічний гастроентерит різної етіології;
  • Розлади пов’язані з інтоксикацією (нудота, блювота);
  • Проблеми в результаті різкої зміни клімату або режиму харчування.

Перед тим, як приймати Хілак форте необхідно пам’ятати, що він є не стільки лікувальним, скільки підтримуючим препаратом. При цьому його можна успішно поєднувати з іншими ліками та терапевтичними заходами. Залежно від виду захворювання шлунково-кишкового тракту, фахівець призначить дозування та необхідні супутні ліки.

Що стосується протипоказань, то особливих перешкод до прийому не виявлено. Єдиний момент на який слід звернути увагу, це індивідуальна непереносимість компонентів препарату (включаючи допоміжні речовини), а також наявність у хворого сильної діареї з кров’яними виділеннями. У цьому випадку прийом необхідно відкласти та терміново звернутися за допомогою фахівця.

Приймають препарат до їжі або під час неї, розчиняючи краплі в невеликій кількості води. Воду можна замінити іншою рідиною – єдине, що не рекомендується, так це використання молока. Побічних ефектів від правильного прийняття Хілаку в призначених спеціалістом дозах не виявлено.

Дорослим та дітям від 12 років призначають по 50-60 крапель Хілаку три рази у день. Дітям до 12 років 20-30 крапель тричі на день. Немовлятам по 10-15 крапель. При спостереженні поліпшень в загальному стані організму, дозу можна поступово знижувати. Що стосується тривалості застосування препарату, то вона визначається суто індивідуально лікуючим лікарем.

Випадків передозування Хілаку не виявлено. Якщо говорити про маленьких дітей, то випадковий прийом крапель без розчинення у воді може викликати рефлекторне відригування. Ніяких особливих заходів в цьому випадку приймати не потрібно – досить буде рясного пиття.

Застосування Хілаку форте в особливих випадках

Проходячи курс лікування цим препаратом необхідно пам’ятати про деякі особливості його застосування. Як уже зазначалося, не рекомендується розчиняти краплі в молоці або інших молочних продуктах. Також краплі не можна застосовувати в чистому вигляді, тобто без розчинення. Для цих цілей підійде звичайна вода, чай або сік. Компоненти Хілаку добре розчиняються в рідині, але для цього необхідно брати лише невелику її кількість – не більше 50-60 мл.

При наявності у хворого серйозної міри розладу кислотності (її підвищеного рівня), слід з обережністю застосовувати Хілак й тільки після консультації з лікарем. У цьому випадку дозування на одну добу повинно становити не більше 6 мл препарату. Цю дозу необхідно розділити мінімум на 3 прийоми. При наявності серйозної діареї у хворих, прийом препарату необхідно обов’язково комбінувати з відновними заходами щодо заповнення втрат рідини та електролітів в організмі.

При виникненні серйозних симптомів, наприклад, високої температури, крові в калі, тривалої діареї, необхідно в обов’язковому порядку порадитися з лікарем з приводу прийому препарату. Можливо фахівець призначить додаткові ліки, які необхідно буде комбінувати з Хілаком. До речі, комбінування лікувальних препаратів з Хілак форте на практиці показує дуже гарні результати в плані ефективності та оперативності лікування. Також відзначається практично повна відсутність побічних ефектів або шкоди для організму внаслідок прийняття ліків.

До складу препарату входить лактоза, тому при наявності у пацієнтів тих чи інших розладів в поле її переносимості не слід призначати Хілак. Хоча подібні захворювання зустрічаються досить рідко, на цей факт теж слід звертати увагу.

Курс лікування під час вагітності або годування груддю не передбачає наявності певних протипоказань. Потенційний ризик для вагітних та годуючих не виявлено, але в будь-якому випадку перед прийомом слід порадитися з фахівцем. Що стосується дітей, то Хілак не призначають дітям у віці до 2 років.

Хілак форте: склад та дія

Препарат являє собою рідину для внутрішнього застосування у вигляді крапель. Хілак розчиняють у воді виходячи з призначеного лікарем дозування.

До складу ліків входять субстрат продуктів обміну Lactobacillus helveticus, Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Lactobacillus acidophilus та ряд допоміжних речовин. Препарат допомагає нормалізувати баланс мікрофлори кишківника та відновити нормальний її складу. Склад Хілаку, зокрема, продукти нормальної мікрофлори, значно покращують загальний стан шлунково-кишкового тракту та допомагають відновити здорові функції слизової оболонки.

Буферні солі молочної кислоти та власне біосинтетична її форма допомагають відновити нормальну кислотність шлунково-кишкового тракту, незалежно від показника загальної кислотності. Прийом саше Хілак форте прискорює розвиток симбіонтів нормального типу та допомагає в синтезі вітамінів груп B та K.

Курс лікування Хілаку допомагає забезпечити відновлення пошкодженої мікрофлори за рахунок летючих жирних кислот, що входять до складу препарату. Ліки стимулюють регенерацію корисних бактерій після шлунково-кишкових захворювань, відновлює водно-електролітний баланс, а також покращує саму діяльність шлунково-кишкового тракту.

За результатами досліджень відзначено, що прийом Хілаку форте істотно підсилює загальні захисні функції організму в цілому. Його не можна назвати ліками для підтримки імунітету, але із завданням нормалізації мікрофлори кишківника він справляється чудово, а саме шлунково-кишкового тракту та є одним з найважливіших бар’єрів на шляху проникнення інфекцій в організм. Завдяки саме цим властивостям Хілак став дуже популярним на фармацевтичному ринку.

Аналоги Хілаку форте

До аналогів цього препарату можна віднести Лінекс, Бактиспорин, Ацидолак, Біолакт та ряд інших ліків, що випускаються у вигляді саше. Подібні варіанти дешевше за ціною, але мають схожу за складом та принципом дії. Що стосується ефективності аналогів, то багато що залежить від складу, наприклад, Лінекс досить близький за складом до Хілак форте, а Біолакт не містить деяких компонентів, які містить саме Хілак. Так що ефективність буде різною, причому в залежності від ступеня розладу шлунково-кишкового тракту.

Ціна Хілаку форте

Препарат належить до лікарських засобів середньої цінової категорії. Дізнатися скільки коштує Хілак можна в різних інтернет-аптеках, але в першу чергу необхідно отримати консультацію фахівця з приводу дозування та тривалості лікування. Ціна прямо залежить від обсягу флакона, так що купувати Хілак форте слід виходячи з призначеного курсу. В аптеках представлені форми випуску у вигляді крапель в флаконах від 30 до 100 мл.

В цілому, курс лікування різноманітних розладів шлунково-кишкового тракту за допомогою Хілак форте дає досить непогані результати, особливо якщо використовувати допоміжну терапію або супутні препарати. Ефективність лікування прямо залежить від грамотного дозування та тривалості, при цьому відсутність побічних ефектів роблять препарат дуже популярним фармацевтичним лікувальним засобом.

Що стосується умов зберігання, то ніяких особливих вимог не висувають. Єдине що слід уникати – підвищеної температури та потрапляння прямих сонячних променів.


Увага!

Використання Хілак форте без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.