Хлорофіліпт

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати

Класифікація: D06BX

Міжнародна назва: Chlorophyllipt

Діюча речовина: Евкаліпта листя екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Хлорофіліпт – це антибактеріальний препарат для боротьби з мікроорганізмами, стійкими до дії антибіотиків, зокрема, стафілококів. Основа препарату – екстракт з листя евкаліпта, ефірні олії які мають яскраво виражену антибактеріальну дію. Хлорофіліпт випускається в декількох варіантах, це може бути розчин або таблетки, причому ефективність кожної з форм випуску досить висока, особливо в комбінації з іншими лікарськими засобами.

Хлорофіліпт: інструкція із застосування

Препарат має кілька форм випуску, кожна з них застосовується за окремою методикою з окремим дозуванням. Форми істотно відрізняються один від одного відсотковим вмістом ефірних масел, а значить й потужністю дії.

Спрей Хлорофіліпт

Спрей використовують при різних респіраторних захворюваннях. Ця форма випуску, на відміну від розчину, містить більше допоміжних активних речовин. Застосування полягає в використанні спрею для горла приблизно по 5-6 разів на день – після кожної процедури необхідно протягом близько 20 хвилин утриматися від прийому їжі або пиття.

Спрей набагато ефективніше ніж полоскання горла звичайним розчином. Флакон вже містить необхідні пропорції активних речовин, які допомагають боротися з простудними захворюваннями. Така форма випуску Хлорофіліпта застосовується і як профілактичний засіб для попередження розвитку респіраторних недуг.

Спиртовий розчин Хлорофіліпту

Спиртовий розчин містить 10 мг екстракту та етанолу як допоміжні речовини. Дітям старше 12 років та дорослим пацієнтам призначають такий розчин для місцевого та внутрішнього застосування, а також в якості клізм. Дітям необхідно обов’язкове призначення лікаря для використання спиртового розчину.

Внутрішнє застосування призначають при виявленні стафілококів в шлунково-кишковому тракті або як профілактичний засіб для попередження ускладнень після операцій. Призначуване дозування для дітей старше 12 років та для дорослих – 5 мл розчину (1%) на 30 мл води три рази на день. Препарат приймають приблизно за 30 хвилин до їжі, а тривалість терапії визначається індивідуально на підставі діагнозу та ефективності лікування.

При подібних діагнозах прийом може бути призначений в клізмах. Для цього в 1 літрі води розводять 20 мл розчину (1%). Перед тим, як розводити Хлорофіліпт, необхідно прокип’ятити та остудити воду. Клізму ставлять один раз у два дні, а курс лікування становить приблизно 10 процедур. Конкретну цифру підкаже лікуючий лікар, який буде спостерігати результати лікування в динаміці.

Лікування трофічних виразок або опіків проводиться шляхом місцевого застосування препарату. Для цього необхідно розвести розчин 0,25% розчином новокаїну в пропорціях 1:5. Уражені місця бережно промокнути тампоном, змоченим в розчині. Після цього слід дочекатися висихання поверхні.

Розчин успішно застосовується для лікування ерозії шийки матки. Для цього необхідно спочатку осушити всі складки слизової піхви за допомогою ватного тампона, після чого змастити канал шийки 1% розчином. Допускається також спринцювання піхви, для чого 15 мл розчину розводять в одному літрі чистої води.

Тривалість курсу лікування суто індивідуальна та призначається лікарем. Під час лікування обов’язково перевіряються результати та курс може бути продовжений або припинений. В принципі, після декількох днів застосування препарату вже можна буде спостерігати певний результат та робити попередні висновки.

Масляний розчин Хлорофіліпту

Такий варіант використовують для лікування гнійних ран, опіків та запалень. Досить часто він застосовується при захворюваннях горла як інгаляції. Його можна закопувати в ніс при появі симптомів застуди. Для цього в кожну ніздрю капають 4-5 крапель розчину приблизно три рази в день. При ангіні та запаленні мигдалин їх можна змащувати розчином, нанесеним на спеціальні тампони.

Може бути призначено й внутрішнє застосування масляного розчину Хлорофіліпту. Він надає досить сильний вплив на шкідливу мікрофлору шлунково-кишкового тракту, але на відміну від різноманітних антибіотиків ніяк не впливає на корисні для кишківника бактерії. Втім, для внутрішнього застосування частіше призначають не масляний, а спиртовий розчин, який володіє більш потужною дією.

Гнійні рани та виразки обробляються розчином за допомогою тампонів або просочених пов’язок. Пов’язку носять один день, після чого необхідно накласти нову. Таким же чином можливо лікування геморою або бешихи. Ерозія шийки матки теж лікується шляхом змащення просоченим тампоном.

Форма випуску препарату: таблетки

Існує форма випуску Хлорофіліпту в таблетках з 25 мг активної речовини в кожній. Їх застосовують для лікування захворювань горла, наприклад, тонзиліт або фарингіт. Для цього необхідно повільно розсмоктувати таблетку у роті, але не залишати її в одному місці, наприклад за щокою, щоб уникнути місцевого подразнення.

Застосовують таблетки приблизно через годину після їди 2-3 рази на день. В процесі розсмоктування може відзначатися легке печіння в роті, але це природний результат дії компонентів препарату. Печіння пройде приблизно через 15-20 хвилин після повного розсмоктування таблетки.

Для хорошого терапевтичного ефекту необхідно повільне розсмоктування. Саме тому такий варіант рідко призначають дітям, які схильні розкушувати та ковтати таблетки. Прямих заборон до використання таблеток дітьми немає, але при розкусуванні просто втрачається весь ефект, так що рекомендується замінити препарат іншою формою випуску.

З огляду на те що таблетки мають найбільшу концентрацію активної речовини, рекомендується проводити дослідження на наявність алергічних реакцій. Для цього після розсмоктування однієї таблетки слід почекати приблизно 7-8 годин та спостерігати за реакцією. При відсутності печіння, почервоніння та набряків в роті прийом можна продовжувати далі.

До речі, подібну перевірку слід проводити не тільки при використанні таблеток, а й при застосуванні Хлорофіліпту інших форм випуску. Для цього необхідно розвести 25-30 крапель розчину в одній столовій ложці води та прийняти всередину. При відсутності реакцій протягом 7-8 годин, використовувати препарат можна в рекомендованих лікарем дозах.

Ціна Хлорофіліпту

В принципі, Хлорофіліпт відноситься до масово доступних лікарських препаратів й ціна на нього не висока. Його вартість прямо залежить від форми випуску. Таблетки будуть коштувати дорожче розчину, оскільки в таблетках найвища концентрація активної речовини.

Зберігання: препарат зберігають в сухому місці, захищеному від світла. Прийнятна для зберігання температура – не більше 20 градусів.

Фармакологічна дія та показання

Фармакологічна дія препарату полягає в наданні бактерицидного, протипротозойного, противірусного, фунгіцидного та протизапального ефектів. Ступінь вираженості кожного з них прямо залежить від відсотка вмісту ефірних олій в одній одиниці препарату. Прийом препарату всередину або інгаляції викликають активний муколітичний та відхаркувальний ефекти, а нанесення розчину на шкіру забезпечує анестезуючу, протисвербіжну та антиексудативну дію.

Ефірна олія евкаліпта істотно поліпшує травлення та сприяє поліпшенню секреції травних залоз. Застосування спиртової настоянки Хлорофіліпту надає невелику седативну дію, через наявність ізовалеріанової кислоти в розчині. Саме тому за допомогою такої настойки проводять заспокійливу терапію. Що стосується показань до застосування Хлорофіліпту, то до них відноситься цілий ряд всіляких хвороб, пов’язаних з інфекціями, запаленнями та травмами.

Серед основних можна виділити наступні:

  • Трофічні виразки різної локалізації;
  • Різні види дерматиту;
  • Ерозія шийки матки, вагініт;
  • Пієлонефрит будь-якої форми;
  • Холецистит;
  • Гастрит або дисбактеріоз шлунково-кишкового тракту;
  • Риніт;
  • Стоматит;
  • Респіраторні захворювання;
  • Остеохондроз та радикуліт.

Також препарат добре допомагає в якості заспокійливого засобу, наприклад, при невритах, неврозах або хронічного безсоння. Дозування в такому випадку набагато менша, ніж при лікуванні різних запалень та інфекцій.


Увага!

Використання Хлорофіліпт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.