Холосас

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A05AX

Міжнародна назва: Cholosas

Діюча речовина: Шипшини плодів екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Печінка – це потужний та в той же час чуйний орган. ЇЇ специфіка в тому, що людина може не відчувати видимих ​​симптомів, але збої в її роботі можуть спостерігатися. Ніщо може не передбачати біди – а потім починається тривале та нудне лікування. При перших печінкових проблемах може допомогти гербальний шипшинний засіб – Холосас від уманського виробника «Вітаміни», тернопільського «Тернофарм» (Україна) або від алтайської компанії «Алтайвітаміни» (Російська Федерація). Для чого показаний Холосас? Які його властивості? Чи можна приймати при вагітності та ГВ, давати діткам?

Інструкція по застосуванню Холосасу (Cholosas)

Як приймати. За 40 хв до трапези. Дорослим та до 14 років – 5 мл (1 ч. л.) двічі, тричі на добу. У віці з 6 до 14 років дозування – 2.5 мл (1/2 ч. л.) аналогічну кількість на добу. Молодшеньким – 3-6 років – доза ще раз ділеться навпіл: 1.25 мл (1/4 мл).

Сироп має солодкий, приторний смак, що властиво шипшиновим засобам. Але дівчатам він може здатися смачним.

Холосас може викликати алергічні реакції у чутливих пацієнтів. При дуже довгому застосуванні можливий розвиток неінфекційної жовтяниці.

Від чого призначається Холосас?

Холосас використовується при:

  • хронічних некалькульозних (безкам’яних) холециститах – захворюваннях, що викликають ураження стінки жовчного та моторно-тонічного відхилення в роботі біліарної системи, які проявляються болями;
  • холангітах – запаленнях жовчних проток;
  • хронічних гепатитах – запальних хворобах печінки;
  • медикаментозних та алкогольних інтоксикаціях.

Cholosas, відповідно до інструкції, офіційно не показаний від прищів. Але деяким пацієнтам допомагає дати відсіч цій проблемі завдяки чищенню організму – отже, шкірний покрив стає чистішим. На форумах обговорюється можливість використання Холосасу від глистів. Можливо, це пов’язано з тим, що паразити надають загальний негативний вплив на організм, включаючи печінку (а деякі взагалі паразитують в цьому органі). У таких випадках препарат буде мати загальнозміцнюючу дію, протиглистовими властивостями він не володіє.

Деяких користувачів цікавить рецептурность засобу. Згідно з офіційною інформацією, зараз Cholosas є безрецептурним – тобто його можна безперешкодно придбати в будь-якому аптечному пункті. Але щоб давати дітям – потрібен документ від лікаря. Наводимо текст рецепта латинською:

  • Rp .: Cholosasi 250,0 мл
  • D.S. По 1 чайній ложці 2-3 рази на день за 15 хв до прийому їжі.

Коли не слід приймати сироп Холосас?

Cholosas протипоказаний в серії випадків:

  • підвищеній чутливості до компонентів;
  • холециститах з утворенням каменів;
  • обтурації (закупорювання) жовчних шляхів;
  • тромбофлебіті або схильності до їх розвитку;
  • ендокардиті (запаленні внутрішньої оболонки серця);
  • декомпенсованому цукровому діабеті;
  • серйозних ниркових захворюваннях;
  • недостатності кровообігу.

Застосування Холосасу під час вагітності та у дітей

У засобу немає ембріотоксичної або тератогенної дії, тому він вільно може застосовуватися майбутніми та годуючими матусями. Холосас не робить негативного впливу на розвиток ембріона або з’явившегося на світ маленького чада. Але краще бути розсудливим та не займатися самолікуванням, краще проконсультуватися з лікарем.

Холосас – це натуральний засіб. Докази ефективності

Cholosas містить рідкий шипшиновий екстракт Rosa Canina (шипшина звичайна), в якості екстрагента виступає очищена вода, а додаткова речовина – цукор. В результаті виходить густа сиропна рідина темно-коричневого кольору зі специфічним запахом. Ніяких ненатуральних інгредієнтів в продукті немає. Особливою властивістю ліків (якщо порівнювати їх з класичними жовчогінними зборами) є його готовність до вживання. Вони тривалий час зберігається при кімнатній температурі, зберігаючи позитивні властивості.

Цікаво знати: шипшина буває високовітамінна та низковітамінна. Застосування шипшини звичайної в даному випадку обумовлено її гепатопротекторними та актопротекторними властивостями (актопротектори – це препарати, що сприяють стійкості тіла до фізичних навантажень), проте самі плоди є низьковітамінними, на відміну голчастого, травневого, зморшкуватого та даурского різновидів лікарського чагарнику.

Чи дійсно шипшина допомагає при печінкових недугах? Щоб пролити світло на це питання, ми вирішили звернутися до наукових даних.

Шипшина (сімейство розоцвітих), є одними з найбільш популярних та широко використовуваних лікарських рослин в усьому світі. Вона родом з Близького Сходу, але росте та вирощується по всьому світу. Вікіпедія повідомляє, що в давнину на шипшину міняли соболині та інші цінні хутра, атлас та оксамит, завдяки її антицинготним характеристикам – здатністю боротися з цингою, хворобою викликаною недостатністю вітаміну С.

Згідно з даними Safieh Mohebitabar, Mahboobeh Shirazi та ін. (2017), найважливішими його компонентами виступають терпени, глікозиди, флавоноїди та антоціани. В шипшині є каротин, токофероли, солі заліза, марганцю, фосфору, магнію, кальцію. Німецький вчений Cosima Chrubasik з колегами B.D. Roufogalis, U. Müller-Ladner (2008) відрапортував про те, що ця рослина позитивно впливає на ліпідний профіль, корисний для схуднення (особливо при ожирінні) та має антиульцерогенну дію – запобігає утворенню дефективних уражень слизової.

Що стосується вітчизняних статей, то Ю. Марушко та Т. Гищак з Національного медуніверситету ім. О. Богомольця (Київ, 2013) узагальнили дані в літературі стосовно лікувального та реабілітаційного застосування екстракту з плодів шипшини при функціональних розладах біліарного тракту (ФРБТ) в дитячому та підлітковому віці. Вони проаналізували купу матеріалів, позначивши, що шипшинові екстракти володіють антиоксидантними, спазмолітичними, серцево-судинними та поліпшуючими метаболізм властивостями. Підсумовуючи, Ю. Марушко та Т. Гищак написали, що Холосас та схожі засоби дієві при лікуванні ФРБТ завдяки мультикомпонентним процесам, які виражаються в жовчогінній дії та позитивно впливають на окислювальні та обмінні процеси.

Л. Горячкіна та Г. Султанова (2004) повідомляють, що Холосас показав хорошу результативність у недоношених діток з синдромом холестазу. Однак, як згадувалося вище, до трирічного віку медикамент, за загальним правилом, не застосовується.

Ціна Холосасу, де придбати

Ціна Холосасу в Україні дивно доступна. У доларовому еквіваленті вона не досягає навіть 1 $. У Росії продукт теж не відрізняється дорожнечею, але якщо конвертувати російську ціну з гривні в рублі, то на Україні препарат вийде дешевше.

Рослинний медикаментозний засіб доступний для замовлення через інтернет. Також він популярний в класичних аптеках.

Аналоги – яку можна підібрати заміну Холосасу?

В аптечних пунктах доступні аналоги Холосасу (з іншими активними агентами):

  • Алохол (на основі активованого вугілля, жовчі, кропив’яного листя та часникового екстракту);
  • Артишоку посівного екстракт – у вигляді Артіхолу, Білікуру, Гепафітолу, Гепар-ПОС, Гепацинару та Цинариксу;
  • Артишоку листя (Cynara scolymus) – препарати Артібель та Цинарікс;
  • Бонджигар гранули – суперкомплексний засіб з барбарисом остистим, берхавією широкою, екліптом, пасльоном чорним, гімалайською рослиною пікроризу курроа (Picrorhiza kurroa), посівної редьки насінням, розторопші плямистої плодами, солодкою голою, сферантусом індійським, тамариксом гальським та цукром звичайним;
  • Гепабене капсули на основі розторопші плямистої та рутки лікарської (Fumarіa offіcіnalіs);
  • спеціальні жовчогінні збори;
  • плоди коріандру;
  • кукурудзи стовпчики з рильцями;
  • пижми звичайної (Tanacetum vulgare) квіточки;
  • настойка Поліфітол з лепехою, корою дуба, звіробоєм звичайним, рильцями кукурудзи, кульбабовим корінням, листям м’яти перцевої, полином гірким та квітками цмину піскового;
  • таблетки Рафахолін Ц з артишоком, вугіллям активованим, дегідрохолевою кислотою, м’ятним маслом та чорною редькою;
  • капсули Холелесан з календулою, куркумою довгою, турмероновим маслом, плодами моркви дикої та безсмертника.

Увага!

Використання Холосас без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.