Ібуклін та Ібуклін Юніор

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Жарознижуючі, Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: M01AE51

Міжнародна назва: Іbuklin

Діюча речовина: Ібупрофен, Парацетамол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Основними клінічними синдромами, які супроводжують багато запальних захворювань та виявляються провідним приводом для звернення хворої людини за лікарською допомогою, є больовий та гіперпіретичний. Пошук лікарського засобу, здатного ефективно та безпечно купірувати біль та вилікувати лихоманку різного походження, актуальний як для лікарів, так й для пацієнтів.

Вибір медикаменту, який оптимально поєднує антипіретичну та знеболювальну дію з сприятливим спектром безпеки, особливо хвилює батьків та педіатрів. Клінічна практика показує, що найбільш затребуваними препаратами для нормалізації температури та купірування больового синдрому у дорослих й дітей в амбулаторних умовах, вважаються ібупрофен та парацетамол. Їх гідною альтернативою є комбінований препарат – Ібуклін в таблетках. Лікарська речовина містить обидві зазначені речовини і представлено окремо дорослої, окремо дитячої дозуванні.

Інструкція по застосуванню ібуклін

Ібуклін є засобом симптоматичної терапії, на патогенез захворювання не впливає. Показано застосування препарату при наступних патологічних станах:

 • Больовий синдром різної етіології слабкої та помірної інтенсивності – головний біль, невралгії, зубний біль, больовий синдром при остеохондрозі хребта, артралгії, міалгії, тендовагініт, бурсит, травматичне ушкодження м’язів, зв’язок і сухожиль.
 • Гарячковий синдром, що супроводжує захворювання інфекційно-запального генезу – гострі респіраторні захворювання (в тому числі грип), хвороби верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (тонзиліт, фарингіт, трахеобронхіт, синусит, отит). Ефективний при поєднанні головний, суглобової і м’язової болю на тлі лихоманки при ГРВІ.
 • Хвороби суглобів запального і дегенеративного характеру – ревматоїдний і ювенільний артрит, анкілозуючий спондиліт, ураження суглобів при подагрі, ревматизмі. Покращує руху в суглобах, зменшує болючість, послаблює скутість в них і набряклість.
 • Дісальгоменорея, аднексит. Усуває больовий синдром.

Розвиток несприятливих реакцій пов’язано з впливом тих чи інших компонентів препарату. Побічні явища, зумовлені дією ацетамінофену, можуть бути представлені болями в області шлунку, нудотою, анемією, агранулоцитозом, зниженням рівня глюкози, появою інтерстиціального нефриту, різними алергічними реакціями (висип, свербіж, риніт, токсичний епідермальний некроліз і ін.), В тому числі анафилактоїдний.

Можливі несприятливі реакції, обумовлені ібупрофеном, пов’язані з пригніченням активності ЦОГ-1 в здорових тканинах і включають розлади травлення (втрата апетиту, нудота, блювота, біль у шлунку, запор або діарея), ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, шлунковий або кишковий кровотечі. Також може спостерігатися зниження слуху і зору, головний біль, сонливість або психомоторне збудження, дратівливість і різні алергічні реакції. Гіперчутливість до нестероїдних протизапальних препаратів може привести до виникнення бронхоспазму.

Отримання препарату тривалим курсом або в дозуванні, що перевищує допустимі, може надати токсичний вплив на тканину печінки, нирок. Цей вплив зумовлений наявністю активного агресивного метаболіту парацетамолу. Несприятливі реакції нефротоксического впливу ібуклін часто є асоційованими зі специфічними факторами ризику. До групи ризику належать пацієнти, у яких виявляються вроджені хвороби нирок, гіпербілірубінемія, гіпоальбумінемія або знижена клубочкова фільтрація до початку лікування; зневоднення організму внаслідок блювання, діареї, масивної терапії сечогінними засобами одночасно з прийомом препарату. Ризик розвитку реакцій гепатотоксичності також збільшується у певного кола осіб – пацієнти старше 60 років, зловживання алкоголем в анамнезі або одночасно з прийомом препарату, дегідратація, спільний прийом з інгібіторами АПФ і виявлення індикаторів вірусного гепатиту В. Щоб зменшити частоту виникнення побічних гепатонефротоксічних явищ, перед призначенням ібуклін слід брати до уваги ймовірність наявності коморбідних станів у пацієнта і підбирати оптимальне дозування ліків в кожному індивідуальні ом випадку.

Протипоказано призначення ібуклін при наступних ситуаціях:

 • Непереносимість компонентів лікарської речовини;
 • Підвищена чутливість до будь-яких НПЗП в анамнезі;
 • Стадія загострення виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту, наявність кровотеч шлунково-кишкового тракту в анамнезі;
 • «Аспіринова» астма;
 • Печінкова і ниркова недостатність важкого ступеня;
 • Стан дефіциту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
 • Вагітність;
 • Захворювання зорового нерва;
 • Хвороби крові.

Дітям до 3 років (для ібуклін джуніор) і дітям до 12 років (для дорослого ібуклін).
Період лактації. У разі необхідності його призначення годувальниці, грудне вигодовування слід припинити на весь курс терапії медикаментом.

При одночасному застосуванні медикаменту з прямими і непрямими антикоагулянтами, антиагрегантами підвищується схильність до появи кровотеч, що обумовлено здатністю ібупрофену збільшувати ефекти перерахованих лікарських засобів.

Можливий розвиток гіпоглікемічної коми при застосуванні пацієнтами з цукровим діабетом. Це пов’язано з властивістю засобу посилювати дію цукрознижуючих препаратів, в тому числі інсуліну. Поєднання з антигіпертензивними і сечогінними засобами послаблює вплив останніх. Не рекомендується одночасний прийом з іншими НПЗП через збільшення ризику розвитку ураження шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.

Вживання алкоголю під час терапії підвищує ймовірність виникнення пошкодження печінкових клітин.

Спосіб застосування ібуклін

Доросла форма медикаменту Ібуклін випускається в пачках по 10 і 20 шт. При вищевказаних станах таблетки для перорального прийому призначають наступним чином – по 1 таблетці. Кратність застосування: дорослим – 4 рази на добу, дітям від 12 до 16 років – 2-3 рази на добу. Прийом здійснюють перед їжею або через 2-3 години після. При виникненні диспепсичних розладів, обумовлених використанням препарату, таблетки вживають відразу ж після їжі. Як антипіретичної засоби використовують протягом 3 діб, в якості аналгетичної – протягом 5 днів.

Спосіб застосування ібуклін юніор

Препарат Ібуклін юніор є єдиними комбінованими ліками, що складається з фіксованого низькодозовані поєднання двох антипіретичних засобів, який дозволений до застосування в Росії. Призначений для дітей вікової категорії 3-12 років.

Дитячі таблетки є Дисперговані, їх склад доповнено апельсиново-ананасовим ароматизатором і маслом м’яти перцевої, що надає їм приємний смак. Завдяки таким властивостям, лікарський засіб характеризується рядом переваг – фіксована дозування антипиретиков в комбінації, що виключає передозування при дотриманні вимог інструкції; зручний розчинний формат, який обумовлює легкість прийому; відсутність неприємних смакових відчуттів, що дозволяє знизити ймовірність труднощів при ковтанні (випльовування, блювота). Перед застосуванням таблетку поміщають в чайну ложку води, щоб отримати суспензію. Призначають по 20 мг на 1 кг маси тіла дитини від 3 до 12 років (в перерахунку на ібупрофен). Добова доза для дитини 3-6 років (при вазі 15-20 кг) становить 3 таблетки; 6-12 років (при вазі 20-40 кг) – 5-6 таблеток. Кратність застосування – 3-4 рази на добу, мінімальний інтервал між прийомами дорівнює 4 годинам. Вживають перед їжею або через 2-3 години після. При виникненні диспепсичних розладів, обумовлених використанням препарату, таблетки вживають відразу ж після їжі. Тривалість використання медикаменту визначає лікар.

Склад і фармакологічна дія ібуклін

Ібуклін є представником комбінованих препаратів-антипіретиків, що складається з ібупрофену і парацетамолу. Випускається Індійською компанією Д-р Реддис. Одна таблетка дорослого дозування містить парацетамолу 325 мг та ібупрофену 400 мг. Дитячий варіант в складі 1 таблетки має 125 мг і 100 мг активних речовин відповідно.

Фармакологічна дія ібуклін і ібуклін юніор включає протизапальний, аналгезуючий і жарознижувальний ефекти.

Дія парацетамолу проявляється переважно в Антипіретичний ефекті на центральному рівні. Знижує збудливість терморегуляторного центру в гіпоталамусі, пригнічує циклооксигеназу (ЦОГ) 3 в головному і спинному мозку. Таким шляхом блокується синтез простагландинів в областях ЦНС.

Ібупрофен ж впливає не тільки на центральному рівні, а й на периферії.

Речовина пригнічує активність фізіологічної ЦОГ-1 і патологічної ЦОГ-2. Пригнічення ЦОГ-2 у вогнищі запалення дезорганізує метаболізм арахідонової кислоти, від чого блокується утворенняпростагландинів і медіаторів запалення. Зниження їх концентрації в тканинах гальмує активність запального процесу за рахунок придушення ексудативної і проліферативної фаз, усуває надчутливість больових рецепторів. Вироблення природного інтерферону в організмі підвищується. Таким способом реалізується периферичний анальгезирующий і протизапальний ефекти ібупрофену.

Центральне дію засоби реалізується через блокаду ЦОГ-2 в ЦНС, від чого знижується рівень простагландинів в мозковій і спинний рідини. Наслідком цього є пригнічення процесу провідності імпульсів, зменшення інтенсивності болю, нормалізація температури тіла.

При використанні комбінації ібупрофену і парацетамолу в складі готового лікарського речовини ібуклін їх дії підсумовуються. Жарознижуючий ефект більш виражений по швидкості нормалізації температури і більш пролонгований у часі, в порівнянні з монотерапією. Необхідний клінічний ефект досягається використанням більш низького дозування кожної фармакологічної субстанції, ніж при призначенні препаратів окремо. Вже після одноразового прийому ібуклін спостерігається виражений антипіретичний ефект, який збільшується після наступних прийомів протягом першої доби. Починаючи з другого дня терапії, жарознижуючий ефект перевершує такий від прийому кожного з його складових речовин окремо. У клінічному випадку больового синдрому також вже після однократного використання Ібуклін проявляє високу активність купірування болю – значно зменшується її інтенсивність. Ефект наростає прогресивно після наступних прийомів протягом першої доби лікування, а на третій день стає стабільним, незворотним і помітно перевищує знеболювальну дію від монотерапії.

Ціна на Ібуклін і його аналоги

Спектр аналогічних ібуклін за складом і терапевтичному впливу комбінованих лікарських засобів на фармацевтичному ринку невеликий і представлений препаратами Некст, Брустан і Нурофен Лонг. Діючі речовини в складі, перелік показань і протипоказань для зазначених медикаментів повністю збігається із застосуванням ібуклін, дозволений до використання дітям з 12 років. Брустан проводиться Індійської фармацевтичною компанією, в складі має ібупрофену 400 мг і парацетамолу 325 мг.

Випускається у вигляді пероральних таблеток по 10 шт. в упаковці. Вартість практично дорівнює ціні ібуклін. Некст містить 400 мг ібупрофену і 200 мг парацетамолу, випускається у вигляді таблеток по 6, 10 або 20 шт. в упаковці.

Проводиться російською компанією Фармстандарт. Таблетки Нурофен Лонг містять 200 мг ібупрофену і 500 мг парацетамолу, по 6 або 12 шт. в пачці.

Виробником є ​​фармацевтичне підприємство Великобританії.

Вартість аналогів Ібупрофен Лонг і Некст трохи вище ціни двох попередніх препаратів рівноцінного обсягу. Аналогів дитячої форми Ібуклін Джуніор на фармацевтичному ринку немає.


Увага!

Використання Ібуклін та Ібуклін Юніор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.