Імодіум

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A07DA03

Міжнародна назва: Imodium

Діюча речовина: Лоперамід гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Імодіум – одне з найвідоміших протидіарейних засобів, історія якого на вітчизняному ринку фармакологічної продукції налічує більше 40 років. Цей препарат дозволяє вже через годину після прийому зупинити симптоми проносу і відновити нормальний ритм роботи травного тракту. Лікарський засіб має приємний м’ятний смак і не потребує додаткового запивання води. Воно змогу людині швидко повернутися до нормального способу життя і не шкодить мікрофлорі кишечника. Імодіум – перевірений часом медикамент, який протягом кількох десятиліть не тільки не вичерпав себе, а й знайшов величезну кількість прихильників, по достоїнству оцінили всі його переваги.

Інструкція по застосуванню препарату

Діюча речовина препарату – Лоперамід. Це хімічна сполука з протидіарейною активністю вперше було синтезовано в Бельгії в 1973 році доктором Полом Янсеном, який в результаті став лауреатом Нобелівської премії за свої заслуги в медицині. В цьому ж році лікарський засіб було запатентовано на території Сполучених Штатів Америки і отримало свою фірмову назву Імодіум. У 2013 році препарат Імодіум в формі таблеток по 2 мг внесли до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів ВООЗ.

У звичайних умовах кишечник поглинає приблизно 99% води але під час діареї ця здатність порушується і з’являється рідкий стул. Крім цього, виведенню рідини з організму сприяє при проносі прискорення моторики кишечника, що заважає пацієнтові контролювати ситуацію. Препарат Імодіум впливає на всі симптоми діареї:

  • нормалізує всмоктування сольових сполук і води кишечником;
  • приводить в норму перистальтичні процеси;
  • зменшує виділення води в просвіт кишечника.

Що входить до складу препарату Лоперамід починає діяти через годину після застосування. Максимального ефекту досягається через 4-6 годин. Імодіум показаний для застосування дорослим людям і дітям у віці від 6 років. Лоперамід дуже легко виводиться з кишечника, за допомогою потрапляння в кров. З кровоносного русла препарат мігрує в печінку, де метаболізується і виводиться з жовчю. В середньому цей процес триває від 8 до 14 годин.

Від чого допомагає Імодіум? Головними показаннями до застосування ліків є:

  • симптоматичне лікування гострої і хронічної форми діареї різного генезу;
  • при зміні режиму харчування і якісного складу їжі, яке може спричинити за собою поява рідкого стільця;
  • при розладах метаболізму і всмоктування в кишечнику, спровокованого функціональними порушеннями з боку органів травлення;
  • в якості допоміжного лікарського засобу при діареї інфекційного генезу;
  • для регуляції стулу у пацієнтів з виведеною ілеостомою.

Імодіум не призначається дітям молодше шести років, а також пацієнтам старшого віку з підвищеною чутливістю до компонентів препарату і вагітним жінкам, починаючи з першого триместру. Таблетки протипоказані людям, страждаючим на фенілкетонурію, молодим мамам в період лактації та пацієнтам з важкими формами печінкової недостатності.

Імодіум не можна застосовувати в якості основної терапії при наступних патологічних станах:

  • гостра форма дизентерії, котра характеризується появою рідких випорожнень з домішкою крові і високою загальною температурою тіла;
  • виразковий неспецифічний коліт в стадії загострення;
  • бактеріальний ентероколіт, викликаний патогенними мікроорганізмами, в тому числі Salmonella, Shigella і Campylobacter;
  • псевдомембранознийколіт, етіологічно пов’язаний з терапією антибактеріальними препаратами широкого спектру дії.

Хвороби кишкового тракту, що супроводжуються уповільненням перистальтики в результаті кишкової непрохідності, мегаколона, токсичного шоку або некроз,
виражений запор і метеоризм при кишкової непрохідності.

Під час лікування препаратом Імодіум можуть спостерігатися такі негативні реакції:

  • біль або дискомфорт у нижній частині живота;
  • нудота і епізодична блювота;
  • підвищена стомлюваність;
  • метеоризм;
  • апатія і сонливість;
  • головний біль та запаморочення;
  • безсоння;
  • кишкова непрохідність;
  • алергічні реакції, викликані наявністю у пацієнта гіперчутливості до компонентів препарату (це можуть бути шкірні висипання зі свербежем, кропив’янка, ураження слизових оболонок).

У літературі описані випадки передозування лікарським засобом. При подібному стані призначається спеціальний антидот, яким є налоксон. Крім цього пацієнтам показаний прийом симптоматичних засобів корекції передозування і спостереження протягом двох діб.

Зберігати препарат потрібно сухих умовах при температурі від 15 до 300 С. Батьки повинні стежити, щоб лікарський засіб знаходився в місці, недоступному для дітей.

Імодіум плюс

Це протидіарейні засіб є комплексним препаратом, до складу якого крім лоперамида входить також симетикон. Лоперамід зв’язується з опіоїдними рецепторами, розташованими на стінці кишечника, що призводить до пригнічення перистальтики, збільшення періоду транзиту їжі по кишечнику і посилення резорбції води, електролітів. Лоперамід не змінює нормальний склад мікрофлори кишечника і підвищує тонус анального сфінктера. Імодіум Плюс не володіє центральним типом дії. Інша речовина – Симетикон не всмоктується в кишковому тракті, а Лоперамід, піддається кінцевому метаболізму в печінці. Симетикон – інертне поверхнево-активна сполука, що володіє пеноганими якостями, що дозволяє полегшити симптоми діареї, метеоризм, дискомфорт і болі в області живота.

Показання до застосування:

  • діарея будь-якої етіології з супутніми симптомами;
  • неотходження кишкових газів і абдомінальний дискомфорт, спастичний біль або метеоризм.

Серед протипоказань до застосування Імодіум Плюс слід виділити:

  • дитячий вік до 12 років;
  • підвищена чутливість до певних компонентів препарату;
  • гострі форми дизентерії, коли розвивається рідкий стул з домішкою крові і слизу на тлі високої температури;
  • гострий виразковий коліт, що виникає на тлі тривалої терапії антибактеріальними препаратами.

Дорослим і дітям старше 12 років препарат призначається в початковій дозі 2 таблетки, а потім 1 таблетка до повного припинення діареї. У день можна прийняти не більше 4 таблеток. Курс лікування не повинен бути довше двох діб.

Таблетки Імодіум

Препарат Імодіум випускається у формі таблеток, які мають білий колір і знаходяться в блістерах по 6 і 10 штук. Лікарський засіб застосовується перорально, тобто, всередину. При гострому варіанті діареї стартова доза Імодіум повинна складати 4 мг у дорослих та 2 мг у дітей старше 5 років. Підтримуюча доза – 2 мг, які необхідно приймати по кожного рідкого стулу.

При хронічній діареї початкова доза для дорослих пацієнтів повинна становити 4 мг, а для дітей від 5 років – 2 мг, які потрібно приймати щодня з подальшим переходом на підтримуючу кількість препарату – 2 мг 1-2 рази на добу. Максимальна разова доза при діареї гострого і хронічного типу – 16 міліграм, прийняті протягом доби. Для дітей максимальна добова концентрація лікарського засобу розраховується за формулою 6-8 мг на кожні 20 кг ваги дитини. Препарат скасовується після нормалізації стулу у пацієнта а також в разі відсутності дефекації протягом доби.

Склад препарату

В одній таблетці Імодіума міститься:

  • головна діюча речовина – лопераміду гідрохлорид в кількості 2 мг;
  • допоміжні компоненти, серед яких желатин, манітол, аспартам, натрію гідрохлорид, ароматизатор м’ятний.

Препарат відпускається в аптеках без рецепта. Він продається в картонних коробках, в яких розміщені блістери по 6 і 10 таблеток.

Ціна лікарського засобу

Скільки коштує Імодіум? Багато хто помилково вважає, що даний протидіарейний препарат має досить високою вартістю. Але подібне переконання не має нічого спільного з реальністю, так як ціна на лікарський засіб в аптечній мережі є прийнятною для більшості жителів нашої країни.

Сьогодні купити Імодіум можна в будь-якій аптеці міста. Крім цього, препарат можна без проблем замовити з доставкою додому в інтернеті. Купуючи лікарські засоби в віртуальних аптеках, слід перестрахуватися і попросити у продавця підтвердження дійсності і якості медикаменту.

Аналог препарату

Одним з найпопулярніших аналогів препарату за діючою речовиною є Лопераміду гідрохлорид. Це дуже дешевий препарат, який надає аналогічне імодіума дію. Лоперамід випускається у формі таблеток, капсул, сиропу і крапель.

Лікарський засіб призначений для лікування діареї у дорослих пацієнтів і дітей від 2-х років. Як правило, для маленьких дітей використовується Лоперамід в сиропі. Цей варіант медикаменту знайти в аптеках не просто, але можливо. Набагато простіше замовити його через інтернет. Для дітей від двох до п`яти років дозування препарату вираховується за формулою 1 мг на кожні 10 кг маси тіла. Кратність прийому становить 3 рази на добу.

Фталазол – відомий аналог Імодіума по лікувальній дії. Це яскравий представник групи сульфаніламідних препаратів. Серед показань до застосуванню лікарського засобу виділяють діарею, викликана колітом або ентероколіт, а також розлади кишківника інфекційної природи, в тому числі дизентерія. Для купірування діареї неясного походження медикамент призначається в дозі 1-2 г кожні 4-6 годин протягом 3-4 днів. Якщо пронос триває, прийом препарату слід продовжити в половинній дозі. У дітей лікарський засіб дозується по 0,1 г на 1 кг маси тіла на добу рівними дозами. На ніч роблять перерву.

Нифуроксазид – протидіарейні лікарський засіб з невисокою вартістю, яке показано при діареях різної етіології, розладах функції кишечника, а також в якості профілактики проносу у людей, які змінили звичний режим харчування і якість вживаних страв. Таблетку Ніфуроксазиду слід приймати кожні 6 годин протягом тижня або до повного зникнення симптомів діареї.


Увага!

Використання Імодіум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.