Імудон

Фармакологическая группа: Імунітет, Імуномодулятори

Классификация: L03AX

Осмотрено и одобрено 18.05.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним з ефективних лікарських препаратів, які стимулюють імунну систему шляхом місцевого впливу, є Імудон. Завдяки своїм складом лікарський препарат впливає на імунітет таким чином, що в результаті починається активне вироблення інтерферону, лізоциму і секреції імуноглобуліну.

Показання та спосіб застосування Імудона

Цей препарат сьогодні досить активно використовується в області стоматології, а також отоларингології. Імудон, завдяки своєму бактеріального походження, вельми успішно бореться із захворюваннями, які мають інфекційно-запальне походження. Від чого б не призначили препарат, рекомендується вивчити всі його свідчення безпосередньо перед початком застосування. Йдеться про такі недугах, які вражають глотку і ротову порожнину:

 • Ангіна хронічного перебігу (або тонзиліт);
 • Фарингіт;
 • Препарат нерідко використовується безпосередньо перед проведенням тонзилектомії. Більш того, Імудон використовується і в післяопераційний період;
 • Гінгівіт. Це стосується і еритематозній, і виразковоїорми захворювання;
 • Стоматологічні захворювання. Це стосується всіх стадій пародонтозу, пародонтиту, деяких форм стоматиту, а також обов’язково глоссита;
 • Дисбактеріоз безпосередньо в роті. Найчастіше виникає на тлі тривалого прийому антибактеріальних препаратів місцевого, а також загального застосування;
 • Інфекції, що виникли в ротовій порожнині в результаті видалення зубів або установки імплантатів;
 • Виразки на слизовій оболонці рота, які можуть мати різну глибину в результаті пошкодження зубними протезами.

Зазначений препарат випускається безпосередньо у вигляді таблеток, які необхідно повільно розсмоктувати у ротовій порожнині. Як правило, дорослі і діти, які досягли 14 років, застосовують 8 таблеток на добу. При цьому між прийомами слід дотримуватися 1-2-годинного інтервалу. Це стосується захворювань глотки і ротової порожнини, які можуть мати гострий або ж хронічний перебіг. Лікування необхідно продовжувати не більше 10 днів.

Имудон нерідко застосовують і в профілактичних цілях, де в добу необхідно застосовувати не більше 6 таб. Тут курс лікування повинен відповідати 20 дням. Лікарі рекомендують з метою профілактики хронічних запальних захворювань щорічно проводити 3 або 4 курсу лікування за допомогою Імудона.

Починаючи з 3 років, діти можуть застосовувати цей препарат по 6 таблеток на добу, розсмоктуючи їх максимально ретельно. Так само, як і в разі прийому таблеток дорослими, курс лікування у дітей повинен становити 10 днів.

Склад Імудона

Як було зазначено раніше, Імудон має бактеріальний склад, що і дозволяє йому так добре боротися з різними захворюваннями. У складі препарату є таке діюча речовина, як Імудон. У свою чергу, цей діючий компонент складається зі спеціальної суміші лизатов бактерій збудників захворювань.

Крім діючої речовини, в препараті є і інші компоненти, завдяки яким таблетки так зручні в застосуванні. В якості допоміжних компонентів в ліках виступають: гліцин, моногідрат лактози, натрію сахарин, безводна лимонна кислота, ароматизатор м’яти та інші.

Ціна Імудона

Імудон – це дуже ефективний лікарський препарат, виробвидимий безпосередньо в Німеччині. Потрібно сказати, що він не є бюджетним – його ціна в порівнянні з іншими ліками такого типу є кілька високою. Однак при необхідності можна звернути увагу і на більш дешеві препарати, звані аналогами.

Аналоги Імудона

Для чого б не був призначений препарат, при необхідності його можна замінити аналогом. До того ж, нерідко такі препарати мають нижчу вартість, що і стає найчастішою причиною їх підбору. Найбільш ефективні аналоги Імудона:

 • Анаферон. Більш дешевий препарат, ніж оригінал. Форма випуску Анаферона – таблетки (20 штук в упаковці). Його призначають безпосередньо для лікування, а також обов’язково профілактики різного роду вірусних і інфекційних недуг.
 • Метилурацил. Ці ліки також є ефективним иммуностимулятором.
 • Іммунал. Швейцарський препарат, який має трав’яний склад: діюча речовина ліки – це висушений спеціальним чином сік трави ехінацеї. Його часто застосовують в комплексі з антибактеріальними засобами протягомненістю курсів лікування.
 • Лізобакт. Препарат має антисептичну походження і використовується при різних захворюваннях горла і ротової порожнини. Незважаючи на свою низьку вартість, ці ліки є найкращим замінником Імудона.
 • Метилурацил. Показання до застосування препарату ті ж, що і у Імудона. Особливість метилурацил полягає в тому, що він сприяє більш швидкому загоєнню тканин.
 • ІРС 19. Цей препарат випускається у вигляді спрею. Часто призначається безпосередньо для відновлення імунітету після вірусних і інфекційних захворювань, перенесених напередодні.
 • Ісміген. Його склад схожий на склад оригіналу, за рахунок чого він є дуже ефективним препаратом. Ісміген – це імуностимулятор другого покоління.
 • Бронхомунал. Форма випуску препарату – капсули.

Як показала практика, в лікуванні різного роду вірусних інфекцій ефективний і Имудон, і препарату аналогового дії. Для більшої ефективності лікування досвідчені лікарі вкрай рекомендують починати лікування будь-якого захворювання з найменшої ознаки.

Щоб замінити прописаний лікарем препарат на більш доступний аналог, можна спочатку дізнатися, скільки коштує кожен з них. Після вибору певного аналога слід відвідати свого лікаря, який скаже, чи можна його застосовувати для лікування.

Таблетки для розсмоктування Імудон

Як відомо, ліки випускається тільки в одній формі, а саме – таблеток. Вони пофарбовані в білий колір і мають майже глянцеву поверхню. Препарат має свіжий м’ятний смак, за рахунок чого їх дуже приємно розсмоктувати. Їх не рекомендується розкушувати і розжовувати в процесі застосування, так як це здатне дещо зменшити ефективність препарату.

Протипоказання і побічні ефекти

Перш, ніж купити препарат і почати його використання, вкрай важливо вивчити його на предмет протипоказань. Имудон має кілька протипоказань:

 • аутоімунні захворювання;
 • застосування в дитячому віці до 3 років;
 • індивідуальна непереносимість активного або будь-якого іншого речовини в препараті;
 • вагітність і, звичайно ж, лактація, так як даних про застосування ліків в подобних випадках недостатньо.

Почавши застосування лікарського засобу, необхідно чітко дотримуватися дозування і не перевищувати її.

Препарат має і деякі побічні дії, виникнення яких має насторожити і послужити причиною скасування препарату. Тут мова йде про можливу появу кропив’янки, нудоти, блювоти і тромбоцитопенії. Крім того, у хворого може підвищитися температура тіла або виникнути таке захворювання, як бронхіт.

Особливості застосування

Після повного розсмоктування таблетки рекомендується нічого не їсти і не пити ще протягом однієї години. В іншому випадку терапевтична ефективність ліки може бути знижена. Саме тому рекомендується вживати воду до застосування ліків.

При розсмоктуванні таблетки дитиною, вік якого становить 3-6 років, завжди повинен бути присутнім дорослий. Такий ретельний контроль не дасть дитині вдавитися, а також дозволить розсмоктати таблетку як слід.

Пацієнтам, які страждають від бронхіальної астми, рекомендується відмовитися від лікування за допомогою Імудона. Справа в тому, що бактеріальні лізати, з яких складається препарат, дуже часто стають причиною загострення цього хронічного захворювання. Кращим рішенням буде замінити Імудон аналоговим препаратом, який має інший склад і протипоказання.

Імудон можна без побоювань приймати разом з іншими лікарськими препаратами різного походження і призначення, за рахунок чого він нерідко є в складі комплексної терапії. Крім того, відсутність таких побічних ефектів, як запаморочення і зайва сонливість, дозволяють застосовувати Імудон і під час управління будь-яким автотранспортом.


Увага!

Використання Імудон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.