Імудон

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори

Класифікація: L03AX

Міжнародна назва: Imudon

Діюча речовина: Лізати мікроорганізмів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним з ефективних лікарських препаратів, які стимулюють імунну систему шляхом місцевого впливу, є Імудон, вироблений із застосуванням сучасних пурифікаціонних та біотехнологічних методів. Завдяки своєму складу лікарський препарат впливає на імунітет таким чином, що в результаті починається активне вироблення інтерферону, лізоциму та секреції імуноглобуліну.

Показання та спосіб застосування Імудону

Цей препарат сьогодні досить активно використовується в області стоматології, а також отоларингології. Імудон, завдяки своєму бактеріальному походженню, вельми успішно бореться із захворюваннями, які мають інфекційно-запальні походження. Від чого б не призначили препарат, рекомендується вивчити всі його показання перед початком застосування.

Йдеться про такі хвороби, які вражають глотку та ротову порожнину:

  • Ангіна хронічного перебігу (або тонзиліт);
  • Фарингіт;
  • Препарат нерідко використовується перед проведенням тонзилектомії. Більш того, Імудон використовується й в післяопераційний період;
  • Гінгівіт. Це стосується еритематозної та виразкової форми захворювання;
  • Стоматологічні захворювання. Це стосується всіх стадій пародонтозу, пародонтиту, деяких форм стоматиту, а також обов’язково глоситу;
  • Дисбактеріоз у роті. Найчастіше виникає на тлі тривалого прийому антибактеріальних препаратів місцевого, а також загального застосування;
  • Інфекції, що виникли в ротовій порожнині в результаті видалення зубів або установки імплантатів;
  • Виразки на слизовій оболонці рота, які можуть мати різну глибину в результаті пошкодження зубними протезами.

Зазначений препарат випускається у вигляді таблеток, які необхідно повільно розсмоктувати у ротовій порожнині. Як правило, дорослі та діти, які досягли 14 років, застосовують 8 таблеток на добу. При цьому між прийомами слід дотримуватися 1-2-годинного інтервалу. Це стосується захворювань глотки та ротової порожнини, які можуть мати гострий або ж хронічний перебіг. Лікування необхідно продовжувати не більше 10 днів.

Імудон нерідко застосовують й в профілактичних цілях, де в добу необхідно застосовувати не більше 6 таб. Тут курс лікування повинен відповідати 20 дням. Лікарі рекомендують з метою профілактики хронічних запальних захворювань щорічно проводити 3 або 4 курси лікування за допомогою Імудону.

Починаючи з 3 років, діти можуть застосовувати цей препарат по 6 таблеток на добу, розсмоктуючи їх максимально ретельно. Так само, як й при прийомі таблеток дорослими, курс лікування у дітей повинен становити 10 днів.

Склад Імудону

Як було зазначено раніше, Імудон має бактеріальний склад, що й дозволяє йому так добре боротися з різними захворюваннями. У складі препарату є така діюча речовина, як Імудон. У свою чергу, цей діючий компонент складається зі спеціальної суміші лизатів бактерій збудників захворювань, а саме Lactobacillus lactis, Fermentatum, Staphylococcus aureus, Carinobacterium pseudodiph-teritlcum, Fusiformis fusiformis, Кандида альбіканс, стрептококів групи A (S107, S170), групи Н (S18), групи D (S19, S226) та ін.

Крім діючої речовини, в препараті є й інші компоненти, завдяки яким таблетки такі зручні в застосуванні. В якості допоміжних компонентів в ліках виступають: гліцин, моногідрат лактози, натрію сахарин, безводна лимонна кислота, ароматизатор м’яти та інші.

Дані про ефективність

Є.П. Фошина (разом з О.В. Слатіновой, О.О. Магаршак) з московського НДІ вакцин та сироваток ім. І.І. Мечникова в 2004 р. проводили вивчення ефективності топічного імунокорректора Imudon у лікуванні 32-х дітей з поєднанням “хрон. фарингіт-тонзиліту “(групу порівняння склали 20 дітей, які не вживали Імудон). У всіх випробуваннях проводилося вивчення змісту 1дО, 1дА, е1дА (різних імуноглобулінових речовин) в слині методикою радіальної імунодифузії по Манчіні. Також вивчався фарінгеальний дискомфорт, наявність казеозних пробок у гландах, гіперемічність глотки та ін. Було зроблено позитивний висновок про імуномодилюючий вплив засобу Imudon.

Л.А. Лучихин, О.В. Мальченко (ЛОР-кафедра, [зав. – член-кор. PAMH, проф. В.Т. Пальчун], РГМУ, Москва) у 2001 р. вивчали ефективність Імудону в лікуванні гострих та хронічних хвороб глотки. У контрольній групі Фарингоскопічна картина нормалізувалася цілком при однократному курсі лікування лише у трійки хворих, тоді як в базовій групі – у 26, т. е. у 74,3% випробуваних, пролікованих Імудоном, наступило повне одужання. Відзначено, що максимальна дієвість лікування Імудону досягалася при катаральних та гіпертрофічних фарингітних ураженнях, менш вираженим був ефект при хронічному субатрофічному фарингіті.

Т.І. Гаращенко, М.В. Гаращенко з московського ВНЗ ГОУ ВПО РГМУ, Н.В. Овечкіна, та Т.Г. Кац з баклабораторії МДГКБ Департаменту охорони здоров’я досліджували клініко-імунологічну дієвість Імудону у часто хворіючих дітей (ЧБД) з патологією лімфогортанного кільця. Виявлено, що засіб здатний швидко піднімати рівень слинного sIgA, відповідно він має високу місцево-імуномодулюючу активність.

Його можна використовувати для санування ротогортанної порожнини ЧБД в організованих дитячих колективах при носійстві β-гемолітичного стрептокока А-групи (піогенного). Автори вказали, що β-гемолітичний стрептокок А-групи ефективно знищується або його рівень мінімізується (знижується забрудненість) за допомогою імудонового препарату без додаткового прийому антибактеріальних засобів.

Таблетки для розсмоктування Імудону

Як відомо, ліки випускається тільки в одній формі, а саме – таблеток. Вони пофарбовані в білий колір та мають майже глянцеву поверхню. Препарат має свіжий м’ятний смак, за рахунок чого їх дуже приємно розсмоктувати. Їх не рекомендується розкушувати та розжовувати в процесі застосування, оскільки це може дещо зменшити ефективність препарату.

Протипоказання та побічні ефекти

Перш, ніж купити препарат та почати його використання, вкрай важливо вивчити його на предмет протипоказань.

Імудон має кілька протипоказань:

  • аутоімунні захворювання;
  • застосування в дитячому віці до 3 років;
  • індивідуальну непереносимість активної або будь-якої іншої речовини в препараті;
  • вагітність, лактація, оскільки даних про застосування ліків в подібних випадках недостатньо.

Почавши застосування Imudon, необхідно чітко дотримуватися дозування та не перевищувати його.

Препарат має й деякі побічні дії, виникнення яких має насторожити та послужити причиною скасування препарату. Тут мова йде про можливу появу кропив’янки, нудоти, блювоти та тромбоцитопенії. Крім того, у хворого може підвищитися температура тіла або виникнути таке захворювання, як бронхіт.

Особливості застосування

Після повного розсмоктування таблетки рекомендується нічого не їсти та не пити ще протягом однієї години. В іншому випадку терапевтична ефективність ліків може бути знижена. Саме тому рекомендується вживати рідину до застосування ліків.

При розсмоктуванні таблетки дитиною, вік якої становить 3-6 років, завжди повинен бути присутнім дорослий. Такий ретельний контроль не дасть дитині вдавитися, а також дозволить розсмоктати таблетку як слід.

Пацієнтам, які страждають від бронхіальної астми, рекомендується відмовитися від лікування за допомогою Імудону. Річ у тому, що бактеріальні лізати, з яких складається препарат, дуже часто стають причиною загострення цього хронічного захворювання. Кращим рішенням буде замінити Імудон аналоговим препаратом, який має інший склад та протипоказання.

Імудон можна без побоювань приймати разом з іншими лікарськими препаратами різного походження та призначення, за рахунок чого він нерідко є у складі комплексної терапії. Крім того, відсутність таких побічних ефектів, як запаморочення та зайва сонливість, дозволяють застосовувати Імудон й під час управління будь-яким автотранспортом.

Ціна Імудону

Імудон – ефективний лікарський препарат, який виробляється в Німеччині. Потрібно сказати, що він не є бюджетним – його ціна в порівнянні з іншими ліками такого типу є більш високою. Однак при необхідності можна звернути увагу й на більш дешеві препарати, аналоги.

Аналоги Імудону

Для чого б не був призначений препарат, при необхідності його можна замінити аналогом. До того ж, нерідко такі препарати мають нижчу вартість, що й стає найчастішою причиною їх підбору.

Найбільш ефективні аналоги Імудону:

  • Анаферон (Anaferon). Більш дешевий препарат, ніж оригінал. Форма випуску Анаферона – таблетки (20 штук в упаковці). Його призначають для лікування / профілактики різного роду вірусних та інфекційних хвороб.
  • Метилурацил (Metiluracil). Ці ліки також є ефективним імуностимулятором.
  • Іммунал (Immunal®). Швейцарський препарат, який має трав’яний склад: діюча речовина ліків – це висушений спеціальним чином сік трави ехінацеї (Echinaceae purpurae herbae succus). Immunal® часто застосовують в комплексі з антибактеріальними засобами протягом тривалих курсів лікування.
  • Лізобакт (Lysobact®). Препарат має антисептичне походження та використовується при різних захворюваннях горла та ротової порожнини. Попри свою низьку вартість, Lysobact® вважається одним з кращих замінників Імудону.
  • Метилурацил (Thymine, Methyluracil). Показання до застосування препарату ті ж, що й в Імудону. Особливість Methyluracil полягає в тому, що він має більш швидкий тканинозагоювальний ефект.
  • ІРС-19 (Irs-19). Цей препарат випускається у вигляді спрею. Він містить лізати бактерій Acinetobacter calcoaceticus типу baumannii, Neisseria subflava типів flava та subflava, Moraxella catarrhalis, стрептококус пневмонії типів II, III, V, VIII, XII, стрептококус ауреус, стрептококус піогенес та ін. ІРС-19 призначається для відновлення імунітету після вірусних та інфекційних захворювань, перенесених напередодні.
  • Ісміген (Ismigen). Його склад схожий на склад оригіналу, за рахунок чого він є дуже ефективним препаратом. Ісміген – це імуностимулятор другого покоління.
  • Бронхомунал (Broncho-munal®). Форма випуску препарату – капсули.

Як показала практика в лікуванні різного роду вірусних інфекцій, препарат Імудон дуже ефективний, а також аналоги ідентичної дії. Для більшої ефективності лікування досвідчені лікарі вкрай рекомендують починати лікування будь-якого захворювання з найменшої ознаки.

Щоб замінити прописаний лікарем препарат на більш доступний аналог, можна спочатку дізнатися, скільки коштує кожен з них. Після вибору певного аналога слід відвідати свого лікаря, який скаже, чи можна його застосовувати для лікування.


Увага!

Використання Імудон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.