Індинол

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Вітаміни та антиоксиданти

Класифікація: G03XC

Міжнародна назва: Indinol

Діюча речовина: Индолкарбинол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Індинол – це біологічно активна добавка, яка використовується для лікування деяких жіночих захворювань. Активна речовина – індол-3-карбінол (Indole-3-carbinol, C9H9NO). Воно утворюється при розщепленні глюкозинолатів глюкокрассіцина, який міститься в досить великих кількостях в зеленолисткових хрестоцвітних, таких як брокколі, білокачана і червонокачана капуста, цвітна капуста, брюссельська капуста, калі (грюнколь), редис та ріпа.

Виробником засобу є АТ «ІльміксГрупп», а сам процес його створення здійснюється на виробничих комплексах «МіраксБіоФарма». До слова, ця компанія також випускає антиоксидант природного походження Епігаллат на основі речовини-концентрату з зеленого чаю епігаллокатехін-3-галлата, що володіє вираженими антиоксидантними властивостями.

Інструкція по застосуванню Індинолу

Як застосовувати? За даними клінічних досліджень, проведених І. А. Аполіхіной, Е. А. Горбунової, Е. В. Шибаєва та ін. В 2015 р , оптимальна схема прийому засобу – 2 капс. двічі на день протягом півроку. Схема прийому може варіюватися в залежності від конкретного захворювання та вказівок лікаря. Наприклад, при терапії аногенітального конділоматоза або маткової дисплазії, пов’язаних з людським папіломавірусом, рекомендується вживати по капсулі Індинол раз на добу разом з імуномодулюючими засобами й Епігаллатом.

Варто відзначити, що капсули Індинол мають дивний нафталіновий запах. Переживати з цього приводу не варто, оскільки головній діючій речовині засобу (індол-3-карбінолу) притаманний специфічний аромат. Це не означає, що препарат зіпсувався або що смердить банка. Якщо баночку з Індинол зберігати закритою при підвищеній температурі, особливо більше 25 градусів, запах починає концентруватися і відчувається дуже сильно. При приміщенні в холодильник він істотно знижується. “Душок” не свідчить про неналежну якість препарату, при цьому банку (шведського виробництва) вбирає запах індолу.

Показання. Згідно з інструкцією до Індинол, засіб приймають в якості БАДа в таких ситуаціях:

 • З метою запобігання фіброзно-кістозної хвороби та як елемент її комплексної терапії. Також воно дієве для боротьби з функціональними станами грудних залоз, пов’язаних з фіброзно-кістозною хворобою.
 • Як компонент комплексного лікування при лікуванні генітальних жіночих патологій, пов’язаних з ВПЛ. Це цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (дисплазія) та кондиломатоз – це розрощення гострих кондилом в зоні анального отвору та промежини.
 • Комбінована терапія з БАДом Епігаллат. Використовується при лікуванні ендометріозу, аденоміозу (форми ендометріозу, яка характеризується проростанням ендометрія в інші шари матки або за її межі), гіперплазії ендометрію матки (ГПЕ) без атипії, а також при міомі матки (фіброміомі, лейоміомі).

Протипоказання. Як і в будь-якого іншого препарату або БАДа, у Індінол є ряд протипоказань:

 • підвищена чутливість до його складових;
 • вагітність або годування дитини грудьми (застосування потенційно можливо, але слід в обов’язковому порядку порадитися з лікарем).

Засіб зазвичай добре переноситься та не викликає побічні ефекти.

Передозування. В інструкції із застосування зазначено, що поки не було зафіксовано випадків передозування індолом. При вживанні дозувань, істотно перевершують рекомендовані, рекомендується промити шлунок і вжити ентеросорбентні препарати.

Опис корисних властивостей

Відповідно до заяв виробника, засіб має такі корисні ефекти:

 • допомагає усунути вірус папіломи людини (ВПЛ);
 • мінімізує можливість повторювального (рецидивного) виникнення кондилом;
 • сприяє нормалізації естрогенного балансу в організмі.

Індинол б’є точково: він зупиняє ненормальне клітинний розподіл (проліферацію), нормалізує баланс гормонів і заглушає їх негативний вплив.

Багато пацієнток задаються питанням: «Індинол – це гормональний препарат чи ні»? Згідно з офіційною інструкції, даний засіб не є Гормоновмісткими. Індол-3-карбінол – рослинний компонент.

Чи є докази дієвості засобу за кордоном?

Російськомовні дані про дієвість продукту надані виробником «ІльміксГрупп», а також низкою російських вчених. Тому у деяких прискіпливих або скептично налаштованих користувачів можуть виникнути сумніви щодо того, чи дійсно працює препарат. Як говориться у відомій та правдивій російському прислів’ї, «довіряй, але перевіряй». Але, дійсно, активний компонент препарату Indole-3-carbinol успішно тестувався за кордоном.

Наведемо цитату з одного великого дослідження, проведеного вченими Auborn KJ, Fan S, Rosen EM, Goodwin L і ін. (North Shore-Long Island Jewish Research Institute, 2003): «Випробування все частіше показують, що індол-3- карбинол (I3C) запобігає розвитку естроген-посилених ракових захворювань, включаючи рак молочної залози, ендометрія та шийки матки ».

Китайські служителі науки Jing-Ru Weng, Chen-Hsun Tsai в співпраці з ученими з Університету Огайо (2008) вказали, що дана речовина пригнічує онкогенез, при цьому володіючи низькою токсичністю. Тому, на їхню думку, воно може використовуватися для профілактики і терапії ракових патологій.

Що цікаво, польські вчені Licznerska B і Baer-Dubowska W з Познанського університету медичних наук (2016) вказують, що Індинол корисний не тільки в плані запобігання раку. Indole-3-carbinol та його конденсований продукт 3,3 ‘-diindolylmethane (дііндоліл-метан, ДІМ) відіграють певну роль в запобіганні хронічних захворювань, в тому числі серцево-судинних патологій, діабету та ожиріння.

Крім того, дослідники Souli E, Machluf M, Morgenstern A і ін. З Ізраїльського технологічного інституту «Техніон» (2008) провели випробування на мишах, виявивши, що індол-4-карбинол надає інгібіторний (пригнічує) і превентивний ефект в щодо злоякісних пухлин простати.

Що таке Індинол Форто?

До складу даного препарату входить все той же індолкарбінол. Проте, на деяких вебсайтах (РЛС) Індинол та Індинол Форто включають в різні фармакологічні групи, перший – в «БАДи – продукти рослинного, тваринного або мінерального походження», а другий – в «естрогенових рецепторів модулятор селективний». Однак індолкарбінол – це і є індол-3-карбінол.

Ціна Індинол та де купити

Ціна Індинол вище середнього. Купити дану біологічно активну добавку можна в деяких звичайних аптеках та в інтернеті. Вона також доступна до замовлення на офіц. сайті виробника.

Аналоги Індинол

До засобів з подібною дією відносяться, зокрема:

 • Артеміда (Визион);
 • Біоліфт (Індустрі Джаму);
 • Медісоя (Визион);
 • Кліматон (Біола);
 • Естровел (Внешторг Фарма);
 • Мастофіт (Евалар);
 • Милона-5 (Евалар);
 • Іноклім (Іннотера Шузі);
 • Гінолен 200 (Нутримед);
 • Віменс (Артеріум);
 • Стелла (Завод екологічної техніки та екопітанія «ДИОД»);
 • мелілотін (Р-фарм);
 • Фемівелл (Evalar);
 • Фемсін (Доктор Нона);
 • Гемафемін (Пантопроект);
 • Брест Кейр (Віталайн).

Але це не повні аналоги Індінол, вони містять інший спектр активних компонентів (крім Гінолена).

Біодобавки на основі індолкарбінола і DIM випускаються також за кордоном такими компаніями, як Smoky Mountain Naturals, aSquared Nutrition, Thorne Research, Nutricost, Jazzee Naturals, Energetic Nutrition, Pure Encapsulations, Vitamonk, Solaray і ін.

FAQ: Відповіді на часті питання

 • Чи можна вживати алкоголь при лікуванні Індинол? Пити алкогольні напої на тлі лікування будь-якими препаратами взагалі небажано. Однак даних про непереносимості алкоголю при прийомі даного засобу немає.
 • Чи можна вживати засіб під час лікування кислотнознижуючими препаратами? Головне діюча речовина Індинол активується під впливом шлункового соку. Відповідно, медикаменти можуть частково дезактивувати його ефект. Виробник рекомендує або підвищувати дозування вдвічі, або починати курс лікування після закінчення прийому понижуючи кислотності.
 • Чи можна використовувати протизаплідний кільце Novaring? Так індол-3-карбінол не втручається в роботу Новаринг.
 • Чи припустимо висипати порошок з капсули? Якщо у вас проблеми з ковтанням таблеток чи капсул, ви можете висипати вміст та запити водою. Але робити це потрібно прямо перед вживанням. Також майте на увазі, що порошок характеризується відразливим смаком.
 • Чи можливо приймати Індинол плюс Епігалат в сполученні з гормональною терапією? Так, це можливо, після попередньої консультації лікаря.
 • Чи потрібно зупиняти терапію під час менструації? Оскільки препарат не є гормональним, його можна приймати в даний період.

 


Увага!

Використання Індинол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.