Індометацин

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики, Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування, Протизапальні засоби

Класифікація: S01BC01

Міжнародна назва: Indometacin

Діюча речовина: Індометацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Коли у людини з різних причин підвищується температура тіла, її турбує біль або розвивається якесь запальне захворювання, він починає шукати сучасний та ефективний лікарський засіб. Після повної оцінки стану хворого лікар може призначити йому один з найбільш відомих та швидкодіючих препаратів — Індометацин. Він є представником групи НПЗЗ, а це значить, що у цього препарату є протипоказання, про які слід знати.

Інструкція по застосуванню Індометацину в таблетках

В одній таблетці міститься рівно 25 мг активної речовини, яка й бореться з больовим синдромом, запаленням та лихоманкою. Медикамент в таблетованій формі призначений для прийому всередину, що необхідно робити під час прийому їжі або після нього. Найкраще запивати таблетки молоком, що піде хворому виключно на користь.

Дорослим потрібно приймати спочатку по 1 таблетці 2-3 рази на день. Якщо в результаті такого прийому пацієнт не отримує належного терапевтичного ефекту від препарату, то дозу можна збільшити до 3 прийомів по 2 таблетки на добу. При цьому ні в якому разі не можна перевищувати максимальну дозволену дозу, що становить 200 мг препарату (8 таблеток).

Незалежно від добової дози препарату, лікування необхідно продовжувати 1 місяць. При більш тривалій терапії, що трапляється дуже рідко, максимальна добова доза не повинна перевищувати 75 мг ліків (3 таблетки).

Індометацин у формі свічок

Як було сказано вище, препарат відноситься безпосередньо до фармакологічної групи нестероїдних протизапальних засобів.

Одна з форм випуску Індометацину Берлін Хемі — це дієві супозиторії, які випускаються у двох дозуваннях діючої речовини. В одній свічці може міститися або 50, або 100 мг індометацину.

Як правило, дорослим пацієнтам призначають одне й друге дозування свічок ректально. Залежно від виду захворювання, вони можуть застосовувати препарат від 1 до 3 разів на добу. Дітям строго від 14 років можна застосовувати виключно свічки по 50 мг не частіше 1 разу на добу.

Добова доза для дорослих пацієнтів ні в якому разі не повинна перевищувати 200 мг. Що стосується курсу лікування, то він повинен становити не більше 1 тижня.

Індометацин у формі свічок сьогодні активно застосовується й в гінекології. Препарат призначають при хворобливій менструації та після операцій гінекологічного характеру, а також при таких захворюваннях:

 • Ендометріоз, аденоміоз;
 • Цистит;
 • Аднексит;
 • Міома матки;
 • Кіста яєчника;
 • Загроза мимовільного аборту.

Лікар прописує супозиторії, виходячи з виду захворювання. В цілому, для підтримки необхідної концентрації препарату в крові пацієнтки, у день можна використовувати не більше 1-2 супозиторіїв (100-200 мг).

Мазь Індометацин

Індометацин Софарма, крім усього іншого, випускається й у формі мазі. Її необхідно застосовувати зовнішньо. Потрібно сказати, що активна речовина дуже добре проникає через шкіру пацієнта та потрапляє безпосередньо у підшкірну тканину. Оптимальна доза препарату здатна усувати різні види болю при місцевому використанні, а також зменшувати запальні процеси. Її виведення відбувається через нирки, а також жовчовивідні шляхи.

Вказану мазь призначають для лікування наступних поширених сьогодні захворювань:

 • Гострий та обов’язково хронічний ревматоїдний артрит, остеоартроз, анкілозуючий спондиліт. Слід зазначити, що у лікуванні всіх перерахованих хвороб Індометацин застосовується виключно в комплексі з іншими засобами.
 • Позасуглобовий локалізований ревматизм, що відноситься до опорно-рухового апарату. Препарат ефективний при тендиніті, бурситі, тендовагініті.
 • Механічне пошкодження опорно-рухового апарату. Тут мазь усуває запалення та знижує больові синдроми, які виникають при розтягненнях, ударах та вивихах.

При больовому синдромі мазь слід наносити максимально тонким шаром на уражену ділянку не частіше 3-4 разів на день. Засіб необхідно максимально акуратно та повільно втирати в шкіру до тих пір, поки вона добре не вбереться в неї. Одноразова доза мазі, звичайно, залежить від площі ураженої ділянки — як правило, вона складає 4-5 см у вигляді рівної смужки. Між процедурами втирання мазі повинно проходити не менше 6 годин.

Лікування за допомогою мазі має становити близько 7-10 днів. Відсутність позитивних результатів подібної терапії повинно стати причиною призначення іншого препарату.

Для більшої ефективності лікування місцеву форму медикаменту слід застосовувати разом з таблетованою, не забуваючи при цьому про допустиму добову дозу.

Ціна Індометацину

Цей препарат є одним з бюджетних представників своєї групи. На його ціну впливають такі фактори, як форма випуску медикаменту та конкретне дозування активної речовини.

Гель — це ще одна лікарська форма випуску препарату, яка призначена, звичайно ж, для місцевого застосування. Ціна гелю також є досить привабливою.

Аналоги Індометацину

Хоч Індометацин і є бюджетним препаратом, однак, деякі пацієнти все ж цікавляться його замінниками. Річ у тому, що існують ще більш дешеві ліки. Найпопулярніші, але не завжди бюджетні аналоги Індометацину:

 • Аертал.
 • Алмірал.
 • Вольтарен.
 • Диклак.
 • Диклоберл.
 • Диклокаїн.
 • Диклонак.
 • Диклофенак натрію.
 • Інфенак.
 • Катафаст.
 • Кетанов
 • Кетолак.
 • Кеторол.
 • Метиндол.
 • Наклофен.
 • Ортофен.
 • Олфен.

Всі перераховані засоби також відносяться до відомої групи нестероїдних протизапальних засобів та відрізняються ідентичним оригіналу дією. Вони випускаються у різних медичних формах. Незалежно від чого пацієнтові був призначений Індометацин, його завжди можна замінити схожим препаратом, однак, самостійно це робити не рекомендується.

Протипоказання

Для покупки Індометацину необхідний рецепт від лікаря, проте, незважаючи на це, іноді препарат можна купити і без нього. У таких випадках хворий повинен в обов’язковому порядку поцікавитися у фармацевта – чи має препарат протипоказання? Буває так, що власних знань про стан здоров’я часто недостатньо, так як пацієнт може просто не знати про наявність деяких захворювань, які протікають з мінімальними симптомами або зовсім без них. НПЗЗ – це досить серйозні препарати, які повинні призначатися тільки лікарем після того, як він оцінить поточний стан здоров’я хворого на основі різнобічних даних. Препарат не можна приймати при наявності таких проблем:

 • Підвищена чутливість до нестероїдних протизапальних препаратів. Вона може проявлятися бронхоспазмом, кропив’янку та іншими ознаками.
 • Загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.
 • Вік пацієнта до 14 років.
 • Період вагітності і обов’язково лактації.

Спадкові захворювання, пов’язані з серйозними порушеннями кровотворення.
Порушення в роботі таких життєво важливих органів, як печінка і нирки.

Важкі форми деяких захворювань. Йдеться безпосередньо про серцевої недостатності, підвищеному артеріальному тиску і про панкреатиті.

Пацієнти похилого віку повинні приймати Індометацин з великою обережністю, так як цьому випадку ризик появи побічних ефектів зростає.

В результаті прийому НПЗЗ можуть виникати найрізноманітніші побічні ефекти: досить серйозні розлади травлення, неприємні порушення сну, головні болі, алергічні висипки. У вкрай серйозних випадках у хворого може виникнути навіть кровотеча в шлунку, що вимагає негайного лікування. Як правило, побічні дії препарату дають про себе знати при порушенні прописаної дозування, а також під час тривалої терапії.


Увага!

Використання Індометацин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.