Інгарон

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори

Класифікація: L03AB03

Міжнародна назва: Ingaron

Діюча речовина: Інтерферон гамма людський рекомбінантний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Інгарон – це інтерфероновий препарат, призначений для підвищення імунітету. Випускається у вигляді порошку для приготування крапель в ніс. Виробництво Інгарону здійснюється ТОВ «НВП« Фармаклон »(РФ, Моск. Обл., Серпуховский р-н).

Отже, який порядок використання препарату? Для чого його призначають? Скільки коштує і які є аналоги Інгарону?

Інструкція по застосуванню препарату Інгарон

Як приймати. Перш за все, потрібно охарактеризувати процес того, як відкрити ампулу. Вона покрита металевою пломбочкой. По центру даної пломбочки знаходиться напівз’єднанний з основною частиною пломби кружечок. Його потрібно підчепити ножем, або пальцем, якщо вийде, але є ризик загнати його під ніготь, далі відколупайте кружечок та разом з ним всю пломбочку. Потім знімаєте гумову кришечку. Відкриваєте пластикову ампулку з водою для ін’єкцій (5 мл) та заливаєте її в ампулу з препаратом. Надягаєте на цю ампулу спеціальний пластиковий ковпачок з вмонтованою піпеткою, акуратненько збовтати. Все, ліки готові до застосування, в результаті виходить щось на кшталт спрею-капельнички. На дану маніпуляцію у вас піде не більше 4-5 хвилин.

Переходимо до схеми застосування та дозування. Дорослим пацієнтам та дітям після досягнення 7-річного віку потрібно застосовувати по 2 краплі в кожну ніздрю 5 разів на добу у разі появи первинних симптомів грипу / ГРВІ. Термін застосування – від 5 до 7 днів. Перед закапуванням слід висякатися (якщо присутній нежить) та промити ніс.

Після процедури рекомендується легенько промасажувати носа протягом декількох хвилин, щоб закапана рідина рівномірно розподілилася в порожнині.

Важливо! Даний різновид препарату суворо протипоказано використовувати для проведення ін’єкцій! З цією метою розроблена та продається спеціальна форма Інгарону.

Показання та протипоказання. Препарат застосовується від грипу та для його профілактики, а також в аналогічних цілях при вірусних (ГРВІ та ін.), Бактеріальних інфекціях – простатиті, урогенитальному хламідіозі; при ВІЛ / СНІДі, гепатиті.

Ingaron не можна застосовувати в таких випадках:

  • наявність алергії до gamma-інтерферону або манітолу;
  • аутоімунні хвороби;
  • цукровий діабет (diabetes mellitus);
  • годування дитини грудьми;
  • виношування малюка;
  • недосягнення семирічного віку;
  • розсіяний склероз.

Побічні ефекти. Згідно з інструкцією із застосування, даних про побічну дію медикаменту не встановлено. Також не було інформації стосовно передозування Інгарону. В теорії (та практиці), це безпечний препарат. Однак, перодозування в будь-якому випадку неприпустиме, оскільки певні «побочки» у вигляді, наприклад, гіпонатріємії, властиві манітолу (при використанні досить високих доз).

Взаємодії. На відміну від багатьох фармацевтичних субстанцій, цей препарат практично не має взаємодій з іншими медикаментами. Єдиний виняток, позначений в анотації, – не рекомендується застосовувати назальний імунокоректор одночасно з судинозвужувальними засобами для закапування в носову порожнину.

Форма випуску. Інгарон сам по собі – це не краплі в ніс, це розсипчастий порошок або пориста речовина білого кольору, з високою гігроскопічністю, яка вже використовується з метою приготування розчину для закапування в ніс. Завдяки високоочищенності її можна приймати минаючи шлунково-кишковий тракт. Один флакон ліків містить 100 тис. МО (міжнародних одиниць) γ (гамма) інтерферону. В якості допоміжної речовини виступає манітол (манітол). Якщо ви відчуєте трохи солодкуватий присмак Інгарону, знайте, що викликаний він даними допоміжним компонентом.

Відкриття маніту (mannitol) приписується Джозефу Луї Прустому в 1806 р. Зараз він належить до одних з найбільш затребуваних речовин в фарміндустрії. А спочатку маніт виробляли з ясена Маннов та прозвали «манною» через його подібності з біблійною їжею.

Засіб слід зберігати в сухому, захищеному від світлових променів та недоступному для дітей місці. Придатний препарат протягом 2 років з дати виробництва. Якщо ви вже розвели (приготували) засіб, рідину можна зберігати протягом максимум десятиденного періоду в холодильнику. Заморожуванню в морозилці вона не підлягає, тому що можливі втрати корисних властивостей та потрібної консистенції.

Як працюють Інгарон краплі?

Основний компонент препарату – рекомбінантний, тобто отриманий за допомогою генної інженерії, інтерферон. Він складається з великої кількості амінокислотних залишків, при цьому амінокислотні залишки Cys-Tyr-Cys видалені з нього та заміщені на інші. Його отримують мікробіологічними методами за допомогою Escherichia coli. Сам інтерферон є цитокіном (пептидною інформаційною молекулою) з антизапальним ефектом. Його продуцентами в організмі виступають кілерні та деякі інші клітини. Інтерферон позитивно впливає на макрофаги ( «клітини-пожирачі»), нейтрофіли (які беруть участь в захисних реакціях організму при вірусних та бактеріальних хворобах) та інші клітини, що виконують важливі функції в процесах імунного захисту. Речовина активізує бактерицидність, цитотоксичність цих клітин, вироблення ними нітро- та супероксидних радикалів, які згубно впливають на сторонні мікроорганізми. Також вони чинять руйнівну дію на інфіковані вірусом клітини, синтезування білків вірусів та ін. На відміну від інших інтерферонових препаратів, гамма-інтерферон підвищує здатність ідентифікування антигенів (чужорідних або потенційно небезпечних для організму речовин) Т-лімфоцитними клітинами.

Ціна Інгарону в аптечних пунктах

Інтраназальний Інгарон коштує відносно дорого, але це ще квіточки в порівнянні з версією для ін’єкцій, особливо з тією, яка містить підвищену кількість MO gamma-інтерферону. Уколи коштують дуже і дуже дорого. Обидва різновиди Інгарону відпускаються за рецептом, тобто вам потрібно попередньо проконсультуватися з лікарем та отримати від нього потрібний документ.

Інші імуномодулятори – аналоги Інгарону

В аптеках продається ще маса інших аналогів Інгарону з модулюючим впливом на імунну систему.

Купити можна такі схожі засоби:

  • Авонекс (Avonex) від «Біоген Айдеко Мануфактуринг АпС»;
  • Бетабіоферон-1А (Betabioferon-1a) від «Біофарма»;
  • Бетфер (BETFER) від «Біофарма»;
  • Бластоферон (Blastoferon) від ТОВ «Фармекс груп»;
  • Генфаксон (Genfaxon) від М.Р. «Фарма» С.А.;
  • Ребіф (Rebif) від «Мерк Сероно» С.А.,
  • Альвірон від «Шеньян Саншайн Фарма Ко.» Лтд;
  • Донг-А від «Донг-А» СТ Ко.;
  • Роферон-А (Roferon-A) від «Ф. Хоффманн-Ля Рош» Лтд;
  • Альфа-Інзон від «Фармак»;
  • Альфарекін (Alfarekin) від «Валартін Фарма»;
  • Генферон (Genferon) лайт спрей від ЗАТ «Біокад».

Критика препарату

Згідно з В. Власову, лікаря медичних наук та професора, Інгарон є марним препаратом в плані імуномодулювання. Подібну точку зору підтримує блогер Livejournal О. Матвейчев. Повідомляється, що Інгарон був висунутий на ринок на основі старих розробок з бажанням урвати бариш на тлі паніки, пов’язаної з пташиним грипом в 2005 році. У той період ВООЗ неоднозначно висловився про препарати даного роду, вказавши, що раз вони широкодоступні та використовуються для профілактики пандемічного грипу в РФ, то вони як би не заборонені. Також дана спеціалізована установа ООН повідомило, що буде вдячна за надання даних постмаркетингових досліджень препарату.

Однак на захист даного назального препарату варто сказати, що в мережі доступні дані офіційних досліджень ефективності даного гамма-інтерферонового медикаменту. Зокрема, А. Масленников та Н. Оболонкова (2016), повідомили про високу результативність застосування Інгарону в комплексній терапії хворих, які страждають на деструктивний туберкульоз, в інтенсивній фазі хіміотерапії, завдяки чому вдалося досягти суттєвого поліпшення якості життя цих пацієнтів.


Увага!

Використання Інгарон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.