Ізофра

Фармакологическая группа: Антибіотики

Классификация: R01AX08

Осмотрено и одобрено 24.07.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Для лікування захворювань, що відносяться до сфери отоларингології, необхідно використовувати ефективні антибактеріальні препарати. Хороші результати в лікуванні захворювань ЛОР-органів показав препарат під назвою Ізофра. Завдяки своєму бактерицидної дії ці ліки здатні знищити безліч шкідливих бактерій. Ізофра може використовуватися як у вигляді монотерапії, так і в комплексі з іншими препаратами – все залежить від захворювання.

Інструкція по застосуванню Ізофри

Ізофра – це той лікарський препарат, який можна купити тільки після того, як лікар випише відповідний рецепт. У переважних випадках вже після 1-2 лікування з використанням цього спрею хворий починає відчувати себе краще. Використовуючи Ізофри для лікування певних захворювань, потрібно в обов’язковому порядку враховувати, що термін придатності лікарського засобу після першого відкриття флакона становить 30 днів. У запечатаному вигляді Ізофра може зберігатися півтора року безпосередньо з дня виробництва.

Зазначене лікарський засіб, що випускається у вигляді назального спрею, можна використовувати і дітям від 1 року. Якщо у дитини спостерігається якесь інфекційне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи, то Ізофра призначається як допоміжний препарату. Слід зазначити, що замість Ізофра іноді призначають такий препарат, як Полідекса. Він має практично ідентичні показання, однак, застосовувати його можна тільки з 2,5 років.

Перед застосуванням Ізофри в лікуванні дитини слід максимально ретельно вивчити інструкцію із застосування ліків. Тут необхідно використовувати мінімальну дозу препарату, а саме – 3 впирскування в ніс протягом 24 годин. При цьому інтервал між прийомами повинен бути максимально рівний. Якщо трапилося так, що у дитини в результаті прийому Ізофри розвинувся дисбактеріоз (це відбувається дуже рідко), то при перших його ознаках необхідно відразу ж звернутися за допомогою до фахівця.

Існують деякі дані, що препарат можна використовувати навіть у дітей грудничкового віку. Як показали спеціальні дослідження, Ізофра, незважаючи на своє антибактеріальну походження, не здатний принести організму грудничка зовсім ніякої шкоди. Якщо вірити цій інформації, то прийом препарату дозволено, починаючи з другого місяця життя. У будь-якому випадку, без детальної консультації педіатра ні в якому разі не можна починати будь-яке лікування дитини, вік якого становить менше одного року.

Що стосується застосування Ізофри в дорослому віці, то тут протягом доби потрібно здійснювати не менше 4-6 впорскування у ніздрю. Перед застосуванням рекомендується промити ніс від соплів з допомогою сольового розчину. Безконтрольне впорскування, яке іноді практикують деякі пацієнти, вкрай протипоказано. Справа в тому, що з часом у людини формується звикання безпосередньо до препарату і він стає просто неефективним. Крім звикання, в такому випадку може розвинутися і дисбактеріоз через порушення мікрофлори в слизовій оболонці носа. У будь-якому віці тривалість лікування не повинна перевищувати 1 тиждень.

Показання до застосування

Ізофра відрізняється тим, що має досить широкий спектр дії, завдяки чому відзначається вельми активне застосування лкарство при:

 • Патологіях верхніх дихальних шляхів, які мають інфекційно-запальну природу. Це стосується ринофарингіту, синуситу та інших захворювань. Головна умова, яка повинна дотримуватися під час використання Ізофри – це стовідсоткова цілісність стінок придаткових носових пазух. Тут препарат використовується переважно в складі комплексної терапії.
 • Запальних процесах безпосередньо в верхніх респіраторних шляхах в результаті операцій. Це стосується не тільки лікування, але і профілактики.
 • Тривалому нежиті, який отримав ускладнення у вигляді густих зелених сопель.
 • Риніті бактеріального походження.

Препарат нерідко поєднують з іншими лікарськими препаратами, в тому числі і антибіотиками, які потрібні для лікування. Їх призначенням повинен займатися виключно лікар.

Аналоги Ізофри

Це антибактеріальний лікарський засіб у формі спрею не має аналогів за структурою.

Серед аналогів Ізофри слід виділити такі препарати:

 • Полідекса. Антибактеріальний склад препарату забеспечує хворого необхідним результатом лікування.
 • Сіалор. Ліки має в своєму складі протаргол 2%.
 • Хлорофіліпт, виготовлений на масляній основі.
 • Колларгол. Цей препарат виготовляють прямо в аптеках, а саме – в рецептурних відділах.
 • Октенисепт. На відміну від інших препаратів аналогового дії, Октенісепт випускається у формі розчину.
 • Бактробан. Форма випуску – мазь з двовідсотковим мупіроцин.
 • Окомістин. Випускається препарат безпосередньо в формі очних крапель, однак, завдяки його ефективності Окомістин нерідко використовується і для носа.
 • Мірамістин. Випускається у вигляді аерозолю в ємності 10 мл.

Слід зазначити, що такі антисептичні засоби, як Мірамістин, Хлорофіліпт та інші, мають більш низьку вартість, ніж антибіотики. У той же час вони мають меншою ефективністю під час застосування.

Форма випуску Ізофри – спрей / краплі

Потрібно сказати, що спрей – це єдина лікарська форма, в якій випускається дане антибактеріальний засіб. Іноді ізофра називають краплями в ніс, проте, Це помилкове позначення. Спрей випускається в зручному флаконі, ємність якого становить 15 мл. Для розпилення препарату в комплекті з флаконом йде і спеціальний розпилюючи наконечник. За допомогою цього наконечника препарат легко і зручно дозується.

Протипоказання

Незважаючи на всю ефективність і безпеку спрею, він все ж має деякі протипоказання. У найпершу чергу слід згадати тих хворих, які страждають від індивідуальної непереносимості головного речовини в препараті – фраміцетину. Препарат краще не призначати і в разі, коли у пацієнта раніше спостерігалися реакції гіперчутливості до інших ліків, які також відносяться до аміноглікозідового ряду. З тієї причини, що ефективність і безпеку Ізофри при вагітності та лактації не вивчалася досконально, в цей період краще відмовитися від ліків, звернувши увагу на альтернативні методи лікування. Справа в тому, що діюча речовина може принести шкоду дитині і в першому, і в другому випадку.

Застосування зазначених коштів у формі спрею має бути під питанням, якщо у паціента є такі хвороби:

 • Ниркова недостатність. Це стосується як менш, так і більш вираженої хвороби, що має різне походження.
 • Порушення в роботі вестибулярного апарату, а також його поразку.
 • Проблеми слухового сприйняття. Зокрема, це стосується придбаного зниження слуху.
 • Паралельний прийом інших препаратів, а саме – холінолітиків, атропіну і міорелаксантів.

Побічні ефекти

Як показує багаторічна практика використання Ізофри для місцевого лікування вищевказаних захворювань, цей препарат в переважних випадках добре переноситься пацієнтами. З тієї причини, що Ізофра діє місцево і практично не всмоктується в кров, її прийом практично ніколи не супроводжується побічними ефектами. Це стосується і передозування лікарським препаратом. Головне – не перевищувати призначений лікарем курс лікування.В іншому випадку у хворого може з’явитися неприємна грибкова інфекція.

У разі наявності у пацієнта підвищеної чутливості до препарату, про яку йому не було відомо раніше, може разиваться алергія. Вона проявляється у вигляді висипу на різних ділянках шкірних покривів. Крім того, можливе виникнення дисбактеріозу. У подібних випадках потребують відміни препарату. Грибкову інфекцію, висип або дисбактеріоз потрібно лікувати спеціальними ліками.

Ціна Ізофри

Цей лікарський препарат сьогодні можна купити за досить невисокою ціною. В цілому, Ізофра має порівняно невисоку вартість, проте, в різних аптеках можуть бути присутніми різні цінові пропозиції. При необхідності засіб можна замінити аналогом. Це може бути не тільки антибактеріальний, а й ефективний антисептичний препарат.


Увага!

Використання Ізофра без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.