Ізоніазид

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати, Протитуберкульозні

Класифікація: J04AC01

Міжнародна назва: Isoniazid

Діюча речовина: Ізоніазид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Туберкульоз – це хвороба бактеріального походження, яка становить небезпеку для різновікових людей, байдуже при цьому, який спосіб життя вони ведуть. Проте, найбільш часто він зустрічається саме у тих пацієнтів, які мають поганий рівень життя в принципі – недостатньо хороші соціально-побутові умови, погане харчування, низький рівень гігієни та ін. Крім перерахованих вище факторів, на розвиток туберкульозу впливає й низький імунітет. Дуже часто на туберкульоз страждають укладені у в’язниці – вони постійно знаходяться в часто холодному та сирому приміщенні без сонячного світла, мають поганий імунітет та отримують далеко не всі вітаміни і мікроелементи з їжею. Дуже часто туберкульозну паличку лікують відповідним препаратом – ізоніазид, що є дієвим антибіотиком.

Який вигляд має рецепт на Ізоніазид?

Ізоніазид є дуже токсичним препаратом, який, як писалося раніше, смертельний для собак. Саме через його токсичності засіб випускається за рецептом лікаря-фтизіатра. Рецепт на препарату виглядає таким чином:

 • Rp .: Tab. Isoniazidi 0.3 N 50
 • D.S. По 1 таблетці 3 рази в день після їди.
 • Rp .: Sol. Isoniazidi 10,0% -5ml.
 • D.t.d. N.10 in amp.
 • S. Внутрішньом’язово по 0,010г на кг / маси тіла на добу протягом 4 місяців.

Для чого купують Ізоніазид? Деякі люди купують цей засіб не тільки для усунення прямої небезпечно серйозної проблеми зі здоров’ям, але і для інших цілей – для собак. Хоча людині, не будучи туберкулезно-заразним, доведеться пройти нелегкий шлях для придбання цього токсично-антиінфекційнного засобу на основі ізоніазиду. Відомо, що собаки мають вкрай-підвищену чутливість до препарату, та нормальна людська лікувальна доза може стати для них смертельною. Недоброзичливці зазвичай підсипають ліки в їжу, щоб викликати смертельно-небезпечне отруєння. Причин такому безсердечному і жорстокому вчинку безліч, але найчастіша – це умисне скорочення кількості вуличних псів, які можуть проявити свою агресивність до дорослих та дітей. Також навмисне знищення представників сімейства псових здійснюють недоброзичливі сусіди з багатьох причин (лай по ночам, голосний гавкіт через паркана, сусід не виявляє бажання надягати поводок і намордник при прогулянці, та ін.). Якщо ви помітили, що ваша собака неспокійна, у неї судоми і тече багато слини з пащі – терміново вживайте екстрені заходи і везіть вихованця до ветеринара. Викликати блювоту та швидко мчати до ветеринара варто протягом 30 хвилин або години після появи перших симптомів отруєння у собаки. Але якщо улюбленець без свідомості, то блювоту не викликають через ризик захлинання.

Далі слід бути напоготові, оскільки, якщо ваш собака з’їв токсично-отруєну антибіотиком приманку невипадково, а через навмисного злого умислу, недоброзичливці будуть повторювати спробу отруєння пса-вихованця. Вони будуть думати-думати – чим отруїти собаку крім Ізоніазиду?

При сильно важкому стані собаці слід дати  протиотруту ще до відвідування ветеринара, так як тварина може померти прямо у дорозі. Антидотом (або протиотрутою) у випадку з ізоніазидом є вітамін В6.

Інструкція по застосуванню Ізоніазиду

Опис препарату. Випускається у вигляді таблеток, у складі яких може міститися 100 або 200 мг активного компонента – ізоніазиду. Таблетки призначені, зрозуміло, для внутрішнього прийому.

Isoniazidum дуже добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, зупиняючись в кінцевому підсумку в самих різних рідинах організму (і тканинах). Все залежить від організму хворого, але зазвичай максимальна концентрація активної речовини в організмі спостерігається не більше, ніж через один-чотири години після прийому. Якщо говорити про туберкулостатичної концентрації препарату, то засіб після прийому мається у крові ще протягом максимум 24 годин. Йдеться про прийняту пацієнтом разовій дозі.

Як і більшість медпрепаратів, виведення Isoniazidum відбувається через нирки. Якщо пацієнт страждає від нирковою недостатністю серйозній стадії, то його прийом такого сильно-діючого протитуберкульозного засобу може нашкодити.

Показання. Isoniazidum, як було вже з’ясовано, є потужним протитуберкульозним засобом, який призначають при:

 • Активному туберкульозі (in forma activa tuberculosis). Це стосується абсолютно всіх форм даної хвороби, а також будь-якого конкретного місця розташування. Як правило, при активному туберкульозі Ізоніазид застосовується в комплексі з декількома іншими протитуберкульозними засобами – для ефективності лікування, крім Ізоніазиду, потрібно ще не менше 3-4 засоби.
 • Латентної туберкульозної інфекції (TB infectio latentes), де препарат приймають без інших засобів протитуберкульозної терапії.
 • Профілактичні заходи (TB ne), спрямованих на лікування тих людей, яким доводилося контактувати з хворими на туберкульоз, або взагалі розділяти з ними побут.
 • Перед застосуванням Isoniazidum відповідно до показань і діагнозом варто в обов’язковому порядку оглянути список строго-насторго враховуються протипоказання. Якщо ви не знаєте точно про наявність того чи іншого протипоказання, то вам слід перед лікуванням спочатку з’ясувати це, висловивши лікарю свої переживання.

Протипоказання. Ізоніазид протипоказаний при таких станах:

 • Велика чутливість до одного з допоміжних речовин. Крім того, алергенами можуть виявитися і відразу кілька компонентів (ad medicamento allergy).
 • Епісиндром. Також від прийому засобів слід відмовитися тим пацієнтам, які без діагнозу епісиндром схильні до виникнення судом при певних обставинах або без них (propen invasiones).
 • Нестабільність психіки, що виражається безпосередньо в важкому протіканні психозах. Це також стосується і пацієнтів, у яких це все «в минулому» (per instabilitatem mentis).
 • Перенесений або активний поліомієліт (aut traiciatur tandem poliо, activae polio).
 • Перенесений раніше ТГ – токсичний гепатит. В даному випадку мається на увазі захворювання, викликане застосуванням фтивазиду (In anamnesi nempe toxicus Hepatitis).
 • Печінкова або ниркова недостатність (iecoris et-renibus defectum). А якщо у пацієнта спостерігається і те, і інше, то застосування препарату заборонено без усіляких виключень.
 • Явний та запущений атеросклероз (launched ATHEROSCLEROSIS).
 • Якщо мова йде про застосування доз, при яких необхідно приймати препарат в співвідношенні 10 мг на 1 кг тіла, то при серцево-легеневої недостатності третього ступеня, підвищеному кров’яному тиску на останніх стадіях, ІХС, по-різному-що протікають хворобах ЦНС, печеночном цирозі , БА, псоріатичних проявах, мікседемі і ін. хворобах препарат застосовувати протипоказано (isoniazid in altum gustatu).

Інструкція по застосуванню. Доза препарату визначається для кожного пацієнта особисто за результатами того, яку форму і стадію хвороби він має. Важливу роль відіграє і обов’язково ступінь переносимості ізоніазиду.

Прийом засобу варто здійснювати перед їжею або ж по витікання півгодини після трапези.
Як дорослим, так і дітям після 4 років призначають Isoniazidum в добовій дозі 5 мг на 1 кг маси тіла. При цьому дозуванні препарат приймають щодня. Також існує й інший варіант дозування – 10 мг на 1 кг маси тіла 3 рази на тиждень. Це характеризується інтерпретуючим прийомом препарату.

При необхідності добова доза може бути збільшена. Але вона не повинна перевищувати 600 мг для дорослих і 500 для дітей.

Активно-протікає туберкульоз в середньому виліковується за вісім-дев’ять місяців максимум (можлива навіть ефективна піврічна терапія без необхідності продовження). Для профілактики цього інфекційно-бактеріального захворювання слід приймати препарат пару місяців (максимум 3).

Діти. Як було сказано раніше, таблетки можна приймати, починаючи з 4-річного віку. Для більш молодшого віку існує інша форма випуску ліків – сироп. Зверніть увагу, що для призначення Isoniazidum дитині з метою профілактики повинні бути вагомі підстави. Варто гранично відповідально зважити кожну сторону застосування препарату – позитивну і негативну (серйозні побічні явища). Але й до рекомендацій лікарів не варто ставитися халатно, адже якщо у дитини виникне туберкульоз, то його відправлять у стаціонар без батьків на 6-9 місяців.

Аналоги. Замінити Ізоніазид при строгому нагляді лікаря-фтизіатра можна на:

 • Bitub (БіТуБі);
 • Isopask (Ізопаск);
 • Ftivazide (Фтивазид);
 • Hixozide (Хіксозід).

Ціна протитуберкульозного Ізоніазиду сьогодні

Ізоніазид – це антитуберкульозні таблетки, які є без перебільшення в будь-якій аптеці. Їх рідко можна купити навіть без рецепта від лікаря-фтизіатра. Вартість препарату є дуже низькою, що є великою перевагою тим людям, які мають невисокий достаток.

 


Увага!

Використання Ізоніазид без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.