Ізопринозин

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори

Класифікація: J05AX05

Міжнародна назва: Isoprinosine

Діюча речовина: Інозин пранобекс

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Як показує практика, своєчасно розпочате лікування будь-якого вірусного захворювання сприяє швидшому одужанню. При появі перших ознак захворювання вірусного походження рекомендується приймати ефективний противірусний препарат, одним з яких є Ізопринозин. Він використовується не тільки для лікування, але й для профілактики будь-якого роду вірусних хвороб.

Інструкція по застосуванню таблеток Ізопринозину

Препарат слід приймати всередину, запиваючи водою, відразу ж після того, як було здійснено прийом їжі. Таблетки дозволено приймати пацієнтам з масою тіла від 15-20 кг, що приблизно відповідає трирічному віку. Діти, починаючи від зазначеного віку, а також дорослі пацієнти повинні приймати препарат після індивідуального розрахунку дозування. Для цього потрібно дізнатися масу тіла, та порахувати, що на кожен кілограм має припадати 50 мг препарату. Ця доза повинна прийматися протягом доби, тобто, її потрібно розділити на 3 або 4 прийоми. В середньому дорослий буде приймати від 6 до 8 таблеток на добу, а дитина – ½ табл. / 5 кг в добу. Якщо за допомогою препарату потрібно вилікувати будь-яке важке інфекційне захворювання, то дозування може бути збільшене безпосередньо в індивідуальному порядку.

Для того щоб здобути гарних результатів у лікуванні того чи іншого вірусного захворювання слід дотримуватися призначеного лікарем лікування. В середньому при гострих хворобах тривалість лікування становить 5-14 днів у дорослих пацієнтів та дітей. Слід зазначити, що навіть після того, як симптоми захворювання повністю зникли, прийом препарату слід продовжувати ще близько 2 днів. Це допоможе уникнути небезпечних рецидивів.

Якщо за допомогою Ізопринозину лікується певне хронічне захворювання, яке відрізняється рецидивами, то терапія повинна включати кілька повноцінних курсів з тривалістю від 5 до 10 днів. При цьому перериви між курсами повинні становити не менше 8 днів.

Для лікування інфекції герпетичного походження пацієнтам будь-якого віку призначають прийом препарату протягом 5-10 днів. Далі, коли всі симптоми захворювання зникнуть, необхідно приймати Ізопринозин ще протягом місяця, при цьому в день слід приймати по 2 таблетки.

У лікуванні дисплазії шийки матки, що виникла в результаті появи ВПЛ в організмі, також використовують Ізопринозин. Його слід приймати по 2 таблетки не менше 3 разів на день протягом десятиденного періоду. Лікування повинно відбуватися курсами, тривалість інтервалу між якими складає близько 2 тижнів.

Ціна та показання до застосування Ізопринозину

Зазначений препарат випускається безпосередньо в таблетованій формі. При цьому існують упаковки по 10, 20 та навіть 50 таблеток. Під час використання Ізопринозину починає необхідне відновлення лімфоцитарна функція, яка відбувається під час розвитку імунодепресії. У складі цього лікарського препарату є така діюча речовина, як інозин пранобекс, а також обов’язково інші допоміжні компоненти.

Показання до застосування Ізопринозину:

  1. Різного роду вірусні інфекції. Йдеться про такі захворювання, як герпес першого та другого типів, мононуклеоз, вітряна віспа, паротит, оперізуючий лишай, кір та інші. Слід зазначити, що у хворих, які мають імунодефіцит, лікування також проходить із застосуванням цього препарату.
  2. ГРВІ.
  3. Папіломавірусна інфекція. Вона може охоплювати різні ділянки шкіри на тілі хворого, а також слизові оболонки. Ефективний Ізопринозин при папіломавірусної інфекції жіночих статевих органів.
  4. Енцефаліт вірусного походження. Тут мається на увазі виникнення гострого енцефаліту.
  5. Вірусний гепатит.
  6. Склерозуючий паненцефаліт. Зокрема, мова йде про підгостру стадію хвороби.

Перед тим як купити Ізопринозин та почати його прийом, необхідно обов’язково здати всі необхідні аналізи для підтвердження певного діагнозу, а також проконсультуватися безпосередньо зі своїм лікуючим лікарем.

Що стосується ціни Ізопринозину, то вона є відносно невисокою, якщо порівнювати безпосередньо з деякими іншими препаратами схожої дії, однак, є препарати й дешевше.

Аналоги Ізопринозину

Якщо хворого не влаштовує вартість препарату або його просто не виявилося в аптеці, то в такому випадку можна підібрати його аналог. Зараз це можна зробити дуже зручно безпосередньо в режимі онлайн. Однак подібну заміну лікарських препаратів проводити без оповіщення лікаря ні в якому разі не можна.

Найбільш популярні аналоги препарату:

  • Амізон. Це препарат є більш дешевим, ніж Ізопринозин, тому він має великий попит сьогодні. Амізон випускається безпосередньо в таблетованій формі та призначається при грипі та ГРВІ, а також для лікування інших вірусних захворювань.
  • Кагоцел. Він також випускається у формі таблеток, а також має ідентичні показання та протипоказання до застосування. Крім того, Кагоцел має однойменну діючу речовину, яка й відрізняється ефективною боротьбою з вірусами.
  • Гропринозин. Це лікарський препарат противірусної дії, який виробляється в Польщі та має таку активну речовину, як інозин пранобекс (500 мг). Його вартість практично не відрізняється від вартості Ізопринозину.
  • Альтабор. Крім вірусних захворювань, цей препарат призначається при хворобах вірусно-бактерійного походження. До них відноситься ангіна, запалення легенів. Ефективний Альтабор й при таких проблемах, як біль при остеохондрозі, артриті та грижах невралгічного характеру.
  • Арбівір форте. Препарат застосовується для лікування, а також для профілактики грипу А та В.
  • Арбідол. Крім вищевказаних захворювань, препарат застосовується безпосередньо у складі комплексної терапії гострих кишкових інфекцій, які виникають у дітей старше 2 років.
  • Арменикум. Найчастіше цей противірусний лікарський препарат використовується в комбінації з іншими засобами при лікуванні хворих, які мають ВІЛ-інфекцію.

Ізопринозин має й інші аналогові препарати з ідентичними показаннями та схожими побічними ефектами: Гропівірін, Амізончик, Гратеціано, Гропринозин, Імустат, Детокспірол, Кагоцел та ін.

Протипоказання та побічні дії

Ізопринозин не можна приймати при наявності таких протипоказань:

  • аритмія;
  • подагра;
  • ниркова недостатність, що має важкий хронічний перебіг;
  • вік до 3 років;
  • вагітність та обов’язково час грудного годовування;
  • сечокам’яна хвороба;
  • непереносимість одного або декількох компонентів препарату, що має індивідуальний характер.

Якщо навіть при наявності вищеописаних протипоказань препарат не можна скасовувати, то в такому випадку лікар може підібрати його аналог.

Під час прийому можуть виникати деякі побічні ефекти:

  • стан нудоти;
  • блювота;
  • порушення характеру дефекації, що може проявлятися закрепом або діареєю;
  • виникнення головного болю різної інтенсивності та запаморочень;
  • висип;
  • помітна стомлюваність;
  • порушення сну.

Наявність хоча б однієї ознаки має означати негайне припинення прийому ліків. При необхідності проводиться симптоматична терапія, а також підбір іншого лікарського препарату для продовження лікування.

Особливості застосування Ізопринозину

Не маючи строгих протипоказань до застосування препарату, завжди потрібно звертати увагу і на його особливості. Це допоможе швидко вжити необхідних заходів, якщо в результаті лікування Ізопринозином проявляться якісь невідомі та неприємні симптоми.

Наприклад, пацієнти, які мають певні проблеми з нирками та їх роботою, під час лікування описуваним препаратом повинні виявляти особливу обережність. Вкрай необхідним в подібному випадку може стати постійний контроль лабораторних показників роботи нирок.

Якщо у пацієнта, якому призначили Ізопринозин, присутня алергія на пшеницю, то йому краще не приймати препарат. Річ у тому, що в складі препарату є пшеничний крохмаль, який може негативно відбитися в цілому на стан здоров’я хворого.


Увага!

Використання Ізопринозин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.