Бурштинова кислота

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Загальнозміцнюючі вітаміни

Класифікація: A11

Міжнародна назва: Succinic acid

Діюча речовина: Бурштинова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бурштинова кислота в сучасному світі використовується в самих різних медичних напрямках. Вона відрізняється тонізуючучими властивостями, за рахунок яких застосування бурштивної кислоти допомагає значно зменшити токсичну та несприятливу дію спирту на організм. Крім того, вказаний засіб приймає деяку участь у відновленні процесів нервової регуляції. Бурштинова кислота є одним з тих препаратів, які виготовляються з компонентів природного походження.

Інструкція по застосуванню Бурштинової кислоти

Як і у випадку з більшістю препаратів, що випускаються в таблетованій формі, Бурштинову кислоту слід приймати після прийому їжі. При цьому препарат необхідно запивати декількома великими ковтками не холодної води. Перед тим, як приймати ці ліки, слід розрахувати їх дозування. Під час розрахунку необхідно обов’язково враховувати захворювання, які необхідно вилікувати. Не менш важливим вважається й вік пацієнта, якому була призначена Бурштинова кислота.

Як правило, дозування препарату за віком виглядає таким чином:

 • Діти до 5 років можуть приймати препарат три рази на день по 0,5 таблетки кожен раз.
 • Дітям від 5 до 12 років показаний прийом цих ліків 2 рази на добу по 1 таблетці.
 • Пацієнти, вік яких складає більше 18 років, можуть приймати Бурштинову кислоту 3 рази на добу по половині або по одній цілій таблетці кожен раз.

Бруштинова кислота нерідко призначається в період вагітності. У першому, а також у другому триместрі вагітній необхідно приймати не більше 250 мг на добу протягом десятиденного періоду. Крім того, цей препарат слід пити за 10-25 днів безпосередньо до настання родового періоду. Потрібно сказати, що самолікуванням займатися вкрай не рекомендується – перед застосуванням корисної Бурштинової кислоти безпосередньо під час вагітності слід поговорити з гінекологом.

Хворим на онкологію, що використовують цю кислоту разом з іншими препаратами від цієї хвороби, рекомендується приймати щодня по 2-3 таблетки. Якщо в цьому є велика необхідність, то дозування збільшується до 5-10 таблеток, а іноді й до 20 таблеток на добу.

Дозування препарату може виглядати дещо інакше, якщо цього вимагає лікування. У більшості випадків ліки застосовується 1 місяць. Далі лікарі настійно рекомендують зробити невелику перерву та почати повторний курс лікування для закріплення результату.

Показання до застосування Бурштинової кислоти

Як було заявлено раніше,  Бурштинова кислота сьогодні застосовується у складі комплексного лікування будь-якого роду хвороб. Перш ніж купити ці ліки, слід вивчити його показання до застосування, які виглядають наступним чином:

 • Лікування захворювань суглобів. Тут препарат застосовується, звичайно ж, у складі комплексної терапії. Завдяки його властивостям посилюється кровообіг в суглобах, що, в свою чергу, впливає безпосередньо на вимивання солей. В результаті комплексного лікування хворий відчує себе набагато краще, оскільки запальні процеси в суглобах припиняються.
 • Варикозне розширення вен. Річ у тому, що вказаний засіб має властивість відновлювати місцевий кровообіг.
 • Жовчнокам’яна хвороба. Тут препарат діє як руйнівник каменів в організмі, які потім успішно виводяться.
 • Серцево-судинні захворювання. Прийом цього лікарського засобу підвищує рівень сукцинат безпосередньо в організмі, що служить профілактикою виникнення ішемічної хвороби.
 • Захворювання нирок та шлунка. Крім того, Бурштинову кислоту досить часто застосовують в лікуванні важких захворювань легенів.
 • Отруєння ртуттю, миш’яком та такою шкідливою речовиною, як свинець. Тут вказаний лікарський засіб виступає антидотом.
 • Сахарный діабет 2 типа. Препарат в цьому випадку застосовується в комплексі з іншими засобами. Бурштинова кислота здатна впливати на організм таким чином, що в ньому активно починає вироблятися інсулін.
 • Онкологія. При лікуванні важких онкологічних захворювань препарат здатний усувати токсикози, які нерідко виникають у хворих в результаті хіміотерапії та радіотерапії.
 • Алкогольна залежність. Бурштин прискорює розпад алкоголю безпосередньо в крові пацієнта, що значно скорочує термін похмільного синдрому. Завдяки цьому людина починає відчувати значно меншу тягу до алкогольних напоїв. Крім того, препарат благотворно впливає на склад крові, а також загальний стан печінки.
 • Лікування та профілактика різного ступеня депресії. Справа в тому, що Бурштинова кислота є давно ефективним антидепресантом, що допомагає впоратися зі страхами різного походження, а також стресом та дратівливим станом в цілому. Користь препарату полягає й в тому, що він зміцнює нервову систему.
 • Усунення токсикозу на ранніх термінах вагітності. Крім того, Бурштинова кислота здатна зміцнити здоров’я майбутньої матері, захищаючи її (й плід) від різного роду інфекційних хвороб.
 • Косметологія. Активна речовина препарату здатна уповільнити старіння шкіри, відбілити її, а також прибрати з шкіри будь-якого роду косметичні дефекти (рубці, прищі). Для цього препарат додають в різні косметичні засоби.

Бруштинова кислота дуже активно застосовується й в комплексному лікуванні таких захворювань, як бронхіальна астма, що має хронічний перебіг, запалення мигдалин, а також таких недуг печінки, як цироз та жирова дистрофія.

Ціна Бурштинової кислоти

Бруштинова кислота – це медикаментозний препарат, вироблений з тої сировини, яка була визначена в результаті переробки виключно натурального бурштину. Отже, його ціна є досить низькою. У кожного виробника своя вартість Бурштинової кислоти, однак, ці цінові коливання є незначними.

Бруштинова кислота у формі таблеток

Однією з найпоширеніших форм випуску ліки – таблетки. Бруштинова кислота також випускається у формі порошку, капсул для внутрішнього прийому і розчину для ін’єкцій, однак, вони використовуються в терапії значно рідше. Кожна таблетка препарату містить 50 мг ацетіламіноянтарной кислоти, яка і виступає в якості діючої речовини. Це медикаментозний засіб легко відпускається без рецепта лікаря.

Протипоказання

Головна речовина препарату є нічим іншим як природним метаболітом, який виробляється безпосередньо в організмі людини. Без цього метаболіту неможливе функціонування клітинного дихання, а також перетворення жирів та вуглеводів в енергію. Кожна система та орган містить в своїх клітинах таку речовину, як бурштинова кислота.

З тієї причини, що бурштинова кислота природна безпосередньо для організму людини, навіть тривалий прийом фолієвої кислоти не стане причиною виникнення побічних дій. Крім того, прийом цього медикаменту не викликає звикання навіть при досить тривалій терапії. Незважаючи на це, бруштинова кислота має ряд таких значущих протипоказань, як:

 • Виразка шлунка та гастрит. Особливо це стосується загострення хвороб. Справа в тому, що препарат здатний до подразнення слизової оболонки всього шлунково-кишкового тракту.
 • Підвищений тиск.
 • Уролітіаз. За рахунок стимуляції метаболізму в процесі лікування виникає більш інтенсивне утворення небажаних оксалатних конкрементів.
 • Гестоз вагітних. Особливо це стосується важких форм набряків, які виникають на пізніх термінах.
  Бурштинову кислоту вкрай не рекомендується приймати перед сном, оскільки препарат може стати причиною виниклого безсоння. В результаті прийому препарату через короткий проміжок часу порушується мозок, а дія Бурштинової кислоти може визвати протилежну заспокійливу дію гліцину.

Взаємодія з іншими препаратами

Зазначений засіб можна успішно застосовувати з більшістю інших лікарських препаратів. Єдине, що тут потрібно відзначити – це небажаний прийом ліків з анксиолітиками та барбітуратами. Сукцинати, що містяться безпосередньо в препараті, знижують їх ефективність та терапевтичний ефект.

Бруштинова кислота дуже часто присутня в комплексному лікуванні інфекційних захворювань – вона знижує токсичну дію антибіотиків та інших ліків на організм пацієнта.


Увага!

Використання Бурштинова кислота без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.