Бурштинова кислота

Фармакологічна група: Вітаміни і антиоксиданти, Загальнозміцнюючі вітаміни

Класифікація: A11

Міжнародна назва: Succinic acid

Діюча речовина: Бурштинова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бурштинова кислота в сучасному світі використовується в самих різних медичних напрямках. Вона відрізняється тонізуючучими властивостями, за рахунок яких застосування бурштивної кислоти допомагає значно зменшити токсичну і несприятливу дію спирту на організм. Крім того, вказаний засіб приймає деяку участь у відновленні процесів нервової регуляції. Бурштинова кислота є одним з тих препаратів, які виготовляються з компонентів природного походження.

Інструкція по застосуванню Бурштинової кислоти

Як і у випадку з більшістю препаратів, що випускаються в таблетованій формі, Бурштинову кислоту слід приймати після прийому їжі. При цьому препарат необхідно запивати декількома великими ковтками не холодною води. Перед тим, як приймати ці ліки, слід розрахувати його дозування. Під час розрахунку необхідно обов’язково враховувати захворювання, яке необхідно вилікувати. Не менш важливим вважається і вік пацієнта, якому була призначена бруштинова кислота.

Як правило, дозування препарату за віком виглядає таким чином:

  • Діти до 5 років можуть приймати препарат три рази на день по 0,5 таблетки кожен раз.
  • Дітям від 5 до 12 років показаний прийом цих ліків 2 рази на добу по 1 таблетці.
  • Пацієнти, вік яких складає більше 18 років, можуть приймати Бурштинову кислоту 3 рази на добу по половині або по одній цілій таблетці кожен раз.

Бруштинова кислота нерідко призначається в період вагітності. У першому, а також у другому триместрі вагітної необхідно приймати не більше 250 мг на добу протягом десятиденного періоду. Крім того, цей препарат слід пити і за 10-25 днів безпосередньо до настання родового періоду. Потрібно сказати, що самолікуванням займатися вкрай не рекомендується – перед застосуванням корисної Бурштинової кислоти безпосередньо під час вагітності слід поговорити з гінекологом.

Хворим на онкологію, що використовують цю кислоту разом з іншими препаратами від цієї недуги, рекомендується приймати щодня по 2-3 таблетки. Якщо в цьому є велика необхідність, то дозування збільшується до 5-10 таблеток, а іноді і до 20 таблеток на добу.

Дозування препарату може виглядати дещо інакше, якщо цього вимагає лікування. У більшості випадків ліки застосовується 1 місяць. Далі лікарі настійно рекомендують зробити невелику перерву і почати повторний курс лікування для закріплення результату.

Показання до застосування Бурштинової кислоти

Як було заявлено раніше,  бруштинова кислота сьогодні застосовується в складі комплексного лікування будь-якого роду недуг. Перш ніж купити ці ліки, слід вивчити його показання до застосування, які виглядають наступним чином:

Бруштинова кислота дуже активно застосовується і в комплексному лікуванні таких захворювань, як бронхіальна астма, що має хронічний перебіг, запалення мигдалин, а також таких недуг печінки, як цироз і жирова дистрофія.

Ціна Бурштинової кислоти

Бруштинова кислота – це медикаментозний препарат, вироблений з тої сировини, яка була визначена в результаті переробки виключно натурального бурштину. Отже, його ціна є досить низькою. У кожного виробника своя вартість Бурштинової кислоти, однак, ці цінові коливання є незначними.

Бруштинова кислота у формі таблеток

Однією з найпоширеніших форм випуску ліки – таблетки. Бруштинова кислота також випускається у формі порошку, капсул для внутрішнього прийому і розчину для ін’єкцій, однак, вони використовуються в терапії значно рідше. Кожна таблетка препарату містить 50 мг ацетіламіноянтарной кислоти, яка і виступає в якості діючої речовини. Це медикаментозний засіб легко відпускається без рецепта лікаря.

Протипоказання

Головне речовина препарату є нічим іншим як природним метаболітом, який виробляється безпосередньо в організмі людини. Без цього метаболіту неможливе функціонування клітинного дихання, а також перетворення жирів і вуглеводів в енергію. Кожна система і орган містить в своїх клітинах таку речовину, як бурштинова кислота.

З тієї причини, що бурштинова кислота природна безпосередньо для організму людини, навіть тривалий прийом фолієвої кислоти не стане причиною виникнення побічних дій. Крім того, прийом цього медикаменту не викликає звикання навіть при досить тривалої терапії. Незважаючи на це, бруштинова кислота має ряд таких значущих протипоказань, як:

  • Виразка шлунка і гастрит. Особливо це стосується загострення хвороб. Справа в тому, що препарат здатний до подразнення слизової оболонки всього шлунково-кишкового тракту.
  • Підвищений тиск.
  • Уролитиаз. За рахунок стимуляції метаболізму в процесі лікування виникає більш інтенсивне утворення небажаних оксалатних конкрементів.
  • Гестоз вагітних. Особливо це стосується важких форм набряків, які виникають на пізніх термінах.
    Бурштинову кислоту вкрай не рекомендується приймати перед сном, так як препарат може стати причиною виниклої безсоння. В результаті прийому препарату через короткий проміжок часу порушується мозок, а дія Бурштинової кислоти можна назвати протилежним заспокійливу дію гліцину.

Взаємодія з іншими препаратами

Зазначене засіб можна успішно застосовувати з більшістю інших лікарських препаратів. Єдине, що тут потрібно відзначити – це небажаний прийом ліків з анксиолитиками і барбітуратами. Сукцинат, що містяться безпосередньо в препараті, знижують їх ефективність і терапевтичний ефект.

Бруштинова кислота дуже часто присутня в комплексному лікуванні інфекційних захворювань – вона знижує токсичну дію антибіотиків та інших ліків на організм пацієнта.


Увага!

Використання Бурштинова кислота без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.